Автор Тема: Света в който живеем  (Прочетена 5789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
Света в който живеем
« -: 2005-08-21, 21:10 »
Мислех си Земята какво място за живеене е, приятно красиво безгрижно изпълнено със щастие, веселие любов и положителни емоции или едно долно мръсно агресивно изпълнено с омраза място в което ти трябва много здрав задник за да оцелееш, може би е второто, може би за да оцелеем трябва да имаме "извратено чувство за хумор" а може би съдбата избира кой да страда и кой да е щастлив, от друга страна в живота на всеки един от нас е имало много хубави моменти, колкото хубави толкова и лоши, най-вероятно всичко си е нормално и само ние си мислиме че е кофти света.
 Аз все пак мисля че наистина е кофти място за живеене, не мога да излезна сам след 11-12 часа вечерта защото ме е страх някой да не ми пререже гърлото заради 4 лева които имам в джоба си, учиш в продължение на 15-20 години от живота си за да можеш да работиш като таксиметров шофьор с 250 лева месечна заплата, а в същия момент някое мамино синче да си вее краката на бюрото.
пфуууу казвайте лични впечатления
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #1 -: 2005-08-22, 10:42 »
Поне аз съм доволен от живота си!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

?????

• Гост
Света в който живеем
« Отговор #2 -: 2005-08-22, 15:43 »
хммм примера с извратеното чуство не ми хареса ! Не ми се струва точен пример на дадения въпрос !
За какво да оцеляваш ?? ти не си в кутиика без крана и вода за да се чудих как да оцелееш ! Не си в 2-рата световна война ..
Сега са други времената .. много много многооо различни !
Лично аз от доста неща се оплаквам , ама какво да правя ... тряя да свиквам !!
Живота си е живот , неможе да се говори за него ей така на изуст ! никой неможе да каже какво ще ти се случи утре или когато станеш на 50г примерно ..

Планетата е красива но хората незнаят как да я подуржат ! е тва е ... прасе намиращо се в "ценната и красива" кочина !!!
« Последна редакция: 2005-08-22, 15:45 от ????? »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #3 -: 2005-08-27, 02:27 »
Спасението е единствено в РЕВОЛЮЦИЯТА  !!! Искам веднъж завинаги да се справим с мръсните капиталисти и да бъдем СВОБОДНИ!!!
Може и Боги да не се чуди как да оцелее, но милиарди хора по света са така!
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #4 -: 2005-08-27, 03:37 »
Боги много ме радва че се замисляш. Повечето докато са при мама/тати не се и перспетивата "на пейка на централна гара и не съм ял от 3 дена" им изглежда много далечна.

Иначе и двамата знаем че такива неща на тебе няма да ти се случват дългосрочно и че няма да караш такси (поне не дълго). Самото им предварително осмисляне ще ти дава сили да за битки.

Какво лошо има в краката на бюрото? Аз пък обичам да се разпльоквам в някакви странни пози, ма то е просто защото бюрото ми е вечно затрупано с чаши от кафе. Пък и колежките...

Абе споко, няма да свършиш в такси. Аз ти го казвам, достатъчно си приличаме. Пък и ще се намери местенце за мотивиран човек с опит в управление на общности

