Автор Тема: Отговор на: Ogame.org  (Прочетена 25924 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Отговор на: Ogame.org
« Отговор #30 -: 2007-10-17, 03:22 »

egoist

• Гост
« Отговор #31 -: 2007-10-18, 14:44 »
и Battle Knight цъфна...
Изтрих си профила в "Гладиаторите", а сега в "Рицарите"... не знам как да го направя?! ::) Никъде нямаше "изтрий акаунт/профил" или нещо подобно?!

Тех, аз вече пращам 2-ри колонизатор. Планетата ми е на 9-то място със 163 полета (-8С до 32С). Първата колония ми е на 7-ма позиция и има 141 полета (-4С до 36С). Сега ще колонизирам 11-та по ред... Интересно ми е твоите планети с колко полета разполагат и съответно на коя позиция в системата са?

П.П.Мъжът ми е планета №11 със 163 полета (-34 до 6С), а колонията му на 4-та позиция със 38 полета (74С до 114С).

П.П.П.Разбрах, че колонии като на Евто, направо ги зарязваш и тръгваш да търсиш нещо по-мащабно... Аз му викам да я зае*ва и да търси други, но той не иска! ::)

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #32 -: 2007-10-18, 15:06 »
Не че някой ме пита де, ма и аз да си кажа, начи основната ми е на 7 позиция - 163 полета, от -2 до 40, колонията ми е на 9та - 161 полета, от 0 до 40 градуса, като гледам добре съм я улучил.
Бту имам въпрос, теза планети дето са заебани (i) Дали се трият по някое време или просто си седят така?
« Последна редакция: 2007-10-18, 15:09 от ZAZO »
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

egoist

• Гост
« Отговор #33 -: 2007-10-18, 15:23 »
Аз пък верно... Ми то, 'щото с Тех сме си от едно съюзче и сме най-активни и аз затова само към него се обърнах, за което съжалявам!

Зазо, добре си ги улучил наистина. Тези зае*ани (i) - т'ва са такива, които не са влизали повече от седмица. След т'ва идват други (I). Те пък не са влизали повече от месец... След т'ва не знам какво им се случва?!  ::) :P

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #34 -: 2007-10-18, 15:41 »
Мойто село (в момента)

egoist

• Гост
« Отговор #35 -: 2007-10-18, 15:49 »
Супер! Дон Дада е неактивен... Мож' го нападаш!  ;D :P

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #36 -: 2007-10-18, 16:11 »
ма тва нашиа ДаДа ли е  ???

(до довечера ще съм се базирал на още една впрочем, мисля за сега да се съсредоточа в това да ги направя 9)

egoist

• Гост
« Отговор #37 -: 2007-10-18, 16:13 »
Вече можете и на мен да честитите! :P

П.П.Предполагам, че е нашия Дон?! Питай го. ???

egoist

• Гост
« Отговор #38 -: 2007-10-18, 18:22 »
Първата ми загуба... :'( На тоя 'Уйо... ще му скъсам гъзЪ!  :-X

Цитат
Защитникът спечели битката!

Нападателя загуби общо 54.000 единици.
Защитникът загуби общо 14.000 единици.
На тези космически координати се носят 10.200 метал и 6.600 кристал.
« Последна редакция: 2007-10-18, 18:23 от egoist »

Неактивен no_name

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
  • Get Money
    • Профил
« Отговор #39 -: 2007-10-18, 19:05 »
Бах к'во праите вие? Аз съм още само с една мизерна планетка и немоа да откъсна повече.
« Последна редакция: 2007-10-18, 20:04 от no_name »

egoist

• Гост
« Отговор #40 -: 2007-10-18, 19:11 »
Ти к'во правиш (се пита в задачата)?!  :o :P

П.П.Добре, че си имам рециклатор, че да ми прибере ... останките. :'(

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #41 -: 2007-10-18, 19:13 »
Бах к'во праите вие? Аз съм още една мизерна планетка и немоа да откъсна повече.
Ми аз лично с флоти и битки не се занимавам (най-много някое и друго оръдиице да съм сигурен че ще съм на печалба като ме бият) - инвестирам.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #42 -: 2007-10-18, 19:21 »
Аз съм бе, взимайте ми пустата планета :P , че и без друго няам време да играя :) Ае, тех, давам ти я на теб ;)
Caralho Voador

Неактивен no_name

• потребител/ка
  • *
  • Get Money
    • Профил
« Отговор #43 -: 2007-10-18, 19:45 »

