Автор Тема: Вампирите  (Прочетена 17625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Вампирите
« -: 2005-07-04, 16:47 »
С Атлантида и Лемурия нямах кой знае какъв успех като тема... ма понеже това е... метълски форум  ... се надявам това да е по-интересно...

Има много митове и легенди за произхода на вампирите и за това дали съществуват, съществували ли са и други...

Най-разпространеното в научните среди мнение е че вампиризма е болест, като канибализма например, съществувала през средновековието. Други истории обаче разказват друго. Първият чистокръвен вампир е бил граф Владислав Дракуля. Живеел сам в замъка си в Румъния. Какво се е случило с него обаче, за да стане той вампир. Легендата твърди че въпросният граф, който между другото е действителна личност, е самия Юда.

Юда е бил най-умният и талантлив ученик на Иисус. За разлика от другите ученици, които били прости рибари и обикновени хора, Юда е имал невероятен интелект. Той е вярвал в пророчествата за Месията и е очаквал появата му. Когато Иисус се е появил той е очаквал от него едва ли не да завземе Земята и да стане "Цар на Небето и Земята". Когато това не се случило обаче Юда бил разочерован. Той много пъти се опитвал да провокира Божия син да покаже истинската си сила, но това което виждал се различавало от очакванията му. Понеже Юда знаел че Иисус не може да умре, той решил че с предателството му ще успее да го провокира. Взел тридесетте сребърника и предал Божия син. Но какво се случило.. на кръста Иисус, за да изкупи греховете на всички хора, умира от копието на един войник. Юда не можел да повярва какво се е случило... отчаян и разярен от собствения си неуспех решил да сложи край на живота си. Обесил се на едно дърво. Заради делото му обаче Бог не му позволил да умре. Проклел го завинаги да броди по Земята нито жив, нито умрял. Така се родила легендата за Граф Владислав Дракуля...

„Да заклопит вилам челюст; заклопи и вампирам челюсти, верзи и в море клокотеще и кипеще тамо да пребивают до скончание века!“.
« Последна редакция: 2005-07-04, 16:50 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

rock_ur_body

• Гост
Вампирите
« Отговор #1 -: 2005-07-04, 21:10 »
offtopic: лелееее вижте го тоя вампир....аууууу хора страшно е...много ме уплашииии http://vampirefreaks.com/profile.php?user=fanatic
« Последна редакция: 2005-07-04, 21:10 от rock_ur_body »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Вампирите
« Отговор #2 -: 2005-07-05, 11:34 »
Според древни легенди, историята на вампирите се причислява към 4-тото хилядолетие пр.Хр. Всичко започва в Египет или Кемет, както тогава са го наричали. Легендата на Близначките гласи, че Кралят и Кралицата на Кемет, мислейки да изкоренят канибализма, взели в плен две вещици от територията на Палестина, от племе, живеещо в подножието на планината Кармел, с цел да разберат техните тайни. Обяснението на вещиците не удовлетворило управниците и те жестого се погаврили със сестрите. Но зъл дух, желаещ да отмъсти на поругателите, се вселява в кралицата на Кемет. В резултат от сливането на материалното тяло на Кралицата и нематериялния дух се получава една нова форма на живот пиеща кръв и размножаваща се чрез предаване на тази кръв на човек, намиращ се на границата между живота и смъртта. Кралицата направила и краля вампир.
Сестрите магьосници, превърнати във вампири от човек на краля, настроен приятелски, който им вярвал и когато им е било най-тежко ги е подкрепял, но впоследствие се оказва извършител на тяхното срамно наказание(това е преди духът да се всели в тялото на Акаша)[впоследствие тези тримата са известни като Първата Група] направили опит за възстание, завършило с жестоко наказание за сестрите.
Дадената легенда изглежда най-правдоподобна, в сравнение с последвалите, по-голямата част обосновани върху култа към Озирис. Достовeрното в случая е това, че всяко покушение над Кралицата неизменно завършвало или с гибел, или с тежки последствия за всички останали вампири.
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен 3m0_Girl <3

• !!!!Не знам добре български!!!!
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 238
    • Профил
Вампирите
« Отговор #3 -: 2005-07-09, 05:04 »
Цитат
С Атлантида и Лемурия нямах кой знае какъв успех като тема... ма понеже това е... метълски форум  ... се надявам това да е по-интересно...

