Автор Тема: Отговор на: DDoS атака се вихри на компа ми...  (Прочетена 1731 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Извинявай за тъпия въпрос, ама ти рестартира ли?

OD от около месец са на самоназначаващи се IP-та. Т.е. при рестарт би трябвало да ти назначи ново.
(и атаката става нечии чужд проблем... вероятно така се е и почнало - не е била за тебе, просто си се нахакал като си рестартитрал и си се оказал с IP-то на някой друг за когото е била)

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
ресвал съм много пъти, но си бях със статично. никога не се е сменяло и си мислех че се lock-ва със MAC.

иначе им се обадих, казаха че не правят филтрации от никъв вид и не могат да ми помогнат, но просто ми раздадоха ново IP и проблема заспа.

да се надяваме да не раздадат бившето ми IP на никoй друг че беше бруталната боза. за 10 часа 5 милиарда пакета получени... доста грозна картинка.
чудя се дали те не забелязват какво става, тъй като това което получавам аз от атаката сигурно не е цялата и мощ.

трябваше да си направя опит да пусна уеб сървъра и да му махна лимита за connections, и да видя за колко време ще иззоби цялата памет и ще крашне...
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Цитат
никога не се е сменяло и си мислех че се lock-ва със MAC.
А, то така беше ама получих мейлче да си сменя настройките към автоматично. Май се ориентираха, че и само с MAC-а става идентификацията.