Автор Тема: Windows Vista  (Прочетена 11936 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

rock_ur_body

• Гост
Windows Vista
« -: 2006-04-30, 15:20 »
Цитат
Въпреки, че в момента Уин ХР е в ствоите последни месеци като топ операционна система, от Майкрософт все още не са публукували пълна спецификация на новата версия - Виста, която ще се появи през Януари 2007. И докато МС се подготвят и доразработват новата версия от Епъл обявиха, че правят мега промени в своята Макинтош система, така че да може да се подкарат и под Интел чипове. Така че човек ще си купи една машина - новия Мак, но ще има на разположение 2 системи: Windows и Mac OS X. Но не се заблуждавайте НЯМА да може да подкарате Мак програми под Интел чипове. Като цяло не е райна, че новата Виста дефакто не е никак нова за хората с Мак, понеже Мак-овете отдавна имат някои от "нововъведенията" на Виста. Но да не говорим за други неща. Сега е важно да напиша повече за хората дето са тръгнали да купуват нов хардуер за да могат да са подготвени за спецификациите на Виста. И въпрек, че няма офицялно написани изисквания за Виста, от МС казаха някои нови неща, а и аз съм поровил тук там, та човек може да си направи сметка какво да се очаква. Всичко написано по-долу важи с еднаква сила за десктоп ПЦ-та, но и за преносимите - лаптопи.

Ако искате изцяло нов комп, то моя първи съвет е да изчакате идния Януари и да си купите конфигурация, която даже да има инсталирана Виста. Но ако все пак не ви се чака, след като прочетете остатъка от статията ще можете безболезнено на сложите Виста след няколко месеца.

За да видите Виста в целия й блясък ще се наложи да се поохарчите повечко. Та разликата между пълния блясък и по-леката версия е в графичния перформънс и това как усещата самата работа със системата. Ако изберете по-лекия вариант то вие ще имате на разположение висока сигурност с възможност за конфигуриране и вкрадено десктоп търсене. Но няма да получите новия графичен дизайн и усещането на лекота, с което дефакто Виста доста се доближава до Мак. Та ако сте с по-лека конфигурация за вас ще е т.н. Vista Home Basic, която ще ви се види като ъпгрейд на ХР

Виста се оказва доста "докачлив" на тема свободно място и това що за графична карта притежавате. Ако можете да покриете топ спецификациите на МС тот огава ще можете да си подкарате и Vista Home Premium, а също и Ultimate. За вбъдеще ПЦ-тата ще има стикери показващи, че това ПЦ е направено за Виста МС вече имат сайт където може да се прочете доста за хардуера: http://www.microsoft.com/technet/win.../vistarpc.mspx Само, че трабва да се внимава понеже по-евтините машине от типа под $600 ще го подкаран, но в т.н. striped-down mode, така че за да видите Виста в целия й блясък не си купувайте ПЦ дето са напромоции: ПЦ+Виста не е много сигурно дали ще може да видите красотата на системата.
 И така нека минем към конкретни спецификации:

Памет: МС препоръчват 512МБ за рам памет за striped-down и вероятно ще кажат 1ГБ за фул верията. Но като се има предвид, че принципно тези офицялни спецификации са леко занижени за препоръчвам да се удвои - 2ГБ рам ще е добре.

Виедо: striped-down ще тръгне на всяко SVGA и резолюция 800х600 и поддържащо DirectX 9 - тези неща ги имат почти всички карти Обаче за да видите красотата препоръчвам 128МБ рам на видео картата, която да не е shared и съпорт за DirectX 9.

Процесор: според МС за леката версия 800 мега херца, но над 1 гига херц би било по-препоръчително.

Хард диск: както добре знаете да купите повече памет е по-евтино!!! За леката версия препоръчвам 60ГБ, а за фул версията задължително 160ГБ, не пестете тук това е най-евтината част на хардуера.

Windows Vista Official Website
« Последна редакция: 2007-09-17, 18:24 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #1 -: 2007-01-30, 16:32 »
Некой може ли да ми обясни какво е новото в сравнение с 2000 и XP, освен визуалния скин на *.nix OS от преди година-две или Mac от 3-4?
Освен дето е няколко пъти по-тромаво де.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2200109535941088987

http://www.linuxedge.org/?q=node/55

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Windows Vista
« Отговор #2 -: 2007-01-30, 19:45 »
Не бих казал, че има... Един мой курсист има Macbook, на който е с MAC OS и виртуална машина с Vista. Фактически разлика няма, просто поредния опит за кражба от 'Ябълката'. Един вид 'да направим Windows шарен, като използваме вече познатите модели на хубавите OS`s'
Signature.

egoist

• Гост
Windows Vista
« Отговор #3 -: 2007-01-30, 22:12 »
Точно мислех да споделя, че графиката на Виста ми е позната от някъде...