Юда е бил най-умният и талантлив ученик на Иисус. За разлика от другите ученици, които били прости рибари и обикновени хора, Юда е имал невероятен интелект. Той е вярвал в пророчествата за Месията и е очаквал появата му. Когато Иисус се е появил той е очаквал от него едва ли не да завземе Земята и да стане "Цар на Небето и Земята". Когато това не се случило обаче Юда бил разочерован. Той много пъти се опитвал да провокира Божия син да покаже истинската си сила, но това което виждал се различавало от очакванията му. Понеже Юда знаел че Иисус не може да умре, той решил че с предателството му ще успее да го провокира. Взел тридесетте сребърника и предал Божия син. Но какво се случило.. на кръста Иисус, за да изкупи греховете на всички хора, умира от копието на един войник. Юда не можел да повярва какво се е случило... отчаян и разярен от собствения си неуспех решил да сложи край на живота си. Обесил се на едно дърво. Заради делото му обаче Бог не му позволил да умре. Проклел го завинаги да броди по Земята нито жив, нито умрял. Така се родила легендата за Граф Владислав Дракуля...

„Да заклопит вилам челюст; заклопи и вампирам челюсти, верзи и в море клокотеще и кипеще тамо да пребивают до скончание века!“.
[div align=\"right\"][snapback]4150[/snapback][/div]
и аз това съм чела за вампирите.....даже някаде бях намерила сниман склет на човек които твърдят че е бил вампир   също съм чела че е било вид болест... но не знам трябва да се поровя малко повече..ако намеря нещо ще ви кажа
« Последна редакция: 2005-07-09, 05:06 от gothic_bitch »
You're a traitor to my heart <33333
I don't want to kiss anyone,
I don't want to kiss anyone but you
I F**king love you!!!!

Неактивен DeadMistress

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 306
    • Профил
    • http://www.myspace.com/dyingillusion
Вампирите
« Отговор #4 -: 2005-07-09, 13:06 »
Ето това ме интересуваше за вампирите !!! Ще ви помоля , да ми кажете някакви книги за историята на вампирите ! От много време търся такива , но не знам какво точно трябва да търся .. Споделете с мен , откъде сте прочели всичко това ...  
МиТаКа , споменаваш Акаша ... Това има ли нещо общо с "Кралицата На Прокълнатите" на Анн Райс ? (не съм я чела , но в момента я търся тая книга) (Кралицата , се казва Акаша) (има и филм - любимият ми)

П.П. - ама как се радвам , че намерих някой , който може да ми помогне най - накрая !!!!    
« Последна редакция: 2005-07-09, 13:08 от DeadMistress »
Around her neck burns the saviours cross .
The icon of sacrificial love ...
A strand of moonlight catches her throat
and lights the symbol of everlasting joy ...

