Автор Тема: Магии  (Прочетена 5131 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

rock_ur_body

• Гост
Магии
« -: 2006-04-23, 16:36 »
вярвате ли, че е възможно да се въздейства върху живота на един човек чрез магии и заклинания?
могат ли те да бъдат виновни за нечий неупех или единствено здравината на психиката на човека е от значение?
« Последна редакция: 2006-04-23, 16:36 от rock_ur_body »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Магии
« Отговор #1 -: 2006-04-23, 20:59 »
Цитат на: rock_ur_body
вярвате ли, че е възможно да се въздейства върху живота на един човек чрез магии и заклинания?
могат ли те да бъдат виновни за нечий неупех или единствено здравината на психиката на човека е от значение?

Аз вярвам и двете  
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Магии
« Отговор #2 -: 2006-04-23, 23:44 »
Не е само до психика... Всъщност то е до разбиране и интерпретация, т.е. повечето 'неверници' не са имале злата участ да попаднат под действието на магия, според което наистина не осъзнават реалността и сериозността на събитията. В този ред на мисли, в източните философии има много положителни 'заклинания' (Тантри, или както там ги наричаха), които могат да променят живота на човек към положително. Респективно съществуват и отрицателни магии - черни магии, да речем - които тегнат над човек. Не съм суеверен
 откъм неща като черни котки или стълби над мен, но колкото до самите магии, определено има нещо вярно в тях.
Signature.

Diva Orxideia

• Гост
Магии
« Отговор #3 -: 2006-04-24, 22:24 »
Цитат на: Don Dada

Аз вярвам и двете  

и аз ...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Магии
« Отговор #4 -: 2006-04-25, 12:27 »
Чел съм хиляди истории за магии, магьосници, вещици и т.н. Психозата от тях преди време (а и сега- при папуасите в Нова Гвинея) е била толкова голяма, че когато магьосникът е посочвал някой от племето и му е казвал: "Ти ще умреш!" той е падал мъртъв   Това, разбира се, е основно до психика...Но пък и психиката е едно необятно поле за изследвания, за мен психологията не е кой знае каква "наука", и там не се знае много...
Caralho Voador

egoist

• Гост
Магии
« Отговор #5 -: 2006-04-25, 13:18 »
Т'ва е егати гадното...Има хора само с "лошите" си очи могат да ти докарат главоболие.Лошото е, че има доста психари, които се занимават с магии, но доколкото знам "черната магия" е като бумеранг-пращаш я на някой, но след време тя се връща ... при теб с още по-голяма сила ...
Така, че успех на бъдещите магьосници и престанете да четете Хари Потър-той е измислен герой!!!

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Магии
« Отговор #6 -: 2006-11-19, 21:57 »
Пф,а аз първоначално се учудих коя е таз Маги.
Иначе възможно е и да има някакви такива нещица,но предимно всичко си е до самовнушение.
=)
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Магии
« Отговор #7 -: 2006-11-20, 22:49 »
Определено вярвам в магиите понеже са правени магии на майка ми и баба ми...     и на други познати.. и няма как да не вярвам..  
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Магии
« Отговор #8 -: 2006-12-04, 19:33 »

Аз вярвам и двете  
и аз вярвам
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен Pepita

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
    • http://
Магии
« Отговор #9 -: 2007-01-31, 21:09 »
Абе всичко е въпрос на внушение,така си е.
Life is a nightmare...am I still sleeping?

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Магии
« Отговор #10 -: 2007-02-07, 12:25 »
Цитат на: ethereala

Аз вярвам и двете  
и аз вярвам

Аз също.

