Анкета

Russia vs. Usa .. кои бихте подкрепили

Русия
14 (56%)
САЩ
5 (20%)
никои
6 (24%)

Общ брой гласове: 25

Автор Тема: Русия Срещу Usa  (Прочетена 30038 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен e-man

• зарибен/а
  • Публикации: 131
    • Профил
Отговор на: Русия Срещу Usa
« Отговор #60 -: 2007-10-28, 23:40 »
Цитат
П.С. Много ми е кеф, че доларът е мачкан от еврото

Никак, ама никак не е добре. Това означава, че американските стоки стават много изгодни на международните пазари без те да влизат в дефицит...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #63 -: 2007-11-29, 12:37 »
Москва впрочем е най-скъпия град в момента. Ню Йорк е чак шести

http://www.finfacts.ie/costofliving.htm

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #64 -: 2007-11-30, 10:28 »
Москва впрочем е най-скъпия град в момента. Ню Йорк е чак шести
Което не е чак толкова странно, тъй като е свързано с климатичните условия- това е най-големият град (изпълняващ и функция на столица на най-голямата държава), разположен толкова на север.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 152
  • when my mind goes override
    • Профил
« Отговор #66 -: 2008-04-04, 11:58 »
Много, много глупости правят Щатите и много късно се сещат да завият, щом веднъж са тръгнали да се прецакват нещата. Руснаците не си поплюват (така или иначе такива страни няма как да не се управляват със здрава ръка), но поне си прикриват и си замазват циганиите и не се занимават да тръбят навсякъде какви са миротворци, а на Щатите целият свят 24/7 им гледа сеира :D

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #67 -: 2008-04-14, 15:47 »
Русия иска създаване на обща система за ПРО
14 април 2008 15:31

Русия призовава да бъде създадена колективна система за противоракетна отбрана /ПРО/, която да обединява САЩ, Европа, Русия и Япония, съобщи ИТАР-ТАСС. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров след разговорите, проведени в Москва с японския му колега Масахико Комура.

Постигната е договореност за продължаване на професионалния диалог, за да бъдат изяснени всички възникващи въпроси и за да укрепва постигнатото разбирателство. В тази сфера е важно да се разговаря откровено и честно, подчерта Лавров. Затова сме доволни от подновяването на работата на съвместната група по военно-политическите въпроси и стратегическата стабилност, чието заседание буквално тези дни се състоя в Токио на ниво заместник-министри на външните работи, каза той.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=243268

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
« Отговор #68 -: 2008-04-14, 18:51 »
Бате секи ден в даскало ми промиват мозъка с тва че Америка е нищо,че за нишо не става и т.н о0
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #70 -: 2008-04-22, 12:09 »
Цитат
Тази перспектива накара Владимир Путин да избухне: “Но какво е Украйна? Та тя дори не е държава. Част от нейната територия е Централна Европа, а другата част, по-важната, й я дадохме ние!”, разкрещя се той на заседанието на Съвета НАТО-Русия, твърди руският всекидневник “Комерсант”.
Прав е човека.
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #71 -: 2008-05-01, 21:51 »
Бая се чудих тук или в смешните клипчета, ама... Тук ще да е...

http://www.youtube.com/v/MLDgQVFs4vs&hl=en
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 44
    • Профил
« Отговор #72 -: 2008-05-28, 16:01 »
Мисля че САЩ няма да имат никакъв шанс..... по-добре е да си траят и без това като излезне на разходка атомния крайцер "Петър велики" с неговото съединение ,и президента на САЩ почва да се поти обилно и да звъни по петолъчката да пита "..кво става?"...
Уважавай и защитавай човека до себе си,той е най-ценното нещо което имаш.

Неактивен american

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #73 -: 2008-07-27, 10:26 »
В допълнение на първоначалния списък,
Руснаците нямат:
Компютри
Свободи
Къща за всеки
Costco и връщане на покупки
Евтини, качествени нови коли
Качествени стоки
Големи хладилници
Магистрали и бързо пътуване
Добри доходи

Другото за танкове и самолети не ме интересува.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #74 -: 2008-07-27, 12:55 »
Хихихихих... Малий как съм те изпуснал в калабълъка страннико. Ама ти вярно си вярваш.

Кой няма къщи?
Кой няма нови коли?
Кой няма доходи?
Кой няма компютри?
Кой няма качествени стоки?
Кой няма добри доходи?

За свободите въпросът е разгледан по-горе. Ако в РФ няма свободи, то за САЩ не знам какво да кажа...
« Последна редакция: 2008-07-27, 12:59 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #75 -: 2008-07-27, 15:13 »
Кой няма къщи?
Кой няма нови коли?
Кой няма доходи?
Кой няма компютри?
Кой няма качествени стоки?
Кой няма добри доходи?

Всички извън Москва и Санкт Петербург!

Това с "Петр Велики" на мене ми звучи по абсолютно същия начин като "Супермен ако фане Батман, направо ше му съдере пърделника от бой!"... учудващо е как всички русофили в България са изключително вещи в областта на новите технологии и военното дело! Последното е що годе разбираемо - прочели са книгите или са чули разказите на някой друг русофил... но кога, за Бога, ше се събудите и ше осъзнаете че величието и мощта на Червената армия в днешно време се базира на едно "тайно оръжие", за което вие сте научили "по втория начин" от един познат, който е много в час?
Съгласен съм че Русия разполага с бомби, с които може да потопи цяла Северна Америка... уточнение: Русия разполага с бомби, с които може да потопи цяла Северна Америка, дори ако ги взриви на собствената си територия! Но мощта на една световна сила в 2008 година не се измерва в подобно "мерене на мускули"!!!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #76 -: 2008-07-27, 16:02 »
Не е така, Мите. Факт е, че Столиците са с много по-висок стандарт от останалата част от РФ, но съпоставяйки ги със други равни по ранг Столици ще излезе, че и Москва и Санкт Петербург са с доста по-висок стандарт. Но нима Толиати, Красноярск, Владивосток, Екатерининбург са малки, бедни и обезлюдени градчета?! Нека не се заблуждаваме. Нима Щатите не страдат от бедни, ако може така да го кажем?!

Що се отнася до оръжейния комплекс, то не съм казал нищо. Но съгласете се адекватна космическа програма (не и без оръжейните технологии, да) без адекватни изчислителни машини не се строи. А американците има какво още да гонят в тази насока.

И още нещо - бедните руснаци могат да си позволят да почиват във Венецуела и Куба. Нека това ви наведе на размисъл.

P.S.
учудващо е как всички русофили в България са изключително вещи в областта на новите технологии и военното дело!
А това как да го тълкуваме, друже?

P.P.S. Ей сега ми дойде на ъкъля - нима руските хакери не са "сила не за подценяване" и ако това е така как го правят гадовете му с гадове, посредством телефони с шайби?

Та тъй...
« Последна редакция: 2008-07-27, 16:07 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #77 -: 2008-07-27, 16:34 »
Той, Америкън, се чувства вече американец, простено му е!

Иначе аз все не я тача тая Америка. Не заради картонените къщи, не заради бъргъра, нито заради откровената им простота/тия...

Други са мотивите ми:
Първо - Тия хора имат някакви външнополитически цели и ги гонят, обаче не отчитат кви последици могат да имат тези актове. Пример давам с Афганистан. Там през 80-те са наливани толкова много оръжие и средства, всички знаем с каква цел, обучавани са бъдещи терористи на западна територия от ЦРУ... А после всичките тези изхабени средства  ги удрят изотзад изневиделица - 11 септ. (тва по официалната версия. А за неофициалната тук: http://bgfreaks.org/index.php/topic,2271.0.html -  нея не ще я коментирам) Ми Гватемала. Не винаги сметките им излизат...

После, Русия е обвинявана, че не цени човешкия живот.
Ми Виетнам... Колко много знаем за безсмислената война там. А не знаем, че 1/3 от  войниците се връщат хероинозависими. А кой ги снабдявал със златен прах? А сетете се, де. пак ЦРУ

Пък и не мога да схвана кой я управлява тая държава. То верно един се мъдри горе в бялата къща и си мисли, че той определя всичко, ама според мене на тоя смешко, за храста говоря, съвсем целенасочено му подреждат така нещата, че той да реагира и да действа по очакван и предвиден  сценарий. Щото примерно, ако някой каже, че в Иран ИМА ядрено оръжие, съвсем логично е той да прати служби, които  да го търсят. Съвсем логично е като талибаните му атакуват държавата, той да им обяви война . 
За демокрацията и свободата - ми те дори нямат свобода на словото. За ква свобода говорим тогава?!
Започвам да мисля, че има световен заговор. Голяма параноичка съм станала с т'ва ЦРУ
А с Русия ме свързва фамилна обремененост, затва не мога да бъда обективна.
Но ако ме попитат къде бих живяла, бих казала Русия веднага.
Не защото Русия дава водката - аз спирт не пия, Не защото Русия дава калашниците - аз съм пацифистка. И не защото братушките са ме освободили от турско робство - целта им въобще не е била безкористна.
Просто са ми по-близки като психология. Пък и не са заблудени - зле са и си го знаят.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #78 -: 2008-08-05, 15:40 »
Да не ставаме буквалисти Тех. Нима положението в Украйна (Малорусия) е по-различно от Федерацията? В смисъл, че е по-различно, по-различно е, то спор няма. Но сега, ако ми кажеш, че киевци са по-добре от московци...

Идеята ми бе, че самият факт, че в РФ ги има говори сам по себе си, не е ли така? И не сравнявам никой с никой, просто да кажеш, че руснаците си нямат компютри е същото, като да кажеш, че и ние си нямаме. Е имаме си! Аз, даже, си имам два!
Control is an illusion.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #79 -: 2008-08-05, 15:44 »
"беден човек - жив дявол", нали знаеш...  :P. Московци като че имат повечко ценностнна система и идеология, както и повече възможности за легална работа (за правителствена или не организация).

Впрочем наистина не се знае - заетите в правителствени разузнавания едва ли са толкова видими, а със сигурност там таланти издирват и наемат. Британците нещо реват за масиран руски шпионаж от всякакъв вид (може и да раздуват параноични балони, разбира се), както американците от хитри китайски атаки.
« Последна редакция: 2008-08-05, 15:48 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
A People's History of American Empire
« Отговор #80 -: 2008-08-06, 14:37 »
A People's History of American Empire by Howard Zinn

http://www.youtube.com/v/Arn3lF5XSUg&hl=en&fs=1

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #81 -: 2008-08-15, 22:05 »
Абе не знам, ама не искам да си имам нищо общо по какъвто и да е начин с някой като тия  :o

http://www.youtube.com/v/q65zLqFbqsw&color1=11645361&color2=13619151&fs=

Богата била руската душевност, казват...

И материално армията. Ама крадат и тоалетните чинии (докато пазят от мародери с танковете).
http://www.youtube.com/v/SB_f_Ew1wfY&hl=en&fs=1

http://www.youtube.com/v/qjhCADq9UqI&hl=en&fs=1

http://www.youtube.com/v/ESgEBqP1GyY&hl=en&fs=1
« Последна редакция: 2008-08-15, 22:18 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #83 -: 2008-09-05, 16:11 »
В Москва трудно се отцелява...изядох едни картофи и пих една кола и платих $80 егаси кефа!
Ммм не знам кои бих избрала,американците като цяло са безмозъчна нация,а руснаците са адски надути...все още тука ми е трудно да свикна с тва,че те винаги искат да са над всички...чесно казано руснаци фр нямам...украйнците и беларусците са доста по-човечни!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #84 -: 2008-09-05, 16:37 »
Ммм не знам кои бих избрала,американците като цяло са безмозъчна нация,а руснаците са адски надути...все още тука ми е трудно да свикна с тва,че те винаги искат да са над всички...
Да, и аз все се чудя на какво основание ебаси. Поне да имаха някакви интелектуални, културни или икономически постижения от монархията насам, с които да се гордеят. Нормално си е тъп човек да си помпа егото с "виж какви велики хора има с кръв като моята", колкото и да е измислено, ама те и това нямат. И никакво автокритично мислене - "нашите са перфектни защото са наши, всички други автоматично са untermench"

Би трябвало да е много индивидуално това - познавам всякакви други дето личностно са пичове, макар в случая на американците и британците често (не винаги!) да се чувстваш малко в компанията на 5-годишно. Ама руснак - не. С тях не се говори, защото... неясно защо.

Колкото и да са неприятни американците като цяло, поне я няма тая дребнава реваншистка злоба. Пияния руснак вътре е винаги много по-опасен от самия танк. В интерес на истината като че поне в големите градове вече не пият толкова, ама не личи да са се цивилизовали освен материално (и то с продажба на изчерпаеми природни ресурси като арабите, е мерси)
« Последна редакция: 2008-09-07, 19:49 от tech_noir »

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #85 -: 2008-09-05, 16:48 »
днес великата мисъл на учителя ми по история ''ну вы знаете...через несколько лет тока одна Россия останется...''

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 76
  • Natural assassin
    • Профил
« Отговор #86 -: 2008-09-05, 16:54 »
Което какво ще рече.. не знам руски

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #87 -: 2008-09-05, 16:56 »
"След няколко години ще остане само една Русия"
(нищо не се споменава за населението й, а както знаем при термоядрен конфликт ще оцелеят няколко вида насекоми и... цялото швейцарско население  ;D )

Това беше и велика мисъл на учителите и като бях чавдарче.  
Всички знаеха перфектно че до към 1988-а прогния запад окончателно ще рухне в серия граждански войни, породени от ужасния глад там и социалните неравенства. Ще възтържествува SSср поне служебно като последния оцелял. Неоспоримо ;)!
« Последна редакция: 2008-09-05, 17:00 от tech_noir »

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #88 -: 2008-09-05, 17:00 »
О ми ся да видиш кво става,в класа ми дойде един от Грузия...гарантирам,че няма да завърши тая година!Големи гадове са тея руснаците миналата година изгониха един украйнец(намериха си неква тъпа причина),тва беше точно като се караха за некви тръби там ли не знам кво беше...газопроводи некви!

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 76
  • Natural assassin
    • Профил
« Отговор #89 -: 2008-09-05, 17:03 »
Хахахахахахахахахахахахахахах не се скучае в твойто даскало явно :)