Автор Тема: Рай И Ад...  (Прочетена 12760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Arha

• Гост
Рай И Ад...
« Отговор #30 -: 2006-08-08, 13:09 »
Аз също смятам че това за 6-те грама както hellloo каза сигурно е поредната глупост, но всеки има нужда да вярва в нещо и щом тези учени си вярват - да им честито откритието
Независимо в какво вярваме рано или късно ще разберем как наистина седят нещата...
« Последна редакция: 2006-08-08, 13:10 от Arha »

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
Рай И Ад...
« Отговор #31 -: 2006-08-11, 01:39 »
като взема да мра
ще кажа 2 молитви да се подмажа на господ а с неискреността си ще стопля сърцата на владетелите на ада...
където и да ида...все ще имат милост към мен и току виж се издигна в нечия йерархия и най-сетне мама му да има Евин ден !
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

???

• Гост
Рай И Ад...
« Отговор #32 -: 2006-08-24, 02:38 »
Едит:

MaxStorm - Лапешкия ти акъл, не те пуска а ?

Punkass - Такаво нещо от сорта "не бях прав/а, извинявам се" никаде не съм чувал, че вървят пред господ. От каде си чувала, че във рая се мързелува и пирува ? И ти незнам май а ?
И твойте не са от най-смислените, за да определяш мненията на другите ! Що не напишеш още 1 мнение, това е форум не чат, ако ти скучно излез вънка, а не да усираш тема след тема !

Eva - Опита се да кажиш, нещо смислено или ти по навик се простотий пишеш ?

Сега по-темата, аз рай(или ад) дали има не мога Ви кажа като не съм ходил, а иначе ето малко информация относто темата:

В Библията ни се казва не само, че има живот след смъртта, но че има вечен живот, който е толкова славен, че: “Каквото око не е видяло и ухо не е чуло, и на човешко сърце не е идвало, това е приготвил Бог за тези, които Го любят” (I    Коринтяни 2:9). Исус Христос, Бог в плът, дойде на земята, за да ни даде дара на вечния живот. “Но Той беше прободен за нашите престъпления, беше съсипан заради нашите беззакония; върху Него дойде наказанието, докарващо нашия мир, и с Неговите рани ние бяхме изцелени” (Исайя 553:5).
Исус поема върху Себе Си наказанието, което всеки един от нас заслужава, и пожертва живота Си за нас. Три дни след като умира, Той доказва, че е победил смъртта, като възкръсва от мъртвите в Дух и в плът. Остава на земята в продължение на четиридесет дни и е видян от хиляди хора преди да се възнесе до вечния трон в небето. В Римляни 4:25 се казва: “Той беше предаден за нашите прегрешения и беше възкресен за нашето оправдание.”
Възкресението на Исус Христос е добре документирано събитие. Апостол Павел предизвиква хората да запитат за това онези, които са били свидетели на истинността на възкресението му, и никой не е успял да оспори тази истина.
Въпреки, че в крайна сметка всички хора ще бъдат възкресени, не всички ще отидат в рая. Всеки човек трябва да вземе решение, докато е на земята, къде иска да прекара вечността. В Библията се казва, че на човека е определено да умре само веднъж, а след това му предстои съд (Евреи 9:27). Онези, които са били праведни ще живеят вечно в рая, а невярващите ще бъдат изпратени във вечно наказание, т.е. в ада (Матей 25:46).
Адът, подобно на рая, не е просто състояние на съществувание, а конкретно, абсолютно реално място. Това е място, където неправедните ще понасят безкрайния, вечния Божий гняв. Те ще бъдат подложени на емоционално, умствено и физическо мъчение,   и напълно осъзнато ще страдат от срам, съжаление и презрение.
Адът се описва като бездна (Лука 8:31; Откровение 9:1), като езеро от огън и сяра, където хвърлените в  него хора ще бъдат мъчени денем и нощем цяла вечност (Откровение 20:10). В ада ще има плач и скърцане със зъби, което е белег на голяма скръб и гняв (Матей 13:42). Това е място, където “червеят не умира и огънят не угасва” (Марко 9:48). Бог не благоволи в смъртта на нечестивия, а желае той да се обърне от пътя си и да живее (Йезекиил 33:11). Но Той няма да ни накара насила да Му се подчиняваме – ако изберем да Го отхвърлим, не Му оставяме друг избор освен да ни даде това, което сами сме си пожелали – да живеем отделени от Него.
 Животът на земята е изпитание – подготовка за това, което предстои. За вярващите, това е вечният живот в непосредственото присъствие на Бога. И така, как ставаме праведни и как можем да получим вечен живот? Има един единствен път – чрез вяра и доверие в Божия Син, Исус Христос. Исус казва: “Аз съм възкресението и животът; който вярва в Мен, ако и да умре, ще живее; и никой, който е жив и вярва в Мен, няма да умре до века…” (Йоан 11:25-26)
 Дарът на вечния живот е предоставен на всички, но се изисква да се отречем от някои светски удоволствия и да се предадем на Бога. “Който вярва в Сина, има вечен живот; но който не се покорява на Сина, няма да види живот, а Божият гняв остава върху него” (Йоан 3:36). Ние няма да имаме възможността да се покаем за греховете си след като умрем, защото, когато се срещнем с Бога лице в лице, ние няма да имаме никакъв друг избор освен да вярваме в Него. Той иска да вярваме в Него и да Го обичаме сега. Ако приемем, че чрез смъртта на Исус Христос се плаща цената, която трябва да се плати в резултат на греховния ни бунт срещу Бога, Той ни гарантира не само смислен живот тук, на земята, но и вечен живот в присъствието на Христос.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Рай И Ад...
« Отговор #33 -: 2006-08-24, 11:43 »
Гост, само ще те помоля да внимаваш повече с обидите. Всеки има право на собствено мнение, не разбирам защо трябва да нападаш така хората от форума. Между другото защо не се регистрираш? Недей да казваш на някого, че има лапешки акъл или че мнението му не струва... Целта на всяка тема е, хората да си изкажат мнението, да го аргументират и да уважават чуждото мнение. Никой не е длъжен да се съгласява с другите, но ТРЯБВА да ги уважава.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Рай И Ад...
« Отговор #34 -: 2006-08-24, 14:27 »
Монсеньор Луд, бихте ли написали по подробно по темата, защото, доколкото разбрах, цитата ви се касае за християнските понятия за рай и ад, но доколкото ми е известно, християнството, въпреки че една от популярните религии - не се явява единствена. Така, че - вашето мнение какво е?
Аз, като атеист, не вярвам в съществуването на такива понятия като рай или ад и други подобни мистически глупости.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

???

• Гост
Рай И Ад...
« Отговор #35 -: 2006-08-25, 03:47 »
SHEMETNA -
От една страна си права, от друга не чак толкова. Щом не вярва нека да си каже както "Александр" - "не вярвам" и толкова, обаче някой ръсят глупости, който не са много смислени.
А страна от която си права е - това не е мой форум, че да търся сметка за оффтопик, глупости  т.н.. така че се извинявам.
Александр - Често казано, не е точно изразено, от една страна мога да кажа, че е възможно да има, от друк ми изглежда безмислено. Някак си, вярвам, но него твърдя 100%, че съществуват подобни неща.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Рай И Ад...
« Отговор #36 -: 2006-08-25, 09:46 »
Аха, благодаря ви за исчерпателното твърдение - доста чесно ми звучи, рядкост е в наше време! Браво!
« Последна редакция: 2006-08-25, 09:47 от ????????? »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Рай И Ад...
« Отговор #37 -: 2006-08-25, 11:42 »
Ами Гост, аз не исках да ти казвам, че не можеш да говориш така, щото това не е твой форум. Просто исках да кажа, че не трябваше да си толкова нападателен...Ако става на въпрос, аз също вярвам в Господ, гадно ми е когато виждам как някои се подиграват с това или оспорват, че съществува, но уважавам мнението им, просто защото не са длъжни да мислят като мен. Направи същото, не беше нужно да нападаш словестно хората от форума. Относно Рая и Ада, аз изобщо не знам дали съществуват, в Господ вярвам, също вярвам, че човешката душа живее и след смъртта на човека, но какво става после, дали има задгробен живот, какъвто си го представяме, не знам...
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен omekotitel

