Автор Тема: Кутийки  (Прочетена 5794 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
Кутийки
« -: 2007-05-03, 11:54 »
Замисляли ли сте се някога колко малък е човек на фона на земята... Всеки път когато видя жилищните блокове нощем и се замислям колко много животи има всъщност в един блок... Колко много различни съдби за които не знаем нищо и светът няма да разбере дори, когато те си отидат... Замисляли ли сте се колко всъщност сме нищожни и как сме като хамстерчета в клетки живеещи в кутийки...
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Кутийки
« Отговор #1 -: 2007-05-03, 12:08 »
ДА това си е то4но така а примерно София е нищожен град в сревнение с Ню Йорк където са 8 124 427 жители толкова много души на едно място
шансът да видиш един и същ човек по улиците е почти невъзможен
но ако не искаш да останеш незабелижим можеби треябва да избягаш от сивото ежедневие обвило вси4ки стремейки се да преживеят и този ден
можеби трябва да се впуснеш в преследванете на мечтите си колкото и невероятни да са
можеби трябва да направиш това което смяташ за правилно независимо дали е в разрез с мението на вси4ки останали
ако искаш да бъдеш запомненен трябва да се бориш независимо вси4ко и все някога ще будеш възнаграден най-малкото с това да останеш в съзнанието на определана маса хора
човек просто трябва да се бори
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Кутийки
« Отговор #2 -: 2007-05-03, 23:37 »
Няма ли някой малко по-уравновесен отговор?
Човека е малък на фона на земята, но за сметка е огромен, от гледната точка на амебата... Въпрос на гледна точка.
И защо живота трябва да се охарактеризира като успешен само когато влезе в историята?
Живота си е живот. Такъв е, какъвто ни се го направим. Възхода е следван със спад (не рядко срив), но пък след това пак има възход.
Всяка една кутийка е един отделен свят - интереси, стремежи, желания...
В този ред на мисли някой направил ли си е труда да забележи колко много различни светове има около нас?

*Под "свят" нека разбираме гледна точка, мироглед ако щете.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Кутийки
« Отговор #3 -: 2007-05-04, 00:39 »
Да тук наистина си идва до гледна то4ка.
Зависи с какво би се задоволил.
Всеки е важен по своемо но все пак се слива с масата.
И това 4е всяка котийка представлява един малък наре4ете го ако сикате и вселена,но все пак свят за който дори да из4езна малко хора биха разбрали можеби рабираме въпроса по разли4ен на4ин,но до колкото аз разбрах 4овека размишлява над това колко е голям света,колко са малки хората и някак си незабелжими
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Кутийки
« Отговор #4 -: 2007-05-04, 10:06 »
Като се замислиш - какво от това, че си го почувствала?! Това което си почувствала е само за теб и е всъщност незначимо... Не се ли чувствате незначими на фона на всичко... По света умират хиляди хора на ден ако не и повече, а ние дори не разбираме... Какво са правили, какво са оставили след себе си... И кучетата и прасетата могат да си живеят и да почувстват кочината си и да оставят доволни поколение и купчина кал... Нима това е достатъчно за нас?! Да оставим след нас поколение и панелен апартамент на 9ти етаж?! Това ли е задоволителната полза от нашия живот?!
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
Кутийки
« Отговор #5 -: 2007-05-04, 12:38 »
какфо от това че си го почувствал?!? Това което си почувствала е само за теб и е всъщност незначимо...??? всъщност света сме ние хората... но единствено себе си ти чувстваш истински, ти си един необятен свят... да се стремиш към все повече и повече е яко, тфа си е аспект от истинската свобода но за всеки един, тази свобода има различно лице... в едно review на  игрицата Симс четох следното - създаваш си виртуално семейство със цел преследване на това към което всеки от нас се стреми най много - истинското щастие... и егоистично или не, глобално или не, всеки човек наистина се стреми да открие щастието си... а чувствата са пътя към него...

ако успееш да ги изтръгнеш от себе си, да се извисиш над тях. може би ще станеш и бог... нищо няма да е над теб, нищо няма да те контролира... но дали тогава ще има значение колко си значим, след като няма да можеш да го почувстваш?
« Последна редакция: 2007-05-04, 12:56 от gyzi »
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Кутийки
« Отговор #6 -: 2007-05-04, 20:57 »
Цепето ми каза нещо мноо мъдро миналотo лято: "Брато квото ше правиш, прави го за себе си и за твойте хора щото в тоя свят на никой за никой не му пука". Амин. hXc
« Последна редакция: 2007-05-04, 20:58 от Ping?im »

