Автор Тема: Гласувайте за тракийското злато  (Прочетена 2418 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Гласувайте тракийското злато да бъде на декемврийската  корица на сп. "Нешънъл джиографик".  

Това трябва да стане веднага, за да бием конкурентите Сатурн и един кълвач. За първи път в 120-годишната история на списанието едното е за България, каза Красимир Друмев, гл. редактор на българския вариант. Темата за златото е развита на над 20 стр.
За да гласувате:
1. Идете на адрес http://www7.nationalgeographic.com/ngm/0611/index.html
2. Долу вляво има линк "Coming next month".
3. Кликнете и ще се появят 3 конкурентни корици.
4. Кликнете върху българската и изчакайте.
5. Гласът се отчита като подаден, когато над кориците се появят цифри с броя на гласувалите.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Гласувайте за тракийското злато
« Отговор #1 -: 2006-11-03, 15:34 »
Ооо, веднага  
« Последна редакция: 2006-11-03, 15:34 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #2 -: 2006-11-03, 15:39 »
Нещо обаче не ми отваря линка  
Caralho Voador

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #3 -: 2006-11-03, 15:41 »
Стига да ми зареди ще го направя
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2006-11-03, 16:29 »
при мене бачка бе  

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #5 -: 2006-11-03, 16:46 »
Цитат на: tech_noir
при мене бачка бе  
на мене ми е шитава връзката, явно зат'ва отначалото не стана, ама вече гласувах   то и другите две корици са много по-грозни ве, "наш'та" рулира  
Caralho Voador

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #6 -: 2006-11-20, 20:25 »
Page Temporarily Down
We're sorry for the inconvenience, but certain National Geographic Web pages
are experiencing technical difficulties.

Please check back later.

Ще пробвам пак по - късничко...
Inside all of us there si hope...

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
« Отговор #7 -: 2006-11-20, 20:30 »
^^
И на мен така ми пише,но в момента,в който стане цъкам задължително!

I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #8 -: 2006-11-27, 10:38 »
Треска за слава

Български археолози се обидиха на National Geographic

Нещо като полудиктатор от съветски тип, нещо като полукапиталист, нещо като П.Т.Барнъм. Така журналистите от американското издание на National Geographic са видели директора на Националния исторически музей, яростния антимакедонист Божидар Димитров. Приликата с П.Т. Барнъм вероятно е само външна - това е американски шоумен, който се помни и до днес със забавните си измислици и изключително успешния си цирк.
В последния брой на National Geographic е публикувана статия за златните съкровища, открити в България, под заглавието "Българската треска за злато". Малко неочаквано група български археолози се събра на специална пресконференция, за да протестира срещу вече излезлия материал. Всички те са се виждали с екипа на списанието, който е подготвял текстовете за списанието. "Първо, материалите не са в целия брой, а само на 15 страници. Вместо многобройни илюстрации са поместени 10-11 снимки", оплака се Николай Овчаров, който е описан в списанието като "Българския Индиана Джоунс". Неговият колега Георги Китов е имал по-малко късмет. "За някои той е герой, за други - злодей", пише в списанието. Според журналистите от National Geographic той прави разкопки с помощта на багер - метод, който бил усвоил в младостта си от съветски археолози. "Така той прави за седмица това, което при обичайните методи за разкопки ще отнеме месеци", пишат в списанието.
Като цяло една от идеите на материала в National Geographic е, че принудени от бедност, много хора в България се прехранват от иманярство и плячкосват ценни предмети. "Акцентът в материала е за борбата между археолози и иманяри, вместо да бъде представена тракийската култура в развитие и връзките й с минойската, египетската, елинската и римската култура", разочарован е Николай Овчаров.

http://www.capital.bg/show.php?storyid=296236

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #9 -: 2006-11-27, 11:26 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Акцентът в материала е за борбата между археолози и иманяри[/quote]
Те, наш'те "доайени" в археологията се тръшкат заради имиджа на България, ама истината е, че в "борбата" губят точно те, както и всички, които държат на националното ни историческо богатство. Аз нали съм завършил археология, та горе-долу съм запознат с проблема и може би точно чуждите медии биха помогнали за разрешаването му (малко да се засрамят нашите политици). Чувал съм, че в някои краища на България (като района на Сакар и Странджа), които днес са бедни, а в миналото са били процъфтяващи (най-вече през античността), почти цялото население си изкарва прехраната, като преравя земята, за да събира и продава в чужбина богатствата на предците му...
Caralho Voador