Автор Тема: Работно място...  (Прочетена 9524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен DaMp370

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Работно място...
« -: 2006-11-16, 21:33 »
Искам да ви попитам да ми помогнете да избера работно място където ще мога да си изкарам малко парички преди Коледа и Нова Година че ще имам нужда...

Ства въпрос за около 10-15-20 лв но искам да се плаща на ден...(препоръчително...)

Та ако може да ми предложите и ако знаете дори да ми кажете къде защото сам не мога да измисля...

Не мисля да ходя на някой строеж да кажа само....

Нещо като да бачкам на Авто Мивка или нещо от този род...

Дайте мнения и идеи които могат да ми помогнат!

Мерси предварително!!!

Неактивен common_sense

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
    • http://
Работно място...
« Отговор #1 -: 2006-11-16, 23:12 »
взимаш 1 вестник и гледаш обявите, и взъниш. др вариант е като статист  
[img]http://bgphoto.net/photos/5910/o632916082439218750.jpg\" border=\"0\" alt=\"\" /]

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Работно място...
« Отговор #2 -: 2006-11-17, 19:08 »
Не мога да гарантирам, на късмет си е малко и зависи дали ще имат подобна поръчка ама ще питам едни хорица. Понякога имат нужда от хора да сгъват картончета и разни подобни неща. Цъкъл верно и не е за хора със слаби нерви че са хиляди бройки ама поне си в топъл, офис. Наемат за по 2-3 дена няколко души за такива неща, като свършат работата плащат и си далкат паричките и така.
Не съм много сигурен за годините далие ОК, ама не би трябвало да е проблем.
Сори, ама е единственото неквалифицирано нещо за което се сещам в момента.

За квалифицирано, що не напраскаш няколко урока за GIMP примерно и да ги продадеш на някое компютърно издание? Плащат на дума и доста мизерно, ама поне едно 50-100 кинта трябва да събереш така. Заради малкото пари, там който не е поискал да става редактор, той не е станал и не могат да си позволят претенции за години и образование. Пишеш там, каквото пишеш, и пробвай наред. Все някой ще кихне.
« Последна редакция: 2006-11-17, 19:10 от tech_noir »

egoist

• Гост
Работно място...
« Отговор #3 -: 2006-11-18, 00:50 »
14 годишен си търси работа!?
Айде бе!!!
Тоя, DaMp370, си прави душевни чикии с нас.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Работно място...
« Отговор #4 -: 2006-11-18, 01:53 »
хм... аз лично работя от около 15-годишен. Вероятно щях да съм почнал по-рано, ако бах имал нужда от пари.

Nofearinc сигурно също има какво да каже по въпроса.

Нелош начин да натрупаш житейски опит и когато съучениците ти почнат да си търсят работа и да се ориентират в живота, ти вече да си се стбилизирал.
Изтощително, ама е по-добро отколко на 24 да осъзнаеш че картите са раздадени, баницата разпредлена, до масата няма свободен стол и после все да ти е крив някой, държавата виновна и да идеш да миеш чинии или да бъркаш бетон в Испания, щото внезапно се оказало че трябва да се издържаш да нямаш време да чъракуваш, та да развиеш кариера. Порадната личност "ама аз ако бях..", "ако се бах родил в..", "тая патка как можа да забременее...", "всичките са комунисти/мутри и за това ставам в 6 и си броя рестото". Ми... въпрос на личен избор, но не това е моя примерно.
« Последна редакция: 2008-04-12, 01:59 от tech_noir »

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
Работно място...
« Отговор #5 -: 2006-11-20, 22:45 »

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Работно място...
« Отговор #6 -: 2006-11-20, 22:51 »
Пфф,и аз адски много искам работа,ама някаква 15 годишна девойка къде ще я вземат?
Вижте,при момчетата пак е малко по-лесно май,ама аз..
дзън
« Последна редакция: 2006-11-20, 22:52 от dreamer »
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Работно място...
« Отговор #7 -: 2006-11-20, 22:52 »
http://rabota.start.bg

Ама по сайтове шанса не е голям. Кой е луд да каже "искам да намема незаконно малолнолетен"...

Четох на скоро някаде за McDonalds. Скъсвали ти г*за от работа за 1.70 на час, ама както и в щатите не ебават да спазват законодателство, профсъюзи, хигенни норми и прочие глупости. Нямало проблем с годините (то при тия кучи условия...).
Сещам се и за куриерскте фирми - имат разни младежи дето търчат като гламави между офисите на хората да разнасят пратки, част от тях са с велосипеди, едва ли държат особено на годините. Ама да тъчиш (бързайки) из центъра по цял ден, а и както иде зима и ще се заледи, при тоя трафик си е самоубииствено. И да не си докараш астма от въздуха, пневмония със сигурност . Да не говорим за риска да се подхлъзнеш и да излетиш на платното.
« Последна редакция: 2006-11-20, 22:53 от tech_noir »

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Работно място...
« Отговор #8 -: 2006-11-20, 22:59 »
Тежичко си е с това гадно време,ама искам удивително много да работя...че нещо не ме радва идеята винаги да разчитам че мама ще ми остави парички за утре.
А в сайт някой непълнолетен да си намери работа е почти нулев.
ти каза причината де.
Тя и сестрата ми разправяше нещо за McDonalds,ама това място не мога да го понасям...дзз
Искам да лепя разни плакати или да раздавам листчета.
Офертичка е,ама не зная къде,какво,кога и как.
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Работно място...
« Отговор #9 -: 2006-11-20, 23:20 »
Има няколко фирми, специализирани в плакати, флаерчета и брошурки. Use Google и виж http://www.bgplakat.com/plakati.html като начало. Можеш да търсиш и за "печатница" в http://www.polygraphy.info/index2.php?page=search . Пишеш илис е обаждаш на печатниците наред, след като печатат, знаят и на кого ги доставят после за разпространение. Все някой ще се изнерви и ще каже "абе обади се еди си кuде и тормози еди си кой, що ми досаждаш на мене?!?!"  

За офертите в нета пропъснах да кажа че има и обяви, ама фирмите дето ги ползват са или мошеници (бачкаш един месец на "изпитателен период", казват ти че не ставаш и те изритват без стотинка и следващия) или супернеоринтирани (заради предното и никой читав и светнат не си търси работа баш при обявите).
« Последна редакция: 2006-11-20, 23:25 от tech_noir »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Работно място...
« Отговор #10 -: 2006-11-21, 21:52 »
Цитат на: tech_noir
хм... аз лично работя от около 15-годишен. Вероятно щях да съм почнал по-рано, ако бах имал нужда от пари.

Nofearinc сигурно също има какво да каже по въпроса.
Точно за съвет по работа не мога да дам искрен отговор, но тъй като и аз съм започнал да изкарвам по някой лев н 13-14, мога поне да опитам да дам някое мнение.

На първо време слагам контактите - това е една от главните основи, от които имаш нужда, за да се развиваш напред. Ако все още ги нямаш, добре е да се грижиш за тях и да се стараеш да опознаваш широк кръг от хора. С течение на времето, с повече желание и доказване от твоя страна, контактите ще се увеличават лавинообразно, търсенето ще расте неимоверно и с малка основа ще можеш да градиш по- големи успехи.

Добре е да прецениш в каква насока искаш да работиш точно - IT, автомивки, строителство (строежите не са единственото, има дърворезба, конструкции, ала- бала) и т.н. За специализираните неща трябва да се подготвиш поне малко предварително, за да имаш някаква основа. След това остава да изясниш на себе си до колко си готов да се отдадеш на работа, до колко ще бъдеш сериозен и да поговорите сериозно с хората, които биха могли да ти предложат тази възможност. Има и голяма доза късмет, но ако изглеждаш надежден и от теб лъха потенциал, тогава все някъде ще ти се усмихне късмета. Иначе можеш да провериш за работни места като заведенията за бързо хранене, автомивките, магазините (продавач), момче за всичко или нещо такова. В началото няма проблем да е каквото и да е, колкото да се научиш на труд, да имаш малко стаж и да знаеш какво те очаква напред.
Signature.

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 545
  • Keep Walking!
    • Профил
Работно място...
« Отговор #11 -: 2007-01-07, 20:57 »
Проблема е следния... трябва ми ново работно място... по принцип не съм с някакви критери за работа, но бих предпочел да имам все пак някакво свободно време през което да уча и да се упражнявам на Photoshopa, Illustratora и Flasha понеже това са нещата с който ми се занимава и искам да се развивам напред...
(...аз ще продължавам да преглеждам обяви и да търся, но реших и тук да споделя за проблема...)

Благодаря предварително за указаните предложения, съвети и наставления
« Последна редакция: 2007-01-07, 21:03 от BloodMortal »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Работно място...
« Отговор #12 -: 2007-01-08, 01:23 »
Ммдамс, и аз съм в същото положение като Блъдмортал, с единствената разлика, че ми трябва свободно време за дипломната ми работа по история...
Caralho Voador

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
Работно място...
« Отговор #13 -: 2007-01-08, 11:45 »
DaDa... аз викам да станем по едно Жиголо  и така     ^^

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Работно място...
« Отговор #14 -: 2007-01-08, 13:02 »
Цитат на: BloodMortal
DaDa... аз викам да станем по едно Жиголо  и така     ^^
Ха, да не мислиш, че не ми е минавало през ума! Ама кофтито е, че на мене от грозни не ми става, така че по чисто физически причини не мога да го бачкам тва  
Caralho Voador