Кво праа? Като направя 3-4 изтрребители и ops3sss ме насира. Аз за тва не правя вече нищо, само мините и тук тамее проучване :-[

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #44 -: 2007-10-18, 20:22 »
Тия ресурси дето ги даваш за изтребители... що точно за това ги даваш, а не за оръдия поне (хем са по-мощни, хем по-евтини) - и да паднеш и да биеш, те после повечето се самовъзстановяват, ама това унищожените кораби ти остават в орбита във формата на скрап :)
Аз така веднъж бях много сигурен че съм непоклатим и ми цъфна някаква флотичка с по двайсетина кръстосвача, изтребителя от всеки вид и транспорти (тогава ти засилих и кристалите, а колонизатора в другата посока). Гледам ресурси да не задържам, поне да не ме е яд.

Аз съм бе, взимайте ми пустата планета :P , че и без друго няам време да играя :) Ае, тех, давам ти я на теб ;)
Мерси :)
впрочем ми разправят че превземането на планети всъщност ставало ( :o), ако има и колонизатор в атакуващата флота (и оцелее до края на битката, разбира се). Ша пробвам след малко.

egoist

• Гост
« Отговор #45 -: 2007-10-18, 21:04 »

Кво праа? Като направя 3-4 изтрребители и ops3sss ме насира. Аз за тва не правя вече нищо, само мините и тук тамее проучване :-[
К'ви изтребители? Прави ракетни установки, леки и тежки лазери, малки и големи щитове! На теб ти трябва защита!!!

egoist

• Гост
« Отговор #46 -: 2007-10-18, 21:07 »
впрочем ми разправят че превземането на планети всъщност ставало ( :o), ако има и колонизатор в атакуващата флота (и оцелее до края на битката, разбира се). Ша пробвам след малко.
Ти т'ва сериозно ли го разправяш?! 'Бахти кефа!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #47 -: 2007-10-18, 22:39 »
Ми ща пробвам, ще ти кажа (т.е. да е жив и здрав ДаДа - иначе що да прецаквам някого, след като има и свободни).
Дава ми възможност за колонизация в менюто (за заета планета) ама чакам да се върнат малкото ми изтребители за за охрана че колонизатора ресурси струва все пак.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #48 -: 2007-10-18, 22:59 »
ни стана :)
 "тази планета е вече заселена". Успокоих се :)

egoist

• Гост
« Отговор #49 -: 2007-10-19, 09:49 »
Казах ти аз, че не може. :P

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #50 -: 2007-10-20, 00:30 »
С колко полета ти е?
мм... с 54, 163, 152, 61, 99, 187, 138.
Впрочем мисля че по-централните (в номерата, не най-близките до звездата) са с повече, ама може и да просто късмет.

Комшиите отдавана не са се пробвали да ме нападнат.
« Последна редакция: 2007-10-20, 18:04 от tech_noir »

egoist

• Гост
« Отговор #51 -: 2007-10-21, 12:39 »
мм... с 54, 163, 152, 61, 99, 187, 138.
Впрочем мисля че по-централните (в номерата, не най-близките до звездата) са с повече, ама може и да просто късмет.

Комшиите отдавана не са се пробвали да ме нападнат.
По форума се порових и повечето играчи, които имат опит от немсикя сървър са на мнение, че под 100 полета трябва да се зарязват... Разбрах също, че ако напуснеш колонията и после пак се заселиш на нея тя ще ти даде различни на брой полета от предишната.
Т'ва за централните май е верно. Казват, че планети на позиции от 1 до 3 са добри, ако искаш да достигнеш гравитационни технологии.

egoist

• Гост
« Отговор #52 -: 2007-10-21, 15:23 »
qni123456 ме побърква. В смисъл, че ми задава няк'ви въпросчета дето... Пратих му малко кристалец, барем поне се поразвива малко по-бързо. Нали уж нек'ви го шпионират и иска да ги думнем. С'а ще се поровя в правилата на форума на ОГЕЙМ, за да видя какви са условията за водене на война. Знам само, че ако решим да нападаме друг съюз, то трябва да му обявим война във форума и да пратим лично съобщение на лидера. (Все пак те трябва да знаят, че някой им е обявил война, нали?!) Не знам обаче дали съюз има право да напада самостоятелен играч?!
Аз мисля, че в най-скоро време трябва да проведем някоя битка. Вие как мислите?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-10-21, 15:45 »
това би трябвало да важи при битки съюз<>съюз (мисля че сме слабички за такова нещо още).

Аз за момента имам всичко на всичко 4 тежки изтребителя с които ескортирам новите колонизатори до целта. Тая сутрин някакъв юнак ме е попомел и задигнал 11 000 кристалче (ама жив и здрав - създаването на флота ще ми излезе по-скъпо). Е... и по един лек транспорт и символичен лек изтребител на всяка планета и совалки с ресурси между тях (обикновено имам 4 такива транспортни мисии в процес на изпълнение).

За муфтенето на ресурси - абе наистина ли има хора дето искрено мислят че някой има чак излишни ресурси и гори от желание да ги подари - викайте само при реална нужда, баси. Условията са еднакви за всички (не изключвам възможността в един момент 10-20 000 да са ми нищо на фона на другите разходи, ама не е дошъл все още).

Неактивен no_name

• потребител/ка
  • *
  • Get Money
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-10-21, 19:33 »
това би трябвало да важи при битки съюз<>съюз (мисля че сме слабички за такова нещо още).

Аз за момента имам всичко на всичко 4 тежки изтребителя с които ескортирам новите колонизатори до целта. Тая сутрин някакъв юнак ме е попомел и задигнал 11 000 кристалче (ама жив и здрав - създаването на флота ще ми излезе по-скъпо). Е... и по един лек транспорт и символичен лек изтребител на всяка планета и совалки с ресурси между тях (обикновено имам 4 такива транспортни мисии в процес на изпълнение).

За муфтенето на ресурси - абе наистина ли има хора дето искрено мислят че някой има чак излишни ресурси и гори от желание да ги подари - викайте само при реална нужда, баси. Условията са еднакви за всички (не изключвам възможността в един момент 10-20 000 да са ми нищо на фона на другите разходи, ама не е дошъл все още).
Тва за муфтенето предполагам че за мен се отнася. Нещо не сме се доразбрали. Не съм искал да ми подаряват, а да разменим, както егоист ми писа че ще ми прати 5000 деутериум с/у 7000 метал, никаде не съм казал да се подаряват. Сори ако има нещо  :o

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-10-21, 19:45 »
Тва за муфтенето предполагам че за мен се отнася.
Не, по принцип. С тебе сме в съюз. :)

Един в момента ми идва с 36 кораба впрочем  :-X
« Последна редакция: 2007-10-21, 19:49 от tech_noir »

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #56 -: 2007-10-21, 19:50 »
Един в момента ми идва с 36 кораба впрочем  :-X
Х неска и на мене ми влезе един с 40тина кораба, най-много 10 бяха кръстосвачите, имаше 9 сонди, и некви транспортьори ....
Разбира се нищо не взе.  8)

Edit: Ооо да да даааа!!! 193 полета - третата ми планетка!!!  :D :D :D :D :D :D :D
« Последна редакция: 2007-10-21, 20:28 от ZAZO »
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #57 -: 2007-10-21, 20:28 »
Оръжия: 50% Бойни единици: 60% Въоръжение: 50%
Тип   Г. Транспортер   Л. Изтребител   Т. Изтребител   Кръстосвач
Общо             2                      10                      20                    4

Цитат
Нападателят спечели битката!
Той заграби
384 метал, 422 кристал, и 256 деутерий

Нападателя загуби общо 8.000 единици.
Защитникът загуби общо 56.000 единици.
На тези космически координати се носят 1.800 метал и 600 кристал.
6 Тежък лазер можеше поправен.

все отлагам инвестицията в технологии за гаусови и плазмени - няколко тежки лазера имах, един от тях не се възстанови, пръснах му там 3-4 изтребителчета и ми гепи ресурси колкото за половин лек.
« Последна редакция: 2007-10-21, 20:31 от tech_noir »

egoist

• Гост
« Отговор #58 -: 2007-10-22, 12:57 »
Мани, засега съм само с ракетни установки и лазерчета....  :o :P А колонизаторите ги пращам самички и се моля на Господ да не ми ги "прибере" преди да са стигнали зададените координати.
Да, но има и други слаби съюзи, които можем да пометем... Ще се поразровя и ще ви дам конкретно предложение.  ;D
« Последна редакция: 2007-10-22, 12:59 от egoist »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #59 -: 2007-10-22, 13:51 »
Да, но има и други слаби съюзи, които можем да пометем...
Що?