Неактивен DeadMistress

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 306
    • Профил
    • http://www.myspace.com/dyingillusion
Вампирите
« Отговор #5 -: 2005-07-09, 13:39 »
Цитат
Любимия ти филм ли???  :huh: аз много обичам такива филми за вампири и така нататъка, ама "Кралицата на прокълнатите" определено беше адски слаб, изобщо не ми хареса, едвам издържах края, виж Ъндъруърлд беше готин, Блейд 1 и 2, 3 не съм гледал и други там, за Лестат например, тоя Лестат май е най-известния вампир, некъде бях чел нещо за него, ма аз имам една приятелка яко зарибена на тая тема, ще взема да се опитам да я привикам във форума
[div align=\"right\"][snapback]5160[/snapback][/div]
Ей да ! Привикай я , или поне я питай за книги за Лестат и така нататък .
Относно филма - всеки с предпочитанията си . Не съм гледала нито Блейд 1 2 3 нито Ъндъруърлд  :unsure:
Ах , айде моля , искам книги и автори , за историята на вампиритее  
Around her neck burns the saviours cross .
The icon of sacrificial love ...
A strand of moonlight catches her throat
and lights the symbol of everlasting joy ...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Вампирите
« Отговор #6 -: 2005-07-09, 16:54 »
Цитат
Хм, Граф Дракула е бил истинска личност а не легенда (ей един път и аз да знам и да съм прочел нещо), той е живял в трансилвания, днешна румъния и се е казвал Влад, а това дракула означава син на дявола и той си го добавя към името, впоследствие останалите започнали да го мислят наистина за вампир поради неговата бруталност, той е избивал цели народи и им е забучвал главите на кол, така е имало някакви огромни полета с по десетки хиляди глави, а той самия е пиел кръв от черепи, та общо взето затова накрая са започнали да го наричат само Дракула и са мислели че е вампир
[div align=\"right\"][snapback]4160[/snapback][/div]
Боги, само малко ще те коригирам, защото съм историк и Дракула ми е любима личност...
Значи, той не е бил граф, а княз или по- скоро "войвода"- българска титла, която управителите на Влашко (днешна южна Румъния) са наследили, когато са се отцепили от второто българско царство. Нищо чудно и самият Дракула да е имал българска
 жилка. Живял е през 15-ти век и е бил наследник на трона на Влашко, а не на Трансилвания, която тогава е била провинция на Унгария. Като малък баща му бил принуден да го даде като заложник на турците и там малкият Влад преживял много унижения, които посяли в сърцето му омраза и злоба. "Дракула" означава "дракон" и всъщност това е гербът на неговия род, а не обидно прозвище.

И така: когато умрял баща му и във Влашко избухнали размирици, турците изпратили Влад обратно в страната му. Той успял да се възкачи на трона, като прогонил брат си- Раду Хубавия, в Турция. След това обаче данъците, плащани на османския двор в Одрин внезапно секнали. Султанът (Мурад Втори) изпратил двама пратеници с многоброен кортеж в Търговище (столицата на Дракула), за да поискат данъка. Те се държали арогантно и понеже не пожелали да свалят чалмите си пред Влад, той заповядал да ги заковат за главите им с гвоздеи...останалите им придружители заповядал да набият на кол. Така започнало неговото мега кърваво царуване.

Естествено турците започнали война с него. Той ги изпреварил като нахлул в дн. северна България, изловил цифра народ и ги откарал като пленници на север. Султанът сам повел 100 000-дна армия срещу него. Влад имал десет пъти по- малко войска и се затворил в столицата си. Когато стигнал дотам султанът бил потресен! Около Търговище била израснала гора от колове: 10 000 турски пленници се гърчели в адски мъки върху тях. Дори османците се уплашили от зловещата гледка и се върнали назад. Тогава Влад получил прозвището си "Цепеш", което означава "Набивач на кол".

Дракула бил маниакално жесток. Едва ли пиел кръв...поне не пред хората...но за сметка на това обичал да се храни на полето с коловете, върху които се гърчели жертвите му...явно изпитвал удоволствие от стоновете и миризмата на трупове. Бил маниакално смел воин; съюзник на Владислав Варненчик и Валеран дьо Ваврен, които искали да освободят българия от турците. Но настроил срещу себе си западняците, защото бил православен и освен това, когато жителите на Брашов (един от най- големите търговски градове в Унгария) отказали да му продадат оръжие, той ги превърнал в храна за Карпатските вълци. Докато бил на власт, княжеството му било опасано с гора от колове, на които набивал хора за най- малкото провинение.

В крайна сметка, дори румънците се изплашили от своя иначе победоносен владетел и го принудили да избяга в Унгария. Там унгарците го хвърлили в тъмница заради превземането на Брашов. Бил затворен поне 13- 14 години. Накрая решили да го освободят, защото във Влашко се възцарил поддръжник на турците. Дали му войска и го пратили да си вземе обратно трона. Този път обаче бойното щастие му изневерило...армията му била унищожена някъде в Карпатите от турците и техния подставеник...там загива и Дракула...освен ако още не е жив в подземията на някой замък и не продължава да пие кръвта на своите жертви
Caralho Voador

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Вампирите
« Отговор #7 -: 2005-07-10, 12:45 »
Дам...доста добро review правите на Влад Дракуля... Помня една мн яка история ...значи султана в последствие праща пратеници ( незнам с ква цел, но те несвалят чалмите си при отиването си при Влад и затова тои им ги заковава с малки пирони кам главите...)...м-у другото сащо така бях чел че тои кара и някви маики да ядат живи бебетата си ама непомня кфа беше точно тая история...аве ко да ви кажа балканска-варварска кръв си тече у нас...   Наздраве дружина с Никифорова главина...хахаха..

