Автор Тема: НЯМА ПОЛИЦИЯ В БЪЛГАРИЯ  (Прочетена 5746 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Diabolik

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
  • Black Panther
    • Профил
    • Даволският Блог
НЯМА ПОЛИЦИЯ В БЪЛГАРИЯ
« -: 2008-06-06, 03:04 »
Тази Нощ ми се обадиха от СОТ, че са се опитали да ми разбият магазина. СОТ бяха там на място, отчетоха случая и го предадоха в полицията. От полицията казаха че няма да поемат случая защото няма установени липси, и отказаха да дойдат. Търси ли си извинение че нямало липси че нямало материални щети и прочието. Материални щети има, ама явно полицията охравяна само собстваното си спокойствие, и тези големи престъпници, които си плащат на полицията, за да бъдат пазени. СРАМ и ПОЗОР за българската полиция, българската полиция е срам,позор и посмешище за полицейската професия по света, българсият полицай, е срам, позор и посмешище с дебел от бездействие корем, и дебел от нагушени подкупи врат, за полицайте по света.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Отговор на: НЯМА ПОЛИЦИЯ В БЪЛГАРИЯ
« Отговор #1 -: 2008-06-06, 07:46 »
Кико, какво да ти кажа... Булгаристан, човече.  :-X
Signature.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #2 -: 2008-06-07, 15:54 »
Някой ми разправяше, че сега се очаквал бум на кражбите и обирите с взлом, подобно на началото и средата на 90-те години.
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #3 -: 2008-06-07, 21:25 »
Че как иначе?!
Престъпноста нараства, когато и бедността расте.

Иначе тия от СОТ-а са виновни според мене. Веднъж си направих експеримент вкъщи, дойдоха след половин час, като в договора пише 15 минути. Чудя се дали мога да ги съдя при тва положение.

egoist

• Гост
« Отговор #4 -: 2008-06-07, 21:31 »
Полиция?! Мани, не ме карай да се смея! Бяха ми откраднали едни документи в трамвая. Що не съм била докладвала веднага?! Че аз чак вкъщи разбрах, че ги няма... Мани, та ония полицай щеше да ме изяде - все едно сама съм си ги скрила и идвам да им се жалвам от нямане какво да правя...

egoist

• Гост
« Отговор #5 -: 2008-07-15, 12:59 »
Ха, к'во ще кажете сега за отвличането на "Литекс-а" и жена му? Полицейска работа си е т'ва.. ;)

Неактивен Diabolik

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
  • Black Panther
    • Профил
    • Даволският Блог
« Отговор #6 -: 2008-07-15, 20:56 »
Че как иначе?!

Иначе тия от СОТ-а са виновни според мене. Веднъж си направих експеримент вкъщи, дойдоха след половин час, като в договора пише 15 минути. Чудя се дали мога да ги съдя при тва положение.

В моя случай разчитам на СОТ 161, реагираха супер адекватно, алармата е свирнала в 12:10, в 12:13 вече патрула е бил там, огледал и пратил рапорт в централата.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #7 -: 2008-07-16, 00:32 »
И на мен ми цъфнаха на 2-а - 3-а минута като обърках кода на алармата.

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #8 -: 2008-07-16, 12:08 »
Ха, к'во ще кажете сега за отвличането на "Литекс-а" и жена му? Полицейска работа си е т'ва.. ;)

Какво да мислим, нали стават модерни похищенията, а ние трябва да сме в крак с модата. А и Маша е права за пропорционалността на бедността и престъпността. Като хората знаят,че роднините ти имат пари защо да не те отвлекат, а пък и щом на човека са му рязали пръсти и после отвлякоха и жена му значи са му имали зъб за нещо. А и навсякъде гърми,че похитителите са бифши полицаи или военни - какво да си говорим повече: имало вътрешни хора, ала бала?! Кой ще ги хване тия?! Кой ще иска да ги хване, дали ще искат да се изложи на показ каква всъщност е полицията в България, какви хора служат там (не,че не знаем, но все пак, не е на всеослушание)?!?
Много малък процен от полицаите в България струват и по-голямата част от тоя процен рано или късно "се заразява" с корупция.

Отностно СОТ-а съм на мнение,че хората си вършат доста добре работата.
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #9 -: 2008-07-16, 12:38 »
Че как иначе?!

Всъщност мисля че нараства, когато расте неравенството. Ако всички са бедни като в Африка, Филипините или Камбоджа най-честата престъпност е битово насилие и то поради ниската култура на местните. На беден човек какво да му вземеш? Или ако е от твоята черга - защо.
Ама ако децата ти са гладни, а съседа си пълни басейна със шампанско става очевидно.

Едва ли ще стигнем до положение на малка Бразилия, ама... не се знае знае ли се.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #10 -: 2008-07-16, 17:42 »
Че как иначе?!

Всъщност мисля че нараства, когато расте неравенството. Ако всички са бедни като в Африка, Филипините или Камбоджа най-честата престъпност е битово насилие и то поради ниската култура на местните. На беден човек какво да му вземеш? Или ако е от твоята черга - защо.
Ама ако децата ти са гладни, а съседа си пълни басейна със шампанско става очевидно.

Едва ли ще стигнем до положение на малка Бразилия, ама... не се знае знае ли се.
Хе-хе, и на никой не му пука, защото всеки българин мрази и презира другите си сънародници ('щото по природа е комплексар), защото липсва уважението към институциите, няма адекватни закони, експертите го духат, тъй като са принуждавани да продават висококвалифицирания си труд за жълти стотинки, поради което емигрират итн итн. "При нас е весело", нали имаше едно такова детско предване навремето  :D :P?
Caralho Voador

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #11 -: 2008-07-16, 22:15 »
Има, има, даже днес ми написаха акт за навлизане и минаване на червено, при все, че жълтото светна едва след като навлезнах в кръстовището :) Ама ше си обжалвам де, на Раковска и Дондуков има и камери, така че ше си правя весело :) Стига да имам право да си изискам записа от камерите, за да го използвам за доказателство

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #12 -: 2008-07-16, 22:33 »
Абе, полиция има. Най вече КАТ-аджии. Днеска, като се прибирах към нас от СФ поне 10 патрулки имаше. Спират колите, актчета, подкупчета...  Ама и шофьорите им знаят цаката... Кат ги подминат, намигват с фаровете на колегите да понамалят скоростта, та поне радарите да не ги уловят...

Иначе, кат казах подкупи, миналия път 20 лв неофициално, спестиха 100 лв акт и некви точки, заради превишена скорост... Е, разбира се, имаше уговорка да си остане тайна...

Иначе за СОТ-а : Тук(Гоцето) нещата са малко по-различни. Кви разправии съм си имала с тия, не е истина...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #13 -: 2008-07-17, 01:43 »
Има, има, даже днес ми написаха акт за навлизане и минаване на червено, при все, че жълтото светна едва след като навлезнах в кръстовището :)
Същият случай - преди 2 месеца. Пендели и половина са, ама не ми се занимаваше да се разправям. Писа ли обжалвания в акта все пак?
Signature.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #14 -: 2008-07-17, 12:11 »
Написах си обжалване :) На мен ми писна да си трая, тоя акт ше го боря до последно.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #15 -: 2008-07-19, 04:10 »
И аз съм с акт за червено...добре че нямаха радари, че ако бяха засякли и скоростта.......Но аз си минах на баш червено, 100% виновен, обжалване не върви...
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен TheBloodthirstyBunny

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 1182
  • In the middle of Nowhere
    • Профил
    • ???????
« Отговор #16 -: 2008-07-19, 16:10 »
Но аз си минах на баш червено, 100% виновен, обжалване не върви...

