Автор Тема: Развити ли са били древните цивилизации  (Прочетена 35016 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Ами значи темата е много обширна и се надявам да ви привлече вниманието...
Ако имате дадена информация или обяснение за точките отдоло които да опроваргават интелекта и високите математически а и други познания на прадедите ни си кажете мнението:

1. Математика и науки:

Какво различну учим ако щете и в училище специялно по математика от това което се откривали древните преи 1000,2000.....3000 или дори повече години.... Всичките теореми закони и тн. са взети от тях и са доразвивани... Много добре развите билкова медицина е били прилична на всички народи... Билки използвани не само за лек но и за почти всичко за което ние сега ползваме химикали и изкуствени продукти....което поне според мен води до мн добро познание на биологията.

2. Електричество в миналото:

Багдатската батерия намерена през 1963 година, лежаща под развалините на забравен от 2000 години преди това град. Батерията преддставлявала 6 инчова ваза вътрешната ичаст била покрита с цилиндрични пластове мед краищата на които били предпазени подобно на днешните батерии (и тн.)...Никои неможе да каже за каквоа е служела но през били направени опити доказващи деиствието и.

3. Компютър в миналото:

През 1901 на остров Антикитера(мисля че така е на бг) са намерени останки от изобретение наподобяващо сложен часовников механизъм на повече от 2000 години. След изследвания се доказва че това е изобретени изчисляващо движението на звездите и планетите.

4. Келтският кръст:

Макар смятан просто за поредният религиозен знак тои се оказва доста по стар от пирамидите и бива открита неговото истинско предназначение. Доказателството за съществуването на келтският кръст преди пирамидите е "Callanish " което е на повече от 5000 години което знчи повече от пирамидите.... общо взето келтският с помоща на малко геометрия и астрология представлявал земята и слънцето вартящо се около нея => преди 5000 години явно се е знаело дали земята е плоска и или не). Същото така чрез този уред са, а и все още могат да се мерят ъгли от една минута до до 180 градуса.Което от части обяснява и способността на древните да направят пирамидите, стоун хенч и тн. така че те да не се срутят.

5. Рисунки на животни:

Едно от наи странните за мен неща са издулбаните рисунки на животни в Назка. Те преставляват около 300 фигури направени от ПРАВИ линии... някои от тях са толкова големи че се виждат дори от космоса...Хората живяли на тази планета преди около 2000-2500 години са нямали тези технологии за да направят това нещо... Как всащност са били направени?

6. Стоманената колона в Делфи:

Признак за високото познание в областа на химията за древните е именно тази колона в Делфи. Вапреки метероологочните промени валежи и неблагоприятният климат тази колона  направена от стомана не раждясал за близо 1600 години излойена на даждове... учените смятат че причината е материала и покритието...коеото обче не е било вазможно да се направи преди 1600 години или поне така се смята....

Има и още много които се наявам вие да добавите и ако е вазможно ще ви помоля да дадете мнението и за тези които аз сам представил...плс даваите само доказана информация или поне да не е от някоя вестник от типа на Жълт Труд....10х предварително
« Последна редакция: 2005-07-13, 12:52 от Perk0 »
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Били са доста развити като цивилизация, но развитието им не може да се сравнява с развитието на нашата цивилизация. В смисъл те са развивали други неща.. не са имали клетъчни телефони, но са имали много по-ценни знания и изобретения..
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен [BM]Neophyte

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 175
    • Профил
по междо другото забелязах че перк0 споменава пирамидите на колко години са... по последни дани се оказа че не се знае на колко години са и изглежда са по стари от колкото мислим!
«--==::@Аз нямам мечти! Аз имам цели@::==--»[/color]

