Автор Тема: Кой ли не иска подобна маса  (Прочетена 2695 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg

Просто гледайте и слушайте за каква маса става дума, естествено дело на хората от MS...

===

Ето още едно подобно, но пройзведение на Mitsubishi/Nintendo с демонстрация на World of warcraft III

http://www.joystiq.com/2006/04/05/warcraft...abletop-screen/

Забележете как дава гласови команди на едениците
« Последна редакция: 2007-06-01, 03:02 от FLiNT »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Кой ли не иска подобна маса
« Отговор #1 -: 2007-06-01, 12:07 »
http://bgfreaks.org/index.php?s=&showtopic...indpost&p=40567

(погледни и датите на публикуване на филмчетата)
Ама нещо не си представям как работя 14 часа сгърбен над хоризонтална повърхност. Иначе за гъзариика в заведения и рецепции на хотели сигурно е ОК (за презентации има и по-удобни варианти). Може да съм старомоден де
Beryl
го издържах около половин час преди да го изключа - предпочитам си вертикални екрани, контраст на нещата и да не мърдат много-много самопроизволно (губейки ми хиляди пъти по част от секундата). Иначе и сега има достатъчно touchscreen и таблети, с чиято употреба много малко хора успяха да свикнат.

Microsoft имат и добри попадения (примерно InteliMouse), не бързай с това "естествено".

Впрочем, представете си какво става с повърхността след 2 минути пипане, дори с чисти ръце.

Редакция: изгледах го. С тая система от камери се сещам какво ще стане ако обстановката не е режисирана. На времето имах един колега, дето си домъкна супергъзарска за времето (2001) оптична безчична мишка. Много сладко му мигаше на бюрото като движиш мишката, което разбира се караше всичките колежки импулсивно да грабнат да разгледат receiver-a. Дразнещо но предвидимо. От време на време обаче някой идва да обсъдят нещо, компа забива, пича псува, рестартира от копчето и пак курсора не се движи - просто някой по невнимание е оставил чаша или лист хартия между мишока и "базата" му, загубили са визуален контакт и курсора не раегира. Логично. Ама не е първото нещо за което повечето хора се сещат, когато Windows спре да реагира а са под стрес.
« Последна редакция: 2007-06-01, 16:56 от tech_noir »

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
« Отговор #2 -: 2007-06-01, 19:28 »
Всъщност откъдето и да го гледаме такъв продукт би бил доста интересно решение за използване. Все пак някъде из филмчето се казваше, че масичката "разпознава" материалите които слагате върху нея. Даже за пример имаше сложена чаша с кола и около чашата се показаха разни балончета  Хитро! Колкото до въпроса за пипането, повърхността й е матирана/scratch resistance, ако не се лъжа се води/ и няма никакъв проблем. Друг е въпроса ако някой разлее нещо върху нея -тогава ако не е подсигурена откъм такива фалове просто 'би я у масата...

ред. Малко скептично обаче гледам на трансфера на файлове от цифров фотоапарат към PDA като се използва именно тази "маса". Незнам защо обаче нещо ме кара да си мисля, че ще работи само в ограничен кръг от устройства. Но въпреки този скептизъм който имам, изглежда доста интересно като реализация.
« Последна редакция: 2007-06-01, 19:31 от FLiNT »

Неактивен Franky

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 69
    • Профил
    • http://www.necrony.wordpress.com
« Отговор #3 -: 2007-06-01, 22:54 »
не съм голям фен на всякакви нови технологии.. дори гореспоменатия берил ме издразни много, ефекти, глупости. така и вистата не ми харесва..уиндоуса не ми харесва.. абе мои си виждания..

но нещата се развиват.. не мога да отричам това. когато станат достъпни за мен, когато разбера, че ще ми улеснят работата, ще ги приема и ще се науча да боравя с тях.
за сега съм си доволен от това, което има, но колкото повече се развива технологията, толкова по-добре за всички.
дано сте ме разбрали.
When you want it
It goes away too fast
Times u hate it
It always seems to last
But just remember when you think you're free
The crack inside your F**king heart is me.
[/size]
Моят блог
М

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2007-06-02, 00:50 »
Цитат на: FLiNT
Всъщност откъдето и да го гледаме такъв продукт би бил доста интересно решение за използване. Все пак някъде из филмчето се казваше, че масичката "разпознава" материалите които слагате върху нея. Даже за пример имаше сложена чаша с кола и около чашата се показаха разни балончета  Хитро! Колкото до въпроса за пипането, повърхността й е матирана/scratch resistance, ако не се лъжа се води/ и няма никакъв проблем. Друг е въпроса ако някой разлее нещо върху нея -тогава ако не е подсигурена откъм такива фалове просто 'би я у масата...
За рапознаването - щеше да ми е по-интересно да бяха налели горещо кафе във водна чаша   (малко като технологиите за разпознаване на реч и гласови команди дето от 15 години са "почти готови, тестват се".
За повърхността съм сигурен че са я направили недраскаема ама петната от пръстииии.... На мен ми е вечен проблем в къщи че котката обича да си дреме върху CRT-то и после слиза от него като стъпва на стъклото докато си цели място за приземяване. Иначе всички около мен много бързо свикват че минималната дистанция между пръст и екран е 5 санта (чистенето нормално ми отнема 15-ина минути, а усещането 15 минути да ретушираш петно дето е върху стъклото на монитора просто няма равно    ).

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #5 -: 2007-06-06, 13:30 »
Цитат на: Franky
не съм голям фен на всякакви нови технологии.. дори гореспоменатия берил ме издразни много, ефекти, глупости. така и вистата не ми харесва..уиндоуса не ми харесва.. абе мои си виждания..

но нещата се развиват.. не мога да отричам това. когато станат достъпни за мен, когато разбера, че ще ми улеснят работата, ще ги приема и ще се науча да боравя с тях.
за сега съм си доволен от това, което има, но колкото повече се развива технологията, толкова по-добре за всички.
дано сте ме разбрали.

Абсолютно ви разбирам! Със същото смесено чувство на ужас и отвръщение наблюдавам повечето глупости и излишни, тый наречени "екстри", които се стараят да ни натрапят, вече навсякаде!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил