Автор Тема: Филми, които си заслужават...  (Прочетена 153674 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Филми, които си заслужават...
« Отговор #30 -: 2006-10-16, 04:35 »
Цитат на: BloodMortal
Абе незнам ама за мен един от филмите които най най най си заслужават е "Requiem For A Dream"
ето Трейлар за филма
а ето и оценката му в IMBD - 8.4/10 (73,255 votes)
Филма е УНИКАЛЕН за мен...        гледал съм го доста одавна и то много пъти... и тия дни пак го гледах и се сетих да напиша сега за него тук
Божичко, прочетох поста ти, реших да си дръпна филма и сега наистина съжалявам   По-кошмарна история не бях гледал!!! Ужас  
Caralho Voador

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 545
  • Keep Walking!
    • Профил
« Отговор #31 -: 2006-10-28, 02:18 »
А сега сетих за филм който ми разби мисленето просто  
филм.. който си бях изтеглил но си седеше на хардиска доста време и дойде деня в който го гледах
Митету ми бе казах да го гледам ако не съм все още ... и така направих....
филмът е:

Eyes Wide Shut   - 7.0/10 (49,820 votes) IMDB

В главните роли са:... Nicole Kidman и Tom Cruise
Жанр:... Драма, Мистерия, Трилър

Няма какво друго да добавя освен:
КОЙТО СИ ИМА ПРИЯТЕЛКА ИЛИ ЖЕНА ДА НЕ ГО ГЛЕДА !!!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #32 -: 2006-10-29, 00:30 »
E... готино, ама не ме впечатли. 1984 Lights както за широката публика откъм идеи, облечен в стайлинг на матрицата и дръпната атмосфера от Gattaca. По-добре от среден филм, ама не и кой-знае колко изключително.
« Последна редакция: 2006-10-29, 00:30 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #33 -: 2006-11-11, 00:31 »
The Isle

Е... не... не мога да напиша нищо в момента. Силно се оказа филмчето   

Цитат
Сюжет: Островът е отдалечена рибарска колония, достижима само по скрит път в гората. Обкръжаващото го езеро е осеяно с паянтови плаващи колиби за риболовците, дошли за уикенда. Хе-джин е няма камериерка - жена, която преживява, продавайки храна на рибарите денем и тялото си нощем. Един ден бившото ченге Хюн-шик пристига на острова, криейки ужасна тайна от миналото си. Хе-джин натрапчиво го следи, заинтригувана от откриването на друга изгубена душа. Когато той се опитва да се самоубие, Хе-джин се гмурка под колибата на Хюн-шик и го хваща за крака, отмествайки пистолета от устата му. Този инцидент поставя началото на странната им любовна връзка. Рибарските куки играят важна роля - буквално и преносно - в техните параноични игри и нарастващо чувство на привързаност; както и убийството, и сложно замисленото отмъщение. Те са като две риби, примамени и уловени една от друга. В последните години корейските режисьори доказаха, че вече не отбягват табутата. Показването на сексуални перверзии, канибализъм, извратени отношения и крайно насилие доведе до създаването на изключително и освежаващо искрено кино. В "Остров" награждаваният независим режисьор Ким Ки-док отива още по-далеч от който и да е от колегите си. С елегантно композираните си кадри той разкрива ужаса, съществуващ между персонажите. Изпълненията на двамата актьори са освободени и силни, а сексът помежду им - суров и плашещ. Остров ще ви отведе на паметно пътуване из натрапчив, стряскащ свят.
(не е много точно)

Download: arenabg
« Последна редакция: 2008-03-22, 14:32 от tech_noir »

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 569
    • Профил
« Отговор #34 -: 2006-11-11, 23:53 »
На скоро гледах REQUIEM FOR A DREAM!ФИлмът е уникален.Не е като обикновените драмички,докато го гледаш се потапяш в обстрановката на филма,а на края си наистина като разбит!

ТОва е трайлара на филма-
« Последна редакция: 2006-11-11, 23:54 от The_black_rose »
.....quod me nutrit me destruit.....