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Ами тези неща за пирамидите сам ги чел не ги говоря на изуст но както ти казваш може и да са различни....всичката информация която знаем общо взето се мени всяка седмица...прават се нови и нови открития тааааа...незнам може и да са по-стари....казваите нещо интересно ако знаете по темата...например някфо инфо за други такива готини открития...ако имате обяснение за краговете и формите в царвицата или пък нещо дори за споменатите от мен теми ако щете... М-у другото за пирамидите имам много информация и то интерестна която за сажаление не е сварзана с изван земни местещи с поглед големите полчи ами по скоро човешки деиствия... аве всичко за това как са били открити и изследвани за парви пат... Аве хора кажете ако имате някаква информация за сходство м-у различните пирамиди... между тези на Ацтеките на Египтяните и тн. чух че и някаде под водата в Япония били открити пирамиди....и воабще каква им е идеята...така де то явно всяка е бил строена с различна цел но все пак.....М-у другото чух че все пак загадката за строежа на пирамидите била разкрите...в смисал че някав пич египтолог успял да повдигне огромният каменен блок със малко сложен механизъм от лостове и макари напално самичак и то на доста голяма височина несам тарсил за доказателство в интернет но вярвам на човека които го каза...   Учителят ми по Физика които е супер запален на тази тема  ....
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Ауе Боги коя е тая книга че ми фана вниманието :huh:

Неактивен [BM]Neophyte

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 175
    • Профил
Брато аз понеже и да знам коя е тая книга немога да си я взема ще те помоля сяка вечер да ми пишеш по един откъс от нея... нещо като приказка за лека нощ!  
«--==::@Аз нямам мечти! Аз имам цели@::==--»[/color]

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Eee Боги кво се правиш са и ти за един simple copy-paste operation :diablo:
« Последна редакция: 2005-07-14, 14:24 от gfw_cyclone »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Цитат
Били са доста развити като цивилизация, но развитието им не може да се сравнява с развитието на нашата цивилизация. В смисъл те са развивали други неща.. не са имали клетъчни телефони, но са имали много по-ценни знания и изобретения..

Абсолютно съм съгласен с господина! Развитието на всяка една цивилизация може да прави завои в най различни направленя и всяка една от тези посоки да доведе до огромни познания и достижения! Може би, след време и наща цивилизация ще изчезне като такава и на нейно место ще се развие друга. При това, както ме убеждаваше един мой приятел, има доста голяма доза вероятност - наща, сегашна цивилизация да е направила погрешен завой някаде и сега да се развива в неправилна посока - което може да е доведе до самоунищожение.
Дори може и да се създаде такава тема във форума ... да ще помисля...
« Последна редакция: 2008-03-17, 12:18 от tech_noir »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Амм... първо 10х за интригуващото фентъзи ама ако давате МАЛКО ПО-РЕАЛНА ИНФОРМАЦИЯ за нещата ше сам ви мнгого благодарен...

За пътя на ншата цивилизация че е сгрешен згрешен е...поне според мен... Но вапросът ми е друг щом е имало ПЦ а.к.а. изчислителна машина преди 2000 години защо ние откриваме ПЦ-то чак сега...? каде отидоха тези 2000 години през които то е саществувало и как се е заличило?...вапроса важи и за останалите изобретения...!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Mи той и бетона е бил изобретен от римляните преди 1500 години ама е бил преоткрит през 18 век...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Mи той и бетона е бил изобретен от римляните преди 1500 години ама е бил преоткрит през 18 век...

ок може и така да е нямам инфо...но сащо така небих сравнил двете неща...те нямат общо по никакав критерии....згради могат да се правят достатачно добре и без бетон ако ме питаш мен... а това е нещо супер странно наи малкото че доказателството за наличие на електричество и развити изчислителни машини в миналото са супер важни... ако
 не се е било загубило това като изобретение може би сега нещата щаха да са супер по-различни

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Виж са за изчислителни машини не е нужно електричество (най-малко ония механичните касови апарати през 19 век със злобната ръчка отстрани). Даже четох че некви учени открили скици на Леонардо ли на кой беше за механична изчислителна машина, сглобили я и бачкала

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Виж са за изчислителни машини не е нужно електричество (най-малко ония механичните касови апарати през 19 век със злобната ръчка отстрани). Даже четох че некви учени открили скици на Леонардо ли на кой беше за механична изчислителна машина, сглобили я и бачкала

не казвам че изчислителните машини искат електичество а казвам че електричество е имало още преди 2000 години така както и изчислителни машини...а под изчислителни машини прочети добре малко по горе че те несмятат просто 1 и 1 = 2, а движението на звездите и планетите... нещо което парвото ПЦ с големина цяла стая не е можело да прави нали...!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
То че е имало електричество имало е ама не е било използвано като днес. А за изчислителната машина която споменах - извършвала е доста по-сложни операции от 1 и 1 е 2...А иначе тва със звездите не е мноо сложно - по една зъбчатка за всяко небесно тяло - тая се върти толкова и толкова пъти, оная се върти толкова и така, важни са само зависимостите между тях.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Цитат
е да ма машинката нали трябва да разбере колко пъти се върти и така нататъка  
Боги, машината не може да "разбере". Дори и съвременните компютри "не знаят" коя програма върви на тях като я пуснеш. Всичко е въпрос на зависимости - ако тая планета се върти 1 път а другата 2 пъти, то ако първата се завърти 2 пъти втората шсе завърти 4 и тн и тн разбираш ли сега?

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
....Боги ами несам мн сагласен за това дето казваш за прекосяването на океаните... аз пък бих си заложил главата че хората са имали сащият успех в прекосяването както и ние сега но немога да го докажа....е мога но не всеки ще се сагласи с моето мнение...аз лично мисля че щом е имало нещо с което да се гледа от толкова високо че да се направят с перфектна точност правите линии в Назка значи едва ли океаните и прекосяването им е било толкова сложно...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
е да ама някак си, относно фигурите... незнам, някой учен или група учени могат ли да направат същите или подобни фигури? Освен това, нали се води че те са създадени от извънземни тези фигури и в такъв случай, те щом могат да летат могат и океана да прекосат (я тука набарах рима), да но извънземните, а не хората  :unsure: нали така или аз се обърках

Ами вапрос на гледни точки...според твоята гледна точка може да е така... Аз имам друго мнение по въпроса...Дори в библията е написано че преди да се появи човекът на земята имало и други сащества(хора но по-високи и тн. от нас)... Което ме води до мисълта че ние същност сме извънземните... Ако направим сравнение м-у Атлантите и начинат по които са описани те и Съществата от билбията можем да открием голяма прилика...(давам библията за пример защото тя е книга призната за истина поне според христяните в която има доста исторически факти)...другият вариянт е ние да сме някакаф експеримент на Атлантите които просто са ни създали тук (цитирам от библията) "по свой образ и подобие" с цел да експериментират върху нас ...Поне според мен голяма част от изобретенията споменати в началото на темата от мен включително Назка и пирамидите са наследството от едно загубено завинаги силно развито човечество наследило таините на първообитателите на земята. Що се отнася до плаването по море...ами виж сега...колкото и да несъм склонен да го направя това, дори и да приема че извънземни( други извънземни, а не ние хората) са направили фигурите в Назка и че те са летели а ние не ...то за хората не би било проблем да разпространят идеята за пирамидите по света без безкраини пътешествия... Все пак да не забравяме местонахождението на континентите за разлика от сега...Сушата е била на много помалки разстояния.... надявам се че успях да защита тезата си...ако несам кажете упреците си.....!

[attachmentid=461]

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Цитат
другият вариянт е ние да сме някакаф експеримент на Атлантите които просто са ни създали тук (цитирам от библията) "по свой образ и подобие" с цел да експериментират върху нас
Хаха леле като ги чета такива направо настръхвам (с логика, както е в случая, мога да бъда убеден в почти всичко)  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Айде, приключихме с логиката и пак започнахме с булевардната фантастика - няма интересна тема в този форум, която да не бъде опорочена ... аз съм до тук!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
По въпроса за мореплаването: най- ранното доказателство за мореплаване е заселването на Австралия от хора (Австралия никога не е била свързана със суша с останалия свят!) преди 50 000 години. Значи вашите теории по- горе падат!

По въпроса за електричеството: древните са имали даже и батерии! Не е смешно, а почти 100 % сигурен факт. Открити са във Вавилон  Обаче са давали много слаба мощност и по- всяка вероятност не са използвани за нищо друго освен за галванопластика т.е. при изработката на бижута. Не разбирам много от електричество, но мога да препиша тук това, което съм прочел по въпроса, ако някой го интересува.

По въпроса за изчислителните машини- преди 2000 години гърците са имали механично устройство, подобно на компютър, предназначено за автоматично предсказване на различни астрономични явления. Такова е открито при о-в Антикитера преди 20- 30 години- доста сложно изглежда на снимки
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Респект за този пост!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Цитат
няма интересна тема в този форум, която да не бъде опорочена ...
Това е защото форума е "Загадки & Мистерии"... а според тебе всяка една загадка е абсолютна глупост, защото за нея няма "доказателства" (каквото и да имаш предвид под "доказателства")... ми то ако имаше веществени доказателства, факти, свидетели то сичко щеше да е разгадано и нямаше да има нищо мистериозно, не мислиш ли?
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Цитат
Поне според мен голяма част от изобретенията споменати в началото на темата от мен включително Назка и пирамидите са наследството от едно загубено завинаги силно развито човечество наследило таините на първообитателите на земята.
Аз всъщност така смятам...

Перко, в Библията изобщо не пише че атлантите са създали хората по свой образ и подобие. Пише че Бог е създал хората по свои образ и подобие... Теорията за създаването на човеците от атлантите е следната:
Създали са ни чрез генни манипулации, за да сме нещо като обслужващ персонал. Да им вършиме работа и са ни отглеждали като роби (в смисъл не че са се отнасяли като южняците в САЩ с негрите), но все пак това е била идеята при създаването. Атлантите са имали цели паркове, където са си играели с климата (харесва ли са бурите.. гледали са ги малко се едно са на шоу), и често в тези паркове са живеели
 човеците. При тези бури често подслоните на хората са били разрушавани.. това е малко кофти, ма кво да се прави понякога атлантите възстановявали, това което са разрушили, но понякога са забравяли. Казва се че праисторическите хора, които са познати днес на историята са били нормални хора, които обаче са мутирали, вследствие на радиацията от войната между Рама и Атлантида (в смисъл че се е използвало ядрено оръжие в тази война).

Това на базата на което е създадена тази теория наистина е от Библията.. там е казано: Божиите синове (един вид атлантите) забелязаха колко красиви са човешките дъщери и започнаха да ги взимат за жени. Кой която си пожелае...

Самоче по нататък ако се прочете Библията става ясно че тази теория е абсурдна... Изобщо Библията е нож с две остриета. Поради това че носи изключително голяма информация, само с един цитат от нея може да се манипулират хората. То така са произлезли и страшно много религиозни деноминации.. вади се цитат, който в контекста на Библията носи една информация, и се променя контекста. Един вид този който е извадил цитата обявява че тълкува Библията. Самоче той я тълкува така, както му е изгодно на него...
« Последна редакция: 2008-03-17, 12:19 от tech_noir »
... и побеждават.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Мале колко много изчетох и то все глупости
Митака.......аве човек парво аз никаде неказвам Атлантите създадоха човека...ако четеш внимателно постовете ми ще ти се изясни както това което ти написа за жените и тяхната красота така и лично моето мнение...а именно че бог няма....Аз се даржа за това мнение и преставям гледната точка за създаване на хората в случая когато бог няма..... Ако дочета библията немога да кажа коя теория е абсурна и коя не при положение че голяма част от информацията е заличена от Книгата на Книгите продаи факта че противоречи с твърдението че бог е един и тои създал всичко и тн......да не говорим че и в по-стари издания много често се споменава думата "ТЕ" които решават нещата, а не той ...-господ... тапото е че никои не чете вичко написано в тоя форум а бърза да прави нападки към чуждите постове.

Богоца...ами човек основавам се на библията защото  както споменах има някои неща които са безпорни в нея...неща от типа на исторически факти...за фараони народи и тн.Библията поне доколкото аз мисля не е писана от конкретен човек, а поскоро е един вид сборник от епокрифи(поправете ме ако греша). Що се отнася до потвърждаването на това че е имало развитацивилизация в миналото... Ами човек незнам за теб но поне според мен Всичките тези сгради които и до днес хората незнаят как са построени, и воабще всичко мистерии част от които се намират в парвият пост в темата(който явно никои не е чел) са достатачно доказателство за това...

Don Dada...мн се радвам че говориш неща които са доказана истина но аз тях ги споменах и в началото на темата...кажи някои други интерестни неща от типа... бтв тва за Корабоплаването е интерестно но неразбрах защо отхвърля моята теория...?Моята теория е че това не е било проблем наи малкото защото разстоянието м-у континентите е било много по малко... а щом корабоплаване е имало в австралия то тогава това само затвърждава казаното от мен поне по мое мнение...

gfw_cyclone....а без логика съм сигурен че пък внищо няма да си убеден и тогава накаде..?...Неказвам че моята е 100% вярна но все пак го давам като вариянт...ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ...

10х за вниманието...бтв Алекс човек не се отказваи кажи твоето мнение по въпроса...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
 Ей, верно че си постнал за същите работи в началото  
Стига с тия атланти! перко, това, за което по принцип говориш, се нарича дифузионистка теория - демек за разпространението на цялата световна култура и цивилизация от един
 единствен център- примерно Атлантида. Ако беше така, защо културите, пък ако щете и пирамидите са толкова различни- аре сравнете ми примерно тези на маите и в древен Египет! Нищо общо няма, драги ми смехурковци
Caralho Voador

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Ей, верно че си постнал за същите работи в началото 
Стига с тия атланти! перко, това, за което по принцип говориш, се нарича дифузионистка теория - демек за разпространението на цялата световна култура и цивилизация от един единствен център- примерно Атлантида. Ако беше така, защо културите, пък ако щете и пирамидите са толкова различни- аре сравнете ми примерно тези на маите и в древен Египет! Нищо общо няма, драги ми смехурковци

Ок да забравим тази теория и да се варнем на развитието...защо има такав голя застои та дори и назадък...??? И все пак ако има нещо общо аз неказвам че целия свят е трагнал от Атлантите същност казвам го но това е едната ми теория, а другата е че те просто са един вид по-стара раса от нас на тази планета но не и наши създатели...това съм го постнал и по горе...нали знаеш дори някои математически задачи се решават с допускане на противното защо не и тази загадка да се реши така ...Амм..иначе знаеш ли някфа теория за това защо толкова много изобретения са изгубени във времето и преоткрити след хилядолетия..???

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Цитат
Митака.......аве човек парво аз никаде неказвам Атлантите създадоха човека...
аха... а я кажи тука какво точно казваш тогава...?
Цитат
...другият вариянт е ние да сме някакаф експеримент на Атлантите които просто са ни създали тук (цитирам от библията) "по свой образ и подобие" с цел да експериментират върху нас ...
... и побеждават.

Guest

• Гост
Цитат
...другият вариянт е ние да сме някакаф експеримент на Атлантите които просто са ни създали тук (цитирам от библията) "по свой образ и подобие" с цел да експериментират върху нас ...

....Ами незнам как да ати го напиша ве човек....ами Казах ти...за мен няма бог... Ако кажем че това което в библията се смята за бог са атлантите които са ни създали изкуствено с цел да си експериментират с нас...то ТЕ СА НИ СЪЗДАЛИ ПО СВОИ ОБРАЗ И ПОДОБИЕ...аве незнам ти маи вярно не четеш нищо квото съм писал...както и да е няма да си повтаряме едно и също нещо по 20 пъти...нека ти си прав...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат
Ок да забравим тази теория и да се варнем на развитието...защо има такав голя застои та дори и назадък...??? И все пак ако има нещо общо аз неказвам че целия свят е трагнал от Атлантите същност казвам го но това е едната ми теория, а другата
 е че те просто са един вид по-стара раса от нас на тази планета но не и наши създатели...това съм го постнал и по горе...нали знаеш дори някои математически задачи се решават с допускане на противното защо не и тази загадка да се реши така ...Амм..иначе знаеш ли някфа теория за това защо толкова много изобретения са изгубени във времето и преоткрити след хилядолетия..???
Съществуването на атлантите е твърде хипотетично...както казах в един пост, който май че са го изтрили :unsure: атлантите на практика същаествуват само в два от диалозите на Платон...а има и едно племе такова, отбелязано от Херодот- живяло е в Атласките планини в дн. Мароко- били едни от най- мизерните същества на планетата- хранели се предимно с ...жаби!
Изобретенията: ми ето моята теория и искам вие да я оцените  :

