Автор Тема: День Победы!  (Прочетена 24334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Отговор на: День Победы!
« Отговор #30 -: 2008-05-12, 12:34 »
Какъв ужас! Дааа, е моите съболезнования на безумния фюрер!

P.S. Българин е равнозначно на фашист, така ли? Позволете ми да не се съглася! Има достатъчно българи антифашисти, предполагам пак идва време разделно...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #31 -: 2008-05-12, 12:47 »
SS помагат да освободим Македония и беломирието. След като обявява война на България СССР дава Макединия на Югославия, дългосрочните щети щети са друга дълга тема. Защо да се радвам на събитие, от което родината ми губи? От Германия (след Бисмарк) тази страна лошо не е видяла, напротив.

P.S. На балканите фашистите имат дейност само в Албания, където в последствие са разбити от гърците. Сигурен ли си че не ги бъркаш на националсоциалистите?
« Последна редакция: 2008-05-27, 23:24 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #32 -: 2008-05-12, 12:57 »
Хм, да, подозирах го...
Е, не мога да коментирам, аз съм от другата страна на барикадата.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #33 -: 2008-05-12, 20:06 »
Абе все пак и Българската армия през 1945 г. чества на тази дата капитулацията на Хитлеристка Германия (срещу която воюва вече доста месеци), така че си пада и наш военен празник.
Caralho Voador

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 44
    • Профил
« Отговор #34 -: 2008-05-27, 22:17 »
Абе все пак и Българската армия през 1945 г. чества на тази дата капитулацията на Хитлеристка Германия (срещу която воюва вече доста месеци), така че си пада и наш военен празник.

Абе колко е празник може да поспорим.....незнам дали знаете но официално не сме подписали още договор за приключване на войната със СССР.
На 5 септември 1944 г. СССР прекъсва дипломатическите си отношения с България и й обявява война въпреки ясно изразения от София неутралитет 10 дни по-рано.Така че си пишете ала бала за мен са АГРЕСОРИ и тия глупости дето ни били освободили ,си ги говорете по седянките на Бузлуджа.
А що се отнася до ПИРОВАТА победа , нека си я честват това си е тяхно право, но аз лично ги неневиждам имено заради тази тяхна безчовечност.......единствено Китай ги бие като поставя абсолютен световен рекорд по жертви по време на лятното настъпление в Корейската война 1951г (44 000 убити на ден в продължение на 1м), при което не посигат пробив на фронта и се стига до сключване на премирие......
Уважавай и защитавай човека до себе си,той е най-ценното нещо което имаш.

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 152
  • when my mind goes override
    • Профил
« Отговор #35 -: 2008-05-27, 22:34 »
... но аз лично ги неневиждам имено заради тази тяхна безчовечност..

Такива големи държави с толкова много население трябва да се управляват със здрава ръка, няма друг начин. Което значи, че на чело излизат хора, които не биха се поколебали пред такова нещо. А такива хора има навсякъде по света и ако им се отдаде шанса, си демонстрират възможностите. Американци или германци по-добри ли са от руснаците? За всичко си има формули, за всяко нещо си има последствия. Както отрицателни, така и положителни. На цената на тия жертви, руснаците печелят. Ако германците, с пословичната им "обич" към славяните, към които впрочем принадлежим и Ние, бяха прегънали Русия, по-малко хора от тези ли щяха да изколят?

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #36 -: 2008-05-27, 23:16 »
Цитат
Действията на червеноармейците не са били проява на безсмислена жестокост – това бил методичен садизъм, не различаващ се от нацисткия

Ами как да е различен.. и едните и другите са хора. Човешко е да бъдеш изрод понякога. Всеки, който е поставен в някакви обстоятелства и на когото е дадена властта да убива, би могъл да злоупотреби с нея. Каква е разликата за повечето хора между това да си изрод и да колиш, бесиш и измъчваш, и това да убиваш джентълменски и "хуманно"? Такова нещо като Велика Победа няма по моята логика. Тази победа не е ли огромна трагедия от другата страна? Какво е това - победа над злото? Да не би да са победили злото с добро? Не, убивали са. Всеки със своята идея и своите мотиви. На злото със зло. И не, че съм привърженик на Германия. Не. Но масите в тия условия са от едни и същи хора и разликата е това, че на едни маси им се втълпява идеята за омраза към други. И не може отговорът да е по-различен. Предпочитам руснаците, защото според мен като цяло имат по-голяма душевност, все пак не без изключения, но... Не съм точно привърженик на този празник.. И връзката му с България - това по какъв начин една държава ни е помагала или вредила.. това не означава почти нищо, защото е плод на действията не на един народ, а на една дребна група хора. Така, както сме получили добро от Германци и зло от Русия в един момент, така и преди това сме били освободени от управлението Русия и потъпкани от управлението на другите Велики Сили. Това кои са ни приятели и кои - врагове, зависи от това какво става между народите от една страна, и от друга от това дали просто не сме от една група.. Върху самия народ винаги има бавно и постоянно въздействие от идеите на тези, които управляват - добре, но това, че сме славяни, не ни ли прави по-близки от колкото с арийците, например? Или пък с измислената американска "нация"? За македонците пък е още един клон на тая тема...