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Кутийки
« Отговор #7 -: 2007-05-04, 22:51 »
Честно казано това ми  изглежда като начин да се измъкне човек от цялата работа....  
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Кутийки
« Отговор #8 -: 2007-05-04, 23:39 »
Не тва е следствие от факта че винаги когато се опитваш да промениш нещо скапаната система те спира...Знам знам и аз не се разбрах.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Кутийки
« Отговор #9 -: 2007-05-05, 10:33 »
"Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му". Не помня кой беше казал това, ама няма значение. Животът е кратък, имаме малко време, за да осъществим мечтите си. Губим го в тъпи чувства като омраза и завист. Човекът е малък, ако го сравним с цялата земя, но това не значи, че е маловажен.
Значимият човек, добрият, достойният е Голям човек, той е много по - голям от низшите човешки страсти. Когато един човек се стреми да е толерантен, добър и да следва мечтите си, то тогава той става голям и наистина оставя нещо значимо след себе си.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Кутийки
« Отговор #10 -: 2007-05-05, 20:32 »
Наскоро четох творби на български модернисти и в частност Славейков. Преди 5-6 години, когато го четох за пръв път, не успях да вникна много в идеите му, но сега прегледах философското му творчество, за пример "Микеланджело" (или "Микел Анжело", не знам как е оригиналът). Микеланджело, естествено, е художникът и скулптор Буонароти, един от титаните на Ренесанса. Та, в стиховете на Славейков се поставяше интересен въпрос. Опозицията атакува:

„Нещастен син на некадърно време!
Кой демон зъл прибули твоя поглед,
та около си, зрящ, не виждаш нищо?
Около теб развалата гъмжи,
около тебе жъртва подир жъртва
пред кървавий олтар на родний край
се трупат безвъзмездно... Съзерцаваш
ти ужасите за наслада – в тях
ти черпиш вдъхновенъе. Де боецът?
Де смелий вожд? Раб над раби е той!..."

Творецът обаче осъзнава своята цел в живота; това, че не е необходимо да бъде боец, щом в душата той е човек на изкуството. Изобщо той се сепарира от останалите и отдава своето на живота, както най- добре би могъл да остави името си в историята:

"– Лъжовни са, о, гений тъмен, твойте
примамливи слова! Ах, незавиден
живот живее онзи, който знай,
че на света се в временното само
живот живей. Възмогнати над него
живеят други – временната бренност
отхвърлят те и в туй, що е под нея –
в идеята – проникват. На света
един я в слово пламенно изказва,
друг в бой за нея лее си кръвта,
с длето на мрамор трети я изрязва
и я от днес изпраща в вечността!"

Което е доста показателно... Аз бих предпочел да остана във вечността, вместо да живея като всеки друг човек обикновен и предначертан живот. Винаги съм искал да оставя някой софтуерен фреймуърк, който да се ползва от целия IT свят с добро име; да напиша хубав албум, който да остане в историята; да направя компания, която да е в услуга на човечеството и така нататък. Лесният път всеки го може:

"Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува. Приятно е, но да има и една от тие две болести: или млада жена, или стар ревматизъм; лежиш, лежиш, а мисълта ти като у немец, пълна и богата като готварница, дълга и безконечна като суджук - суджук, с който във виенския райхстаг немците и маджарите бият по главата славянските депутати..."

Въпросът е да усетиш същественото в живота; да почувстваш това, което се чувства само със сърцето и да видиш невидимото за очите...
Signature.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #11 -: 2007-05-06, 11:27 »
NoFeaRInc, харесва ми начина ти на мислене.

Хората наистина могат да бъдат запомнени и по този начин да живеят и след смъртта си, ако са дали нещо на света. Хубав пример даде с Пенчо Славейков. Този човек е имал толкова труден живот, замръзнал е, когато е бил млад, цял живот се е справял, борейки се с болести и понасяйки безмерно слабото си тяло... По литература учихме за него тази година...В стихотворенията му често присъства мотивът за страданието и смъртта, но и има много философски размишления. Ето частичка от "Cis Mol", която пасва перфектно на темата....

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]А между туй, съзнанието тайно
мълвече на Бетховена в душата:
"Ти на съдбата няма що да робщеш.
Ти имаш свой особен дял... Ти сне
от небесата пламък Прометеев

да го запалиш в хорските сърца

и възгорени, да ги възвисиш.

И в тях сърца, един през векове,

ти ще живейш безсмъртен в смъртний мир."