X_NRG

• Гост
« Отговор #35 -: 2006-11-12, 00:27 »
За бога хора, гледайте Feast. Филма се води за ужаси, но всъщност е тотална простотия и разсмива зверски. Аз лично умрях от смях. Филма е култово дебилен и ако не ви се подаде лайното от смях, ще ви върна парите! Как може някой да пропусне филм с репликата "THE MONSTER'S c.ck IS STUCK IN THE DOOR!". хахахаха
« Последна редакция: 2006-11-12, 00:28 от X_NRG »

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #36 -: 2006-11-26, 23:45 »
Който не е гледал "Наистина Любов" , трябва да го гледа... много сладко филмче и е точно като за зимните празници  
« Последна редакция: 2006-11-26, 23:45 от KpaTyHkA »
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

egoist

• Гост
« Отговор #37 -: 2006-11-27, 00:07 »
Цитат на: KpaTyHkA
Който не е гледал "Наистина Любов" , трябва да го гледа... много сладко филмче и е точно като за зимните празници  
Много е яко!!!Гледах го миналата зима,а снощи го даваха и по БТВ.  
По повод любовta... The Notebook!
IMDb

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #38 -: 2006-11-27, 01:16 »
Аз от кога ви казвам да гледате Тетрадката!(The Notebook)        Ето, че и егоистчето споделя мнението ми, че е супер филм. Не е някоя комедийка, но е супер смислен и много силен според мен. Да повторя, други мои фаворити са - A walk to remember, If only, Lake house...
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

egoist

• Гост
« Отговор #39 -: 2006-11-27, 12:04 »
Цитат на: The_black_rose
На скоро гледах REQUIEM FOR A DREAM!ФИлмът е уникален.Не е като обикновените драмички,докато го гледаш се потапяш в обстрановката на филма,а на края си наистина като разбит!
Нощес го гледах.Музиката ми хареса...
Сам по себе си филма не ме грабна!!!
Трябвало е да го гледам през 2000 година.Тогава щеше да ме ... опияни.

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
« Отговор #40 -: 2006-11-27, 13:01 »
Продалжаваме с коледните романтики    - "Eternal Sunshine of the Spotless Mind"
(btw... филмът е с Jim Carrey и не наистина хував) ето и IMDB

А относно "REQUIEM FOR A DREAM" - не мисля, че е от толкоз голямо значение през коя година ще го гледаш...   ами по скоро е до вкус
« Последна редакция: 2006-11-27, 13:01 от BloodMortal »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #41 -: 2006-11-27, 13:58 »
А относно "REQUIEM FOR A DREAM" - не мисля, че е от толкоз голямо значение през коя година ще го гледаш...   ами по скоро е до вкус
Да, ако си падаш по сцени, които предизвикват бунт на храносмилателните органи и повръщане- това е твоят филм
Caralho Voador

egoist

• Гост
« Отговор #42 -: 2006-11-27, 14:29 »
Ивко, не ме разбирай погрешно. Харесвам филма, но след като вече съм гледала Трейнспотинг, Две димящи дула и Файт Клуб... А и най-малкото филма стои някак ... празен.
Плаках накрая, (ако две сълзи може да се нарече плач!?)...
Снощи, из интернет прочетох мнение за филма, което все едно съм писала аз!!!
Ето и мнението:http://www.bgit.net/feeds/?action=post&postId=88060

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #43 -: 2006-11-27, 17:14 »
Цитат на: egoist
Ивко, не ме разбирай погрешно. Харесвам филма, но след като вече съм гледала Трейнспотинг, Две димящи дула и Файт Клуб... А и най-малкото филма стои някак ... празен.
Плаках накрая, (ако две сълзи може да се нарече плач!?)...
Снощи, из интернет прочетох мнение за филма, което все едно съм писала аз!!!
Ето и мнението:http://www.bgit.net/feeds/?action=post&postId=88060
Тия първите два са много по-реалистични...Реквиемът е като някаква приказка на ужасите, въплъщаваща на екрана най-гадните "ърбън" митове за наркотиците...

А днес гледах "Взвод"- много добър филм, препоръчвам го на всеки, който се интересува от войната във Виетнам   "Апокалипсис сега" все пак е по-добър де...
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #44 -: 2006-11-27, 22:06 »
Tрите филма, които оставиха адски дълбока следа в съзнанието ми и повлияха сериозно на мирогледа ми. Препоръчвам ги на всеки който е имал/има трудни младежки години.

Kids
Ken Park
The Anarchist Cookbook

Между другото тоя последния го гледах за пръв път тая сутрин - много е добър  Намерете ми 2-3 гига дисково пространство и ше ги кача

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
« Отговор #45 -: 2006-11-28, 15:16 »
Яна.. значи филмите който спомена наистина са супер луди... гледал съм ги доста пъти и много ме радват... (особенно "две димящи дула"..  а и "Гепи" е подобен и също толкоз як филм  ) но в "Requiem for a Dream" ме радва самата атмосфера... много добре са я възпроизвели  а музиката е убииииствена... но най ме радва края.. мразя HAPPY END да има  (не винаги, но в повечето случай)... просто ме радват такъв жанр филми явно.
.....................................................................

ДаДа... дааам "Взвод" е доста луд филм, но и аз съм на мнение, че "Apocalypse Now" (и то "Redux" версията) няма равен  

Юри... "Ken Park" съм го гледал преди.. и наистина си заслужава... като имам време ще ги видя и другите филми

Тех... снощи го гледах "Cashback"... и ми харесаха тези 17 минути ^^ така де... няма да давам мнение за да не се окаже, че нищо не съм разбрал      

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
« Отговор #46 -: 2006-12-02, 02:03 »
Цитат на: The_black_rose

ТОва е трайлара на филма-

Брато......депресирах се...ебати гадния филм...      

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #47 -: 2006-12-02, 22:05 »
ВСИЧКИ НЕВИДИМИ ДЕЦА
All the Invisible Children

Жанр: Драма
Година: 2005
Производство: Франция, Италия
Времетраене: 116 минути
Актьори: Хана Хъдсън, Вера Фернандез, Мария Грация Кучинота, Коати Мунди, Джанг Уенли, Душан Кривец
Режисьор: Емир Кустурица, Ридли Скот, Джон Ву
Сценарист: Мехди Шареф, Едуардо Трипа, Диего Де Силва
Оператор: Виторио Стораро, Джеймс Уитакър (I)
Музика: Рамин Джавади, Антонио Пинто, Маурицио Капоне
Продуцент: Стефано Венерусо, Спайк Лий, Майк Елис

Сюжет: Този филм е начинание с големи хуманитарни цели. Преди три години продуцентите стартират проекта с цел да привлекат вниманието на световната общественост към живота на децата по целия свят. УНИЦЕФ и Световната продоволствена програма - водещите организации на ООН по проблемите на децата - финансират проекта и получават приходите от разпространението на филма. Продуцентите се обръщат към няколко изявени кинотворци - някои от най-ярките имена в световното кино. Режисьорите с радост се съгласяват да направят по един късометражен филм и да допринесат безвъзмездно за реализирането на благородната идея. Във Всички невидими деца Бразилия, Италия, Англия, Сърбия, Буркина Фасо, Китай и САЩ са декор на вълнуващите портрети на различни деца, които ежедневно се сблъскват с нещастието в различни форми - лишения, болести и насилие. Борбата на уличните деца за оцеляване е основна тема във филмите на Катя Лунд, Стефано Венерузо и Емир Кустурица. Виждаме невръстните клетници да събират кашони и железни отпадъци по улиците на Сао Пауло или как крадат, за да преживяват в Неапол или в сръбско село. Мехди Шареф съсредоточава вниманието си върху бруталните въоръжени конфликти, разтърсващи Африка, и шокиращи гледки на деца-войници, боравещи умело с автомати. Филмът на Джон Ву е за две момиченца от различни социални прослойки, чиито пътища се пресичат, когато непотребната изхвърлена кукла на едното става безценна придобивка за другото. Героинята на Спайк Лий е серопозитивно момиче от Бруклин, дъщеря на двама наркомани. Джордан и Ридли Скот обединяват творчески сили в разказ за опустошения живот на фотожурналист, който се връща към детството, за да съхрани личността си. Всеки от сегментите на този мащабен по замисъла, реализацията и въздействието си проект е направен с много любов. Всеки носи съпричастието и човещината, която тези забележителни кинотворци могат да привнесат в обичайни битови ситуации.

Пиърс Хандлинг

Zamunda

сайт

trailer
« Последна редакция: 2008-03-15, 21:38 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #48 -: 2006-12-06, 12:57 »
Абе аз го гледах, ама нещо не ме изпълни особено...Маниашки е направен де, и краят беше як  
Caralho Voador

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #49 -: 2006-12-12, 16:50 »
Е тва за мен е супер брутално филм4е
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #50 -: 2006-12-13, 10:43 »
Цитат на: Don Dada
    Реалистична, гадна, груба и трогателна историйка като самия живот...Героите ми напомнят за самия мене отпреди няколко годинки, само дето живеят в много по-богата страна (Ю Кей)! Тийн генгс рулз      
Начи не съм сбъркал... на опашката ми е, само остава време да намеря

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #51 -: 2006-12-13, 16:52 »
Цитат на: SHEMETNA
Аз от кога ви казвам да гледате Тетрадката!(The Notebook)        Ето, че и егоистчето споделя мнението ми, че е супер филм. Не е някоя комедийка, но е супер смислен и много силен според мен. Да повторя, други мои фаворити са - A walk to remember, If only, Lake house...