А и не трябва да върви... щом си виновен ---> носиш си последствията ...
Глупаво е обаче, да те спрат, когато нямаш вина за нищо и да си изсмучат някаква простотия от пръстите, а в последствие да ти източат и някой лев... Колкото повече , толкова по- добре ...
« Последна редакция: 2008-08-07, 11:16 от ZAZO »

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #17 -: 2008-07-19, 18:29 »
50 кинта актче...а нямах други пари, да ги почерпя, ама ми е през к*ра, яд ме е само, че след месец и нещо, ще трябва да се явявам по опашките на КАТ >:(
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #18 -: 2008-07-21, 18:36 »
Аз последно се измъкнах с 40 лева подкуп в замяна на два акта от 100 до 300 лева. Е пак е по добре де
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Re: НЯМА ПОЛИЦИЯ В БЪЛГАРИЯ
« Отговор #19 -: 2014-06-22, 19:36 »
Миналата неделя заведох майка ми при тенекиджия...
Майка ми кара Корла, все още в гаранция и т.н.
Пътуват си със сестра ми в посока София. Поукъснели, изморени, по тъмно... Майка ми изтървала отбивката за София след Плевен и забила около Дъбник. На някакъв мост БАМ!. Решава че е гръмнала гума, спира зад един ТИР на аварийки и слиза да види. Вдлъбнатина на 5 сантиметра под прозореца на задна дясна врата. 3-4 сантиметра широка и пак толкова дълбока. Мъничко по-бавно и на същото място място е щяла да е главата на сестра ми. Зад нея спира още един ТИР с предно стъкло на "паяжина" камък на седалката до шофьора (ако на някого му е интересно, мога да кача снимки). Някой замеря с камъни преминаващите през моста откъм полето по тъмно с доста сериозна сила. ТИР-овете се оказват транзитни чужденци. Както и да е, викат полиция, пишат обяснения...
Седмица по-късно тъкмо е успяла с направо молби (по настояване на застрахователите) да накара местните полицаи в крайна сметка да заведат ПТП-то. Случайно се засича със съпругата на местния полицейски шеф в районното, познали се, защото на времето майка ми им спасявала детето. От дума на дума и обяснила що е там... "О, да, ние си ги знаеме, те се хвалят. Удрят ТИР-ове за да ги спрат, та да им източат нафтата и да отмъкнат каквото могат от товара и шофьора. То това отдавна се случва."
 :-X

Преди две седмици ми звъни баба ми - 90+ годишна женица.. с патерица... живее сама в апартамент в средно голям град, студува зиме, но категорично отказва да и помагаме с финансите. "Намерих и другите пари, ще пратиш ли човек да ги вземе?" "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Телефонна измама, зле съм бил, ала-бала. Пратил съм някакво момче да вземе едни 500 лева (къташе си ги неприкосновени... за погребение), ама и трябвало време чичо (пенсиониран майор ВВС) да изтегли заем за другите. ОК, ясно, чакат още пари, идеално за капан. Казвам че са я измамили, ама ако се обадят да не се издава че знае и моментално да се обадят в полицията, за да могат там да отреагират. Иначе братовчедите са си бая здрави, имам тук-таме разни познати ама... сигурно пустите германци са ме развалили по някое време.
Два дни по-късно чичо все пак успява да заведе жалба, след като чака на сума опашки и само дето не му се смеят в лицето.
Реакцията от полицаите "Ми имАл пари - дал. И да ги хванем к'во? Знаете ли колко са такива, да не сте само вие? Като ги хванем к'во да ги правим?"
 :o
------------------------------------

Знам че сме 8-и в света по брой полицаи спрямо население. Знам че издържаме 60 000 с прилежащата техника. Знам че бюджета им официално е около милиард годишно. Пия си чай. Гледам и фиша за заплатата където надлежно пише колко отиват за данъци и се чудя ЗАЩО

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил