Автор Тема: амбиции/комплекси... има ли връзка според вас  (Прочетена 4834 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

D?ja vu ?

• Гост
според вас има ли връзка между амбицираността на някой и това колко големи са им комплексите, ако имат такива.
мислите ли, че зад всички преуспели хора стои именно нуждата да се доказват пред другите или не?
« Последна редакция: 2007-04-17, 00:57 от D?ja vu ? »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Не непременно, но комплексите са един мощен катализатор на нуждата от развитие и градация. Съвсем наскоро една колежка се пошегува, че съм комплексар, при което просто и отговори, че ако нямам комплекси, няма да се развивам. Реално погледнато ако всичко ми е наред, няма да ми е необходима промяна (човек се страхува от новото и непознатото).

Всъщност и в двата случая има мотивация; в първия е просто амбиция, а във втория - болна амбиция. Това ме връща на едно съждение, че каквото и да прави човек, го прави за собствена изгода (независимо дали е покупка на скъпа вещ, помощ на приятел, дарение). При всички случаи се получава емоционално удовлетворение. Но това е тема на друг разговор.
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Аха, обикновено силно-стимулираното катерене на горе по социалната стълбичка е мотивирано от хипертрофирали амбиции, които се зараждат именно от комплексите. Като се замислите - повечето нагаждачи, които се стремят винаги да са на лайното горната кора - както казваше дядо ми, обикновено произлизат от низините, и са деца на неуспели или пропаднали родители. Това не значи че хората намиращи са на по-висока социално стъпало, задължително са комплексари, има много случаи когато човек постига доста в живота си поради високите си лични качества, но такива хора НЕ СЕ СТРЕМЯТ да изплуват на горе - те просто са си там. Или ако не са там - мястото им е там, и в течение на времето те си заемат полагаемото място.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Мдам, както остенът подкарва говедото, така понякога комплекса е най-силния стримул.
Но не съм съгласен, че "нагаждачите" в повечето случай са хора от ниската прослойка на обществото ни, даже напротив. На мнение съм, че доста по-заможните са с доста повече комплекси.

При мен лично комплексът ми, че нищо не правя, ми дава страшни сили...

Дай една мотика и да видиш как ша нацвъкам асфалта на браздички, кат малък японски трактор...
« Последна редакция: 2007-04-17, 12:12 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Zago
Но не съм съгласен, че "нагаждачите" в повечето случай са хора от ниската прослойка на обществото ни, даже напротив. На мнение съм, че доста по-заможните са с доста повече комплекси.

Имам в предвид - нагаждачите които вече са се нагодили - те са богати, известни, но произлизат от калта (някои ... повечето).

Например, какво стана с децата на бившата партийна елита? Не, не са се пропили, много от тях работят, някои имат скромен бизнес, но никой от тях не се занимава с политика и никой от тях не драпа на горе, повечкото са самостоятелни, но не изявяват желание да стърчат по телевизията. Например Жени Живкова - внучка на първия секретар на ЦК на БКП.

А по въпроса за по заможните ... ще ви раскажа една история, за един селянин който след промените се позаимал, па взел че станал и собственик на един вестник (лично го познавам, но без имена), та този човечец (Тех - ако се сетиш - да си мълчиш!!!!!!  ) понеже бил от от селски произход - купил на майка си и баща си един големичък апартамент в центъра, нали се сещате - от онези стари кооперации от преди 9 септември 44 година, заедно със старото обзавеждане, съвсем леко го отремонтирал - колкото крановете в банята да не течат и настанил там родителите си - та да може да ги представя като "стари софианци" - хе-хе! Как ви звучи?

egoist

• Гост
Цитат на: D駛a vu ?
според вас има ли връзка между амбицираността на някой и това колко големи са им комплексите, ако имат такива.
мислите ли, че зад всички преуспели хора стои именно нуждата да се доказват пред другите или не?
Понякога.
Давам пример:Венета Райкова.
« Последна редакция: 2007-04-17, 15:19 от egoist »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: egoist
Понякога.

Малко оффтопик, коя е тази и с какво се занимава? В смисъл, искам да схвана какъв пример се явява.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Водеща е на "Горещо" по Нова Телевизия.

Има връзка,но не е задължителна.И все пак са много хората,които от комплексното си състояние се вманиачават да бъдат нещо повече.Жалка работа ...

Неактивен Greedy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
"Комплекс" не е хубаво качество и за мен няма леки комплесари. Или си комплексиран или не. А и "комплекс" е отрицателна дума, обратна на "амбиция" и немисля, че имат нещо много общо. Също така невиждам как комплекса може да помогне на някой да градира. Най-много да се яви като лек стимул, но нищо повече. Познавам много хора, които нямат комплекси и градират мн бързо. Има и обратния случай. Обикновено комплексарите са обсебени от някоя мисъл (за себеси най-често) и неспират да мислят за това и единственото нещо с което градират е за тяхно успокоение, но това определено не е градация. Лично мнение.

D?ja vu ?