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
Windows Vista
« Отговор #4 -: 2007-01-31, 09:02 »
Първият клип е подправен. Не се връзвайте на такива лайна...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #5 -: 2007-01-31, 09:44 »
Цитат на: FLiNT
Първият клип е подправен. Не се връзвайте на такива лайна...
Какво му е подправеното  ? Съвсем нормалнен Mac е сниман. По-скоро бих го нарекъл ироничен...
« Последна редакция: 2007-01-31, 09:46 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #6 -: 2007-02-04, 14:15 »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #7 -: 2007-02-22, 11:36 »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #8 -: 2007-03-04, 14:19 »
Едва 800 програми са готови за Windows Vista

Microsoft публикува списък със софтуер, който е получил "Certified for Windows Vista" или "Works with Windows Vista" статус. В него влизат общо 787 приложения, като 103 от тях са собственост на самите Microsoft. Този списък показва, че все още твърде малко компании са разработили версии на своите продукти за новата операционна система. В списъка едва 104 от програмите са получили статус "Certified for Windows Vista", който гарантира, че програмата е насочена за Windows Vista и работи безпроблемно с нея. В списъка изтъкват имена на водещи софтуерни фирми като Trend Micro, Ulead Systems, Corel, Cyberlink, ArcSoft и други. Интересен е факта, че гиганти като Adobe, Symantec, McAfee все още не са попаднали в списъка, който от Microsoft обещават да обновяват всяка седмица.

http://www.kaldata.com/comments.php?id=20027&catid=3

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #9 -: 2007-03-04, 14:39 »
Цитат на: tech_noir
Интересен е факта, че гиганти като Adobe, Symantec, McAfee все още не са попаднали в списъка, който от Microsoft обещават да обновяват всяка седмица.
Не ми се вижда много интересен факт - продуктите са адски мощни и реинтеграцията им с други компоненти не е детска играчка. Ползват се и доста native методи, така че е нормално да се позабавят. А и все още не е навлезнала като сериозна OS.

А и за момента наистина преобладаващи са програмите на MS и независимите от платформата .NET приложения
« Последна редакция: 2007-03-04, 14:43 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #10 -: 2007-03-04, 14:53 »
Просто цитирах де. В случая на Adobe, изобщо версията за win по принцип си е общо порт-нат hack на оригинала, за това и са токова тежки, тромави и често със странни бъгове. Докато се разберат с Microsoft... очаквам поне 2 години да са бая нестабилни на Vista. Както беше проблема и с Rabus паметта - така и не и хванаха цаката (както и Macromedia), докато не излезе от производство.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #11 -: 2007-03-04, 15:01 »
Не се обръщах към теб, а към автора на новината- просто не беше добре обмислено. Иначе да- продукти, които са писани за даден OS, обикновено са по- малко оптимизирани при портването. Затова си обичам Java- та   А и затова качествените уеб сървъри работят под *NIX машини, повечето софтуер е писан за тях по подразбиране (от по- популярните системи сега), след което портнат за WIndows.
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #12 -: 2007-03-04, 15:32 »
Е то джавата си е сложна тема вече

Проблема на тия работи е че се е почнало от предпечата. По време на първите descktop publishing системи под Mac през 1985-a, нали се сещаш къдe е бил Windows... После Illustrator, после му пишат малката помощна програмка Photoshop, ама още доста време се смеят на идеята накой да се опитва наистина да работи под Windows.
После пазара ги настиска, ама знаеш как стои въпроса с големите и стари приложения... части още са оптимизирани за системи с по 4 MB RAM и няма кой да се наеме да ги пренапише кадърно за по-съвременни, та камо ли чиста версия за дадена операционна сситема всеки път.
Е, поне вече общо могат да ползлват общо над 4 Гига памет и ефективно два процесора, така че има напредък.
« Последна редакция: 2007-03-04, 17:12 от tech_noir »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #13 -: 2007-03-04, 23:30 »
То реално графичният софтуер е първият, който симулира реално multithreding тенхологията и в последствие работа с duo core и quad core процесорите... Точно това прави технологията сложна и работата с специфични API- та бавна за пренасяне. Но, както каза, нормално е- все пак Windows е сравнително нова OS

P.S. Тръгнах да пиша поста преди 6 часа и чак сега осъзнах, че не съм постнал.  
Signature.

D?ja vu ?

• Гост
Windows Vista
« Отговор #14 -: 2007-04-10, 22:10 »
на мен лично не ми харесва. няколко дни го ползвам на компютъра на майка ми и се радвам, че не е на моя.мисля, че е доста тежък за PCто. релано погледнато няма никакви съществени плюсове като изключим визуалните... но те могат да бъдат постигнати с малко мод програмки на XPто. добър е като за начинаещи

вероятно през следващата година или две ще си остана със този или най-накрая ще се науча как да си добавя и някоя версия на Линукс на компютъра  
« Последна редакция: 2007-04-10, 22:10 от D?ja vu ? »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #15 -: 2007-04-12, 12:21 »
Без Windows XP Service Pack 3

Източници, близки до Microsoft, съобщиха, че компанията най-вероятно няма да пусне Service Pack 3 за най-популярната си в момента операционна система - Windows XP. Според тях, програмистите занимаващи се с кръпките по операционните системи са концентрирали вниманието си върху "закърпването" на дупките по новата Windows Vista. В момента Microsoft има ново "дете" вкъщи и третира останалите като доведени. Ето защо по-скоро да видим Windows Vista SP1, отколкото Windows XP SP3. Специалистите коментират, че това е може би и една от многото стъпки на компанията в желанието й да привлече все повече и повече потребители към новата си операционна система.