Единственото абсолютно зло, за което се сещам, е това заради еди-кой си народ и държава, да е имало шанс ние даже да не се появим на бял свят.. което е малко по-късно следствие от това да водиш пропаганда на омраза...
И все пак ние си решаваме кого да обичаме и кого да мразим и последиците пак ние си ги носим.

"День Победы"... И все пак песента ми харесва :)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #37 -: 2008-05-28, 00:59 »
но аз лично ги неневиждам имено заради тази тяхна безчовечност.......

Не се притеснявай, чувствата са взаимни!
Уморих се да споря и да доказвам, смисъл няма! Какво мога да кажа на почитателите на някои SS дивизии? Ами само едно, във Казахстан още живеят техните потомци! Потомците на пленените арийци, които са възстановявали Съветската целина, принудително! Който е вдигал меч срещу Русия, обикновено е свършвал по безкрайните Сибирски полета.
Междувпрочем, в края на войната в Берлин влизат елитни руски части, състоящи се от мъже в расцвета на силите си, а Берлин го защитават старци, инвалиди и деца, странно нали? Големите жертви на СССР не са по фронтовете, а се състоят от мирно население!
Както и да е.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #38 -: 2008-05-28, 01:01 »
Питай някой поляк какво мисли по въпроса  ;D

Поляк? Че кого обичат поляците? Това е една народност която мрази всички и сънува Велика Полша, само дето никога не са я имали, нямат я и няма да я имат.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #39 -: 2008-05-28, 01:40 »
Елитните руски части от Сталинград?

Сетих се за Българска бронеизтребителна легия покрай отбраната на Берлин от Waffen и за военоплениците по нормандските брегове.
« Последна редакция: 2008-05-28, 01:45 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #40 -: 2008-05-28, 02:12 »
И къде са сега вафлите от СС?
Знаете ли, аз съм антифашист, и съвсем правилно мисля са ги бесили ССовците, да, да, именно бесили, а не разстрелвали, защото по думите на другаря Сталин: "Собаке собачья смерть!"
Преключвам спора, а и не мисля да споря по този въпрос, такива неща не се решават със спорове на маса, прекалено големи са различията, не бих се поколебал...

...
Как два различных полюса,
Во всем враждебны мы:
За свет и мир мы боремся,
Они - за царство тьмы.

...

Гнилой фашистской нечисти
Загоним пулю в лоб,
Отребью человечества
Сколотим крепкий гроб!

С това е казано всичко.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #41 -: 2008-05-28, 02:33 »
В Москва са
http://youtube.com/watch?v=1m6FI8qYjLQ&feature=related
    http://zazz.bg/play:d82a8505   http://zazz.bg/play:3f338db0   http://zazz.bg/play:44fa6fc1 
  ;)

Извън личните симпатии.
Жестокостите и на ниско ниво и от двете страни са си били съвсем в реда на нещата.
Пропагандните машини и от съветска и от германска страна залагат на етническия момент, защитата на дома/семейството и смазване на „звяра“. Отглеждат (почти) по едно поколение преди това с тоталитарна идеология тип "всички не-наши са животни". Воюват до пълно изтощение, глад, оскъдица и изстискват последни резерви със съмнителен морал.

------------------------------

Стихчето от коя година е? Чел съм доста подобни нему, но на други езици. Какво го отличава? Риториката за полюсите си цикли от пелопонеските войни (атиняните поне не са имали представа за съществуването на аборигените и маорите), през англо-фотландските, та до съвремнните футболни агитки.

... продължавам да се чудя какво за бога им е на правил Мусолини на съветите че толкова го мразят и им е нарицателно за противник до ден днешен. За либийците и гърците да се обриват, като чуят "фашизъм" разбираемо, руснаци да мразят Хитлер или нацизма - естествено, ама фашизма...
« Последна редакция: 2008-05-28, 12:31 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #42 -: 2008-05-28, 11:06 »
Как беше оня лозунг: "Бей фашистких зверей!" :)
Caralho Voador

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: 2008-05-28, 12:48 »
... но аз лично ги неневиждам имено заради тази тяхна безчовечност..

