Автор Тема: Нова котка вкъщи  (Прочетена 5624 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Нова котка вкъщи
« -: 2005-09-19, 22:02 »
Лелее, значи, аз си имам котка от 9 години вече-сиамка. Преди 2-3 дни с ефчето видяхме един жесток черен котарак пред нейния блок-нещo между персийска и ангорска. Яко е гальовен (как се пише тва?!) и е страшно красив! Днес си го взех в нас въпреки, че майка ми отначало ми каза да не нося никакви животни вкъщи. Донесох го, майка ми го хареса, и въпреки, че не ми даде да го запазя, докато тя си гледаше тв, ние с ефчето си се изнесохме навън най-потайно. Сега се прибрах и всички му се кефеха на котарака. Там е проблема, че като го изкъпах, се сетих, че все пак имам и друга котка. Отидох при нея и тя като ме подуши ми изхъска и се опита да ме одраска...измих си ръцете, отидох при нея и тя нищо не направи, ама после като галих котарака, тя пак така реагира!   Ноо ми е кофти, защото не искам да разкарам котарака, а мойта май ще ме намрази скоро  Някой имал ли е подобен проблем да ми даде идея какво да правя, защото ще се побъркам, а и сега ще ме е страх да заспя, да не вземе мойта да ме одере... :unsure:  :nfair:
« Последна редакция: 2005-09-19, 22:03 от l1zard »

Diva Orxideia

• Гост
Нова котка вкъщи
« Отговор #1 -: 2005-09-19, 22:18 »
не не съм имала проблем но знам че сиамките са злобни и отмъстителни ...със характер са ...

хубаво е че си взела котето но незнам какъв съвет да ти дам честно ...гледала съм много котки но не сиамки просто знам че са странни пък и повече обичам ангорските  

ей това са ми котетата

а сетих се защо не питаш някой ветиринар ...или в някой зоо магазин ...
« Последна редакция: 2005-09-19, 22:24 от Diva Orxideia »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #2 -: 2005-09-19, 23:15 »
Иначе по темата... вероятно след няколко дни ще свикнат.

Впрочем това за сиамките не е общовалидно. Имал съм сиамка и беше страхотна котка - голяма душа и възпитание. Като тоя малкия, дето сега половинката иска да го разкарваме 
« Последна редакция: 2014-12-14, 19:35 от tech_noir »

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Нова котка вкъщи
« Отговор #3 -: 2005-09-20, 00:00 »
Сиамки съм гледала от както се помня . За Лизард мога да предложа да даде котето (ако още е малко) в някой магазин за животни или да поразтърси приятели които искат котка .
Тех НЯМА ДА МАХАШ ЖИВОТНОТО! Каквото и да става !

Diva Orxideia

• Гост
Нова котка вкъщи
« Отговор #4 -: 2005-09-20, 00:15 »
Цитат
Тех НЯМА ДА МАХАШ ЖИВОТНОТО! Каквото и да става !

« Последна редакция: 2014-12-14, 19:35 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #5 -: 2005-09-20, 00:30 »
Или ще се махнем заедно...

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #6 -: 2005-09-20, 14:39 »
Офф разкарах котарака  Моята котка яко се стресира и си стоя само в стаята, нито искаше да яде, нито нищо...е, сорка, ама си предпочитам нея  Върнах котарака обратно там, където го видях и той веднага избяга

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #7 -: 2005-09-24, 01:39 »
мм... и аз имам сиамка   мн сладка животинка... както и да е..
котката ти е реагирала така,защото сто процента си е помислила,че след като има нова котка вкъщи тя заминаа на буклука иии ревнува... с основание  
най-добрата ми приятелка има сиамка също... като е вкъщи и гали мойка котка и после като се прибере и погали нейната,тя започва да съска и бяга... ревнууусттт...
добре е,че си махнала котарака,все пак до колкото разбрах е улична котка,може да носи зарази и т.н.,пък и вече котката ти сигурно е спокойна =Р

ааа оффтопик ~ моята сиамка изобщо не е злобна... само ако я подразниш... иначе е страшно гальовна

(оф господи видях хлебарка ОТНОВО   )

Неактивен cruel_girl™

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #8 -: 2005-10-27, 12:30 »
веднъж исках да си взема сиамска котка обаче ме разколебаха и ми казаха че те са злобни и правят бели вкъщи и ако ги оставиш за 1 ден ще ти обърнат къщата наопаки....все пак всеки си има различно мнение но на мен така ми казаха!:)

