Автор Тема: Силата на мозъка  (Прочетена 4998 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Силата на мозъка
« -: 2006-04-04, 21:57 »
Най- накрая успях да освободя малко време за нещата извън технологиите, които ме вълнуват. Насочих се към някои по- необичайни явления като телекинезата (психокинезата) и левитацията. На научно ниво телекинезата е използване на мощта на мозъка като електромагнитна енергия за деформиране на дадени обекти. От своя страна левитацията пък е противопоставяне на гравитацията под действието на други енергийни сили. Възможно ли е според вас това под действието на човешките мозък и желание или всичко това е популизъм и само предположения на учените? И ако е възможно, какво знаете по въпроса?
Signature.

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #1 -: 2006-04-04, 22:23 »
еми слабо запозната съм но доколкото знам ИМА такива хора ..
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #2 -: 2006-04-04, 23:27 »
За съжаление мозъка не е създаден, за да се използва като електромагнит  
Ska-Jazz-Funk all the way!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Силата на мозъка
« Отговор #3 -: 2006-04-04, 23:32 »
Хаха нали иначе Богри къв дисторжън щеше да фкарва на баса само с един поглед    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #4 -: 2006-04-04, 23:37 »
Цитат на: SkASk8CkbpT
За съжаление мозъка не е създаден, за да се използва като електромагнит  

A common theory is that TK works by energy fields (magnetic or electric) or by "waves" of psychic energy which are actually dense enough to push/repel an object or draw it inward.

Кой знае?
Като се има предвид, че човек използва едва 10% от потенциала на мозъка си, склонен съм да поддържам теорията, че въпросните явления са напълно възможни, но не мога да отделя половин година в тренировки, за да докажа или самоопровергая твърдението си. Все пак телекинезата ми се вижда по- близка, отколкото левитацията, която представлява интерес за мен.
Някой заинтересован в източната философия да си каже думата?

местя темата в Тайни и Загадки
« Последна редакция: 2006-04-05, 09:44 от rock_ur_body »
Signature.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Силата на мозъка
« Отговор #5 -: 2006-04-05, 22:03 »
В източните философии едва ли ше намериш отговори по който и да е от въпросите... не че е невъзможно за практикуващите източна философия, но просто едва ли ше има някъде нещо описано... просто е твърде маловажно...

Ако имаш интерес към това какво може мозъка, гледай "What the f*ck we do know?"... ше научиш много
« Последна редакция: 2006-04-13, 12:49 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

egoist

• Гост
Силата на мозъка
« Отговор #6 -: 2006-04-12, 11:17 »
Бях чела в една книга(Тайни и загадки на древните цивилизации), че са правени експерименти от сорта да преместиш с "поглед" нещо леко:лист хартия, кламер и т.н.Знам, че е имало случаи, в които успешно някой е успявал със силата на мислълта си да премести предмет, но знам, че преместването е било едва доловимо...
Абееее, 10% от потенциала на мозъка...Едва ли използваме повече от 3%!?
« Последна редакция: 2006-04-12, 11:18 от egoist »

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #7 -: 2006-04-12, 12:52 »
Ами научно е дкозано ,че точно толкова ползваме...
Макар,че не ми е ясно как пък ще докажеш ,че ползваш 3% от нещо, като то никога не е работило на 100%???

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #8 -: 2006-04-30, 15:55 »
според мен 10% процента е за хора с доста голям коефициент на ителигентност но мисля 4е  е възможно вси4ко това левитация телекинеза
според мен вси4ко е а на психи4еско ниво
самовно6ението е не6то много силно доказано е 4е може6 да оздравее6 или да се разболее6 та дори съм 4увал слу4ай за забременяване то4но от самовно6ението (което малко ме съмнява) но за другите не6та мисля 4е е възможно
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #9 -: 2006-04-30, 16:07 »
Ха, за забременяване точно ми се струва наистина невъзможно   , но пък кой знае- може клетките да се самовъзпроизвеждат и т.н., неслучайно има живи организми, които се самооплождат, но ми се струва, че човешкият организъм не е така устроен.
Но иначе съм съгласен, фанатичната вяра прави чудеса.
Signature.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #10 -: 2006-05-02, 19:16 »
Цитат на: NoFeaRInc
Ха, за забременяване точно ми се струва наистина невъзможно   .
Как бе, а Дева Мария и малкия Исусчо   ?