А що се отнася до вампирите ...мн добър мит но след като веднъж научиш историята за измислянето им вече става тапо...! Жалко наистина щерше да е яко ако ги имаше
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Вампирите
« Отговор #8 -: 2005-07-10, 12:48 »
бтв Don Dada щом си историк кажи си мнението за Атлантида и Лемурия имаше една тема...10х предварително
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Вампирите
« Отговор #9 -: 2005-07-10, 15:16 »
Цитат
бтв Don Dada щом си историк кажи си мнението за Атлантида и Лемурия имаше една тема...10х предварително
[div align=\"right\"][snapback]5370[/snapback][/div]
Не ща да го казвам, щото явно предизвиквам негативни емоции у някои хора
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Вампирите
« Отговор #10 -: 2005-07-10, 18:37 »
Цитат
Не ща да го казвам, щото явно предизвиквам негативни емоции у някои хора.
[div align=\"right\"][snapback]5395[/snapback][/div]
Всъщност това ше стане ако се изкажеш с ирония и насмешка... ако дадеш някаква офицялна теза, квато май няма, ше е интересно...
... и побеждават.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Вампирите
« Отговор #11 -: 2005-07-12, 06:23 »
Ако говориш за "маниакално смел" - ето ти доказателства  

1. Не всеки би се осмелил да прикове с гвоздеи чалми към главите на  пратениците на най- силния европейски монарх по това време.
2. Докато Мурад обсаждал Търговище, една нощ Влад, преоблечен като турчин, заедно само с няколко човека, направил нощен излаз от крепостта в османския лагер. Целта му била да убие султана, но се объркал и заклал некъв везир. Все пак паниката сред турчолята била страхотна (може би и тази истинска случка е допринесла за "вампирясването му")
3. Дори и когато е бил принуден да се подчини на Унгария или на султана Дракула се е отмятал и от двамата си господари при първия удобен случай..

Едва ли е бил страхливец...
Caralho Voador

Неактивен [BM]Neophyte

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 175
    • Профил
Вампирите
« Отговор #12 -: 2005-07-17, 23:24 »
специално за дракула незнам толкова но баба ми (която не съм виждал) е разправиля много на баща ми за вампирите... тои не вярваше много но казва че баба ми е вярвала много и е твърдяла че е виждала разни такива индивиди! разказвала му е че е имало и ловци... те са ги наричали "вампировичи" тази дума не ми е много понятна но знам че така са наричали ловците вув македония... баба ми сущо е казвала че тази раса са изчезнали... но според мен никои незнае дали въобще са съществували а камоли дали са изчезнали!
«--==::@Аз нямам мечти! Аз имам цели@::==--»[/color]

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Вампирите
« Отговор #13 -: 2005-07-18, 00:52 »
Цитат
специално за дракула незнам толкова но баба ми (която не съм виждал) е разправиля много на баща ми за вампирите... тои не вярваше много но казва че баба ми е вярвала много и е твърдяла че е виждала разни такива индивиди! разказвала му е че е имало и ловци... те са ги наричали "вампировичи" тази дума не ми е много понятна но знам че така са наричали ловците вув македония... баба ми сущо е казвала че тази раса са изчезнали... но според мен никои незнае дали въобще са съществували а камоли дали са изчезнали!
[div align=\"right\"][snapback]6447[/snapback][/div]

Дам и дядо ми копито има нещо общо с влашко...а именно маика му... често се базикаше с : Chefache Drakule...ама незнам дали така се пише... както и да е де...лично аз мисля че няма такова животно...