Такива големи държави с толкова много население трябва да се управляват със здрава ръка, няма друг начин. Американци или германци по-добри ли са от руснаците?  На цената на тия жертви, руснаците печелят. ....към славяните, към които впрочем принадлежим и Ние,

Опаааа тук стана интересно ....
1.Под "безчовечност" имах в предвид ,собственият им народ ако си прочел правилно поста ми.....няма друга такава страна (освен братският нам комунистически Китай),която да жертва собственият си народ на принципа "целта оправдава средствата , и победа на всяка цена", единствено при КНДР и КНР е оправдано защото имат много мат`рял (човешки ресурс) за изразходване..
2.Другите държави развиват военната си технология освен да нанася все по-големи поражения на противника ,но и да ЗАЩИТАВА собствените им войници. В това отношение ,колкото и да не харесвам държавата и народа на Израел не мога да не им сваля шапка (за справка битката на "Голанските възвишения") за стремежа да дадат минимален брой жертви ,не от предпазливост а поради тяхната ЗАЩИТЕНОСТ.
3.Както казах и пак ще се повтора :
"Пирова"-та победа не е хубаво нещо а гибел за една страна ,не случайно се е наложило като термин.
4.България никога не е била славянска държава и тук няма кьорав славявин (единствено потомците на разквартированата 32-ра армия на СССР), това е една наложена и широко пропагандирана от русофилите в страната заблуда ,за да се чувства българският народ задължен на "братята освободители"- окупатори.....стига това е една лъжа повтаряна вече 100г и вече взехме да си мислим че е истина.
5.Що се отнася до САЩ ,те са отделна тема ,но поне като не им изнася (при десанта на о.Окинава претърпяват най-голямата си загуба в жива сила 49 000ч) решават проблема за сметка на противника (за разлика от въпросните Руснаци) а не за сметка на личният си състав....

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #44 -: 2008-05-28, 13:13 »
Offtopic:
В това отношение ,колкото и да не харесвам държавата и народа на Израел не мога да не им сваля шапка (за справка битката на "Голанските възвишения")
хъх, да. "Колесницата" продължава да е най-удобния танк изобщо. Ужасно тежък заради дебелата броня, но с меки амортисьори, тапициран и климатизиран. Изнесена отстрани кабинка на мерача и защитните вериги под купола. Проектиран вкючително да не им се схващат дупетата на мацките :D

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #45 -: 2008-05-28, 13:38 »
хъх, да. "Колесницата" продължава да е най-удобния танк изобщо. Ужасно тежък заради дебелата броня, но с меки амортисьори, тапициран и климатизиран. Изнесена отстрани кабинка на мерача и защитните вериги под купола. Проектиран вкючително да не им се схващат дупетата на мацките :D

рябва да ти кажа че това в момента е един от най-добре защитените танкова в света, може да е тромав но пък няма къде да го поразиш.....забрави да кажеш малокалибрената минохвъргачка поместена отвън в задната част на купола, за подръжка на пехотата.....и най-важното нещо ,бронята е усъвършенствана в хода на войните т.е. от опит. За разлика от тях Руснаците трудно черпят опит от жертвите на танковете екипажи , но най-после извадиха НОВА КОНЦЕПЦИЯ за танк от тежкия клас (тук викам Алелуя братя и си удрям челото в пода, махайки с ръце във въздуха)...който най-накрая е добре защитен и гарантира някаква сигурност на екипажа (Черния орел).

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #46 -: 2008-05-28, 13:43 »
Е много обичам като някой не ме чете и после ме пита защо аз не съм го чел...

Айде още един път, точно от там, от където спираш да ме цитираш:
Ако германците [...] бяха прегънали Русия, по-малко хора от тези ли щяха да изколят?

По 2: Русия има огромно население и може да си позволи огромни загуби. Израел няма такова и мисли как да ги ограничи. Защо да гонят руснаците дивото и да си пазят персонала, след като го имат в изобилие?

По 4: И сега ако кажеш нещо за татарите... 

5: Ако руснаците са имали атомна бомба, и те най-вероятно биха решили проблема за сметка на противника. И тука пак е въпросът "цивилни на цената на военни"...

Войните и жертването на хора никога не са оправдани, според мен, но при все, че вече е факт, понякога няма алтернативи за нещо като това. Какво е трябвало да направят руснаците? Колко години преди това е трябвало да започнат, за да имат изградена инфраструктура, да имат обучен персонал, снабдяване... - всичко необходимо за една високо-техлогична за времето си армия? Предвид тогавашните обстоятелства, колко по-различни е можело да бъдат ходовете им?

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #47 -: 2008-05-28, 14:09 »
И тук веднага се меся и аз - От малко повече от 10 милиона население американците в гражданската си война дават около 1,5 милиона.

Самоизбиването на сънародници е национален спорт във Франция отвеки. Феодалните войни в Европа какво са?! Или те не влизат в таз графа. Реално позицията ти, че русите не бранят своите не е много издържана. Да има моменти в които дават безмислено много жертви, но коя нация няма?

Няма да апологетствам на политическа основа. Факти-бол велика сила, неиздевателствала върху населението в различни периоди от историята си няма.

Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #48 -: 2008-05-28, 15:00 »
Заго , не казвам че Руснаците не бранят своите , а че не им пука колко от тях ще загинат.
Казвам това че освен Китай ,само Русия гледа на обикновения пехотинец като на статистическа бройка.
Казвам че Конев първи в Руската (съветска) история решава да направи нещо ревюлиционно (смятано до тогава за "ерес" ) в Съветската полева тактика, а именон :
придава танкови батальони за подръжка на пехотните армии в настъпление като в различните операции броят им варира от 50 до 120 танка на километър от фронта на настъпление......т.е. до този момент пехотата е била чист РАЗХОД, като се е разчитало на нея да разчиства пътя на танковите армии.
Незнам до колко ще си убеден в това което казваш и дали няма да си промениш мнението ако прочетеш "записки командващия фронта" на Конев, където се говори в някои операции за 4-6 ешалона армии в настъпление, на 16км фронт като първите 3 са пехотни и мото-стрелкови изразходвани само за половин 1 ден за пробив на фронта......после танковите арми разгръщат пробива...
Казвам че за мен една нация е силна когато мисли не само за победите си но и за ЦЕНАТА на която ги е постигнала, и съответно черпи опит от това, уви Русия и до ден днешен си остава пасивна относно отбранителната си тактика и защита на своите военни.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #49 -: 2008-05-28, 17:39 »
Странно. Интересно ми е защо никой, така и не ми отговори, какво се е случило със здравото немско население през 45 година, та Берлин (както се вижда на старите ленти) го бранят старци, жени, деца и инвалиди? А го щурмуват руски войници в прекрасно здраве? Като се има в предвид че в началото на войната немската и съветска армии са равни по численост, на немска страна се бие обединена Европа, даже леко превъсхождат в началото СССР по брой войска. Само че армията на обединена Европа, към 1945 година, нещо силно оредява, а съветската - не! Странно с каква скорост руските жени раждат вече готови войници, като си говорим за Пирови победи...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #50 -: 2008-05-28, 17:44 »
Та по темата за Пировите победи.
СССР в края на войната притежава най силната и добре въоръжена сухопътна армия, под ботуша на СССР териториално е по голямата част от Европа, Германия, Германия не съществува! Трябват и 40 години и огромни щатски инвестиции за да се възстанови. През това време Съветската империя излиза в космоса, строи огромна армия и флот и достига първо место в индустриален и военен план, ако не е предателството на съветското ръководство през средата на 80 години на миналия век, в наши дни СССР да е покорил целия свят. Именно това е недостатъка КПСС, че старата гвардия искукоригва и в резултат допускат нестабилни елементи до ръководните постове в ЦК. Но това в никакъв случай не е свързано с войната 41 - 45 година. Да СССР губи студената война, заради предателството, но с блясък печели горещата война!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #51 -: 2008-05-28, 18:20 »
Странно. Интересно ми е защо никой, така и не ми отговори, какво се е случило със здравото немско население през 45 година, та Берлин (както се вижда на старите ленти) го бранят старци, жени, деца и инвалиди? А го щурмуват руски войници в прекрасно здраве?
Щото за минали през Полша и Прусия преди това :D. С почивка, барбекю и фойрверки пред Варшава.

Войната я започва Германия. Съответно вече военизирана и мобилизирана. При пакт за ненападение Сталин ей-така си е държал мобилизирано всичко, годно да носи оръжие, за в случай че потрябва?

Освен въпроса с горивото и стоманата, население/ресурс, подналежащ на мобилизация дори само на СССР, САЩ, Полша, Великобритания, Индия и Франция взети заедно (пропускам ли някой със значителна роля в Ешропа?) просто няма как да са по-малко от цялото население на Германия. Последното както отбеляза демонстрира изключителен, дори фанатичен боен морал.

Как добрите богатири-освободители са стреляли по споменатите старци, жени, деца и инвалиди при вече спечелена война сигурно само те си знаят. Кой отхвърля всички предложени условия за цивилизована капитулация или защо след Сталинград и Москва не дават на съюзнически транспортни самолети да презареждат на тяхна територия - също.
« Последна редакция: 2008-05-28, 18:25 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #52 -: 2008-05-28, 18:27 »
Как са стреляли? Ами по същия този начин както добрите европейци са стреляли по техните жени, деца, бащи, бабаби и дядовци на оккупираните територии... а, в същнот забравих, доктрината на Адолф е че патроните трябва да се пестян, та не са стреляли много, предпочитали са да ги горят живи в селския краварник!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #53 -: 2008-05-28, 18:34 »
Добре де, аджаба какво ги прави по-добри, та да се празнува победа на доброто над злото?

Освен в самия СССР, където естествено си е победа на „нашите“ над „врага“.
За България не стоят точно така нещата - нито сме се борили за световно господство, нито за оцеляване. Не проливана и излишна кръв освен може би в Югославия. Просто се опиваме да си върнем териториите със собствено етническо население и самосъзнание, междувременно оказвайки се отново на губещата страна и при „освобождаването" губим отново Македония и Беломорието (добре че поне Добружва остава, ама и руснаците ще да са били много ядосани на румънците за Плоещ).
« Последна редакция: 2008-05-28, 18:36 от tech_noir »

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #54 -: 2008-05-28, 18:38 »
Странно. Интересно ми е защо никой, така и не ми отговори, какво се е случило със здравото немско население през 45 година, та Берлин (както се вижда на старите ленти) го бранят старци, жени, деца и инвалиди? А го щурмуват руски войници в прекрасно здраве? Като се има в предвид че в началото на войната немската и съветска армии са равни по численост, на немска страна се бие обединена Европа, даже леко превъсхождат в началото СССР по брой войска. Само че армията на обединена Европа, към 1945 година, нещо силно оредява, а съветската - не! Странно с каква скорост руските жени раждат вече готови войници, като си говорим за Пирови победи...

ХАхахаха  направо ме трогна с поста си ,така не се бях смял отдаван.....
Въпросното превземане на Берлин по добре тактично го подминавай че излагацията на Руснаците е пълна....както казваш тези снажни Руски войници (3 фронта - 1 Белоруски,2 Булоруски и 1 Украински ) по численост 2,5 млн. човека, 41 600 оръдия и миномети, 6 250 танкове и самоходни артилерийски установки, 7 500 самолета,плътноста на огъня в участъка на 1 Украински фронт е била 600 гаубици на километър от фронта..... и са се мъчили срещу баби ,дядовци и деца (според данни на Руското разузнаване наброяващи 200 000 ) ЦЕЛИ 14 дена, като загубите само на Конев (1 Украински фронт) са 800 танка за периода 16-26 април!! Пленени са 134 000 Немци......

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #55 -: 2008-05-28, 18:38 »
остава, ама и руснаците ще да са били много ядосани на румънците за Плоещ).

И за Одесса.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #56 -: 2008-05-28, 18:43 »

Хитлер също, има сведения че горе-долу по това време умира от смях!

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #57 -: 2008-05-28, 19:01 »

Хитлер също, има сведения че горе-долу по това време умира от смях!

С такъв безсмислен СПАМ няма смисъл да говорим.... съжалявам че Руснаците са победили с груба сила и милиони жертви, но какво да се прави с калпави командири е така...а това дали го приемаш или не си е твоя работа. Само трябва да се радваш че Хитлер наистина се е смял на способните си генерали и се е бъркал дето не разбира , иначе войната щеше да е доста по-продължителна и кръвопролитна.....извинявай ама му дължите едно "благодаря" че си е уволнил най-сопособните и е назначел свои некадърни протежета.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #58 -: 2008-05-28, 19:36 »
Аха, старата легенда, за една пушка и един комплект патрони - смях в залата!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #59 -: 2008-05-28, 19:42 »
Израждате темата, драги! Денят на победата си е ден на победата. Кой-радостен, кой-не, в крайна сметка е положен краят на най-жестоката човекомелачка в Европа. Немците са клали, палили и бесели, русите са им го върнали. Това е! Жалко, ама факт. И нека спрете до тук.

Колкото и да си говорим тънките дипломатически игрички и политическо късогледство на Великобритания и Франция води до там, че Германия получава най-индустриализираните територии в Европа, а от там най-екипираната армия уърлд уайд.

Победители в тази война са единствено и само американските капитали! Няма други!
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.