Автор Тема: Любовта по-силна ли е от смъртта  (Прочетена 66144 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен azot4o

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • zoom/azot4o
Любовта по-силна ли е от смъртта
« Отговор #150 -: 2007-02-19, 20:07 »
няма по-силно нещо от любовта! да, тя може да доведе до смърт, може да е причината за смъртта, но ако вярваш в любовта достатъчо силно нищо друго не може да се вмести в мислите и живота ти. Малко зле коментирах, но просто сега нямам време да се замисля по-подробно над темата. Иначе самата тема си е мн яка. Наистина мн добър въпрос.
Foxconn TP-544 / Fortron Epsilon 700W / Asus P5Q PRO / Intel C2D E8300 2.83@3.9GHz / 2x1GB A-DATA Extreme 1066@1105MHz / inno3D GF8800GT / Hitachi 320GB SATA 16MB
Най-добрата подправка => Любовта!

Неактивен STAN

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #151 -: 2007-02-21, 17:02 »
Аз като нормален Freak си вярвам в нещо като живота след смъртта , а и знам ,че всички тия момичета които съм обичал зася(4 на брой ... стават 5  не е множко сърцето ми е голямо )
НИКОГА НЯМА ДА ГИ ЗАБРАВЯ... забравя се само чувството за любовта...
Nobody's Perfect.I'm NOBODY!

Неактивен bastun

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #152 -: 2007-03-22, 21:47 »
Цитат на: wild-girl
Цитат на: STAN

Kaк успяваш да забравиш чувството бе...?Звучи толкова лесно а всъщност е адски адски труднооо ............
Всъщност не е ...
Ако си силен човек би могъл    
Каква всъщност е разликата между оптимист и песимист ?
Оптимиста се смее за да забрави, а Песимиста забравя да се смее !

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #153 -: 2007-03-22, 23:49 »
Цитат на: Baura
Цитат на: STAN

Kaк успяваш да забравиш чувството бе...?Звучи толкова лесно а всъщност е адски адски труднооо ............
Всъщност не е ...
Ако си силен човек би могъл    

А защо трябва да го забравяме чувството? НЕ мога да ви разбера... нещо толкова красиво, истинско, искрено и лично... за всеки човек то е "МОЕ", ако ме разбирате. Толкова е съкровено, за всеки различно.. и вие искате да забравите такова нещо? То е толкова... толкова хубаво... чувството, че "умираш" за някой, че ако ен го видиш ще ти е трудно дори да дишаш... най-приятното, понякога остро, но любовта не е виновна... тя идва и си отива, играе си като малко дете, но ако успееш да я уловиш и да я накараш да остане при теб си най-големия щастливец. Чувствата, мили мои, без тях животът не би бил живот, а просто безлично съществуване, машинална последователност от действия... И вие искате да се лишите от тях... недейте, колкото и да боли понякога това чувство е ценно, по-ценно от много други неща, то ни помага да израстваме, да се опознаем, да се радваме на света, да вникнем във всички аспекти на живота.

По темата :
"Любовта е силна като смърт."
                 Майстер Екхарт
« Последна редакция: 2007-03-22, 23:54 от KpaTyHkA »
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен ::.KaTi.::

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 47
    • Профил
    • http://sunystar.15.forumer.com
« Отговор #154 -: 2007-03-26, 22:04 »
Любовта е по силна от Смъртта...уви немога да намеря точните думи,с които да изразя защо мисля точно така.В момента съм доста объркана....Но наистина за мен Любовта  е по силна и ще надвие Смъртта  

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
« Отговор #155 -: 2007-03-29, 11:00 »

Съгласна съм с теби ....Чувствата на другия продължават да съществуват ... просто в някои случай човека сам се обрича да живее сам завинаги...защото не може да забрави любовта....и не може да се оттърси от болката породена от загубената любов(несподелената)...Докато други-по-слини натури успяват да натъпкат всичко някъде вътре дълбоко в себе си и намират начин да продължат напред,колкото и трудно да е...Всико зависи от нас....всико зависи от това как приемаме живота и смъртта...дали вярваме в любовта и колко силни личности сме...

