Автор Тема: Шамар Или Обида?  (Прочетена 15422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Шамар Или Обида?
« -: 2006-07-12, 23:41 »
Кое боли повече?
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #1 -: 2006-07-12, 23:42 »
Ако трябва да го приемам буквално, шамара боли, а обидата може да те побърка  

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #2 -: 2006-07-12, 23:52 »
Ако е от обичан за мен човек...Шамарът много ще боли...Ако е от непознат,ще му отвърна и ще ми олекне.А обидата...мисля,че е много по-лоша от физическата болка.
(Георги Константинов)

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #3 -: 2006-07-12, 23:57 »
Еми да, защото физическата се лекува, а психическата...както казах, може да те побърка     А тва поне за мен е най-гадното нещо, което може да ми се случи  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #4 -: 2006-07-12, 23:59 »
Цитат на: l1zard
Еми да, защото физическата се лекува, а психическата...както казах, може да те побърка     А тва поне за мен е най-гадното нещо, което може да ми се случи  
е да де, ама ръцете не бият сами шамари...

и в двата случая "у лево"

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #5 -: 2006-07-13, 00:01 »
Е да, ако шамара е придружен примерно със адското "мразя те!", или примерно е резултат от някакъв скандал.....особено ако е от някой, на когото държиш / си държал  

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Шамар Или Обида?
« Отговор #6 -: 2006-07-13, 01:24 »
ааа зависи кой ме е обидил или шамаросал...  би ме заболяло много повече ако Сара ме обиди с думи отколкото ако ме удари.... но някоя пикла дето се отваря просто и се прави интересна да ме удари...леле ще ме вбеси и ще я смеля... мразя да ми развалят авторитета  но принципно ме боли повече от думи...
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен FreeDom_Girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 72
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #7 -: 2006-07-14, 00:08 »
Мен повече ме боли от обида,а ако е от любим човек може и да изкрейзам до много висока степен  А от шамара също боли де  ама не е чак толкова де  иначе то и българите са си го казали "Дълбока рана заздравява,лоша дума не се забравя"-аз съм напълно съгласна.Ама и за удара зависи от кой е де    ама иначе на мен ми пука мн повече от обиди
« Последна редакция: 2006-08-05, 18:01 от Don Dada »
Не е важно колко пъти ще паднеш,важното е след всяко падане да намериш сили-да станеш и да продължиш.

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #8 -: 2006-07-14, 00:13 »
Бе колко и да ми блъскат главата в асфалта... по тежко ще ми стане ако ми кажат нещо не толкова обиждащо, колкото засягащо егото ми... Например, че съм грозен или тъп, или нещо от сорта
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

rock_ur_body

• Гост
Шамар Или Обида?
« Отговор #9 -: 2006-07-14, 10:05 »
ако приемем, че и двете не са от близък човек мен повече ще ме заболи от шамара. ако някой ме обиди аз бих могла да си внуша, че не ми пука от това което сами казали или да игнорирам обидата. нещо повече бих отвърнала по по-интелигентен и лаконичен начин, докато при шамара не бих винаги. ако виждам, че човекът който ми го е светнал се е показал като простак/чка пред останалите с това, естествено, че няма да отвърна, защото това би ме поставило още по-ниско в очите на другите.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Шамар Или Обида?
« Отговор #10 -: 2006-07-14, 10:08 »
Цитат на: ZAZO
Бе колко и да ми блъскат главата в асфалта... по тежко ще ми стане ако ми кажат нещо не толкова обиждащо, колкото засягащо егото ми... Например, че съм грозен или тъп, или нещо от сорта
'айде да пробваме

В случая на Зазо, например, аз съм за психическата обида. Защото:

1. Никога не съм бил 'за' физическата саморазправа
2. Обидата може да крие естествен смисъл, т.е. един шамар няма да го разбера, но ако ми изредят един ферман що за животно съм, вероятно ще си взема поука за някои неща и бих се коригирал. Еле пък ако е от близък човек, от което вие най- много се пазите. Не забравяйте, че приятелите ви са огледалото на вашата душевност, т.е. те трябва непременно да ви отразяват и то такива, каквито сте в действителност.
Signature.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Шамар Или Обида?
« Отговор #11 -: 2006-07-14, 13:08 »
Цитат на: FANatic
Цитат на: KpaTyHkA
 би ме заболяло много повече ако Сара ме обиди с думи отколкото ако ме удари....
Дааа бе аз откакто се помна всеки път като сме се виждали и се храните като за световно  
Това са си просто закачки и ти много добре го знаеш... виж като се скараме обстановката е толкова нажежена, че напрежението се усеща като електричество... надявам се скоро да не се слува, 'щото много си я обичкам...

Извинявам се за Офтопика
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #12 -: 2006-07-14, 14:58 »
Цитат на: NoFeaRInc
2. Обидата може да крие естествен смисъл, т.е. един шамар няма да го разбера, но ако ми изредят един ферман що за животно съм, вероятно ще си взема поука за някои неща и бих се коригирал. Еле пък ако е от близък човек, от което вие най- много се пазите. Не забравяйте, че приятелите ви са огледалото на вашата душевност, т.е. те трябва непременно да ви отразяват и то такива, каквито сте в действителност.
Добре де то не става дума за описване на лошите ти страни... а за гадна обида.... Макар че сега като се замисля тва с асфалта беше малко пресилено, но определено обидата ще я помня много по-дълго от шамара, следователно ми е нанесла повече психически щети...
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Шамар Или Обида?
« Отговор #13 -: 2006-07-14, 15:02 »
Добре де то не става дума за описване на лошите ти страни... а за гадна обида....
Когато Шеметна си дефинира точно въпроса, може и да ти отговоря допълнително  Гадна обида може да се тълкува по невероятно много начини, които не смятам да описвам един по един сега
Signature.

Неактивен common_sense

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
    • http://
Шамар Или Обида?
« Отговор #14 -: 2006-07-15, 00:01 »
обидата боли хиляди пъти повече, ако е от близък човек. ако е от непознат шамарът ще боли повече...
[img]http://bgphoto.net/photos/5910/o632916082439218750.jpg\" border=\"0\" alt=\"\" /]

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #15 -: 2006-07-15, 01:56 »
Aми кое ще заболи повече - силен шамар,една звучна плесница примерно....или една обида,нещо злобничко,жестоко,нещо,което да те засегне,да те "жегне".За тва става дума.Не за някоя черта от характера,която оплюят,просто някаква гадна обида става дума...
(Георги Константинов)

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #16 -: 2006-07-17, 13:21 »
Ем то и аз се присъединявам към всеобщото мнение, че обидата боли повече от шамара.
Ако е от някой/я съвсем непознат/а не бих се засегнала много от обидата, а от шамара би ме заболяло...хм.. май в такъв случай бих предпочела обидата начи
Но , ако е от близък определено бих предпочела шамара, наистина той е в резултат от някакъв гняв , но според мен шамарът е само за момента, докато обидата явно човекът наистина го мисли, не просто сега в момента, когато я е казал. Малко объркано стаана май  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #17 -: 2006-07-18, 23:53 »
обидните думи болят хиляди пъти повече от някакъв шамар, независимо от близък или не, ако те са истина
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #18 -: 2006-07-18, 23:59 »
еми нито едното нито другото ... нито обичам да ям бой нито да ме псуват ...Пък и то в голяма степен си зависи от кой идва шамарът/обидата ... и все пак мисля че един шамар бих го забравила доста по-бързо...
« Последна редакция: 2006-07-18, 23:59 от InfernalFlames »
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен FreeDom_Girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 72
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #19 -: 2006-07-20, 14:04 »
И аз съм така  
Не е важно колко пъти ще паднеш,важното е след всяко падане да намериш сили-да станеш и да продължиш.

Неактивен SuGi

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unesourirfille
Шамар Или Обида?
« Отговор #20 -: 2006-08-02, 02:04 »
За мен шамара е нещо по-лошо.

Най-вече, защото мисля, че хората ме познават достатъчно добре, за да знаят, че мразя подобни историй. Обичам всичко да ми се казва в прав текст, без безсмислици етц... разбирам някой да ми повиши тон, да каже лоша дума... но да ми посегне, oh em gee, той определено има нещо против мен... особено момче...

Develop success from failures. Discouragement and failure are two of the surest stepping stones to success.