[/quote]
Животът може да е кратък, труден, но можем да оставим нещо значимо след себе си, което да осмисли изживяните ни дни. Човешкият дух е силен, родени сме, за да се борим и за да оставим следа след себе си. Ако успеем да намерим себе си и да сбъднем поне някои от мечтите си, то ние ще запечатаме имената си във Вечността. Какво значи малък човек?!  Всеки един може да бъде голям, стига да успее да надхвърли собствените си възможности, да се опита да се пребори с чисточовешките си страхове от провал и да отправи поглед към бляновете си. В темата за цитатите бях писала един цитат много отдавна, сега се сетих за него, защото е много истински:
"Облакът не знае защо се движи в тази посока и точно с тази бързина...Той просто усеща подтик.Небето обаче знае движещите сили и пътища на всички облаци.Ти също ще ги знаеш,стига да се извисиш достатъчно,за да надникнеш отвъд хоризонта "
Ричард Бах

Е, кой каза, че не можем да летим?

(Георги Константинов)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Кутийки
« Отговор #12 -: 2007-05-06, 19:24 »
Цитат на: SHEMETNA
Е, кой каза, че не можем да летим?
И да можем, обикновено все се намира някой, който да ни подреже крилете.  
Caralho Voador

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #13 -: 2007-05-06, 23:01 »
Не понякога, а винаги. Винаги се намира нещо или някой, който да ти отреже крилете. Въпросът е да превъзмогнеш удара от падането и да продължиш да се бориш за това, което искаш.
(Георги Константинов)

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 52
    • Профил
    • http://myspace.com/chefo1989
Кутийки
« Отговор #14 -: 2007-05-13, 13:52 »
е моя отговор го няма в анкетата затва сложих пойнт на най-близкия до него  Не мисля че е безмислено всичко което правиме има много неща които си имат смисъл . Даже да на кажа че всяко нещо си има смисъл и всяко нещо има някъкъв замисъл в него :Р а за това ,че ще си оставя името в историята еми трудно се постига един българин който живее в една малка страна която няма глас да си остави името в историята пък от друга страна от 8 милиона жители в България също немога да си позволя да го спомена че ще стана толкоз извсетен ама тоя отговор сложих!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Кутийки
« Отговор #15 -: 2007-05-13, 13:57 »
нищо общо няма тва, че си в малка страна.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Кутийки
« Отговор #16 -: 2007-05-13, 14:22 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
нищо общо няма тва, че си в малка страна.
защо така мислиш :Р знаеш ли колко по-интелигентен народ сме от повечето страни ?
ама какво ние понеже сме малка държава и ни тъпчат и обиждат и ни третират като
изметта на европа! В африка за пример ще кажа ,че един мой учител са го смятали за магьосник
защото направил приемател на сигнали (няакакъв си вид радио) който работи на принципа
на самоиндукцията и работи без ток.Обаче тоя човек не е известен нали ?

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #17 -: 2007-05-13, 22:02 »
Е кво като е бил ''маг''? Мисля, че сме се доказали като малката страна - изобретателка.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Кутийки
« Отговор #18 -: 2007-05-13, 22:27 »
да ама се пак не е влязъл в историята с това нали ? нали знаеш че не винаги тоя който открие нещо го пишат наляво и надясно а този който го патентова пръв ти кой мислиш че ще получи патент някой бГ пропадняк или някой богат учен финансиран от някоя голяма държава като САЩ ? примерно ?

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #19 -: 2007-05-13, 22:39 »
Това пък няма нищо общо с Философията. Дори и с моралната такава.
Географските показатели не въспират ''откривателския'' ген.
Това, че политически е невъзможно да се Признае....излиза отвъд Философията.

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Кутийки
« Отговор #20 -: 2007-05-13, 23:57 »
ами то всяко нещо може да бъде философски погледнато :Р а аз само се аргоментирах в първият пост защо съм цъкнал тоя отговор и кво мисля а ти щом мислиш че не е философски ... нз
сори това стана малко като оффтопик ;д

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #21 -: 2007-05-14, 00:03 »
Философията не е наука за Всичко и всичко. Все пак това е философия. ЩО ми се извиняваш. Не съм някъв авторитет.
Просто Географията не е аргумент във Философията.

Неактивен Franky

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 69
    • Профил
    • http://www.necrony.wordpress.com
Кутийки
« Отговор #22 -: 2007-05-27, 09:53 »
Цитат на: nooa
Замисляли ли сте се някога колко малък е човек на фона на земята... Всеки път когато видя жилищните блокове нощем и се замислям колко много животи има всъщност в един блок... Колко много различни съдби за които не знаем нищо и светът няма да разбере дори, когато те си отидат... Замисляли ли сте се колко всъщност сме нищожни и как сме като хамстерчета в клетки живеещи в кутийки...