Тук вече няма как да не се съглася  

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
« Отговор #156 -: 2007-03-29, 13:54 »
Като чета темата и се сещам за народния ни фолкор...Сещате ли се за онези приказки и песни, в които след като умрат влюбените, се "превръщат" в дървета, сплели клоните си във вечността... Няма такова нещо като любов по-силна от смъртта... Замислете се, ако някой ваш близък почине, на вас ще ви липсва, обичали сте го, по един или друг начин, НО той не може да го усети, той не изпитва нищо. За какво говорим тогава...
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #157 -: 2007-03-29, 14:30 »
Цитат на: ti6a
Няма такова нещо като любов по-силна от смъртта... Замислете се, ако някой ваш близък почине, на вас ще ви липсва, обичали сте го, по един или друг начин, НО той не може да го усети, той не изпитва нищо. За какво говорим тогава...

Съвършенно правилно! При живе трябва да се показва на човек че го обичаш, а след като си иде - няма смисъл, късно е вече!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

D?ja vu ?

• Гост
« Отговор #158 -: 2007-03-29, 14:33 »
Няма такова нещо като любов по-силна от смъртта... Замислете се, ако някой ваш близък почине, на вас ще ви липсва, обичали сте го, по един или друг начин, НО той не може да го усети, той не изпитва нищо. За какво говорим тогава...
за несподелена любов
« Последна редакция: 2007-03-29, 14:33 от D?ja vu ? »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #159 -: 2007-03-29, 14:59 »
Какво? Несподелената любов е по силна от смърта? Това пълни глупости....

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #160 -: 2007-03-29, 16:07 »
Като чета темата и се сещам за народния ни фолкор...Сещате ли се за онези приказки и песни, в които след като умрат влюбените, се "превръщат" в дървета, сплели клоните си във вечността... Няма такова нещо като любов по-силна от смъртта... Замислете се, ако някой ваш близък почине, на вас ще ви липсва, обичали сте го, по един или друг начин, НО той не може да го усети, той не изпитва нищо. За какво говорим тогава...
Тогава говорим за вечност...Смъртта може да значи край, но и ново начало. Смъртта идва, когато душата се откъсне от тленната си обвивка. Ако душата изпитва обич, дори тялото да умре, любовта остава...непокътната, вечна като човешката душа. Най - силното нещо на света!
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

D?ja vu ?

• Гост
« Отговор #161 -: 2007-03-29, 16:12 »
Цитат на: Александр
Какво? Несподелената любов е по силна от смърта? Това пълни глупости....
въпросът беше кое е по-силно ... любовта или смъртта.несподелената любов пак си любов

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #162 -: 2007-03-29, 16:30 »
Смърта е всеобхватен и окончателен факт, след нея няма нищо! Смърта не може да я победи нищо, защото след като се гътнеш - теб не те вълнува вече абсолютно нищичко, а тези които са те обичали, колкото и неприятно да звучи - един ден ще те забравят, защото живота е интересен и многообразен, наситен със събития и емоции, емоции които в крайна сметка ще истрият спомена за умрелия! И колкото и да лицемери някой, като разправя че никога няма да забрави някого си, в действителност го е забравил, защото в ежедневието в житейската рутина не се сещате за покойните, нали? И колкото повече време минава, толкова по-рядко се сещате. И това е нормално - живота е за живите!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #163 -: 2007-03-29, 16:32 »
Цитат на: Cold_fire
Тогава говорим за вечност...Смъртта може да значи край, но и ново начало. Смъртта идва, когато душата се откъсне от тленната си обвивка. Ако душата изпитва обич, дори тялото да умре, любовта остава...непокътната, вечна като човешката душа. Най - силното нещо на света!

И като се откъсне душата от тленната си обвивка - къде отива? Ако испитва обич, омраза или нещо друго - какво става с душата? Аз ще ви кажа, душата си изгнива заедно с тленната обвивка и исчезва? Толкова ли ви е трудно да го приемете че във вселенски мащаб човека е една жалка и незначителна бубулечка - която след като умре - умира окончателно?

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
« Отговор #164 -: 2007-03-29, 20:51 »
Смърта е всеобхватен и окончателен факт, след нея няма нищо! Смърта не може да я победи нищо, защото след като се гътнеш - теб не те вълнува вече абсолютно нищичко...

Само един въпрос: Мъртъв бил ли си,че да знаеш какво има отвъд?  

