Автор Тема: Символи  (Прочетена 2785 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Символи
« -: 2005-09-11, 17:40 »
Днес ми зададоха много интересен въпрос : "КАкво представляват обърнатите кръстове и пентаграми" . Естествно знам че това го използват някои хора които си мислят че като са обърнали кръст или пентаграма и като си ги лепнат на видимо място , сякаш казват "Анти Бог" или "Хаил Сатанизмо" . Всъщност има ли някаква определена символика на тези неща или са просто обикновената Американска "изгъзица" ?

п.п. мога да добавя че обърнатият кръст в католизма мисля че ,всъщност е кръстът на Св. Петър ...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Символи
« Отговор #1 -: 2005-09-11, 18:20 »
Не знам...Аз в тая символика вервам  

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Символи
« Отговор #2 -: 2005-09-12, 12:51 »
Ами незнам точно дали има някаква конкретна идея в обърнаитя кръст, но предполагам че просто някой си е измислил че щом нормалният си кръст е знак за христос то сигорно обърнатия е противоположния...малко тъпо но според мен това си е обяснението...а що се отнася до пентаграмата знам за нея че е била наричана щитът на Соломон от древните еврей и се срещала под малко по различен вид с по-заоблени върхове при Маите. А що се отнася до пентаграмата оградена с кръг...демек любовта на сатанистите...за нея знам че тя сама по себе си неозначава нищо. Явно идеята за сатанинското в нея идва по един много смешен начин. Значи цялата идея е че пентаграмата се появява в зодиака. Ако се проследи въртенето на венра около слънцето и се отбележат моментите в които тя се появява или изчезва. Идеята на появяване и изчезване е че определен период от време ние я виждаме като Зорница, след това тя се не се вижда заради слънцето и след незнам си колко време тя се вижда пак от земята, но този път като вечерницата. Цялото завъртане на 360 градуса трае 8 години и след осмата тя се връща в начална позиция. Ако се отбележат на окръжността с зодиака моментите в които тя се появява и изчезва получаваме пентаграма.....а идеята защо тя е сатанински символ маи идва от факта че зорницата е наричана още Луцифер явно по някакви други места....ето и картинка защото маи не го обясних много добре.

[attachmentid=1282][attachmentid=1283]
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Символи
« Отговор #3 -: 2005-09-12, 13:39 »
стана ми интерестно и реших да попроверя малко значи от гледна точка на христяните пентаграмата ...но изправена, за която говорих до преди малко е обозначавала раните на христос...двата крака двете ръце и венеца от тръни. Също така е била използвана и като символ на христяството преди да бъде заменена от кръст...От друга страна евреите са гледали на пентаграмата като един вид дърво на живота. От сатанинска гледна точка всичко започва от някакво дребно общество
 от вещици така да ги наречем които почитали свои рогат бог...аммм под рогат обаче говоря не за рога на коза а по-точно за рога на елен ако не се лъжа. Тааа идеята се развила от гръцкият бог Пан които бил м-у човек и коза. Христяните оприличават дявола на рогато човекоподобно като по този начин обеждават хората че паганизма е нещо зло и трябва да се преследва. Като обединим това с една древна темпалиерска легенда за бапхомет(мисля че се пише) и става нашият рогат приятел от долния етаж...
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

BLOT_heretic

• Гост
Символи
« Отговор #4 -: 2005-09-12, 21:18 »
ПРАВИЛНАТА ПЕНТАГРАМА Е ИЗМЕНЯЛА ЗНАчЕНИЕТО СИ ОТ ВЕКОВЕ . ВСЪщНОСТ ТЯ ОТИВА ПОВЕчЕ КЪМ "ДОБРИТЕ" ЗНАЦИ НА чИСТОТАТА :-) . ОБЪРНАТАТА ПЕНТАГРАМА СИМВОЛИЗИРА ЛИЦЕТО НА ПАДНАТИЯТ АНГЕЛ БАФОМЕТ (КАЗВАТ чЕ БИЛО НЕщО КАТО "ЖЕНСКАТА" НА САТАН) . ОБЪРНАТИЯТ КРЪС ИДВА ТОчНО ОТ СВ. ПЕТЪР (ГОВОРИ СЕ чЕ ТОЙ БИЛ ДРАКУЛА) . ОБЪРНАТИЯТ КРЪСТ ОЗНАчАВА БАНАЛНОТО АНТИ-ХРИСТ . ИЗПОЛЗВА СЕ В САТАНИНСКИ РИТУАЛИ КАКТО И ОБЪРНАТАТА ПЕНТАГРАМА . СЕТИХ СЕ чЕ ОБЪРНАТАТА ПЕНТАГРАМА ОЗНАчАВА И ВЛАСТ НА ЗЛОТО (ИДВА ОТ ТОВА чЕ ВЪРХУТ НА ПЕНТАФРАМАТА СЕ Е СчИТАЛ ЗА ДОБРО И СЛЕД КАТО ТО Е ОТ ДОЛУ А ДОЛНАТА СТРАНА ОГ ГОРЕ ОЗНАчАВА ОБРАТНОТО) .

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
Символи
« Отговор #5 -: 2005-09-12, 21:22 »
във "шифърът на давинчи" е обяснено много добре какво е пентаграмът...

п.с. добра книжка е...
« Последна редакция: 2005-09-12, 21:22 от Immortality_ »
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!