Автор Тема: Кои Са Любимите Ви Бойци?  (Прочетена 36585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4460
  • the shaman
    • Профил
От мъничък съм супер фен на военните формирования и на отделните родове войски. Аз лично предпочитам западноевропейските средновековни рицари- най- вече от ордените на хоспиталиерите и тамплиерите, викингите от 9- 10 век, зулусите на Шака от началото на 19 век, самураите от периода на Шогуната в Япония, немските пехотинци, въоръжени с пики от 15- 17 век...За мене това са най- добрите бойци в историята. Разбира се, не съм забравил, че други са постигали и по- впечатляващи победи от моите любимци- монголските конници на Чингис и Тимур, нацистките и червеноярмейските военни формирования, британската колониална армия, Чуждестранния легион в Сахара и т.н., но моето мнение е че тези, които съм изброил по- горе, са най- добрите от всички...несъгласни?
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Кои Са Любимите Ви Бойци?
« Отговор #1 -: 2005-06-20, 10:40 »
Цитат
ами ти доста си изброил  :unsure: аз нещо напоследък се зарибих по тамплиерите и много ми допадат, иначе освен тях.... незнам, не съм много навътре по тази тема
Щом си се зарибил по тампплиерите- значи си навътре  Тях, както си забелязал, ги слагам между фаворитите ми за всички времена. Знаеш ли, че в битката при Хатин през 1176 година, когато кръстоносците се сблъскали с мюсюлманите на Салах-ад- Дин, от три хиляди хоспиталиери и тамплиери оцелели само 26 човека. всички останали загинали, сражавайки се срещу около 100 000 сарацини, като при това са ги НАПАДНАЛИ, а не са се отбранявали. Нерядко в Близкия изток 50тина рицари са нападали 1000 мюсюлмани и са ги побеждавали!!!"Братята" на тамплиерите- рицарите хоспиталиери веднъж били обсадени в Родос от турците на Мезих паша. Рицарите били около 4000, а турците- 120 000. Кво мислиш, че станало: османците ги обсаждали три месеца, половината им армия била избита и накрая позорно се отеглили, а рицарите загубили по- малко от 1000 човека! Ако всички християни бяха като тях, турците никога нямаше да ни завладеят!
Caralho Voador

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2017
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #2 -: 2005-06-20, 16:26 »
Цитат
самураите от периода на Шогуната в Япония[div align=\"right\"][snapback]1799[/snapback][/div]
Аз съм тука  С малката забележка, че не харесвам самураите от края на този.. преиод да кажем, понеже са били доста разглезени    И пак моите любими тайландци по време на Китайско-Тибетските войни, както и нашите опълченци в Освободителните войни  

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2067
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #3 -: 2005-06-20, 22:02 »
Абе негри кой ми изтри поста!?!? :huh:

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1252
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #4 -: 2005-06-21, 10:03 »
1) Самураите като цяло... въпреки че от време на време са правели некви неща дето немат връзка с главния мозък "заради честта".. била то тяхната или на господаря... а и идеята за господар малко ме дразни... та значи по-скоро ронините (самураи без господар).

2) Командосите от руските "Вимпел", "Алфа" и "Тихина"... много сериозни момчета

3) Фаворитите ми измежду съвременните военни организации - Легионерите... миналата година за една бройка да замина за Алжир...

... иначе има доста достойни за уважение отряди... сивите вълци, черните пантери (на Аркан), българския СОБТ...

