Автор Тема: Жички, Платки и Модове...  (Прочетена 4240 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Жички, Платки и Модове...
« -: 2005-08-21, 10:13 »
Такаааа...значи видях наука и ТЕХНИКА и малкото ми сърчице затупа много много силно... та реших да напиша тази тема и да видя какво мислите за нея... Идеята ми е в нея е да се научим да правим интерестни неща в домашни условия, а може и някакви по сложни такива от рода на интегрални схеми и тн.

1. Първата ми идея е за мод на ПЦ-то....проста работа в общи линии е чиста загуба на време и съм почти сигурен че доста хора са се пробвали. Говоря за прост визуален мод...Няколко светлодиода, поне два спрея ималко въображение....Даваите идеи и снимки

А ако все пак някои иска да пита нещо как се прави (поне в тази свера де) да каже пък аз със скромните си познания ще пробвам да му помогна...
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #1 -: 2005-08-21, 12:29 »
Цитат
мммне, светлоида кво е  спрейовете са ясно, само трябва да си направа няква платформичка, защо не се бях сещал досега  :unsure:

Taka...Светодиода е това дето ти свети на клавиатурата на лан картата отпред над копчето и тн. .....

Тои не е лампичка а диод което ще рече че има два края... единия е + другия е - и трябва да се сварже по определен начин...

(+)Aнод  +5V   ---I>---   0V   Катод(-)     <=== картинката му би била такава
                         (дидод)

Както знаем от физиката токът тече от + към - ...дeмек в нашият случаи от 5-те волта към 0...или както му викат ората...към земята... при преминаването на ток от Анода или основата на триъгълника към върха му или Катода би трябвало триъгълничето да излъчва светлина... въпреки че свързано по нарисувания начин би изгърмяло... затова използваме Резистори... в схемите те се бележат ... --[II]-- ili... --/\/\/-- .... те служат за ограничаването на напрежението преминаващо през диода...ако има вапроси за това какво е Ток Напрежение или Съпротивление викаите... Всеки резистор има свое съпротивление...  С две думи идеята на резистора който трябва да сложим е да ограничи тези 5V които подаваме и да ги вкара в границите м-у 1.8V и 3.6V:) (тов е ограничението на напрежението на светодиод още на ричан LED.) Надявам се да съм го написал правилно
 и разбираемо;  ...

Малко по натам ще ви кажа и как да разбирате кой резистор колко ограничава... Кажете ако нещо несте включили за да го обясня по нормално!
« Последна редакция: 2008-03-06, 15:02 от tech_noir »
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #2 -: 2005-08-21, 18:44 »
Ми където искаш - по кутията, кавиетурата, мишката...
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #3 -: 2005-08-21, 23:00 »
дам...да речем можеш да си смени6 диодите на клавиатурата или дори тези на мишката...е то това там не е само диод но има и такав...

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
« Отговор #4 -: 2005-12-02, 21:37 »
Едно малко пояснение - казва се СВЕТОдиод... Колкото до мода, давай пък дано успееш -> ето ти начален старт ТУК! както и ТУК!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #5 -: 2005-12-19, 09:21 »
Цитат
Едно малко пояснение - казва се СВЕТОдиод... ! както и ТУК!

ооооооооооо милия ми той...наистина ли така се казва....как може да съм толкова глупав...!!! човече осъзнай се ве....на кой му пука...казва се LED ако тряаа да сме точни...
« Последна редакция: 2008-03-06, 15:03 от tech_noir »

Неактивен People = Shit

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/profile.php?user=People_SUX
« Отговор #6 -: 2006-05-22, 19:55 »
Цитат на: Perk0
Цитат
мммне, светлоида кво е  спрейовете са ясно, само трябва да си направа няква платформичка, защо не се бях сещал досега  :unsure:

Taka...Светодиода е това дето ти свети на клавиатурата на лан картата отпред над копчето и тн. .....

Тои не е лампичка а диод което ще рече че има два края... единия е + другия е - и трябва да се сварже по определен начин...

(+)Aнод  +5V   ---I>---   0V   Катод(-)     <=== картинката му би била такава
                         (дидод)

Както знаем от физиката токът тече от + към - ...дeмек в нашият случаи от 5-те волта към 0...или както му викат ората...към земята... при преминаването на ток от Анода или основата на триъгълника към върха му или Катода би трябвало триъгълничето да излъчва светлина... въпреки че свързано по нарисувания начин би изгърмяло... затова използваме Резистори... в схемите те се бележат ... --[II]-- ili... --/\/\/-- .... те служат за ограничаването на напрежението преминаващо през диода...ако има вапроси за това какво е Ток Напрежение или Съпротивление викаите... Всеки резистор има свое съпротивление...  С две думи идеята на резистора който трябва да сложим е да ограничи тези 5V които подаваме и да ги вкара в границите м-у 1.8V и 3.6V:) (тов е ограничението на напрежението на светодиод още на ричан LED.) Надявам се да съм го написал правилно и разбираемо;  ...

Малко по натам ще ви кажа и как да разбирате кой резистор колко ограничава... Кажете ако нещо несте включили за да го обясня по нормално!

Брао брао разбираш ги тея работи 

Аз на старата клавиатура бях сменил диодите със сини и стана много зверско
Както и на старата мишка от ония старите с топчета  аехАХЕхАЕ бях изрязал отгореедно кръгче тоно над топчето излях плексиглас за да стане като прозорче,свързах към платчицата един син дион естествено със резистор за да не изпши диода и го насочих към топчето  И много ефектно стана ма мишката се прецака и вече съм си с оптична която няма нужда да я модвам щото цялата е прозрачна и сменя 7 цвята 
« Последна редакция: 2008-03-06, 15:04 от tech_noir »

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
« Отговор #7 -: 2007-07-08, 16:45 »

Неактивен x_it

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #8 -: 2007-08-07, 15:55 »
Цитат на: Perk0
дам...да речем можеш да си смени6 диодите на клавиатурата или дори тези на мишката...е то това там не е само диод но има и такав...
Значи на клавиатурата няма никакви проблеми но на мишката светодиода е много добре фокусиран и ако се смени с друг който не е добре фокусиран ще има проблеми като да излиза от сктиинсървара да се вижда мишката докато гледаш филми.Говоря от личен опит сменял съм светодиода на мишката си  

Аз разбирам тук онуй от жиккаджии ако имате въпроси пишете!!!Но мога да кажа че съм гении но си правя понякога устройства!!!
« Последна редакция: 2007-08-07, 16:03 от Hell H0und »

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Отговор на: Жички, Платки и Модове...
« Отговор #9 -: 2007-08-12, 12:18 »
Ако някой иска пояснение за разни волтмодове, PIN модове и тн - може да ме пита, не знам всичко, но ще помогна, особено ако става дума за видеокарти и DURON, AXP процесори :)
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

emsa

• Гост
Re: Жички, Платки и Модове...
« Отговор #10 -: 2012-07-14, 10:13 »
Perkoo леле приятел не знаех че резистора гаси напрежение :Х Резистора само намалява тока но не и напрежението приятел. Това което гаси напрежение но в малки количества се нарича опорен, ценеров диод или стабилизатор на напрежение!