Не мога да си обясня защо... дали съм твърде наивна, че вярвам във всичко?  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
Магии
« Отговор #11 -: 2007-02-15, 21:30 »
Вярвам в паранормални неща и магии, хо не вярвам че циганките на улицата могат даа ме умагьосат...
« Последна редакция: 2007-02-15, 21:30 от hybridtar »
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Магии
« Отговор #12 -: 2007-03-06, 10:28 »
Магии и тем подобни - това са пълни и абсолютни глупости, просто съм потресен!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Asterixx

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
    • http://
Магии
« Отговор #13 -: 2007-04-01, 00:53 »
До няколко часа така ще се омагьосам с няколко филиики с майонеза и една консервичка, че ще ми писне да работя и ще се психирам и ще изпадна в .... сън. Магията за мен е онова, което ме кара да се замислям. Есенните листа, глупостта на хората сутрин в 280, Rammstein, вятъра, дъжда, едно гадно уравнение на Коши и кво ли още не. Ако някой ми каже, че утре ще ям много бой и ако въобще се замисля над това... то вече съм омагьосан. Нещата за който не се замислям също може би са магия. Примерно, като забавя крачка пред сочния дюнер и точно пред мен мадне огромна пряспа сняг. В момента ви омагьосвам и аз с мойте простотии...

Бу...  

.
« Последна редакция: 2007-07-14, 13:35 от Asterixx »

ralica94

• Гост
Магии
« Отговор #14 -: 2007-04-01, 14:32 »
За мен всеки човек би могъл да направи магия и същевременно да се защити от такава . Всичко зависи от психиката .Хората с по-силна психика въздействат на тези с по-слаба независимо дали е в положителна или в отрицателна сфера .

Неактивен Mistress of Sorrow

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 112
    • Профил
Магии
« Отговор #15 -: 2007-07-12, 15:45 »
Аз лично не вярвам в магии и подобни неща.Иначе за това с въздействието съм съгласна,но то си е психическо въздействие,а не магическо
« Последна редакция: 2007-07-12, 15:46 от Mistress of Sorrow »
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody
All happiness is gone away
All laughter is gone away
All life shall end in death

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
Магии
« Отговор #16 -: 2007-07-12, 16:02 »
И магиите са на психическо ниво...

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
Магии
« Отговор #17 -: 2007-07-13, 00:42 »
Вярвам ...даже преди време ми казаха ,че имам после ми махнха и т.н. ,но принципно вярвам..  
...Докато те открия...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Магии
« Отговор #18 -: 2007-07-13, 10:42 »
Цитат на: *dark and twisty*
Вярвам ...даже преди време ми казаха ,че имам после ми махнха и т.н. ,но принципно вярвам..  

Дааа, това с махането и правенето на магии не е лош бизнес, въпреки че по конституция попада под графа - измама!

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Раздел IV
Измама
Чл.209. (1) (изм.,ДВ,бр.28 от 1982 г.,бр.10 от 1993 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.
(2) (изм.,ДВ,бр.10 от 1993 г.) Който със същата цел използва заблуждението, неопитността или неосведомеността на някого и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(3) (изм.,ДВ,бр.103 от 2004 г.) В маловажни случаи по предходните алинеи наказанието е лишаване от свобода от една година или пробация.
Чл.210. (1) За измама наказанието е лишаване от свобода от една до осем години:
1. ако деецът се е представил за длъжностно лице или за лице, което действува по поръка на властта;
2. (изм.,ДВ,бр.28 от 1982 г.) ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното извършване;
3. (доп.,ДВ,бр.26 от 2004 г.) ако измамата е извършена от длъжностно лице или от пълномощник в кръга на неговата длъжност или пълномощие или от лице, което непосредствено извършва по занятие сделки с валута в наличност;
4. ако е извършена повторно в немаловажни случаи;
5. (нова,ДВ,бр.28 от 1982 г.) ако причинената вреда е в големи размери.
Чл.211. (доп.,ДВ,бр.28 от 1982 г.; изм.,бр.92 от 2002 г., бр.103 от 2004 г.) Когато измамата по чл.209, ал.1 и 2, и по чл.210 представлява опасен рецидив, наказанието е лишаване от свобода от три до десет години. Съдът може да постанови конфискация до една втора от имуществото на виновния.
Чл.212. (изм.,ДВ,бр.28 от 1982 г.)

Наказателен кодекс на Република България
[/quote]
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)