.. из интервю с водач на взвод на сивите вълци:

"... 8 картечници гърмят, а Арнолд Шварценегер тича... тук при нас една картечница дава откос и осем от нас падат.." )
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #5 -: 2005-06-21, 10:42 »
Цитат
А за времето си най-добрите са били например швейцарските наемници-това по времето, когато пехотата е била "леко подценявана"  .
Радвам се, че споменахте опълченците!
Аз и швейцарците съм ги споменал- само че ги включвам към групата на немските пехотинци от 15- 17 век - т.нар. ландскнехти, които са опустошили цяла Европа по време на 30-годишната война!
Опълченците без съмнение са едни от най- добрите войскови съединения, създавани някога! Успехите, постигнати от тази полу- обучена доброволческа част са били наистина впечатляващи! Разбира се, най- важна е била справедливата кауза, за която са се били и която ги е вдъхновявала 
Но от българските бойци на мен са ми любими прабългарските конници и бойците на ВМОРО
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #6 -: 2005-06-21, 22:58 »
Цитат
Ако си спомням правилно, немските ландскнехти се създават по подобие на швейцарците и точно затова боевете между тези две наемнически части са особено ожесточени. По принцип са печелели швейцарците  .  С две думи, по-скоро немските ландскнети трябва да се причислят към швейцарските части!
Вероятно си прав, но да причислиш немци към швейцарци е все едно да причислиш българите към македонците  Иначе швейцарците са били велики воини- наемници, няма две думи по въпроса!
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #7 -: 2005-06-22, 09:25 »
Ако става на въпрос, според мен първообразът и на двете групи бойци- наемници, се намира не другаде, а в Италия- т.нар. кондотиери. Мисля че техният сполучлив балкански аналог (макар и с по- бедно въоръжение) са арнаутите (т.е. албанците). Разбирам че звучи малко объркващо, но съм бил в Италия и в двореца на дожите във Венеция- виждал съм зверското въоръжение на 16 и 17 век- когато цяла Европа е разкъсвана от перманентни кървави войни, както е била Италия по времето, когато Свещената Римска империя изпуска контрола си над нея- а това е през 14- 15 век.

пп: като малък гледах един такъв филм, в който се разказваше за група разбунтували се наемници в Италия през 16 век. Тия убиха генерала си, после нападнаха един замък, където живееше някъв аристократ с дъщеря си. Аристократа го убиха, а на дъщеря му й се случиха доста по- приятни неща  . В крайна сметка тя скара помежду им наемниците, те се сбиха за нея и се изтребиха взаимно. Ако някой се сеща как се казва този филм- нека да ми пише, плз!
Caralho Voador

Неактивен kokendar

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 78
    • Профил
« Отговор #8 -: 2005-06-24, 15:50 »
Мирмидонците на Ахил са най-унищожителната армия в историята на човечеството.
А имам и основание да вярвам, че те са били българи...
[span style=\'font-family:Times\'][span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\'][span style=\'color:red\']АКО ГЛУПОСТТА МОЖЕШЕ ДА ЛЕТИ, НЯКОИ ОТ НАС ЩЯХА ДА БЪДАТ СВРЪХЗВУКОВИ САМОЛЕТИ.[/span][/span][/span][/b]

Guest

• Гост
« Отговор #9 -: 2005-06-25, 16:37 »
Цитат
Мирмидонците на Ахил са най-унищожителната армия в историята на човечеството.
А имам и основание да вярвам, че те са били българи...
imeto im idwa ot "mirmeks", koeto na starogrycki zna4i mrawka     

Неактивен kokendar

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 78
    • Профил
« Отговор #10 -: 2005-06-25, 18:00 »
Цитат
imeto im idwa ot "mirmeks", koeto na starogrycki zna4i mrawka     
А защо тогава не им викат мирмиканци, а мирмиДОНци, а?
[span style=\'font-family:Times\'][span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\'][span style=\'color:red\']АКО ГЛУПОСТТА МОЖЕШЕ ДА ЛЕТИ, НЯКОИ ОТ НАС ЩЯХА ДА БЪДАТ СВРЪХЗВУКОВИ САМОЛЕТИ.[/span][/span][/span][/b]

