Автор Тема: Левски бие ЦСКА  (Прочетена 4285 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

D?ja vu ?

• Гост
Левски бие ЦСКА
« -: 2007-04-08, 11:25 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Шампионът Левски спечели с 1:0 срещу ЦСКА във вечното дерби на българския футбол. Срещата се игра пред около 20 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски". Голмайстор за "сините" в 20 минута беше Христо Йовов. Победата на практика изхвърли "армейците" от борбата за титлата, тъй като разликата между двата тима вече е шест точки. За шампионската купа обаче може да спори Локомотив София, ако спечели срещу съименниците си от Пловдив по-късно днес.

Станимир Стоилов изненада всички с интересното хрумване да постави на върха на атаката Христо Йовов, а Станислав Ангелов да оперира по крилото. ЦСКА започнаха по-добре мача и в третата минута Трика отправи удар, който обаче мина встрани от вратата.

В петата минута Седрик Бардон се озова на нелоша позиция пред вратата на Ивайло Петков, но изигра нескопосано. Интересно бе решението на "сините" в атака да разчитат на дълги подавания, които обаче бяха обречени.

Неразчетено излизане на Георги Петков в 8 минута едва не донесе сериозна контузия за него, Живко Миланов и Тиаго Силва. Тримата се сблъскаха на метър пред малкия пеналт. Най-сериозно като че ли бе състоянието на стража, но той опроверга това с великолепна проява четири минути по-късно, когато спаси силен удар на Еуген Трика. Малко след това пак Трика не можа да се възползва след добро подаване на Кабуз в наказателното поле на Левски.

Шампионите отговориха с удар на Бардон в 17 минута, когато добре се прояви и Ивайло Петров, който плонжира и улови насочената в долния ляв ъгъл топка.

Изненадващо на фона на показаното до момента, Левски поведоха с 1:0 в 20 минута, когато след рикошет кълбото се озова в Йовов и той от границата на пеналта не сбърка. При гола остана съмнение за засада, немаркирана от страничния рефер.

33 минути след началото на мача, странен пас на Кабус даде началото на контраатака на Левски, след която "сините" можеха да поведат с 2:0, но Ивайло Петров спаси изстрела на Боримиров. Пак Петров бе герой за "червените", когато излезе предвидливо в 35 минута и открадна топката под носа на Йовов.

До края на полувремето ЦСКА се опитаха да упражнят натиск, но въпреки по-дългото владеене на топката, те не стигаха до ситуации за гол. От своя страна Левски разчитаха на бързи контра действия, като почти всички топки напред бяха пращани към играещият на ръба на засадата Йовов.

В 48 минута Петре стреля по диагонал, но Петков отново бе на мястото си и улови топката.

Валентин Илиев подцени една топка в 54 минута и това доведе до пряксвободен удар в полза на Левски на линията на наказателното поле. С изпълнението се нае Йовов, но ударът му мина над вратата.

Раздвижване в "червените" редици се забеляза с влизането в игра на Ододжи. В 58 минута нигериецът опита удар и след рикошет топката излезе в корнер. "Армейците" разиграха топката след изпълнението му, а в завършващата фаза неточен беше Тиаго Силва.

Отново Ододжи създаде смут в "синята" отбрана в 69 минута, когато първо се разходи сред играчите на Левски, а след това отправи коварен шут, след който топката мина на метър над вратата.

Малшанс споходи ЦСКА в 72 минута. Еуген Трика финтира трима футболисти на Левски, а след удара му Георги Петков бе щастлив да вид как кълбото минава на сантиметри от вратата му.

Във втората минута от даденото продължение Тунчев можеше да се превърне в герой за ЦСКА, когато от точката на дузпата опита техничен удар от воле, но защитата и вратарят на Левски отново извадиха късмет и топката мина встрани от вратата.

След последния съдийски сигнал зрителите видяха просташкото поведение на вратаря на Левски, който отиде да провокира феновете на ЦСКА. Срамни за национален играч бяха недвусмислените му движения и жестове към привържениците.

След мача:

Стойчо Младенов, треньор на ЦСКА: Сами сме си виновни, но не мога да не отбележа и няколко пропуска на съдията, който според мен не ни даде възможност да вкараме гол. Ще се борим до последно за титлата.

Станимир Стоилов, треньор на Левски: Доволен съм от победата. Разделихме си по едно полувреме. Важно беше да победим и се радвам, че успяхме. Можем много повече. Титлата още не е решена.[/quote]

« Отговор #1 -: 2007-04-08, 18:36 »
Хах дам. Бихме ги, ама аз направих по-готин коментар от коментаторите по телевизията

Гола беше хубав, какво друго да кажа? Честита победа
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

П.П. ето това са хубави голове

« Последна редакция: 2007-04-08, 21:16 от DaReDeViL »

« Отговор #3 -: 2007-04-09, 18:35 »
Дам, отново бихме  Но можеше и по-добре да играем и да ги бием с повече.
Като цяло не съм доволна от играта, но все пак се справихме за пореден път с ..хах..., червените
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

« Отговор #4 -: 2008-06-03, 22:57 »
"Левски бие ЦСКА"... това е нещо, което няма да имаме удоволствието да чуваме, поне в следващите 1 - 2 години...

1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож...

« Отговор #6 -: 2008-06-03, 23:43 »
Нищо де,ше поиграят с нашия Чепинец малко и на стадиона ше ги гледаме (покани за всички левскари за следващия мач ) .  ;D ;D ;D ;D

« Отговор #8 -: 2008-06-04, 00:00 »
Е то си е за смех... сигурно ти е кофти и е нормално, ма кво да се праи... в случая можете да се сърдите само на оная утрепка Томов!

ШЛ ше пропуснете 100%, ма за лиценза за "А" група - мисля че ше се опраите...

ПП: Само не мога да разбера едно.. защо днеска толко много изтрещеляци обвиняваха Левски за ситуацията..?

« Отговор #9 -: 2008-06-04, 00:26 »
И аз тва за левскарите не го разбрах, чсно е, че Томов седи зад тая гавра, за тва и беше цирка одеве на стадиона! Иначе за А група не знам дали ще се измъкнат, не заради друго, ами защото не е прецедент.. Нали и миналата година изкараха отбор от лигата за неплатени данъци (нещо около 80 хиил. лв. беше тогава, доста по-малко). Но ако се размине.. ок за тях, иначе отбора няма се оправи още 10 години и на мен съвсем няма да ми е интересно ;D

• модератор
  • зарибен/а
  • ****
  • Пол: Жена
    • Профил
« Отговор #10 -: 2008-06-04, 22:45 »
;D ;D ;D  Смешна работа... отбор ми бил :) Малее, умряла съм да се смея като разбрах  :D

• зарибен/а
  • ****
  • Пол: Мъж
    • Профил
« Отговор #11 -: 2008-06-04, 23:27 »
Е много смешно, Евче, сега яко ли ти е, че 3 години няма да гледаш дербито :) На мен ще ми липсва, въпреки, че напоследък нямаше чак такъв заряд

ripkata

• Гост
« Отговор #12 -: 2008-06-04, 23:28 »
Тъкмо ше си починат малко едни от други и след т'ва ше играят с много по-голямо желание ,от което следва , че ще гледаме 1 уникален мач ^^