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
    • http://
Рай И Ад...
« Отговор #38 -: 2007-03-11, 10:09 »
Представете си ада като една огромна банкетна зала, с много маси отрупани с много храна и пиене... само вкусотии и деликатеси, но за да ги пробват, хората трябва да използват едни много дълги пръчици, с които не мога да сложат нищо в устата си, защото всичко, което хванат с тези пръчици, го изпускат...
И така в ада хората, умирайки от глад, са нещастни и раздразнителни.

Сега си представете рая - същата банкетна зала, с много маси, отрупани с много храна и пиене. В рая хора също трябва да използват тези пръчици, за да се хранят, обаче там хората били сити и щастливи, защото си подават един на друг залаците.

Това е сънувал Конфуций   Склонна съм да му вярвам :Р

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Отговор на: Рай И Ад...
« Отговор #39 -: 2008-08-19, 12:43 »
Според мен няма такова нещо като Ад и Рай...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #40 -: 2008-08-20, 00:33 »
Според мен няма такова нещо като Ад и Рай...
Защо?
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #41 -: 2008-08-20, 09:25 »
Просто така смятам, все пак това е мое мнение.Мисля ,че това е пропаганда на църквата да държи хората под свой контрол, както и много  секти ...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #42 -: 2009-01-11, 20:08 »
Aз ше ида в рая.
Няма друга възможност!
Перфектна съм, нямам ник'ви грехове и имам висулка с кръстче...
ше ви гледам от моя облак как се гърчите в пъкъла... и ше ви затрупвам с шлюпки!

Неактивен addicted2

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #43 -: 2009-08-09, 22:45 »
spored men vie koito otri4ate 4e nqma jivot sled kato umre tqloto ste malumni.ne e logi4no prosto e taka umira6 i krai qdat te 4erveite tam v groba i tva e moje da e tolkova prosto vsi4ko ako e taka za kuv jiveem izob6to.kak tolkova slojni organizmi 6e se poqvqt ot edin vzriv,edna "supa" xaxa ami to e sme6no dori da si go pomisli6!i ne razbrax koi vi kaza 4e ada e nqkude si i vie ne znaete pod zemqta ogni6ta, mogni6ta e sekvi takiva,v bobliqta pi6e 4e ada e na zemqtq i BOG 6te dodie za da vzeme negovite deca koeto ozna4ava ne pravedni ili nepravedni a tezi koito sa go prieli to4no za6toto kogato isus be6e razpunat na krusta izkupi vsi4ki grexove,za tva moje da ste 4uvali za "kraq na sveta" ama nqma kvo da govorq sa 6e mi se smeete no za men e taka.vseki si imam mnenie no se draznq samo na xorata koito nikva predstava si nqmat za kvo govorqt.

Кирилица моля!
« Последна редакция: 2009-08-10, 01:22 от ZAZO »

Неактивен dead_muffin

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Рай И Ад...
« Отговор #44 -: 2010-11-19, 23:39 »
Абе стана ми странно че повечето си представият ада и рая свързани с ядене пиине и жени  ???  Аз не мога да кажа че вярвам сляпо в това което ни учи църквата.Да, вярвам че има някаква сила над нас но не знам да ли бих го нарекла бог това. Вярвам че имаме душа защтото не са малко пътите когато правим нещо и знаем че не е правилно (така ни казва разума). Не е всичко мозъка има и нещо друго. Повечето го наричат сърце но аз бих казала че това ни е душата ( да се замислим какво е сърцето просто орган който ни държи живи). Та за мен рая е когато не чустваш всички тези "лоши" чуства от които ни боли, а изпитваш само щастие.Ада е точно обратното на това там се изпитва само мъка и тъга.Това е моето мнение не си го представам като някакво си място. За мен е изпитване на духовен мир или пък обратното :)
We're all pretty bizarre...Some of us are just better at hiding it!!!