Автор Тема: Има Ли Бог  (Прочетена 55204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Има Ли Бог
« Отговор #180 -: 2007-07-08, 00:45 »
Цитат на: ^^Alexis^^
ОМГ  Вий тука сериозни ли сте бе?

Напълно-сериозни
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Има Ли Бог
« Отговор #181 -: 2007-07-09, 03:10 »
Даа бе. Скоро се кандидатирам за Дуче. После ше си издигна паметник, построен от роби, Накрая ше докарам потоп и ше изтрия всички Морлни същества от гъза на земята....но нека ме изберат.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Има Ли Бог
« Отговор #182 -: 2007-07-09, 13:34 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
Даа бе. Скоро се кандидатирам за Дуче. После ше си издигна паметник, построен от роби, Накрая ше докарам потоп и ше изтрия всички Морлни същества от гъза на земята....но нека ме изберат.

Ами циганите, нищо не спомена за тях
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Има Ли Бог
« Отговор #183 -: 2007-07-10, 22:08 »
Е, кво за тях? Те ше ми дават пари и сапун за кандидатурата...пък после само сапун...
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
Отговор на: Има Ли Бог
« Отговор #184 -: 2007-10-14, 16:46 »
Това е въпрос ,който си задават хората от векове ,но никой не знае отговора.Аз честно не вярвам.
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен whatsup

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #185 -: 2007-11-21, 17:37 »
не отричам нищо което не мога със сигурност да опровергая.Бог такъв какъвто го описват в библията едва ли съществува.Хората са имали нужда да вярват в нещо и все още имат.има много неща които не разбираме дали е някой Бог или нещо друго

Неактивен whatsup

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #186 -: 2007-11-22, 17:17 »
да интересни са имат много различия и много прилики.Аз също не съм вярваща което обаче не ми пречи да празнувам коледа и др.празници ъф корс.вярвам в себе си в приятелите си в това че човекът ще поумнее някога.но има моменти в които ми се ще да има бог но няма... :(

КИРИЛИЗИРАХ
« Последна редакция: 2007-11-22, 18:13 от Cuddles »

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #187 -: 2007-11-22, 18:12 »
В миналото хората не можели да си обяснят природните явления,причините поради ,които някои хора живеят щастливо,а други не.С една дума всичко ,което е нямало обяснение е било от бог.
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
« Отговор #188 -: 2007-12-05, 18:46 »
Ай,въх! Егати познатата тема. Спорила съм на още няколко места по въпроса и затва знам, че оправия няма.
Аз не вярвам в Бог. Вярвам, че има няква сила, която обаче обичам да наричам Баланс на Вселената. За мен за всичко навсякъде си има причина. Кръстена съм, християнка съм, но като вляза в църква ми стаа гадно отвътре...едно такова тъмно и студено място...Бахти не тряа ли да са светли и...Райски?Да ти дават успокоение? Изпитвам уважение към самата вяра, щото на хората не ща да им го отнемам тва...пък и не мога. Изпитвам уважение дотолкова, че да пиша "Бог" или "Господ"с главна буква.
Цитат
Аз познавам хора, отказали се от Бог, даже съм гледал такова предаване- на едно семейство (много сладки хора) детето им се разболя от левкемия... Почина. Познай! Спряха да вярват в Бог! Оооо всевишни ми справедливи Боже!!!!!!

Ех,познато. Моето 3 годишно братовчедче( Виктор се казваше), почина след много мъки от рак на гърлото. Някой ще ми обясни ли, при положение, че баща му е сирак и има проблем с очите, а майка му накуцва, защото се е родила с един по-къс крак,а и двамата са добри като прекрасните ангели, в които вярвате, и освен това дори не палеха цигара в апартамента...как и по кой справедлив закон Божий тва хубаво и умно дете получи такава участ? Както и да е.
С мненията на Вики съм съгласна напълно. Кат чета нейните мнения ми става някво....меко и спокойно, нямам си идея що тъй...  :( Та, с Александр също може да се каже, че съм съгласна, мкар че неговите постове, освен верни, винаги са адски забавни  ;D Счупвам се докат му чета изцепките :D
Некст...Исках да кажа,понеже в началото видях едно мнение...не помня на кого...от сорта на"Ми, всеки вярва в каквото си иска и има мнение!" То хуу, тва е вярно,ама ни разбирам сега, като човек не може да се защити,защо казва тва точно? В смисъл, целта на форумите не е да ти бръкнат в мозъка и да ти щракнат зъбчето,дет отговаря за мнението и вижданията ти. Според мен форумите и темата са, за да се обсъждат тия неща. Заглавието"Има ли Бог?" предполага спорове, що тряа да има някой,дет задължително да каже"Ми, в квото искам ще си вярвам" :D И за това както и да е вече. Аз не съм атеист, щото атеизмът е обратното на теизъм, което означава да не вярваш в НИЩО И НИКОГО. Аз съм арелигиозна. Не се кефя на религиите, нито на институцията, наречена църква. Не съм чела Библията, нямам и намерение, щото съм я почвала и "не мога да си отворя душата"според баба ми, за да й викна в Светия замисъл. Обаче вярвам в Баланса на Вселената. И в смисъла на живота, който, както всички знаем, е 42 ;)
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #189 -: 2007-12-05, 21:07 »
Ами,ето информацията от Уикипедиа:
"Атеизмът отрича съществуването не само на личен бог или богове, но и наличността на други „свръхестествени“ реалности от всякакъв вид, които нямат своето обективно основание в материята и не се подчиняват на законите на природата в тяхното взаимодействие. С това атеизмът се обявява не само против религиите в техния класически вид, но и против всички форми на пантеизъм, спиритуализъм, идеализъм и др., включително против вярата в „чудеса“. "

Та, аз съм Арелигиозна, не съм атеистка:>
Относно Баланса на Вселената- при мен просто така се получава, че ми харесва да гледам така на нещата :> Нямам някви преки доказателства,ама според мен и теориите, които развивам в безсънните нощи, е нещо такова:>
Ъм...относно Бог...щом толко хора вярват и то от толкоз време, може и да има нещо вярно. Просто избирам да не се кланям на тая идея:> Тааа, що се отнася дали нищо не знам за Баланса на Вселената, това е начин да нарека "силата", която контролира нещата. Щото според мен не сме оставени на произвола на ...решенията си единствено:> Ъм...дано стана ясно.  8)

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #190 -: 2007-12-05, 21:17 »
Еее,нищо,де, фактът е, че сме живи и лафим...кво ти дреме кой в кво вярва...е,докато не настане Свещена война,ъф корс. :/

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #191 -: 2007-12-05, 22:17 »
Тази тема няма край всичко е относително и много субективно.
Днес обсъждахме тази тема (с Томи и други хора) и крайният резултат беше единодушен че съществува нещо макар и да не е под което и да е било от известните ни наименования или предствави.
Човек обича чувството че е самостоятелен и сам владее както живота така и съдбата си
естествено весики има прваво на собствено мнение и това е неуспоримо-моето мниение е че има макар и да не се казва Господ Бог. Аз вярвам,моля се,ходя от време на време на църква (доста рядко но все пак) и прочие рядко се уповавам на него ако дори може да се нарече уповаване но самата мисъл за нещо по съвършенно с  добри намерения малко успокоява  :P
« Последна редакция: 2008-05-16, 23:28 от tech_noir »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #192 -: 2007-12-06, 13:33 »
Та, аз съм Арелигиозна, не съм атеистка:>

Хм, по скоро сте агностик, чете повечко Википедията....
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #193 -: 2007-12-06, 13:35 »
Днес обсъждахме тази тема (с Томи и други хора) и крайният резултат беше единодушен че съществува нещо макар и да не е под което и

Дааа, това най ме кефи, някой като каже че съществува нещо, ама к`во е, не знае... това се нарича суеверие!

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #194 -: 2008-01-24, 10:30 »
Днес обсъждахме тази тема (с Томи и други хора) и крайният резултат беше единодушен че съществува нещо макар и да не е под което и

Дааа, това най ме кефи, някой като каже че съществува нещо, ама к`во е, не знае... това се нарича суеверие!
Суеверие...
Вярвам само на това, което виждам с очите си.
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #195 -: 2008-01-24, 10:46 »
Вярвам само на това, което виждам с очите си.
Тва е малко несериозно.. Не всичко се вижда все пак, освен ако не кажеш, че не вярваш и в любовта, омразата или завистта примерно... Чувствата не можеш да ги видиш, както и вярата, надеждата.. Демек това, в което някои виждат Бог

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #196 -: 2008-01-24, 11:00 »
Вярвам на това което виждам, пипвам, усещам... бог не пада под нито един от тея критерии.... Не вярвам в нещо по висше от мене, може би, защото няма такова ;)
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #197 -: 2008-01-24, 12:22 »
Е да.. Всички вярват на това :) Просто някои хора усещат Бог и няма как да им обясниш, че не съшествува...
А Зазииии :D аз имам нещо по-висше от тебе и мисля да ти го покажа гъди-гъди гъди  ;D :D :D

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
« Отговор #198 -: 2008-01-26, 01:00 »
въпроса не е съществува ли Бог а съществува ли човек... съществуваме ли самите ние или съществува само нашата самоилюзия за реалност... и дали въпроса за съществуването на Бог не е породен от собственото ни себеотрицание и неспособност да повярваме в собственото си съществуване повече отколкото в това на higher entity...
« Последна редакция: 2008-01-26, 01:02 от ionicle »
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #199 -: 2008-01-26, 01:35 »
Мдаа... тия научно-популярни и философски тълкувания на квантовата теория набират сериозна скорост!!!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #200 -: 2008-01-26, 10:13 »
Бог?!Аз не вярвам.А дали съществува ?Тук съм съгласна с Metalcho.Бог няма.