а тези които са те обичали, колкото и неприятно да звучи - един ден ще те забравят, защото живота е интересен и многообразен, наситен със събития и емоции, емоции които в крайна сметка ще истрият спомена за умрелия! И колкото и да лицемери някой, като разправя че никога няма да забрави някого си, в действителност го е забравил, защото в ежедневието в житейската рутина не се сещате за покойните, нали? И колкото повече време минава, толкова по-рядко се сещате.

Аз лицемернича според теб, след като казвам, че не съм забравила баба ми, която почина преди вече 6 години?!  Казваш, че лъжа, че понякога когато се сетя за нея ми се доплаква?! Извинявай, господинчо, но ти вътре в мен ли си? Това,че ти не изпитваш такива неща, не значи,че другите не го правят!  Животът е такъв, какъвто го описваш и е нормално да не се сещаш често, за човек, когото не виждаш, но това не значи, че ще го забравиш някога, ако в действителност е бил всичко за теб в даден момент от живота ти!  Прав си,че по-рядко се сещаме за тях, НО това в никакъв случай НЕ значи, че сме ги забравили!

И това е нормално - живота е за живите!

Да, живота е за живите, но това не значи, че не помним мъртвите, а с техния образ в сърцата ни и любовта продължава да живее, макар и малка искрица, закътъна някъде дълбоко в мозъчетата ни ( да не кажа сърцата, защото ще ме обявите за безнадеждна романтичка, чиито възгледи са нереални!).

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #165 -: 2007-03-29, 21:16 »
Смърта е всеобхватен и окончателен факт, след нея няма нищо! Смърта не може да я победи нищо, защото след като се гътнеш - теб не те вълнува вече абсолютно нищичко, а тези които са те обичали, колкото и неприятно да звучи - един ден ще те забравят, защото живота е интересен и многообразен, наситен със събития и емоции, емоции които в крайна сметка ще истрият спомена за умрелия! И колкото и да лицемери някой, като разправя че никога няма да забрави някого си, в действителност го е забравил, защото в ежедневието в житейската рутина не се сещате за покойните, нали? И колкото повече време минава, толкова по-рядко се сещате. И това е нормално - живота е за живите!
Не мисля, че можеш да забравиш някого, когото си обичал! По - скоро е лицемерно да твърдиш, че си обичал, при условие, че после забравяш напълно за този човек!Да, можеш да продължиш живота си напред без него, но това не значи,че си го забравил...Просто си се примирил със загубата. Но обичта ти остава завинаги в теб, въпреки всичко. Или както Шекспир(ако не се лъжа) е казал:
"Любовта, не е любов. Която се променя, когато се намерят промени. Тя е трудно поправим белег. Устоява и на най-силните бури и никога не се разклаща.Любовта не се променя за кратки часове и седмици.Но издържа... дори на острието на смъртта".
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #166 -: 2007-03-30, 09:40 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Само един въпрос: Мъртъв бил ли си,че да знаеш какво има отвъд? [/quote]

А ти срещала ли си някой който да е бил там? Ако има нещо след смърта, благодарение на което човешкия разум (унтерменшите го наричат душа) да се запази, до ден днешен вече щеше да има сигурна връзка с отвъдното!

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Аз лицемернича според теб, след като казвам, че не съм забравила баба ми, която почина преди вече 6 години?! [/quote]

Честно - колко пъти на ден си спомняш за нея? А след 16 години? А след 26 години?
Кажи ми, ама честно, ако веднага те попитам и ти трябва да ми отговориш - какъв беше цвета ноа очите на баба ти - ще можеш ли? Разбира се че ще можеш да ми напишеш, но този експеримент се провежда в разговор, когато се говори на труга тема!

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Не мисля, че можеш да забравиш някого, когото си обичал! По - скоро е лицемерно да твърдиш, че си обичал, при условие, че после забравяш напълно за този човек![/quote]

А ти обил/а ли си? Любовта - когато се касае не за близък човек (роднина по златна линия) винаги е преходна - повярвай ми.

Неактивен tadivitan

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
« Отговор #167 -: 2007-03-31, 22:00 »
Ми смъртта е по-силна,нали накрая всички умираме,а с нас си отива и любовта ни,освен ако няма задгробна любов,но все пак едва ли някой знае
My battery is low...I gotta go!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #168 -: 2007-03-31, 23:54 »

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Не мисля, че можеш да забравиш някого, когото си обичал! По - скоро е лицемерно да твърдиш, че си обичал, при условие, че после забравяш напълно за този човек!