Навремето едно изобретение ако е било много ценно, то винаги е било моментално засекретявано, за да може само съответното племе, народ, държава, империя- да се ползва от него. Всъщност така е и досега- сетих се за съпрузите Розенберг, които отиват на електрическия стол, задето са разкрили тайната на атомната бомба на руснаците. Има изобретения на древните, чиято тайна още не е разкрита- например на прочутия "гръцки огън"- това е средновековния напалм, който горял и във вода и с него византийците са отблъснали атаките на араби, викинги и т.н.- и до ден днешен не се знае какво ТОчНО е съдържал, толкова строго е била пазена тайната. Когато египетският фараон пожелал хетският цар да му разкрие тайната на производството на желязото, получил в отговор само един железен кинжал- готина символика, нали?  Така са постъпвали всички, защото поговорката "Човек за човека е вълк" си е съвсем вярна и липсата на средства за масова комуникация още повече е затруднявала разпространението на информацията. Често се е случвало едно варварско племе да надвие по- висша от него цивилизация и нейните изобретения да бъдат забравени, защото тези, които са знаели за тях, са били убити, преди да предадат на някого познанията си...и ние ги откриваме хиляди години по- късно и се чудим над тях!
Caralho Voador

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Цитат
Ок да забравим тази теория и да се варнем на развитието...защо има такав голя застои та дори и назадък...??? И все пак ако има нещо общо аз неказвам че целия свят е трагнал от Атлантите същност казвам го но това е едната ми теория, а другата е че те просто са един вид по-стара раса от нас на тази планета но не и наши създатели...това съм го постнал и по горе...нали знаеш дори някои математически задачи се решават с допускане на противното защо не и тази загадка да се реши така ...Амм..иначе знаеш ли някфа теория за това защо толкова много изобретения са изгубени във времето и преоткрити след хилядолетия..???
Съществуването на атлантите е твърде хипотетично...както казах в един пост, който май че са го изтрили :unsure: атлантите на практика същаествуват само в два от диалозите на Платон...а има и едно племе такова, отбелязано от Херодот- живяло е в Атласките планини в дн. Мароко- били едни от най- мизерните същества на планетата- хранели се предимно с ...жаби!
Изобретенията: ми ето моята теория и искам вие да я оцените  :

Навремето едно изобретение ако е било много ценно, то винаги е било моментално засекретявано, за да може само съответното племе, народ, държава, империя- да се ползва от него. Всъщност така е и досега- сетих се за съпрузите Розенберг, които отиват на електрическия стол, задето са разкрили тайната на атомната бомба на руснаците. Има изобретения на древните, чиято тайна още не е разкрита- например на прочутия "гръцки огън"- това е средновековния напалм, който горял и във вода и с него византийците са отблъснали атаките на араби, викинги и т.н.- и до ден днешен не се знае какво ТОчНО е съдържал, толкова строго е била пазена тайната. Когато египетският фараон пожелал хетският цар да му разкрие тайната на производството на желязото, получил в отговор само един железен кинжал- готина символика, нали?  Така са постъпвали всички, защото поговорката "Човек за човека е вълк" си е съвсем вярна и липсата на средства за масова комуникация още повече е затруднявала разпространението на информацията. Често се е случвало едно варварско племе да надвие по- висша от него цивилизация и нейните изобретения да бъдат забравени,
 защото тези, които са знаели за тях, са били убити, преди да предадат на някого познанията си...и ние ги откриваме хиляди години по- късно и се чудим над тях!

Да общо взето и аз мисля така поне що се отнася до варварските племена които отнасят по развити от тях народи с което се губят важни изобретения и открития....Това че отделните народи пазели таините си също е много логично и предполагам вярно, но щом даден народ притежава нещо с което да бъде с едни гърди напред така да се каже като гръцкият огън, поне за мен е по-логично вражеските народи да се опитват да поемат контрол над това нещо (в случаят гръзкият огън)... И мисля че едва ли аз съм първият които мисли така, но защо неса го правили според теб?
А що се отнася до Атлантите...ами дам прав си че не е 100% сигорно че те са съществували но искренно се надявам предположенията ми да се окажат прави и тях наистина да ги е имало