Автор Тема: Физика  (Прочетена 2934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Физика
« -: 2005-07-25, 02:06 »
друг клуб

ако някой има да пита нещо... аз ше почна да пиша по-нататък в тия теми.. сложих ги тука (с математика) щото за повечето хора са си мистерия тия работи)
« Последна редакция: 2005-07-25, 02:08 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Физика
« Отговор #1 -: 2005-07-26, 15:56 »
Боги, клуба е по физика, не по илюзионно изкуство

Не падат, щото при тия отношения (дължината на клечката, дължината на вилиците и масата на двете вилици) центъра на тежестта се проектира така че цялата система е в равновесно положение... прочети някаква литература за лостове.. в учебника по физика от седми клас има... май... един - два урока...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Физика
« Отговор #2 -: 2005-07-27, 19:56 »
:huh: аз май трябва да стоя настрана от тоя клуб :huh:
Тази година даскалката по физика ми остави 4  ...единствената ми четворка,която някога съм имала като годишна оценка
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Физика
« Отговор #3 -: 2005-07-28, 19:43 »
Не е така бе... влизай и догодина ше имаш шестица, обещавам
... аз по математика и физика не съм имал текуща оценка разична от 6.00 от седми до дванайсти клас...
... и побеждават.

MaxStorm

• Гост
Физика
« Отговор #4 -: 2005-10-25, 23:55 »
Тъй като съм сертифициран физик мога да ви кажа че това с вилиците е чиста проба
закона на Архимед.... Та пича е казал "Дайте ми достатъчно дълъг лост и опорна точка и ще повдигна Земята" Сладур  
...Та това което предполагам е че става въпрос за лостова система..като се запазват съотношенията сила (теглото в случая) - дължина.

Иначе и аз и МиТаКа сме го виждали тоя номер на живо    
В началото е фрапиращо но после осъзнаваш че не е кой знае кво.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Физика
« Отговор #5 -: 2005-10-28, 11:41 »
хахах...бобо... тфа е лесно за вилиците...загледаи се други пат като го направиш каде отива долната част на вилицата...демек дръжките им... те минават под ръбъ на масата и оравновесяват цялата сглобка като един вид тежеста пада равномерно както на едната страна на клечката така и на другата......наистина в първият момент е малко стряска6то ама тряаа да се загледа6 малко и се вижда....
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Физика
« Отговор #6 -: 2005-10-28, 11:43 »
А що се отнася до клуба....луда работа...но такак и така става въпрос за физика...аиде даите някфи зада4и от изпита по физика от ТУ и кажете как се решават....или ако е тест даите примерен тест с решения плс
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Физика
« Отговор #7 -: 2005-10-28, 21:58 »
Е за изпита в ТУ можеш да питаш MaxStorm... той беше изкарал неква ебати оценката... деби зубъра  
А иначе това с вилиците не мога да разбера кое му е фрапиращото според вас...
... и побеждават.

MaxStorm

• Гост
Физика
« Отговор #8 -: 2005-10-29, 11:27 »
Цитат
Е за изпита в ТУ можеш да питаш MaxStorm... той беше изкарал неква ебати оценката... деби зубъра  
[div align=\"right\"][snapback]18012[/snapback][/div]

Хахахаха
Я ми обясни какво значи ебати оценката и тва със зубара не го разбирам.
Ти поне знаеш каква гъста мрежа от педераси са мойте хора  

За тези който се интересуват от теста по физика за МИ:
Не е нищо усобенно само трябва да си спомниш точната формула в точния момент

задачите бяха доколкото си спомням малко SUX.
И с малко късмет изкарах "невероятната" оценка 4.2 като ми трябваше 3 за да ме приемат      
Иначе преди самия изпит ходих на курсове в МИ като почти нищо не помнех от това което сме учили в даскалото.

Ако се организирате добре може и да изкарате повече Стига да имате на разположение един истински зубър   Както имахме ние

пс: Учих в училище към МИ и почти целия клас бяхме на този тест.
Телефоните доста помагат като става въпрос за тест.