http://www.kaldata.com/comments.php?shownews=21403&catid=3

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #16 -: 2007-06-06, 13:08 »
Тези Майкрософтовски номера взеха да ми писват! За да напиша един прост текстови документ ми трябва компютър със запределна мощност! Отвратително!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Windows Vista
« Отговор #17 -: 2007-08-08, 01:14 »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Отговор на: Windows Vista
« Отговор #18 -: 2007-09-17, 18:25 »
Майкрософт не познава собствените си продукти!
11 сеп. 2007 23:47

Проявите на отношение на Windows Vista към продукти на MS за Windows XP - кошмар или причина за смях.

"Нова система за софтуерна протекция, вградена в Windows Vista, идентифицира фалшивите копия или версии на софтуера на Майкрософт. След оригинална инсталация, или след изтегляне на ъпдейти, Виста може да идентифицира и блокира откраднати и фалшиви серийни номера. Ако един продукт е определен като неоригинален, функциите му ще бъдат изключени, и операционната система ще отиде в режим с намалена функционалност, ако продуктът не се активира в 30-дневен срок. Без Desktop, без Start меню. Функционалността на Виста ще бъде намалена до нивото на обикновен уеб браузър в периоди от по 1 час", казаха от Майкрософт.

Но явно Майкрософт не познават собствените си продукти - и двата пакета на Windows Media Player 11: wmp11-windowsxp-x86-enu.exe и wmp11-windowsxp-x64-enu.exe изискват валидацията, за която става дума. В крайна сметка ключовите думи са Windows XP, и пакетите са създадени за да бъдат интегрирани в XP, нали?

Това е направо смешно, имайки предвид че Windows Media Player 11 е пакет, интегриран във Vista.

http://notrial.info/news/it/1361.html

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #19 -: 2007-09-17, 22:08 »
Най-лакомата операционна система...И този "хитър" трик с DX10 и игрите, които се пишат за него...хмм...в айдъл режим, този Уиндоус "гори" 500 и кусур си МБ рам...да не говорим, че за нормална работа, си трябва едно 20гб свободно място на дяла с операционната система....И за какво? За по-шарен и "Люзър френдли" интерфейс....
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #20 -: 2007-09-18, 10:33 »
Нещо не ми се минава на Вистата...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #21 -: 2007-09-24, 15:13 »
Microsoft позволяват даунгрейд до Windows XP

Докато Microsoft все още трудно продават своята нова операционна система, Vista, компанията без да вдига много шум вече позволява на производителите на PC-та да предлагат опция за даунгрейдване на своите клиенти, които си купуват компютри с новата операционна система, но имат желание да преминат след това на XP. Това важи само за компютрите с предварително инсталиран Windows Vista Business или Ultimate, като всичко е в ръцете на производителите на компютри, за това по какъв точно начин да предлагат XP на своите потребители. Fujitsu е измежду най-агресивните, като миналия месец те започнаха да включват диск с Windows XP в комплекта към лаптопите си и таблет PC-тата.

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=25837

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #22 -: 2007-09-24, 15:24 »
Явно и на другите не им се минава на Виста...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #23 -: 2007-11-02, 10:48 »
Windows Vista vs. Linux Ubunty Beryl

http://www.youtube.com/v/xC5uEe5OzNQ&rel=1

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #24 -: 2007-12-03, 13:29 »
Тестове дават предимство на Windows XP пред Vista

Цитат
Според висш ръководител на Microsoft, цитиран от сайта, „светът не е сто процента готов за Windows Vista”.
  ;D

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 152
  • when my mind goes override
    • Профил
« Отговор #25 -: 2008-03-25, 23:28 »
Тестове дават предимство на Windows XP пред Vista

Цитат
Според висш ръководител на Microsoft, цитиран от сайта, „светът не е сто процента готов за Windows Vista”.
  ;D

:D Да, не сме дорасли, ся бягайте в ъгъла и се засрамете!

Виста SUX и SMUX общо взето. Освен тия врътки с графиката и тредовете на джамовете, друго много розово не ми хрумва.. по-скоро на кафяво ми бие. Функционалността е 90% като тази на ХР, а не е като да няма какво да оправят. За графика ми е все едно... никога не я гледам повече от първите 10 минути, така, че тука са ме изгубили вече. Да не говорим, че са deprecate-нали една бала хубави функции и човек не може да си свърши нищо.. А онова с Гейм-Експлоръра е що годе добра идея, само дето да не му се налага на човек да интегрира и да праща на MS да тестват. Общо взето поне за моите нужди не го предпочитам и не ща да се занимавам с него :)

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #26 -: 2008-03-27, 12:49 »
Абе аз съм на Виста и не ме кефи особено като Windows предпочитам XP. Vista е много тежка и "тъпа" ама незнам дали като сложа XP ще ми разчете диска. Ако някой разбира от тези неща да ми  ги разясни ако може плийййс!
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен