Автор Тема: Generic Host Process for Win32 Services  (Прочетена 10635 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Generic Host Process for Win32 Services
« -: 2007-09-16, 16:22 »
Имам си проблемче с Widows-a (XP Professional).
Не е форматиран от около две години. Преди година се сдуха и преинсталирах без да форматирам че бях на зор както обикновено инямах време да подреждам 80-те GB работни архиви. Преди половин година по невнимание му преместих Documents and Setting накъде другаде през Linux-а. Върнах ги обратно, ама все пак си създаде нови. От тогава при стартиране ми се отваря два пъти desktop.ini със съдържание [.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21787
. Е, нищо нали, продължавам да нямам време, затварям ги и си бачкам нормално.
Опънал LAN-кабелче до мобилката (Windows XP Home Edition) и шер-вам нормалната си връзка до него за да имам интернет и там.

Преди около месец смених нет-доставчика. Трябваше да се зададе ръчно IP и Gateway. Жичкаджиите се държаха типично, ама нали трябва да ми покажат че интернет има. Да ама не. 2 часа слушах неща от сорта на "Не можеш ли да се оправиш с Линукса? Каква е дистрибиуцията? Убунту! За пръв път чувам", под Windows разбах че Lan-ката ми не работи (ходи обяснявай че до преди да извада кабела при другия доставчик е работила перфектно). Пробвахме (и разбутахме настройките) и на другата.... След 4 дена нерви и терор на support-а нейсе се оказа че проблема бил някъде по мрежата до мен - отстраниха го и си работи.

Да ама от тогава след известно време под Win, получавам съобщение за срив на Generic Host Process for Win32 Services. И нет-а на малкия отива по дяволите (иначе мрежа продължава да има).
Освен това звука спира (Device is busy) със системните звуци няма проблем, със браузърите и плъгините (Flash, QuickTime) също, на Winamp-a му цъкнах в опциите за DirectSound output от Primary Sound Driver на Realtec 97 Audio (с една аудиокарта съм си, просто я зададох изрично) и сработи. Ама другите player-и. Gom казва че има проблем с кодеците и че няма звуково устройство, VLC, WMP, WMPC, Mv2, Zoom просто не пускт звук (пробвах номера с устройството в настройките, разбира се). Инсталирах наново DirectX-без промяна.

След рестарт и мрежа и звук работят... известно време.

Някакви идеи?
(Не ми се губи седмица в архивиране, форматиране и наново конфигуриране на всичкия софт разбира се)

Неактивен Diabolik

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
  • Black Panther
    • Профил
    • Даволският Блог
Отговор на: Generic Host Process for Win32 Services
« Отговор #1 -: 2007-09-16, 16:57 »
Нещо се ебава със Generic Host Process for Win32 Services, което е кричина част от ОС - тази която отговаяр за системните процеси. Прегледай се занякой червей, ао не стане нищо, нямаш избор освен да архивираш и форматнеш даля и преистал на чисто.

Неактивен virbuk

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #2 -: 2007-12-07, 11:00 »
Промучался почти неделю. Оказалось, виноват utorrent - открывает слишком много подключений. Чего только не начитался за неделю. В итоге написал сводную статью - Проблемы с Generic Host Service? Надеюсь, кому-нибудь поможет и люди не будут неделю мучаться, как я.

Неактивен porojanov

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: 2009-07-19, 11:35 »
при рестарт бави декстопа

stanislav

• Гост
Re: Generic Host Process for Win32 Services
« Отговор #4 -: 2011-05-03, 22:29 »
4ovek formatiram za vtori put i az sum s su6tia problem i ne stava nz ko da pravia 5 min ima net posle edva li ne bugva celia komp