А ти обил/а ли си? Любовта - когато се касае не за близък човек (роднина по златна линия) винаги е преходна - повярвай ми.
[/quote]
Обичала съм. Не се забравя, повярвай ми. Ако обичаш някого, няма как да го забравиш(освен ако си болен от нещо и забравяш). Сърцето пази спомените...
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #169 -: 2007-04-02, 12:27 »
Колко време е минало след раздялата?
Аз също обичах жена си когато се женехме - после я намразих, бах ти и кобрата!
В училище си спомням имах някви гаджета - май и тях съм ги обичал, поне така си мислех тогава, сега, след 17 години не мога и физиономиите им да си спомня, да не говорим за имена...

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
« Отговор #170 -: 2007-05-11, 12:37 »
Любовта е породена от хормони. Когат умрете и хормоните умират. Няма нищо по - силно от смъртта.
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #171 -: 2007-05-11, 13:05 »
Цитат на: Wizard
Любовта е породена от хормони. Когат умрете и хормоните умират. Няма нищо по - силно от смъртта.

Неактивен Goldi_

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #172 -: 2007-05-18, 20:07 »
Мисля че темата е безсмислена ...(дано не се обиди някой).Прилича ми на "Крокодила повече дълъг ли е или повече зелен?"      
On ne voit bien qu'avec le coeur.L'essentiel est invisible pour les yeux

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
« Отговор #173 -: 2007-05-18, 20:35 »
Цитат на: Goldi_
Мисля че темата е безсмислена ...(дано не се обиди някой).Прилича ми на "Крокодила повече дълъг ли е или повече зелен?"      

Ами никой няма да ти се обиди, ама си обоснови отговора

Неактивен Goldi_

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #174 -: 2007-05-18, 20:43 »
Цитат на: KpaTyHkA
Цитат на: Goldi_

Ами никой няма да ти се обиди, ама си обоснови отговора

Любовта не може да бъде сравнявана със смъртта, поне според мене , това са съвсем различни категории, взаимноизключващи се...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #175 -: 2007-05-19, 11:21 »
Зависи от гледната точка.
Прочето цялата тема и ще разбереш за какво иде дума.
Не мисля, че е безсмислена, по - скоро мисля, че изисква повече размисъл.
(Георги Константинов)

Неактивен Goldi_

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #176 -: 2007-05-19, 12:35 »
Цитат на: SHEMETNA
Зависи от гледната точка.
Прочето цялата тема и ще разбереш за какво иде дума.
Не мисля, че е безсмислена, по - скоро мисля, че изисква повече размисъл.

Чела съм я.
Мога да сравнявам любовта с омразата, живота със смъртта, те са взаимносвързани.Но любовта и смъртта не могат да се съпоставят и да се противопоставят.Могат да се сравняват само неща които имат допирни точки.Къде намирате общото между двете ?

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
« Отговор #177 -: 2007-05-19, 13:36 »
Общата им точка е началото на смъртта, където е и края на любовта. Няма по - силно от смъртта, по - сигурно и по - вечно.
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #178 -: 2007-05-19, 19:25 »
Общото между смъртта и любовта е, че и двете са неизбежни.
Смъртта и любовта могат да бъдат разгледани като вечност или като кратък миг, смъртта може да създаде един нов свят за човека, където да бъде осмислена като душевна. Любовта също може да създаде нови светове, но и да разрушава. И любовта и смъртта могат да отнемат много. И любовта и смъртта вълнуват хората хилядолетия наред, има защо да бъдат сравнявани.

Но тук идва въпросът - има ли изобщо смърт?! Какво е това понятие? Дали когато душата ти се отдели от тленната обвивка, ти умираш или просто се раждат отново и този път истински, защото материята не ти пречи?! А любовта?! Тя свършва ли с разкъсването на материята или точно тогава се засилва?! И ако предположим, че няма смърт и душата е безсмъртна, то тогава следва изводът, че смъртта не може да погуби любовта, просто защото смърт не съществува....
(Георги Константинов)

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
« Отговор #179 -: 2007-05-20, 01:20 »
Цитат на: SHEMETNA
... просто защото смърт не съществува....

Или понятието смърт всъщност не е точно това, за което е го определяме ние  Иначе съм напълно съгласна с теб