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #201 -: 2008-01-29, 20:03 »
Нямааа. Тва са адските фантазии. Абе, ЗАЗО го каза най-право и човешки!!!

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #202 -: 2008-01-29, 22:39 »
Вярвам на това което виждам, пипвам, усещам... бог не пада под нито един от тея критерии.... Не вярвам в нещо по висше от мене, може би, защото няма такова ;)

Хахахаааа ... къде сиии беее.... всевишния... ;D;D;D;D
Като бях по-малка вярвах... много ... в последно време... започвам да се замислям... има НЕЩО... някаква сила ... ноо БОГ ... като образ - не мисля...
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #203 -: 2008-01-31, 10:12 »
Стандартното - има нещо, не знам какво е... Да, крехката човешка психика не може да проумее, че като умре - умира за винаги, няма възкръсване, прераждане или вечен живот... Предполагам това се дължи на факта, че смърта е толкова чужда на живота, че е абсолютно невъзможно да бъде проумяна и приета от човешката психика, много полесно да си мислим че има нещо...

Неактивен onec

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #204 -: 2008-05-16, 09:26 »
"бог" е синоним на средство за манипулация и печелене на пари....

ок! прегледай подписа ми

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #205 -: 2008-05-16, 14:33 »
Скандална новина!
Папската институция признава съществуването на извънземни форми на живот....какво става с геоцентризма на църквата? -(религията) разбира се това е важна част от историята на човешката култра, която е поставила основите на устройството на днешната цивилизация. Религията е култура. Науката е нещо друго.
От научна гледна точка най-важния въпрос е кой ни е измислил "сорс кода" ???
ДНК структурата е уникален език за записване на информация за това как да се изгради организма, като се почне от клетката и се стигне до човека....обаче микробите, които живеят във водноте ядра на кометите също имат този ДНК език.
Какво излиза - живота е устроен по един и същи начин навсякъде във вселената, но как и кога е създаден???
Ако погледнем един компютър: той е сложно устроиство извършващо много функци, състоящо се от много копоненти, които също извършват функции...но се управлява от един език. Да но компютъра не се е появил от самосебеси или от случайни издънки в компютърния език. Компютъра е измислен в него има логика, наука, знание, мисъл...и в живите организми също има логика, наука, мисъл...следователно нещо измисля организма и измисля неговото развитие.
Друг интересен въпрос, навеждащ на мисълта за разумно действие е еволюцията. Как така маимуна хранеща се с риба на източния бряг на Африка (някъде в Етиопия) изведнъж (за 14 млн. години) станала бог - създател на собсвен свят (човек). Еми как гмуркала се маимуната яла риба яла ама и писнало. Решила да се поразходи из саваната обаче я изяли съблезъбите и следващия път решила да ходи права за да вижда над високата трева. После започнала да ги цели съблезъбите с камъни, после с копия и извендъж нещеш ли тая същата маймуна качена на джиб в саваната и с мощен снаипер трепе квото и падне??? Еми значи маймуната мислела и за това стигнала до там, но и мослите и се записвали в ДНК. Добре ама клетката как е измислила за 3,5 милярда години (вярно имала е време да си помисли) да стане тази маймуна???...Ето това не може да се обясни.
Е кой е този хитрец дето го е измислил този гениален робот живия организъм?

egoist

• Гост
« Отговор #206 -: 2008-05-16, 19:46 »
Да, Ватикана признава, че (вероятно) съществува извънземна форма на живот, но все си е убедена (е, как иначе!), че Бог е сътворил света. :)
Маймуната, както си е яла рибка, кацнала една летяща чинийка наблизо, от която слезнало едно малкооо зелено човече, изклатило маймунката (сори за израза) и се появили вече изправените човеци на бял свят, и ... построили пирамидите! Хахахахахха!
« Последна редакция: 2008-05-16, 19:48 от egoist »

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #207 -: 2008-05-17, 09:16 »
Ми явно така си мислят, но честно в миналото във Венеция самите папи извършвали "черни дела".В миналото църковните лица използвали положението си , за да си набавят данъците на месното население и църквата имала голяма площ поземлена земя, за това нейно положение се и появила и протестанството като течение в християнството.Например папа Александър назначавал богати мъже за епископи и кардинали , позволявал им да увеличат владенията си, а после ги канел на вечеря у тях. Вино с отрова (арсеник)ликвидирало гостите и полсе според църковните закони преминавало във църковните владения.