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
Работно място...
« Отговор #15 -: 2007-01-08, 16:20 »
Блъдмортал.................. така ли ? такива идеи даваш на гаджето ми а?        
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
Работно място...
« Отговор #16 -: 2007-01-08, 18:15 »
Ама Евче и теб ще те вземем с нас... ще работиш на процент ^^

...махнете майтапа на страна ама аз сериозно имам нуждата от работа... днес бях на интервю на майната си в Младост 3... и са уж чакам резултати ама сигорно ще си остана само с чакането  

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
Работно място...
« Отговор #17 -: 2007-01-10, 15:47 »
Teх благодаря ти за съветите... повечо от тях съм наясно и знам, че немога да мина покрай лайната ами си трябва смело да нагазя в тях... както ти каза "самодисциплината и отганизацията" са ми най голямия проблем и си е така... отделно и че ми трябва опит с който да си изградя раборни навици и т.н.

10х и за линковете...
а за срещата... смятам да дойда със сигорност

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Работно място...
« Отговор #18 -: 2007-01-10, 16:19 »
както ти каза "самодисциплината и отганизацията" са ми най голямия проблем и си е така...
На всички са проблем, дори след работа в офис. Като си свикнал че в къщи е място за релакс, по нявик пак релаксираш само защото си си в къщи. Изпитан трик е сутрин да ставаш по часовник, да се облечеш като за работа, и така да седнеш да работиш. През деня ядеш сандвичи от улицата и си вземеш акфе в пластмасова чашка   . Става. Ама предполага все пак офис навици преди това.

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
Работно място...
« Отговор #19 -: 2007-01-10, 20:57 »
Ама Евче и теб ще те вземем с нас... ще работиш на процент ^^

предпочитам да седя гладна, мерси      
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
Работно място...
« Отговор #20 -: 2007-01-12, 18:54 »
Teh.. 10х отново за ликовете... цял ден преглеждам.. прашам CV-та и т.н. ...НО на много места среща един сайт - "www.cashfiesta.com" и се чудех дали е вярно това което пишат за него... според мен е няква ебавка, лъжа или и аз незнам... затова питам за какво става дума

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Работно място...
« Отговор #21 -: 2007-01-13, 01:19 »
нама идея
почти откакто съм онлайн има подобни истории
само веднъж съм пробвал с някакви преди около 6-7 години
така и не се запознах с човек, дето да е получил и цент

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Работно място...
« Отговор #22 -: 2007-01-13, 18:14 »
Цитат на: tech_noir
както ти каза "самодисциплината и отганизацията" са ми най голямия проблем и си е така...
На всички са проблем, дори след работа в офис. Като си свикнал че в къщи е място за релакс, по нявик пак релаксираш само защото си си в къщи. Изпитан трик е сутрин да ставаш по часовник, да се облечеш като за работа, и така да седнеш да работиш. През деня ядеш сандвичи от улицата и си вземеш акфе в пластмасова чашка   . Става. Ама предполага все пак офис навици преди това.
Като човек, който последните 2 години и половина припечелва и от вкъщи, имам 2 съвсем основни и леки правила:

1. Ако работата е почасова и е ограничена през деня, изключват се ненужните messenger-и (чат клиенти, ICQ - ако няма работа с клиенти/колеги и тн). Слагат се едни слушалки, PC-то се обръща към стената и започваш да работиш усърдно.
2. Ако не е разпределена във времето, за мен е многократно по- лесно да работя нощем - спя следобед и започвам след полунощ. Тогава повечето нормални хора спят, около теб е тъмно, семейството би трябвало да е заспало и няма кой да те безпокои.

Не знам дали ще ти помогнат, но ако не спазвам тези неща, нямаше по никакъв начин да си сядам на задника. Другото нещо е да има често бира до мен, но това зависи как ти влияе - мен лично винаги ме успокоява и концентрира в едно нещо, като абстрахира останалите (що се отнася до работа).

BloodMortal, tech_noir - играл съм си няколко месеца с кешфиеста и Spedia, както и с някои други конкурентни програми. Това е добре познатата схема от миналото 'пирамидална система' - единственият начин да припечелиш е да си в самото начало на пирамидата, да имаш поканени 10 човека, които да работят за теб, а те от своя страна по още 10, които пак ти дават процент. Сложно е и като цяло трябва да имаш мрежа от стотици пчелички, които да сърфират за твое благо. Запознат съм със системата още от 4-ти клас - тогава не бях ангажиран с нищо, имах dial-up от вкъщи и сърфирах по цял ден, но не съм печелил нищо оттам. Има и друг тип системи - четене на мейли или публикуване на банери. Имам далечни познати, които са печелили от банерите, но само с много успешни сайтове, където е доста вероятно да се срещне и реален желаещ за реклама.
Signature.