Точно преди няколко дни и аз размишлявах над това.. наистина малко страшничко ми стана, като си представих всеки един човек от блока ми.. мислите му и въобще живота му. Едва ли ще мога да си представя и да разбера живота на толкова много хора..
Аз самия се чудя какво правя.. защо и какво ще постигна.
С моята група сме обсъждали бъдещето. Да кажем, че станем популярни в Пловдив.. после може би из България. И какво после? Какво са постигнали най-добрите групи в България? Примерно БТР, Сигнал или която и да е известна група? На фона на света - едно голямо нищо, една точица. И така като си говорихме стигнахме до извода, че каквото и да правим го правим за себе си. За нашия живот. Не сме се родили за да ставаме световно известни и за да правим някакъв прогрес в музиката, просто живеем. Мисля си, че и Jimi Hendrix също не е мислил да става супер известен и едва ли в главата му е минавало, че някой ден той ще даде сила и вдъхновение на толкова много хора. Че всички ще помнят музиката му и самия него.. Просто чеовека си е живял живота.
Не знам, мисля, че няма никакво значение дали сме в България, Занзибар или Англия. Всичко си зависи от живота на човека. Защото в България има много успели хора, постигнали много неща, учени, състезатели, музиканти... но едва ли някога нашите внуци ще чуят за тях..
When you want it
It goes away too fast
Times u hate it
It always seems to last
But just remember when you think you're free
The crack inside your F**king heart is me.
[/size]
Моят блог
М

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Кутийки
« Отговор #23 -: 2007-05-27, 11:47 »
Цитат на: Franky
Да кажем, че станем популярни в Пловдив.. после може би из България. И какво после? Какво са постигнали най-добрите групи в България? Примерно БТР, Сигнал или която и да е известна група? На фона на света - едно голямо нищо, една точица. И така като си говорихме стигнахме до извода, че каквото и да правим го правим за себе си. За нашия живот.
Този начин на мислене винаги ме е провокирал да отделя 10мин от ценното си време, макар и вероятно да е безсмислено.

Какво са постигнали най- добрите групи в България? БТР са направили няколко невероятни албума, които дават пример на младото поколение и повечето сме израснали с тях. В главата ми от край време звучат "Надежда", "Елмаз и стъкло", "Спасение" и други. В домовете за разкаяли се наркомани звучи "Спасение" на култовата група. Момчетата са свирили в Англия, Германия, Австрия, Китай - текстовете им са превеждани на множество езици. Сигнал също са оставили мястото си в рок историята на България, както и по сцените на Германия, Русия, Куба. Ахат дори издадоха звездно DVD от блестящия си концерт в Щатите.

Музиката е изкуство. Изкуството влияе на хората. Хората са лабилни и понякога само един акорд или една усмивка може да спаси живота им. Прочети някоя от книгите "Пилешка супа за душата" - например за душата на тийнейджъра, там има няколко случая, в които човешки живот е спасен от да речем случайно телефонно обаждане. Когато свириш на сцената пред стотици фенове - за предпочитане българска музика на БГ сцена - ти влияеш на публиката, особено на все още неориентиралите се тийнейджъри, на които даваш 'Нашия път'.

HarDDucK - Клетва (Щурците cover)

Забележи колко сплотени и задружни са всички под рефрена ни "Кълна се /в дявола и в бога/ да сторя аз за теб каквото мога... ЗАКЛЕХ СЕ, заклех се...". Това обединява хората и прави света по- добро място за живот.
Независимо дали пееш в градинката пред 5 човека или на стадион пред 30 000, ти използваш музиката като катализатор на чувствата ти. Джим Морисън последните си часове е пял пред 3-ма човека на кръст, но е давал всичко от себе си (друг е въпроса, че последните години е карал на LSD и алкохол).

Както искаш го разбирай, но НЕ ПРАВИ ГРЕШКАТА да свириш нещо, което не чувстваш, не разбираш или не искаш, защото така или иначе въздействаш на публиката.
« Последна редакция: 2007-05-27, 12:06 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #24 -: 2007-05-27, 12:44 »
Разбира се, че БТР и Сигнал примерно са оставили нещо много значимо след себе си.
Това че не печелят толкова пари от музиката си, както биха печелили в чужбина, не значи, че не са успели. Толкова хора ги обичат, уважават и намират себе си в музиката им, че със сигурност животът на тея музиканти е осмислен.  

Колкото до кутийките...Всички ние живеем в тях, заключени, заклещени. От нас зависи дали ще съумеем да се извисим, да следваме мечтите си и да докоснем поне за миг звездите. Човек може да направи живот си щастлив и вълнуващ, стига да следва сърцето си.
(Георги Константинов)

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
Кутийки
« Отговор #25 -: 2007-07-04, 14:24 »
Всеки човек е уникален и остава в историята!Разликата е във времето  за което историята забравя този човек,а това наистина зависи какви си ги свършил докато си бил жив!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Кутийки
« Отговор #26 -: 2007-07-04, 23:54 »
Цитат на: ^^Alexis^^
Всеки човек е уникален и остава в историята!
хахахаааааааааааа..... Това Ролфва!