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #5 -: 2005-08-27, 06:29 »
Животът наистина е ужасен и трябва адски много да се бориш за щастието си.
Да,всеки е преминавал през лоши и хубави етапи на живота си.
Много боли когато изневиделица съдбата ти зашлеви шамар...и то на най-слабото ти място.Но не боли толкова от шамара,колкото от отпечатъка,белега,който шамара ти оставя...
Той напомня за болката,която е била изпитана.
Животът е гаден.Едно момче беше казало"Животът е гаден и после умираш"  Да,почти винаги страдаме за най-различни неща.Не можем да се чувстваме сигурни в наше време,злото става все по-голямо,но все пак животът ни е даден,за да го изживеем пълноценно!
Трябва да му се наслаждаваме,колкото и кофти моменти да ни поднася съдбата.За всяко нещо си има причина.И ако знаеш,че след шамара ще последва целувка от любимия човек,то болката ще изчезне,нали?Или може би още ще ти пари на бузата,но болката ще се притъпи от сладостта на хубавите моменти
« Последна редакция: 2005-08-27, 06:31 от SHEMETNA »
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен nishtojestvo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
    • http://
Света в който живеем
« Отговор #6 -: 2005-08-28, 04:55 »
Живота е повече shit, отколкото нещо друго..но! но и хубавите неща ги има, трябва само малко повече да ги ценим..да им се радваме, докато са при нас, винаги да се възползваме от шансовете, които ни се дават. В крайна сметка колкото и да са зле нещата около нас, голяма част от проблема си го правим ние самите - всичко е в мозъка..ако си в отвратителна ситуация и мислиш негативно, то ти едва ли ще се измъкнеш..но ако мислиш, че не е чак толко зле шансовете ти са по-големи...това преди 6 месеца нямаше никога да го кажа, а напротив - щях да изброявам начини за самоубииство.. Бог ми помогна!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #7 -: 2005-08-29, 10:22 »
Цитат
Бог ми помогна!
[div align=\"right\"][snapback]11094[/snapback][/div]

Както са казали на времето Илф и Петров: "Делото за спасяването на давещите се е в ръцете на самите давещисе!"
« Последна редакция: 2007-02-04, 11:44 от Nina »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

rock_ur_body

• Гост
Света в който живеем
« Отговор #8 -: 2005-09-15, 00:49 »
според мен всичко зависи от самата психика на човека...има някои добри души които до последно си остават такива (нищо че сигурно се броят на пръсти)НО има и други които също се раждат добри но понеже са по-амбициозни осъзнават че може би единственият начин да постигнат целите си е  да станат малко или много като хората които презират.но най-важно е според мен в каква среда си израстнал и колко свят си видял...колкото повече хора срещаш с толкова повече от гадостите на живота се сблъскваш...но и толкова повече добри хора срещаш.тук според мен нещата до някаква степен се свързват също и със това дали си оптимист или вместо това предпочиташ поради една или друга причина да помниш предимно лошите неща.ако е второто то тогава смятам че е много по-вероятно да станеш егоист. а досега на теория май егоистите звучат като хората които намазват най-много от живота <_<  
« Последна редакция: 2005-09-22, 02:28 от rock_ur_body »

egoist

• Гост
Света в който живеем
« Отговор #9 -: 2005-09-19, 14:57 »
Цитат
Спасението е единствено в РЕВОЛЮЦИЯТА  !!! Искам веднъж завинаги да се справим с мръсните капиталисти и да бъдем СВОБОДНИ!!!
Може и Боги да не се чуди как да оцелее, но милиарди хора по света са така!
[div align=\"right\"][snapback]10915[/snapback][/div]
А след революцията какво следва??? :blink:
Всъщност какво му е лошото на това да си таксиметров шофьор!? :blink:
Хора не се оплаквайте, по-добре няма да стане.
Световен мир-дръжки!!!
Скоро видях един надпис:Тероризмът е дете на Глобализмът!!!
Я се радвайте на сутрешното слънце, че докато се озъбиш...ще свърши и нашето време...
« Последна редакция: 2007-02-04, 11:45 от Nina »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #10 -: 2005-09-23, 15:49 »
Ми то това е хобавото. Иначе е тъпо и скучно. Не искам да се чуваствам като зеленчук.

Имах едно работно място на времето - малка фирма, занимаваща се с климатични системи и подобни. Няколко хладилни техници, шефа, секретарката му и аз (щатен web дизайнер - много добре знам че е тъпо там да има изобщо подобна длъжност ама много бях закъсал и ми трябваше какват и да е работа веднага). Аз си имам отделна стая, правя си каквото си искам. Шефа е душица, очевидно много ме харесва (впрочем има дъщеря колкото мене дето много много се кефеше да си разменяме по няколко мейла на ден ) и много човешки се държи. Обаче... "до кога трябва да стане?" "ми когато си готов". Каквото и да направя - все хубаво и чудесно. Пари редовно, колкото кажа че искам без уговорки.

