Автор Тема: 25 порт затворен или отворен?  (Прочетена 3164 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
добре нов проблем.

така. на Online Direct съм.

до събота нямаше никакъв проблем с изпращането на мейли ( имам си мейл server на компа ). днес установих със потрес че не мога да се връзвам към чуждестранни сървъри на 25 порт. connection timeout. странното е че към BG сървъри без проблем си се връзвам и си пращам мейлите. обадих се на ОД и ми казаха че 100 % не филтрирали нищо те. какво става по дяволите? дори и от нета като проверя от чуждестранен сайт дали ISPто ми е със отворен 25 порт, показва че всичко е наред. но въпреки това не мога да се вържа към нищо извън BG на SMTP.
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Firewall?

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
да бе, де да беше толкова просто...

не ползвам firewalls. оказа се че на един приятел, които също е на OD, също не му работи това. като че ли е някакъв глобален setting за филтрация на SMTP порта за международния канал. чудя се дали е възможно да не ни филтрират ОД, а на по-високо ниво някъде, някоя от следващите стъпки.
« Последна редакция: 2009-04-21, 11:11 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Аз също съм на OD, повечето мейли са ми международни (ползвам ги през мейл-клиент естествено) и засега като че нямам проблем с това

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Не не. нямам предвид да минаваш през техния мейл server, или да си retrieve-ваш мейлите със POP клиент от чуждестранни мейли. имам предвид че си имам мои мейл server на компа, и си пращам директно през него. и на него не мога да установя SMTP connection със чужбина. и това от Събота насам.

edit: току що пробвах пак и стана. яко!

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
тъкмо си пуснах да пращам със сървъра днес, и ..... точно преди да пратя бях проверил с telnet че мога да се connect на 25 порт. натискам Send, тръгва да праща и не става. проверявам пак с telnet и пак почна абсолютно същия проблем. connection timeout. и не е от мен. не е и от програмата.

Tech, моля те провери при тебе как е:

"telnet smtp1.arin.net 25"

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
telnet smtp1.arin.net 25

уж работи