А иначе...във Флоренция веднъж наблюдавах един фокус, който още не мога да си обясня по друг начин освен чрез телекинеза   Някакъв пич продаваше плоски картонени фигурки, които танцуваха до касетофон, който беше поставил на земята до себе си. Шитна ми две за три евро; аз веднага ги "пробвах", но не "танцуваха". Върнах се при пича, той ги постави до касетофона и те отново почнаха да се кълчат   Каза ми, че трябвало "да им пусна музика" и те щели да затанцуват...Сигурно е излишно да споменавам, че когато се прибрах в България и ги сложих до колоните на уредбата...те просто се свлякоха...като обикновени плоски фигурки, изрязани от картон, каквито и всъщност си бяха...

Искам да добавя само, че тоя дето ги шиткаше тия фигурки като видя "карабинерите" веднага си покри "стоката" и касетофона...
« Последна редакция: 2006-05-02, 19:17 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #11 -: 2006-05-02, 19:30 »
Не съм много запознат с фокусите, но в Уикипедия съм чел часове наред за разни подобни 'феномени' и как, аджеба, стават с нормалните физически закони, включително принципите на механиката и закона за гравитацията :_) Със сигурност има някакъв трик, заради който се получава номера. Дори вчера ме излъгаха с подобни 'номера', но както обикновено тайната остава с илюзиониста
А в книгата ми за НЛП има доста за силата на мозъка, което продължава да ме уверява, че трябва да съществуват такива неща като телекинезата, макар и управлявани от единици.

Дано някой ден имам командировка до Изтока и в частност страните, в които се проповядва масово будизъм и йогата, както и свръхестествените за европейците науки са нещо обичайно.
Signature.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Силата на мозъка
« Отговор #12 -: 2006-05-16, 14:01 »
Принципи на механиката и закон за гравитацията... ебаси... от колко време се занимавам с физика и те такива понятия не бех виждал..  
Сигурно имаш предвид законите на Архимед и принципа на Исаак Нютон за обратните квадрати, който обаче не би могъл да има нищо общо с научното доказателство на тия неща дето обсъждаме  
По принцип самата Нютонова физика (тая, по която се обясняват нещата на Земята и съответно се изучава в училище) е доста бедна и... неточна, когато става въпрос за толкова фини неща.. Например: S=V.t ... не е точно така когато става дума за явления, в които е включен като фактор елемента "време". Най-ярко се проявява тоя недостатък, когато става ясно че с тая физика не могат да се решават проблеми с обекти, които се движат със скорост, близка до тая на светлината. Нютоновата физика пресмята време-пространство, когато скоростта е до c/2. Над тая скорост обаче вече има прекалено големи изкривявания и се получават неточности... затва и Максуел не може да си реши уравненията    
По същия начин Нютоновата физика не може да решава и проблеми, в които е включена като фактор психо-кинетичната енергия. Това са обекти по-скоро на парапсихологията и фундаменталната физика.
Така че няма трикове... няма лъжа, няма измама... просто някои хора го могат, а тия дето трябва да го обяснат - още не могат... и като в баснята за лисицата и гроздето казват "Това са глупости!"...

ПС: NoFeaRIc, коя ти е книгата за невро лингвистично програмиране..?
« Последна редакция: 2006-05-16, 14:25 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Силата на мозъка
« Отговор #13 -: 2006-05-16, 18:04 »
Прав си обаче, принципите на Нютон важат само за света около нас, т.е. видимия свят. За физиката на атомно ниво, микрочастиците и взаимодействията между тях, тези закони в повечето случаи не важат. Всъщност голямата част от законите наистина разглеждат само макротелата, но тъй като 'простия потребител' (професионално изкривяване, бел.р.) борави с въпросния видим свят, то за него в сферата на механиката е по- добре да използва добре познатите и тествани закони и принципи.

Това на не особено професионално ниво, просто малко обща култура... Мразя физиката и цитирам по спомен, предварително се извинявам за евентуални грешки.

Цитат на: MuTaKa
ПС: NoFeaRInc, коя ти е книгата за невро лингвистично програмиране..?
"НЛП за 21 дни" на Хари Алдер и още някой... Преглеждал съм и някои други книжки, но ebooks на английски и нямам точно име. А от 2-3 дни в рейса чета "Манипулирайте, но правилно" на Йозеф Киршнер, която също съчетава мисловната дейност + силата на езика (разговорния) + езика на тялото. Някаква рецензия ли ти трябва?
Signature.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Силата на мозъка
« Отговор #14 -: 2006-05-16, 18:14 »
Не, ма ми е любопитно какво четат хората  Аз също се занимавам (като хоби) с приложна психология... а инъче съм идиот дете... "Манипулирайте, но правилно" я търся в нас като малоумен от 1 месец, ма съм си внушил че е на Дейл Карнеги и я търся при книгите си на Карнеги... а тя верно е от Киршнер...
А тва "НЛП за 21 дни" го нямам... ако си я прочел следващия път можеш да я донесеш на срещата, а аз ше ти дам една друга.. наистина добра!
... и побеждават.