Soit charitable...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #21 -: 2006-08-05, 18:12 »
Аве аз съм и за двете...в смисъл нормално си е     Важното е да не ти пука чак толкова!

Сериозно- бих предпочел шамар, щото примерно с най- добрия ми приятел, който съм имал някога първо се сбихме, а после станахме най- големите партии.
Caralho Voador

Неактивен Eramea

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #22 -: 2006-08-08, 23:08 »
Естествено че обидата боли много повече от един шамар.Болката от шамара отминава бързо, но думите се лутат из мислите и нараняват много.И естествено зависи и от думите

Модерирано - Кирилизирах.Пиши на кирилица другия път!
« Последна редакция: 2006-08-08, 23:19 от SHEMETNA »
Let the dream come true!

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #23 -: 2006-12-16, 13:34 »
~Добре де,а шамара не е ли също един вид обида?Няма ли и вътрешно да ти е кофти,ако някой те зашлеви   Да,верно физическата болка бързо ще отмине,но пак си остава и някаква вътрешна...е,така... шот е яко да те боли сичко...  

На мнение съм,че и двете неща са достатъчно кофти за да те огорчат,особено когато са от човек на който държиш.

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #24 -: 2007-01-30, 15:02 »
Шамара е по безвреден в смисал,ако идва от любим 4овек след него може да последва целувка или сдобряване,но ако е обида тя наранява и жест трудно оправя нещата
« Последна редакция: 2007-01-30, 15:03 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

egoist

• Гост
Шамар Или Обида?
« Отговор #25 -: 2007-01-30, 15:22 »
Цитат на: hellloo
Шамара е по безвреден в смисал,ако идва от любим 4овек след него може да последва целувка или сдобряване,но ако е обида тя наранява и жест трудно оправя нещата
Това да не вземеш сега да го разправяш наляво и надясно, че ще ти се смеят!!!Някои жени дори биха могли и някой шамар да ти вкарат.
« Последна редакция: 2007-01-30, 15:22 от egoist »

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #26 -: 2007-01-31, 00:24 »
зависи от обидата... и от шамара... веднъж като бях малък отнесох такава плесница от един 150кг човек, че три месеца си носих синката...        е, не че останах по-назад... ама мойто не беше честно щот имах лопата...        
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #27 -: 2007-01-31, 00:52 »
Цитат на: egoist
Цитат на: hellloo
Това да не вземеш сега да го разправяш наляво и надясно, че ще ти се смеят!!!Някои жени дори биха могли и някой шамар да ти вкарат.

Що ле ако си падаш садо мазо (зазо мазо) що не то4но в разгара на спора кагато се разгаря ебати страста лесно мое да премине в      
но ако го обърнете на обиди (ве4е тук зависи и от обидите) става страшно макара 4е има два разли4ни развоя.Мноо зависи от ситуацията,при4ината и моментното отношение между двата партниора.
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен rosskata

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
Шамар Или Обида?
« Отговор #28 -: 2007-02-07, 11:25 »
Много пъти повече бих предпочела обида... Не съм толкова лесно обидчива, наясно съм с недостатъците си... И аз често, съзнателно или не, съм обиждала някой... Случва се. И се прощава.

Но да посегнеш на някой е отвратително. УНизително е някой да те удари, и е обидно. Много трудно бих го простила ...   А и всякакъв вид физическа болка ме ужасява...
« Последна редакция: 2007-02-07, 11:26 от ??????? »
You know kids, I wish every mom and dad would make a speech to their teenagers and say kids, be free,  be whatever you are, do whatever you want to do, just so long as you don't hurt anybody...
And remember kids,
I am your friend. [img]http://bgfreaks.org/style_emoticons

Неактивен techCandy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • http://
Шамар Или Обида?
« Отговор #29 -: 2007-02-07, 15:43 »
Имам се за девойка с досатъчно силна психика, за да мога да приема обидата....дори
всъщност не съм много сигурна дали ще се засегна, особено ако е от някой познат примерно. Шамар до сега никой още не ми е наковавал, но предполагам, че просто ще отвърна....дали ще ме заболи, не знам... може би
« Последна редакция: 2007-02-07, 15:43 от techCandy »
“Има осъществими (и обикновено по-добри) алтернативи на това да се употребяват животни за храна, спорт, облекла и експерименти." Moby