Ами, напуснах. В един момент се хванах че за месец правя неща, които се очакваше да ми отнемат половин ден. Бях взел да затъпявам сериозно. Казах едно "чао" (шефа само дето не се разхълца) и се изнесох обратно
 в лудницата. Предпочитам все пак да си ходя с кръговете под очите и да си гриза ноктите.

Неактивен DaReDeViL

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 342
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #11 -: 2007-02-03, 21:57 »
Мога да изпиша няколко страници по този въпрос, но няма смисъл, тъй като се съмнявам някой да го прочете... Вместо това ще се опитам философски да обясня истината за живота:

Раждаш се, живота е гаден, после умираш...

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #12 -: 2007-03-14, 00:12 »
Животът е за тези които могат да го живеят. Слабите умират, силните оцеляват. това е законът на природата. на който не му изнася да смени планетата. Животът е нещо прекрасно! Магия... Имаме шансът да постигнем всичко... Стига да не ни мързи и да сме целенасочени... Но не е гот да се потиш и да учиш вместо да се натискаш с някоя съученичка, нали? и затова след това си таксиджия - щот не си учил като му е било времето... ВСЕКИ СИ СЪРБА ПОПАРАТА!
 "животът е гаден"... <- ТОВА СА ПУБЕРСКИ ПРОСТОТИИ... животът е какъвто си го направиш... ако не ти изнася - убии се... гадни са хората и най-вече тези които повтарят че живота е гаден... защото са досадни... кво искат?! да е лесно?! да си прехвърлят оная работа от левия крачол в десния и да им падне от небето всичко?! еми не стаа...  прекарват по 5-10-15ч пред игрички, форуми, филмчета и други простотии и после искат да почнат работа за по 5000лв и като не им ги дават - живота бил гаден... хахаха!!! няма да стане... това може при комунизма - колкото си по-прост, толкова повече да взимаш... сега вече се искат знания и старание и труд... не става иначе...
ИЗВОД!!! -> живейте си живота,  постигнете нещо, радвайте му се, защото е твърде кратко всичко...

P.S. - само да кажа, че май подлогът в изречението трябва да е пълен член... -> "СветА в който живеем" май не е много гот, а? Не че мойте изречения са правилни, но те са набързо надраскани, а тва е заглавие все пак...
« Последна редакция: 2007-03-14, 00:18 от nooa »
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #13 -: 2007-03-14, 11:36 »
nooa, по принцип си напълно прав, но невинаги нещата са толкова прости, повярвай ми!
Caralho Voador

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #14 -: 2007-03-14, 19:12 »
За да оцелееш не се иска само здрав задник а и много, много касмет.
Според мен се постига повече с работа а не с учене. Както и с много общуване с хора. Ако се затвориш да учиш и излезеш на 25 какво ще постигнеш...
А живота че е гаден си е гаден, всеки ден го показва. Явно не си имал по-сериозни проблеми.
Пък и в нашата държава можеш да постигнеш или направиш всичко което поискаш...
« Последна редакция: 2007-03-14, 19:17 от hybridtar »
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
Света в който живеем
« Отговор #15 -: 2007-03-14, 19:40 »
Монетата има две страни...живота също...всеки от нас е вскусил част от хубавата и част от лошата, разбира се има още много неща да се видят, но в края на краищата всичко е такова, каквото си го направиш...
Не съм съгласна с тезата за късмета, защото колкото и голям късметлия да си, никога няма да спечелиш от тотото, ако не пускаш фишчета, т.е. нищо не идва само и случайно, всеки трябва да се потруди за да получи...Дори така наречените "мамини дечица" вършат нещо за бъдещето си...с риск да бъда цинична ще кажа, че и тва да "лижеш задници" цял живот не си е работа, не мислите ли!?
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
Света в който живеем
« Отговор #16 -: 2007-03-14, 22:33 »
Правилно!!!
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #17 -: 2007-03-14, 22:55 »
nooa сажелявам не съм искал да те засегна.
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #18 -: 2007-03-14, 22:59 »
не се извинявай... не съм се засегнал... просто съм малко не на кеф покрай загубата на близък и за т'ва ти реагирах така по-агресивно... т'ва е форум и всеки си има мнение и аз се извинявам за агресивното си поведение... наистина не искам да обидя теб нито някой друг... т'ва е моето мнение (там горе) само дето е малко по-агресивно изложено... не е с цел обида...

PEACE
« Последна редакция: 2007-03-14, 23:04 от nooa »
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен LORD VADER

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 97
    • Профил
Света в който живеем
« Отговор #19 -: 2007-05-11, 23:37 »
Цитат на: nooa
Животът е за тези които могат да го живеят. Слабите умират, силните оцеляват. това е законът на природата. на който не му изнася да смени планетата. Животът е нещо прекрасно! Магия... Имаме шансът да постигнем всичко... Стига да не ни мързи и да сме целенасочени... Но не е гот да се потиш и да учиш вместо да се натискаш с някоя съученичка, нали? и затова след това си таксиджия - щот не си учил като му е било времето... ВСЕКИ СИ СЪРБА ПОПАРАТА!
 "животът е гаден"... <- ТОВА СА ПУБЕРСКИ ПРОСТОТИИ... животът е какъвто си го направиш... ако не ти изнася - убии се... гадни са хората и най-вече тези които повтарят че живота е гаден... защото са досадни... кво искат?! да е лесно?! да си прехвърлят оная работа от левия крачол в десния и да им падне от небето всичко?! еми не стаа...  прекарват по 5-10-15ч пред игрички, форуми, филмчета и други простотии и после искат да почнат работа за по 5000лв и като не им ги дават - живота бил гаден... хахаха!!! няма да стане... това може при комунизма - колкото си по-прост, толкова повече да взимаш... сега вече се искат знания и старание и труд... не става иначе...
ИЗВОД!!! -> живейте си живота,  постигнете нещо, радвайте му се, защото е твърде кратко всичко...

P.S. - само да кажа, че май подлогът в изречението трябва да е пълен член... -> "СветА в който живеем" май не е много гот, а? Не че мойте изречения са правилни, но те са набързо надраскани, а тва е заглавие все пак...

Както са казали старите хора - помогни си сам, да ти помогне и Бог.
ONCE MORE THE SITH WILL RULE THE GALAXY, AND WE SHALL HAVE PEACE...

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 52
    • Профил
    • http://myspace.com/chefo1989
Света в който живеем
« Отговор #20 -: 2007-05-13, 13:46 »
Цитат на: FANatic
Мислех си Земята какво място за живеене е, приятно красиво безгрижно изпълнено със щастие, веселие любов и положителни емоции или едно долно мръсно агресивно изпълнено с омраза място в което ти трябва много здрав задник за да оцелееш, може би е второто, може би за да оцелеем трябва да имаме "извратено чувство за хумор" а може би съдбата избира кой да страда и кой да е щастлив, от друга страна в живота на всеки един от нас е имало много хубави моменти, колкото хубави толкова и лоши, най-вероятно всичко си е нормално и само ние си мислиме че е кофти света.
 Аз все пак мисля че наистина е кофти място за живеене, не мога да излезна сам след 11-12 часа вечерта защото ме е страх някой да не ми пререже гърлото заради 4 лева които имам в джоба си, учиш в продължение на 15-20 години от живота си за да можеш да работиш като таксиметров шофьор с 250 лева месечна заплата, а в същия момент някое мамино синче да си вее краката на бюрото.
пфуууу казвайте лични впечатления

значи Боги аз съм напълно съгласен с тебе. И аз много се съм разочарован от противоречието м/у двете защото наистина има много приятни места и доста много позитивност. Но насилието лъхащо от улиците вечерно и не само вечерно време е ужастно.Мене ме е страх да изляза сам някъде дори до едно от кварталните училища защото знам че пак могат да ме пречукат за спорта или за миризливия ми Тухлофон който после ще го продадът за да вземат някви парици за наркотици и за да си сасипят сами живота.Адски тъпо е остроен света но нали знаете всичко трябва да е в равновесие както доброто така и злото... това е мойта гледна точка по въпроса.