Автор Тема: Old Hindi Movies  (Прочетена 7628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
Old Hindi Movies
« -: 2007-04-06, 14:02 »
Уважаеми колеги и колежки, другари, другарки и другарчета!
Днес съм много сериозно на вълна старо индийско кино. Искам да питам някой от вас гледал ли е такива филми? Ако да, кажете си мнението! Изобщо какво мислите за индийското кино? То са предимно леки, свежи романтички, изобилстващи с музика, ама истинска хубава ритмична и типично ндийска екзотична музика с приятни мелодии   
Само за ваша информация, началото на индийската филмова индустрия дължи може би най-много на Радж Капур - режисьор и продуцент от средата на ХХвек. Първите и най-хубави филми са негови - "Господин 420", "Бродягата" , "Майка Индия" и още десетки...Най-известната изпълнителка на филмова музика и до днес е Lata Mangeshkar, която и до днес е най-обичана и слушана не само в Индия, но и навсякъде по света.
Ако някой има представа от тоя жанр, нека си каже мнението, никак не ми се ще да съм само аз...   
« Последна редакция: 2013-01-01, 16:37 от tech_noir »
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
Old Hindi Movies
« Отговор #1 -: 2007-06-23, 00:24 »
Аз съм гледала два-три филма индийски и съм също много зарибена    
...Докато те открия...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Old Hindi Movies
« Отговор #2 -: 2007-06-23, 01:30 »
Ми цели филми не съм гледал ама съм чувал че Индия е втори Холивуд по принцип...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #3 -: 2007-06-23, 11:31 »
Ами аз не съм гледала много такива филми, сещам се в скоро време да съм гледала само 1.
Беше романтичен, имаше ужасно много музика, на места прекалено много, но филмът и музиката ми харесаха. Беше изключително нежен и останах доволна!

Понякога ме изнервяше, че постоянно имаше музика и то дълга, беше ми интересно какво ще стане, но пък музиката бе много свежа и изразителна за емоциите на героите! Препоръчвам ти го тоя филм, Hum Tum се казва:

http://www.coolraj.com/Rani%20Mukherjee%20...0Tum)kiss10.jpg
http://www.bbc.co.uk/shropshire/films/boll..._up_hum_tum.jpg
http://www.indien-netzwerk.de/navigation/u...m/hum_tum_2.jpg

Филмът се превежда "Аз Ти"
http://zamunda.net/details.php?id=51060
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #4 -: 2007-06-24, 19:11 »
~И аз само  Hum Tum съм гледала... По препоръка на Сиси.
Ще ми е интересно да видя и други.  

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #5 -: 2007-07-30, 17:23 »
Силно препоръчвам "Невести и предрасъдъци(bride and prejudice)"

Инфо

...Докато те открия...

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #6 -: 2007-07-30, 18:35 »
Оооо, Кама Сутра е много хубав филм!   Страхотен е, има си и мъдростта, и красотата, и голямата любов, и любовната мъка, и всичко...И секс сцените са доста по-малко отколкото очаквах за филм с такова заглавие.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #7 -: 2007-07-31, 09:47 »
Хе, индийското кино беше доста модерно през 80 години. Тогава съм попадал на няколко индийски филма - с две думие голяма боза и отврат! Так4ива тъпизми не бях виждал, по зле са и от холивуд. Отврат.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #8 -: 2007-07-31, 12:11 »
Още един-два пъти напиши "отврат", че много малко го повтаряш...

Че сюжетите не блестят с оригиналност, това го знаем. Някак си музиката е тая, която те грабва. Затова напълно разбирам защо баща ми толкова обича да ги гледа - заради музиката. Когато си пораснал с тези филми, е разбираемо   И пак добре, че е бил дядо Радж, бащата на Боливуд.

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #9 -: 2007-07-31, 12:12 »
Цитат на: Александр
Хе, индийското кино беше доста модерно през 80 години. Тогава съм попадал на няколко индийски филма - с две думие голяма боза и отврат! Так4ива тъпизми не бях виждал, по зле са и от холивуд. Отврат.
Че си умствено ограничен го знаем няма нужда пак да се доказваш...в случая твоето мнение е излишно..          
...Докато те открия...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #10 -: 2007-07-31, 13:37 »
Цитат на: *dark and twisty*
Че си умствено ограничен го знаем няма нужда пак да се доказваш...в случая твоето мнение е излишно..          

Ами да такъв съм си! Не харесвам индийското кино, не понасям чалгата и циганията, не гледам "Големия брат", и изобщо телевизия... Хм, а ако смятате моите мнения за излишни, напишете на администраторите на форума, да ми сложат БАН, те нали са за това? Не расчитайте на моята съзнателност, ние, умствено ограничените - нямаме такава.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #11 -: 2007-07-31, 14:25 »
Едно и от мен: "Операция кашмир" - не впечатлява толкова с екшъна, колкото с музиката...

Боливуд (от Бомбай, сега Мумбай) е най- голямата (повтарям) най-голямата фабрика за филми на планетчицата ни...

А що се отнася до Саша, то едно малко съветче от мен: Саша, друже, не гледай телевизия, не слушай радио, мани ги тез книги... Те са дело на гадните фашисти... А бе защо изобщо ни требе да гледаме филми?! То никой не струва, всички са измишльотини... Нали така, готин? Къде по-удачно е да седим и да гледаме тъпо в стената... Това възвишава духа... Мир, спокойствие и благ, празен поглед, търсещ празното в нищото...

Не ме кефи начинът ти на мислене, ама хич...
« Последна редакция: 2007-07-31, 14:25 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #12 -: 2007-07-31, 14:40 »
Цитат на: Zago
Едно и от мен: "Операция кашмир" - не впечатлява толкова с екшъна, колкото с музиката...

А що се отнася до Саша, то едно малко съветче от мен: Саша, друже, не гледай телевизия, не слушай радио, мани ги тез книги... Те са дело на гадните фашисти... А бе защо изобщо ни требе да гледаме филми?! То никой не струва, всички са измишльотини... Нали така, готин? Къде по-удачно е да седим и да гледаме тъпо в стената... Това възвишава духа... Мир, спокойствие и благ, празен поглед, търсещ празното в нищото...

Хм, интересно, нима само телевизията и киното ни дават развлечение в живота? Недей така приятелю, всички тези забавления са за старците и инвалидите! Обичам да ходя на лов, занимавал съм се с тый наречения "дайвинг", обичам да чета (естествено литературата отговаря на моите вкусове), ходя на екскурзии и изобщо, смятам че живота трябва да се живее, а не да исползвам заместителите му, от рода на киното - никога не ме е привличало наблюдаването на чужд живот - предпочитам да се наслаждавам на собствения! Разбира се, има филми които заслужават да се видят, и някои от тях съм ги гледал, но не мисля че индийското кино е това. Сигурно музиката не ми харесва...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #13 -: 2007-07-31, 17:00 »
Кат' бях малка и гледах много такива(индийски (Кама Сутра май е за над 18)) филми, щото майка ги гледаше, та аз с нея.  Интересни ми бяха...Помня само, че последният филм, на който съм плакала е "Слонът, мой приятел" и т'ва се случи преди около 10 годинки.  От тогава няма филм, който да ми трогне сърцето.  Иначе и музиката им харесвам и сюжета и танците, пък ако има и малко хумор вътре, става несравним.

И малко извън темата:
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Zago Публикувано Днес, 02:25 PM

[/quote]

Мен пък ме кефи, и то много(от моята позиция на заек тука). Тва е човек, който държи на различното си мнение без да го интересува кво мислят другите за него.

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #14 -: 2007-07-31, 17:18 »
Цитат на: hubuutu^mime
Мен пък ме кефи, и то много(от моята позиция на заек тука). Тва е човек, който държи на различното си мнение без да го интересува кво мислят другите за него.
Интересно това какво значение има за него във форум, където средната въраст на потребителите е 14-17г. ?!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #15 -: 2007-07-31, 17:40 »
Цитат на: CRYSTAL`EYES
Интересно това какво значение има за него във форум, където средната въраст на потребителите е 14-17г. ?!

Има, има! Много ми е интересно от какво се интересувате и на къде сте се насочили, та нали от вас зависи бъдещето на страната? Човек, като общува и наблюдава мнения на по-млади от него, може да надникне в бъдещето! А бъдещето ме интересува! Пък, кой знае, може някой и да се повлияе от някое мое мнение... А и доста от съфорумците отдавна са прехвърлили седемнайстата си годишнина, особенно тези, които пишат в теми които регулярно следя...

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Old Hindi Movies
« Отговор #16 -: 2007-07-31, 21:30 »
~Александр понякога мнението ми съвпада с твоето,но в този случай - не.
Окей,хубаво,че харесваш различното,че ти харесва това ти да живееш живота,а не да гледаш нечий чужд.Но нужно ли е все пак да се изразавяш за нещо,което някой друг очевидно харесва с думата "Отврат" ? Ми,хубаво,де..Както искаш се изразявай ..,но понякога не мислиш за това,че можеш да обидиш някой.Тази тема е някакъв бегъл пример.Като не харесваш такива филми или я подмини,или се изрази малко по..ъм.. меко ли как да го кажа?
Въпреки,че твоя персонаж си е останал същия какъвто го помня от 2 години някъде - Идва големия лош батко и ... жална ни майка  

Не мисля,че трябва винаги да е така.Не споря с теб,нито се заяждам...,но все пак помисли хубаво .. аз може да не ти се връзвам много-много на нещата,които казваш... ,но други хора го правят  
« Последна редакция: 2007-07-31, 21:31 от Vale?? »

pkivanov21

• Гост
Re:Old Hindi Movies
« Отговор #17 -: 2009-11-04, 23:15 »
Аз също съм фен на индийските филми
Препоръчвам ви Kuch Kuch Hota Hai
http://zamunda.net/details.php?id=67846
според мен уникален филм заслужава си

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Re:Old Hindi Movies
« Отговор #18 -: 2009-11-05, 00:19 »
майка ме кара да и свалям...
Ма не се кефи, че са със субтитри, а не са озвучени..