• Гост
Цитат на: Punkass
Водеща е на "Горещо" по Нова Телевизия.
http://www.goreshto.com

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Цитат на: Greedy
"Комплекс" не е хубаво качество и за мен няма леки комплесари. Или си комплексиран или не. А и "комплекс" е отрицателна дума, обратна на "амбиция" и немисля, че имат нещо много общо. Също така невиждам как комплекса може да помогне на някой да градира. Най-много да се яви като лек стимул, но нищо повече. Познавам много хора, които нямат комплекси и градират мн бързо. Има и обратния случай. Обикновено комплексарите са обсебени от някоя мисъл (за себеси най-често) и неспират да мислят за това и единственото нещо с което градират е за тяхно успокоение, но това определено не е градация. Лично мнение.
Ми смятам че си в малка грешка, човек без комплекси няма, друг е въпроса колко са те и може ли човека да ги прикрива.

Иначе по темата, мисля че комплексите могат да бъдат достатъчен стимул, за да стигнеш до някъде.  
« Последна редакция: 2007-04-17, 21:03 от ZAZO »
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен DaReDeViL

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 342
    • Профил
Според мен не  може да има такава връзка. Това, че човек иска да успее в дадено отношение и има амбиции, не го прави комплексар. Избиването на комплекси е по-скоро под формата на парадиране. Ако притежаваш нещо за сметка на друго, което непрестанно натякваш, и с което се фукаш - ето това са комплексите.

Амбицията е преди всичко желание и мотив. Например - аз много искам да успея в дадена сфера. Защо това да ме прави комплексар?

Амбицията е нещо реално. Това е нещо, което много желаем и е напълно възможно да  постигнем (стига да се потрудим за него), докато комплексите са свързани с нереалните неща. Човек винаги се комплексира от неща, които не може да промени и тези "амбиции" фактически се превръщат в мечти, защото са неосъществими.

egoist

• Гост
Е, точно така де!!! То на Венетчето комплексите са и свързани с брака и съпруга и. Аз, 'щото пия "вода от извора", та знам за проблемите и с Тишо от много отдавна, но тя постояно парадира. "Аз семейната жена, ние с Тихомир т'ва, ние с Тихомир онова...". Ако и погледнете интервюто в сайта на ВипОветЕ, съвсем ще придобиете представа за какво ви говоря...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: DaReDeViL

Амбицията е преди всичко желание и мотив. Например - аз много искам да успея в дадена сфера. Защо това да ме прави комплексар?

А защо искаш да успееш в дадена сфера? Или по-точно как искаш да успееш? При всички положения - това е желание за издигане, значи не се чувстваш достатъчно на висота. Например, човек може да е неизвестен, да има огромни знания и опит, но да няма желание за издигане, а всичките му знания и опит да се дължат единствено на общочовешкото любопитство! Възможно ли е така?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Според мен амбициите могат да са си просто плод на ...амбиции, а не непременно на избиване на комплекси   А комплекси всеки има, ако не е луд, разбира се, и не се мисли за вездесъщ   Хората са казали: "Човешко е да се греши!" и "Никой не е съвършен". Истинският въпрос според мен е: "Какво забелязваме в един човек; предимствата или недостатъците?"  
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
То на Венетчето комплексите са и свързани с брака и съпруга и. Аз, 'щото пия "вода от извора", та знам за проблемите и с Тишо от много отдавна, но тя постояно парадира. "Аз семейната жена, ние с Тихомир т'ва, ние с Тихомир онова...". Ако и погледнете интервюто в сайта на ВипОветЕ, съвсем ще придобиете представа за какво ви говоря...

Пак се извинявам за офтопика.
Защо всички пишете за тази водеща - така все едно я познавате лично? Имало е нещо като интервю с нея или какво? Извинявам се, но ме мързи да търся сайта с някакви ВИП-ове, та ако не ви затруднява - някой да ме светне за какво става на въпрос... нали не чета български вестници (не им вярвам)...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Knight of Outremer
Според мен амбициите могат да са си просто плод на ...амбиции, а не непременно на избиване на комплекси   А комплекси всеки има, ако не е луд, разбира се, и не се мисли за вездесъщ   Хората са казали: "Човешко е да се греши!" и "Никой не е съвършен". Истинският въпрос според мен е: "Какво забелязваме в един човек; предимствата или недостатъците?"  

Не знам, може би и така да е... Всичко се дължи на променената ценностна система, сега ... абе ще взема да пусна една такава тема, ама първо да я сглобя...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Цитат на: Александр
То на Венетчето комплексите са и свързани с брака и съпруга и. Аз, 'щото пия "вода от извора", та знам за проблемите и с Тишо от много отдавна, но тя постояно парадира. "Аз семейната жена, ние с Тихомир т'ва, ние с Тихомир онова...". Ако и погледнете интервюто в сайта на ВипОветЕ, съвсем ще придобиете представа за какво ви говоря...

Пак се извинявам за офтопика.
Защо всички пишете за тази водеща - така все едно я познавате лично? Имало е нещо като интервю с нея или какво? Извинявам се, но ме мързи да търся сайта с някакви ВИП-ове, та ако не ви затруднява - някой да ме светне за какво става на въпрос... нали не чета български вестници (не им вярвам)...
В момента по телевизията тече "ВИП Брадър", в който участва въпросната тв водеща  
Caralho Voador

D?ja vu ?

• Гост
Цитат на: Александр
Имало е нещо като интервю с нея или какво? Извинявам се, но ме мързи да търся сайта с някакви ВИП-ове, та ако не ви затруднява - някой да ме светне за какво става на въпрос... нали не чета български вестници (не им вярвам)...
http://www.bigbrother.bg/partDetails.pcgi?player_id=2

egoist

• Гост
Александр, явно само ти не я знаеш...., но ще се постарая да бъда точна и ясна.
Венета Райкова е водаща на известно предаване по Нова Телевизия. Тя е клюкюрка, комплексарка и злобарка. Тихомир (съпругът и) беше участник в първото издание на Биг Брадър. Тогава той сподели със съквъртирантите си, че на него Венета Райкова много му харесвала. Определено смятам, че другите участници в шоуто не бяха на неговото мнение, но си е въпрос на вкус - нали се сещаш. След като Тишо излезна от шоуто, започнаха да се срещат с Венета и след около 5-6 месеца (ако добре си спомням) се ожениха. Явно е обаче, че решението им за женитбата е било прибързано. Знам, че Венета смята, че мъжът и е плешив, дебел и т.н. Всичко тръгва от там, че майката и бащата се развеждат, още когато Венито е била малка, а от там тръгва и антипатията и към мъжете или поне така казва. Знам обаче, че Венета се ши*ала наляво и надясно в тийнеджърските си години, което говори, че по-скоро обича мъжете, но от мен да мине. Венета казва, че е носила едни и същи обувки 2-3 години подред, но знам, че и това не е вярно. Тя иска да е жертва, но уви не се получава. В участието си в Шоуто на Вип Брадър 2, тя ни показа непрофесионализма си. Като журналист и водещ тя има пълното право да задава неудобни въпроси в "Горещо", но като човек няма никакво право пред милиони зрители да обявява, че знаела за младият любовник на Катето Евро, при положение, че Катето има съпруг, с когото живее почти 30 години. Няма и право да нарича фолк "иконата" ДесиСлава (не пряко), ку*ва, защото спяла с женен мъж. Дори знаела в кой хотел са били спали и на чие прокурорско име била наета стаята. Венета посточнно повтаряше "Ще му скъсам шортите на Азис. Кой ще препдочете гей , пред мен омъжената жена, интелигентната жена!", когато бяха на номинации с Азис. Но той я спаси от позора като излезна доброволно преди да дочака резултатите от зрителският вот. Знаеш ли обаче кой спечели в случая-Азис! Той е спечелис 85% против Венета...Е, сега венета Райкова напусна къщата на брадърите заради номинациите си с ДесиСлава. Верно, че прочцента за изгонването и беше по-малък (74%), но голямата разлика си беше факт. Тя се обоснова с това, че феновете на фолк музиката били много и са покрепили ДесиСлава, но тя дълбооооко греши! Венета бе изгонена, защото е рядко "ДОБЪР И ПОЛОЖИТЕЛЕН ЧОВЕК". Няма никакво чувство за такт. Тя се ОПРАВДАВА с това, че била откровен човек и си казвала всичко в очите, само че Венетчето не е наясно, че за да се наречеш откровен, това не значи нетактичен и нахален.

Интервюто на Венета. Забележете колко пъти споменава името на Тихомир!!!

Каква стратегия ще използвате, за да спечелите VIP Brother?
Още нямам стратегия, защото не знам кои ще са другите участници, когато ги видя в Къщата, ще решавам на място!

Какво не бихте си позволили да направите в Къщата?
Секс

Мислите ли, че медийният Ви образ представя истинската Ви същност?
Вече и аз не знам

Какво ще направите с наградата, ако я спечелите?
Ще осигуря дом за семейството ни

Как се отразява кариерата на личния Ви живот?
Великолепно

Какво е мнението Ви за жълтите медии?
Не ме вълнуват

Кои са най-големите лъжи, които сте чули за себе си?
Че имам незаконно родено дете от прокурора на София и съм го оставила в дом за сираци.
Че излизам само с богати и известни мъже.
Че се развеждам с Тихомир

Коя е грешката, за която съжалявате най-много?
Няма такава

Как обикновено протича денят Ви?
Снимки за Горещо и цялото останало време с Тихомир

Какви са плановете Ви след участието в шоуто?
Да продължа живота си както преди това
« Последна редакция: 2007-04-19, 12:09 от egoist »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: D?ja vu ?
http://www.bigbrother.bg/partDetails.pcgi?player_id=2

Аааауууууууу! Мааалеееее, каква беше тази простотия!!!! Ясно, сега вече ми ясно - не, това е утайката на обществото, тинята и някакви червеи шават в тази тиня.... това, по телевизора го показват, нали? Е, сега, дами и господа, станали ви ясно защо си изхвърлих телевизора в кофата за буклук, заедно с дистанционното?