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
ВАМПИРИТЕ-истории, митове и вярвания
« Отговор #14 -: 2006-01-23, 18:12 »
предоставям ви два линка на мои разработки по въпроса с материали ИЗЦЯЛО от интернет (да не кажат някои, че съм крала пък си приписвам заслуги - аз просто сглобих това-онова от различни източници)

за вампирите

Елизабет Батори
(И двата линка не се препоръчват за четене от хора със слаби сърца и/или нерви, особено вечер!)
с любезното съдействие на Flint , без чиято помощ хямаше да четете това в момента    (големо черпене за теб, нига!   )
« Последна редакция: 2006-01-23, 23:16 от ???? ? »
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
« Отговор #15 -: 2006-01-24, 13:26 »
Цитат
Вторият линк нещо не ми се отваря, но да ви кажа, комбинирано с блека зад мен, стана направо автентично...  
Само едно уточнение-в първия линк на моменти ми се струва, че приписвате вината за жестокостта на Влад Цепеш на пребиваването му в "затвора" на османците, където "изучил техните мъчения". Всъщност той е отишъл там като заложник, което означава, че не е бил точно в килията на осъдените. Според мен истината е, че това е 15-и век, т.е. човешкият живот се оценява по по-различен начин, поне по време на религиозни войни. Аз бих добавил към това "културният шок" на румънците от жестокостта на Влад Цепеш-не знам защо никъде в историческата литература не се споменава, че неговите изпълнения (за убийствата на пленници, вижте Битката при Варна. А за набиването на кол, справка османското законодателство.) са ненормални за християнски владетел, но напълно подхождат на османски такъв, особено в началото на установяването на Османската империя на Балканския полуостров и експанзията й на запад (която прекъсва едва при Виена и Лепанто).
[div align=\"right\"][snapback]27677[/snapback][/div]
сега, нямам нищо против мнението ти, че цената на живота тогава и сега е различна, даже смятам да се съглася. Но това, че не е пребивавал в затвор наистина не значи ,че не е имал достъп до такива среди на жестокост, нали така? Вярно е, че самия Влад е бил по природа жесток и обкръжението, в което е попаднал като че ли го е отприщило.А за линковете- жалко,но опитвай, материала е наистина интересен  
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Eva

• Гост
« Отговор #16 -: 2006-01-24, 17:16 »
вампири ли !???????? аз живях с един 2 месеца и половина

стар грозен нисък и жена!!!!!!!!!!!  а ина4е граф дракула всеки ден ми пребъркваше телефона и ми практикуваше "праз два шамара" като живеех с него митака егоист и ко. знаят за кво говоря...

ТАКА 4Е ВАМПИРИ ИМА!!!!!!!! И НЕ КРЪВ САМО ДА ПИЯТ АМИ ЦЕЛИЯ ТЕ ИЗПИВАТ И ДУшЕВНО!

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
« Отговор #17 -: 2006-01-24, 17:28 »
Цитат
Цитат
това, че не е пребивавал в затвор наистина не значи ,че не е имал достъп до такива среди на жестокост, нали така?
[div align=\"right\"][snapback]27719[/snapback][/div]
Между другото, доразвих малко темата, но в дневника си, за да не го четат нерегистрирани. Имам си причини  !
[div align=\"right\"][snapback]27721[/snapback][/div]
а би ли споделил разработката си с мен

Неактивен x_tina_

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
« Отговор #18 -: 2006-01-28, 02:41 »
много ми харесаха и двете,но имам едно допълнение освен,че момичетата са били млади те задалжително са били и девствени(просто съм чела за графинята)
« Последна редакция: 2006-01-28, 22:17 от ???? ? »

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
« Отговор #19 -: 2006-01-29, 19:07 »
ей такива потребители обичам - не да ми спамят, а да допълват темите  ех, що не е навсякъде така....