Неактивен mindless

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #208 -: 2008-05-17, 15:58 »
Маймуната, както си е яла рибка, кацнала една летяща чинийка наблизо, от която слезнало едно малкооо зелено човече, изклатило маймунката (сори за израза) и се появили вече изправените човеци на бял свят, и ... построили пирамидите! Хахахахахха!

Не ве, не са ти я разказали правилно. Начи Първия Човек имал ного силни чувства към Мамуните и по-точно към женските екземпляри и докат Ева яла банани, он омайвал мамуни.

Неактивен Make*Me*Mad

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #209 -: 2008-08-19, 20:44 »
Наистина...опитах се да прочета всичко казано,но...все едно и също,та направо преминах към своя отговор.
Доказателство за Бог:
земя,въздух,човек,животно,птица,листо,дърво,пеперуда,слънце,луна,планетите изобщо,човешкия мозък...но най-вече: законите/правилата,по които действа и се движи света/Вселената...Неоспоримата логика,върху която е създадено всичко.Реда.Хаоса в реда(защото без хаос ред нямаше да съществува-как бихте разбрали,че това е Добро,ако нямаше Лошо,с което да сравните?).Съжалявам,ако пиша малко неразбрано,но съм разбрала,анализирала ,доказала и приела тези неща за себе си и за мен са очевадни.....Затварям скобата.

Най-ми е забавна теорията за Големия взрив-милиони хора вярват,че едно НЕЩО,може да се получи просто ей така,от НИЩОТО.....Просто газове,атоми,взаимодействали си по определен начин с определена енергия и БУМ-света възникнал....Е,да,ама е много по-трудно да се запита човек(най-трудно да си отговори на въпроса),откъде е дошъл този атом,как е възникнала тази енергия....Значи,стигаме до Първопричината....Която не може да бъде обяснена.И ето,поради това,всеки си мисли-"Аз съм единственото,на което мога да вярвам-аз чувствам,виждам,усещам.А Бог....Нито съм го виждал,нито съм го чувал".Така хората принизили Бога до статуса на обикновен човек,защото само човека може да се види и чуе,нали?

Ами,след като човекът е Бог,тогава защо не живее вечно?Много интересен въпрос-живее......Щом живее(живот в смисъла,в който го разбира човечеството),значи трябва да умре....Добре,умира.От това
1.свършва ли се света?нарушава ли се по някакъв начин установения ред?оставя ли дълбока,неизличима следа след себе си?
2.след като умира,то той отива някъде....Къде?Ще разберем като отидем на свой ред там.

Бог не е стар човек,който седи отгоре,в някой облак ,и ни наблюдава с орлов поглед.Не е и извънземно.Човекът не е произлязъл просто ей така от маймуната и добил впоследствие тези невероятни дарби,на които ставаме свидетели всеки ден.

Вижа ли се въздуха?Не,но съществува.откъде идват омразата,любовта,завистта,злобата,саможертвата? Най-важният въпрос,чийто отговор трябва да търсим,всъщност,е отговора ЗАЩО. Защо съществува любовта?Днешната "младеШ"си мисли,че това е просто средство,с което да залъжеш любимата и да я вкараш в леглото си....Разграничавам се от смисъла,който влагат в тази дума......
Защо съществува омразата? Защото трябва да се борим срещу съседа,който намига на шавливата ни жена???

Защо принизяваме всичко само и единствено до нашите възприятия? Защото само това бихме разбрали...Защото човека днес е дребен(и като ръст,и като мозък,и като ценности) и маловажен.Дори ВРЕДЕН.Общо и накратко.......

Замисляли ли сте,че ако лешояда изчезне,ще се наруши екосистемата?Ще настане объркване по веригата?А сега замислете се какво ще стане ако изчезне човека.............Едно голямо нищо....Света ще продължи да се развива и да живее.И тук стигаме до следващия въпрос:

Защо света съществува?Защо човекът съществува??Това са въпроси,на които никой никога няма да може да си отговори,не и изцяло.......А точно в него се крие всичко.

Какво е общото между Библията,Корана,Будизма,Юдаизма и изобщо всички религии и течения във времето?Инките,индианците,маите,прабългарите....и т.н.? Всички си приличат по едно-казват,че БОГ съществува.