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #11 -: 2005-06-25, 20:38 »
Цитат
А защо тогава не им викат мирмиканци, а мирмиДОНци, а?
Хаха, всъщност, Кокчо, предполагам, че намекваш за известното изречение в преведената на български Манасиева летопис от 14 век, където преводачът е написал "Воините на Ахил се наричаха тогава мирмидонци, а сега - българи" (извинявам се за грубия и неточен цитат). Митът за тях е следният: Атина или Хера ги превърнали в хора от мравки, за да се бият за Пелей, бащата на Ахил (абе май нещо такова беше :unsure: ) и така произлязло тяхното племе. То, разбира се, е съществувало само в митовете или поне досега не е открито нищо по- конкретно за тях...
Асене, първите, които успешно се противопоставят на конницата (и то по блестящ начин), са българските воини на цар Калоян 
Верно е, че там става въпрос за засада, но просто не можех да не постна горното изречение
Caralho Voador

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 406
    • Профил
« Отговор #12 -: 2005-06-26, 22:53 »
самураите от Япония
Аз съм ей за туй!!!Всичко там е било такова,каквото е трябвало да бъде!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #13 -: 2005-06-29, 09:17 »
Щом според тебе е нормално да си готов всеки момент да си изкормиш чревцата само заради една дума...
Без бъзик, самураите са твърде надценявани според мен! Наистина и аз ги слагам в челната десетка на най- добрите бойци, но според мен един тежковъоръжен тамплиер е могъл да се справи с поне 5 самураи наведнъж...майсторите на боя с меч не са били само в Япония. Заробените от японците жители на Окинава и о- вие Рюкю пък са се справяли със самураите с голи ръце...тъй като японците иззели цялото им налично въоръжение...те се научили да се бият така. Един местен боец с нунджаку е надвивал тежковъоръжен самурай с броня и меч!
Caralho Voador

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #14 -: 2005-06-29, 15:15 »
Знаеш ли защо? Защото са станали лигльовци! Мислили са, че благодарение на респекта към тях, извоюван от дедите им, ще всяват страх навсякъде, да ама не! Защото в какво се превръщат самураите? В прислужнички, не в бойци. Щогуна им казва "Я идете да азколите ейй онова семейство в полето, щото не си е плащало данъците" и те отиват и ги изсичат барабар с децата и добитъка! Е затва аз казвам, че уважавам първите самураи. Отдавам сериозна  чест на ронините, които общо взето са много по-честолюбиви от самите самураи според мен!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #15 -: 2005-06-29, 17:51 »
Хммм...не знам, не знам...дали са лигльовци. Лигаво ли е да отидеш доброволно с некъв самолет- трошка да таранираш американските кораби? Камикадзе... :ninja:
Caralho Voador

Неактивен LORD VADER

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 97
    • Профил
« Отговор #16 -: 2005-06-29, 22:00 »
Любимите ми бойци са снайперистите след Втората световна война. Те са всявали и всяват до днес ужас сред обикновените войници. Един снайперист от 1 - 2 км спокойно може да откъсне главата на човек и без той да разбере от каде му е дошло.

One shoot, one killed.
ONCE MORE THE SITH WILL RULE THE GALAXY, AND WE SHALL HAVE PEACE...

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #17 -: 2005-07-02, 12:59 »
Цитат
Любимите ми бойци са снайперистите след Втората световна война. Те са всявали и всяват до днес ужас сред обикновените войници. Един снайперист от 1 - 2 км спокойно може да откъсне главата на човек и без той да разбере от каде му е дошло.
За кои снайперисти става дума .. Или говориш за снайперистите по принцип?
Цитат
One shoot, one killed.
Освен в любимата ми ситуация, когато минава през главата на единия и през сърцето на някой зад него

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1862
    • Профил
« Отговор #18 -: 2005-07-05, 07:21 »
Цитат

One shoot, one killed.

Хъм, не виждам причина снайперите да всяват ужас сред обикновените войници - все пак те късат глави само на офицери, при това предпочитат старши и висши офицери! 

Лично на мен любимите ми бойци са руските казашки формирования (Григорий Мелехов от Тихия Дон)
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен kycoto pile

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
    • http://www.jezebeldeva.net/other/forum/
« Отговор #19 -: 2005-07-08, 14:57 »
Майкъл Витман!!
Ханс Рудел
Ерих Хартман