Автор Тема: доставчик  (Прочетена 1612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
доставчик
« -: 2009-10-16, 19:20 »
(F1 да не идва от foolish  :-[ (хич не знам къде да я постна тая тема) )

Без интернет съм.  :( Хващам тука некви чужди вълни, крада от хорския интернет.  Което мене лично не ми пречи :P , ама много слаб е сигналът  и идва, когато си поиска.
Та.. Като си избирам доставчик кво да гледам?
И една приятелка ме убеждава да си сложа АДСЛ на БТК. Струва ли си?  или по-добре некъв от доставчик с рутер, че кабели не ми трябват :)

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Re:доставчик
« Отговор #1 -: 2009-10-16, 19:47 »
Лично аз, бих се спрял на Мегалан. БТК АДСЛ(Бахти, тамън се кънектнах и айде на село), за чеп за зеле не стават. Иначе, нищо не ти пречи, да сложиш рутерче и оттам да черпиш нет - просто трябва да говориш с тях.
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #2 -: 2009-10-16, 19:50 »
Ам... виж сега, безжично трудно ще дигнат скоростта, възможна по кабели.
ADSL и от кабелна телевизия в София обикновено си вемат хора, които нямат нищо друго наоколо. LAN-ките са си яки бе, що?
В момента сме 5-ата страна в света по средана скорост на Интернет. Често имаш подземна опитка до блока, което обикновено другаде могат да си го позволят корпорации. Огледай се в района за ЛАН-ли. Ако не ти харесат, винаги можеш да ги смениш - нали инсталацията е безплатна (аз съм сменял през 2 седмици докато си харесам). Огледай се из квартала за налични.

Вече ако толква държиш на безжична гъзария - ами... винаги ще е по-скъпо, драстично по-бавно и нестабилно.

Edit: А, да, кабел до вкъщи и от там рутер, ако държиш да не се спъваш си е вариант :)
(аз си карам без)
« Последна редакция: 2009-10-16, 19:56 от tech_noir »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #3 -: 2009-10-17, 14:49 »
Така...
за бглан някой нещо да каже.

Гледам тука някакви оптични глупости, които са добри, сигурно ???
После, на оптичен можем ли да сложим рутера? Прощавайте за малоумните въпроси  :-[

Щото като гледам параметрите - http://bglan.net/prices.html, първия оптичен ем е с добри скорости, ем ше ни излезе под 20 лева

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2009-10-17, 15:01 »
Разходи се из квартала, гледай за флаери и разпределителни кутии (имат стикери с логото на фирмата). Направи си списък с наличните и тогава сравнявай оферти по сайтовете. Ако нямаш познати в квартала, които да питаш за впечателния де.
Май никоя от ланките не покрива цяла София, а и се случва в уж покриван квартал, точно до твоя блок да няма. Или пък в някоя група блокове да е кофти (особено за тия с надземни кабели). Гледай и от куде минават кабелите - ако се ги виждаш по стълбите (а не само във входа) е кофти - ще имаш проблеми като завали, някой камион като закачи кабела или има война за територии и почнат да си режат взаимно хабелите. Колкото и добра да е офертата иначе.
Някои лан-ки са малко хибридни в това отношение - част от мрежата може да е надземна. Гледай да не си в наздземен район.

За рутера после си говори с избрания доставчик - нчкои такциват на компютър и са малко против рутерите.

Аз от OnlineDirect съм доволен (бързи и стабилни ама много бавно почна да им реагира поддръжката - чакам 3 дена да рестартират "забил" switch) , за Spectrum/Spnet и Мегалан съм чувал добри неща. Sellinet бчха добри като има, ама при буря ми се е случвало да остана с дни без нет, което не ме устройва (отдавна беше, може да са се променили)
« Последна редакция: 2009-10-17, 15:06 от tech_noir »

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #5 -: 2009-10-28, 14:23 »
Мегалан са чудесни! В Левски родителите ми са на Мегалан - плащат 22лв на месец и интернета е приказка :) Преди седмица и в Овча купел се прехвърлихме на Мегалан, но тук сме по кабел до вкъщи, който се включва в рутер - на 25 лв сме (защото не хванахме промоцията с 22лв, но пък имаме 3 безплатни месеца) и интернета не отслабва значително. Естествено - има загуби, но не са големи :)
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...