Автор Тема: Принтер  (Прочетена 1870 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
Принтер
« -: 2007-05-24, 20:29 »
Да питам....Какъв принтер да взема. Цената на консумативите не ме интересува, но не желая самата машина да надвишава 300 лева. На нея ще се изкарват 300 DPI снимки и нагоре+ дизайни...

Предложения?
мерси в адванс-

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Принтер
« Отговор #1 -: 2007-05-25, 15:43 »
Всякакъв нов мастиленоструен.

На майка ми и трябваше принтерче да разпечатва електрокардиограми (и подобни -грами) в кабинетчето. Взехме и най-евтиното HP с отделна черна глава дето в комплекта са и мастилата за 110 кинта нейде от Техномаркет (единия консултант каза че за случая идеално е най-евтиното HP и отиде да разпопакова накакъв телевизор, после дойде другия и каза че избора очевидно е Canon, то други марки немаше). OK, взехме HP-то. Половин час насстройки и почна да печата наистина екстра на обикновена хартия. Отпечатах няколко цветни снимчици за проба и си тръгвам щастлив. На другия ден сестра ми пуска няколко странички за училище. На третия майка ми ми звъни "Абе пробвах да си разпечатам един мейл, мастилото свърши, какво да правя?"

Сигурен ли си че не те интересува цената на консуматива?

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Принтер
« Отговор #2 -: 2007-05-25, 19:46 »
От някъде бях дочул, че първоначалното (заводско) зареждане с тонер не е на 100%, поради ред причини.
Аз имам един Epson Stylus, ветеран от Пустинна буря и на него черния картридж е около 80 лева (да не говорим цветния). Та помисли и за консумативите.
Инак на Canon принтерчртата са наистина добри, а и консумативите им не са много скъпи...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Принтер
« Отговор #3 -: 2007-05-26, 14:27 »
Да се поправя първо - бих желал да НЕ надвишава 300лв.

За HP не зная какво да му се настройва, но от тях никога не съм виждал като се смесят цветовете да докара наистина сив цвят на хартия. Аз така си ги тествам и HP все бият на розово, но е по-вероятно аз да не правя нещо както трябва.

А ако се скъпя за консумативи едва ли ще ми бъде от полза един принтер нали?

Но все пак ще съм ти благодарен ако предложиш модел дето да издържа повече от 10 странички)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Принтер
« Отговор #4 -: 2007-05-27, 12:11 »
Върви си със софт за калибриране. Голяма част прави сам, ама някои все пак трябва да бъдат погледнато от око (печаташ страничка с някакви проби, избираш си коя от пробите е най-точна, Next... ). От гледна точна на суперевтиния дето го купихме това беше да калибрира различните цветове по едни и същи координати на хартията.
Иначе не знам какво точно очакваш като цвят ама... Докато бачках при рекламистите се ползваха разни принтер  за пет-шетцифрени суми в евро, специални хора дето им е работа да бачкат с тях и да изстискат оптимума (викат им дигитални услуги или печатници, ползват се при малки тиражи), специални подготовки на файлове. И въпреки това всички си знаеха че такова нещо като точен и истински цвят от принтер нема. Като трябва наистина истински цвят, на който да може да се разчита (клиента се подписва под това и придружава поръчката в агенцията, после разпечатката обикаля по печатници да знаят печатарите визуално какво да гонят за тази кампания) се пуска така наречената Кромалинова проба - за 1-2 бройки се симулира офсетова машина - излизат по 100-150 кинта за А4. Никой не разчита за цветове на принтер, колкото скъп, добре обслужван и настройван да е.

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Принтер
« Отговор #5 -: 2007-05-27, 23:17 »
въпросът ми е измежду "домашните" принтери от коя марка с те с най-добри впечатления?
Мерски все пак за разясненията