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #9 -: 2005-10-27, 20:35 »
Цитат
веднъж исках да си взема сиамска котка обаче ме разколебаха и ми казаха че те са злобни и правят бели вкъщи и ако ги оставиш за 1 ден ще ти обърнат къщата наопаки....все пак всеки си има различно мнение но на мен така ми казаха!:)
Въпрос на възпитание.Котките наистина са доста своенравни,но в общи линии си зависи от стопанина.
12 год имах сиамки-тамън 2
 и не сме имали никакви проблеми   стига твойто отнешение към животното да е добро,то ще ти отвърне със същото и ще ти се подчинява,макар,че при тях не е като с кучетата-те те смятат за свой стопанин,докато при котките е точно обратното-те се смятат за стопани на къщата.
Но ако искаш котка моя съвет е да си вземеш,ако наистина много го желаеш де,иначе няма смисъл.
« Последна редакция: 2014-12-14, 19:36 от tech_noir »

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Нова котка вкъщи
« Отговор #10 -: 2005-10-28, 11:22 »
Ееееми гадна работа е животът....
Аз съм имал 2 котки досега и много си ги обичках
Определено съм фен на адгорските котенца, моето беше сууупер душичка, такова сладурче... ако някога реша да имам коте ще бъде точно същото  даже жена ми да не иска коте, пак ще си взема! А ако иска, ама да е друга порода, няма да се разберем

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #11 -: 2005-10-28, 16:33 »
Страхотна душа беше милия. Един път не е направил беля, не изсъскал и не се е опитал да причини болка, каквото и да го правихме (примерно рязане на нокти заради мебелите). Страшно кротък и гальовен.
Най-тъпото е че сме само на четвъртия етаж (а съм чувал котки да оцеляват и от осмия), а той на габарити си беше вече колкото нормална котка. Не ббеше мноиго добре с координацията, честочко не преценяваше дистанции или падаше из къщи, може това да е била пичината, ама на терасата винаги толкова е внимавал... просто обичаше да застава на края и да гледа долу улицата нощем.

Как ще кажа на сестра ми не знам. Ние тука ревем и подсмърчаме цял ден... ама не мога да я излъжа че е избягал, както предложи майка ми.
« Последна редакция: 2005-10-28, 16:35 от tech_noir »

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #12 -: 2005-10-28, 18:40 »

принципно много обичам животните,но котките са тези на живота ми.
Когато мойта умря (беше мъжка сиамка) ми идеше да умра с нея  
Беше адски добричка и гальовна,ядеше по цял ден и корема и се влачеше по земята,ама беше адски пухкава и красива.Спеше при мен на възглавницата.
Адски много ми липсва,това беше любовта на живота ми
Много искам да си взема пак котка,защото обожавам,но някак си ми е гузно заради мойто Пити и въпреки това смятам след време да си взема,защото в момента не мога-имам куче.
« Последна редакция: 2005-10-28, 18:42 от ivi6te »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #13 -: 2005-10-29, 14:58 »
Какъв е проблема с кучето? Сестра ми съвсем успешно си гледаше боксер, 2 котики и хамстер като беше на 10 в апартамент,а а в къщата във Виница (предградие на Варна) хледахме едновременно девет сиамски котки, каракачанка, басет и кокер.
И всяко животно с номера си - басета обичаше със зъби да пуска чешмата, изреждат се добътъците на водопой и после забравят да врътнат кранчето обратно

Тука до преди 2 дена (хлъц) си гледахме котка и хамстер заедно (предишната котка даже много обичаше да влиза в аквариума на предишния хамстер и да се гледат).
Зависи от характера на животинките, ама проблем до сега не сме имали.
« Последна редакция: 2005-10-29, 15:01 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #14 -: 2005-10-29, 19:37 »
Ъпдейт.
Сдобивам се пак с котенце. Даже 4 броя (котката на сестра ми има малки). Ще си оставя едното ама... някой да иска котенце ?!?!

Родени на 21.8, сестрата разправя че са пухкави и слушкали. Порода - Източноевропейска (т.е. махленска)
« Последна редакция: 2005-10-29, 19:39 от tech_noir »

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #15 -: 2005-10-29, 23:26 »
Охх,нямаш си идея колко много искам котка.
А кучето ми е доста голямо за да свиква тепърва,а и е леко агресивно,защото е сляпо  :huh: мм...не точно,ама има едни петна на очите,които понякога се разместват,а казаха,че след операция е много малък шанса,даже почти никакъв да се оправи,защото му било вродено.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Нова котка вкъщи
« Отговор #16 -: 2007-02-08, 21:34 »