ТЕтрадката, твърде тежък ми дойде... не знам защо... прекалено е реален от една страна (за болестта говоря)... не знам , някак си.. прекалено много ме накара да се замисля  

Незабравимата (A Walk To Remember)  е невероятен филм... разтърсва из основи всичко, което си милсил до сега - дава ти друг поглед върху нещата от живота    

А другите не съм ги гледала още,но сега вече съм сигурна,че ще ги гледам

А ти ако не си гледала Месец любов (Sweet November) трябва да го гледаш - предполагам,че ще ти хареса
« Последна редакция: 2006-12-13, 17:53 от KpaTyHkA »
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

egoist

• Гост
« Отговор #52 -: 2006-12-13, 23:14 »
Crash IMDB

Има го в data.bg
« Последна редакция: 2006-12-18, 14:02 от egoist »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #53 -: 2006-12-14, 01:28 »
Цитат на: egoist
Crash
О да, този даже си го "изпекох" на дискче, да си го имам за вечни времена! Изключителен филм!
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #54 -: 2006-12-16, 23:47 »
Crash го гледах. Бе не беше слаб ама и не ме впечатли особено.

Това ме разби тая вечер.

Gegen die Wand / Срещу стената (2004)

Жанр: Драма
Година: 2004
Страна: Германия/Турция
Времетраене: 121 минути
Актьори: Сибел Кекили, Гювел Кирач, Бирол Юнел, Катрин Страйбек
Режисьор: Фатих Акин
Оператор: Райнер Клаусман
Музика: Лиса Карбон
Продуцент: Ралф Швингел

Жестока приказка за любовта, отчаянието и саморазрушението, омешани в алкохолно-кокаинов делириум с аромат на секс и лудост. Експлозивната смес се получава между двама турски имигранти в Германия, които се срещат в психиатрична клиника в Хамбург след повече или по-малко истинските си опити за самоубийство. Сибил, 20-ина годишна огнена жена, иска да се освободи от захапката на клаустрофобично традиционното си семейство, а Джахид - ъндърграунд рок елемент, болен от хроничен нихилизъм, около 40-те, търси начин да се съсипе още повече. Взаимно се спасяват в брак по споразумение, без близост, преминал в нескончаема шумна оргия (с някой друг) и верижни спектакли на насилие и ярост (към самите себе си). В крайна сметка двамата се влюбват, но приказката завършва доста далече от страната на добрата фея с вълшебната пръчица.
Освен със силните страсти, филмът печели и с това, че ловко се е разминал с традиционното, склонно към патетика разглеждане на емигрантската тема и въпроса за етническата принадлежност. Освен това, тук романтиката наистина звучи по-нестандартно, включително и благодарение на един оркестър от шестима мъже в строги сака и жена в червена рокля, който в началото на всеки епизод (на каквито е разделен филмът) изпълнява в пълен анфас срещу камерата турски любовни песни.

И последно, ако се впечатлявате от наградите - сред тях са Гоя 2005 за най-добър европейски филм и Златна мечка от Берлин 2004.

IMDB
сайт

Download: Zamunda
Arenabg
« Последна редакция: 2008-03-15, 21:48 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #55 -: 2006-12-17, 23:17 »
Kidulthood си се оказа доста силен  Ни на мен ми припомни годините в училище.
« Последна редакция: 2006-12-17, 23:20 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #56 -: 2006-12-18, 10:11 »
Цитат на: tech_noir
Kidulthood си се оказа доста силен  Ни на мен ми припомни годините в училище.
Е па нема'а те излажем, убав е филмо  
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #57 -: 2007-01-09, 17:53 »
APOCALYPTO

Току що го гледах и преживяването е девета степен по скалата по Рихтер. Почти през цялото време бях ето така   ! Най-добрият филм на Мел Гибсън 4евър  "Смело сърце" ряпа да яде пред това  

Малко е слабичък сюжета (в смисъл като драма е супер силен, но в историята куца- малко е дълго за обяснение, особено за някой, който не се е интересувал от историята на маите и конкистата на испанците), но всичко останало (реквизит, ефекти, актьори, музика) наистина е перфектно!!!
« Последна редакция: 2007-01-09, 17:56 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #58 -: 2007-01-09, 20:58 »
Цитат на: Don Dada
APOCALYPTO

Току що го гледах и преживяването е девета степен по скалата по Рихтер. Почти през цялото време бях ето така   ! Най-добрият филм на Мел Гибсън 4евър  "Смело сърце" ряпа да яде пред това  

Малко е слабичък сюжета (в смисъл като драма е супер силен, но в историята куца- малко е дълго за обяснение, особено за някой, който не се е интересувал от историята на маите и конкистата на испанците), но всичко останало (реквизит, ефекти, актьори, музика) наистина е перфектно!!!
А! Аз точно това гледах до сега. Наистинаааа ми направи мнооого голямо впечатление, страшен е!  
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
« Отговор #59 -: 2007-01-12, 01:00 »
Чак неска гледах третата част на SAW    Много ме кефи тоя филм... Имаше както яко брутални сцени    , така и все пак няква поука    
Абе и трите части си заслужават определено... и продължава тоя филм да ми е в списъка за любими филми  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"