Щом никой не хвали модераторите...ще трия наред, така да знаете  !
« Последна редакция: 2006-02-01, 13:02 от ???? ? »

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
« Отговор #20 -: 2006-02-02, 01:14 »
Цитат
с любезното съдействие на Flint , без чиято помощ хямаше да четете това в момента    (големо черпене за теб, нига!)
Тоя FLiNT, тоя FLiNT ...немаш ядове нигга  колкото съм могал съм помогнал, въпреки, че както видя цялата ралта стана за някви минути време...
« Последна редакция: 2008-06-13, 21:13 от ZAZO »

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Вампирите
« Отговор #21 -: 2007-04-16, 11:55 »
Оказва се, че легендата за вампирите може да бъде обяснена с болестта БЯС. По-рано слуховете за среднощни същества, пиещи човешка кръв, са били приписвани на хора болни от шизофрения, докато един испански невролог не стигнал до извода, че в крайна сметка вампирите са хора страдащи от бяс. Тази идея се зародила у него докато гледал филм за вампири, а по сериозни доказателства получил след задълбочено изучаване на антропологични данни и старинни медицински ръкописи.

По думите на професора описанията на вампирите и болните от бяс хора си приличат удивително много. Освен това, епидемия предизвикана от това заболяване се е разразила в Унгария приблизително през 1721-1728 год. - именно там и именно по това време се появяват и първите легенди за вампири. Приблизително 25% от страдащите от бяс хапят други хора. Мнозина от тях, също както вампирите, не носят в себе си огледала и силно миришещи вещества. Ако болният подуши силната миризма на чесън (едно от популярните оръжия срещу вампири)или види отражението си в огледало, може да получи силни спазми в гърлото и лицевите мускули. В резултат на това, отбелязва невролога, болният може да започне да издава хрипливи звуци, да оголва зъбите си, а по венците му избиват кървави петна.

Повечето вампири са мъже, а заболяването бяс се среща при тях 7 пъти по често отколкото при жените. Вампирите, както е известно, не издържат на дневна светлина, а страдащите от бяс често бродят нощем. Освен това вампирите имат ненормално привличане към представителите на противоположния пол, а при “бясните”, вследствие на заболяването, се получават увреждания на мозъчните центрове контролиращи емоциите и поведението, в резултат на което сексуалната им активност се повишава.

Легендарната способност на вампирите да се превръщат в животни (например, в прилепи) може да се обясни с това, че хора и животни със сходно яростно и странно поведение, могат да се приемат за едно и също същество, смята професора. В началото на ХVІІІ в., когато върколаците били основна тема по вечерните събирания, умрелите често били изваждани от гробовете си, за да се провери били ли са вампири или не. За такива били смятани мъртви, които излеждали като живи или от устата им капела кръв.

При хората починали от бяс, се наблюдава кръвотечение от устата дълго време след смъртта. Ако тялото бъде заровено във влажни и студени райони като например на Балканите, то може да се запази в добро състояние в продължение на месеци или дори на години.

По материали на ИТАР-ТАСС
Inside all of us there si hope...

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Вампирите
« Отговор #22 -: 2007-04-16, 13:57 »
Цитат на: Don Dada

В крайна сметка, дори румънците се изплашили от своя иначе победоносен владетел и го принудили да избяга в Унгария. Там унгарците го хвърлили в тъмница заради превземането на Брашов. Бил затворен поне 13- 14 години. Накрая решили да го освободят, защото във Влашко се възцарил поддръжник на турците. Дали му войска и го пратили да си вземе обратно трона. Този път обаче бойното щастие му изневерило...армията му била унищожена някъде в Карпатите от турците и техния подставеник...там загива и Дракула...освен ако още не е жив в подземията на някой замък и не продължава да пие кръвта на своите жертви

Хм... Не претендирам за особено дълбоки исторически познания, но Влад III е и моят любим персонаж и бях чела, че в Унгария е бил не повече от 6 години (Точно преди да се възкачи отново на влашкия престол, макар и за по-малко от година)и е бил по-скоро в приятелски отношения с унгарския крал, което се подразбира от факта, че той му дава една от принцесите за жена, а Дракуля се покръства в католическа църква (друг е въпросът, че веднага след идването си във Влахия се отказва от католицизма).

Дразни ме фактът, че с името му се спекулира непрекъснато... Особено след излизането на блудкавия роман "Дракула" на Брам Стокър през 1897...

Цитат на: Sensimilla
Оказва се, че легендата за вампирите може да бъде обяснена с болестта БЯС. ...

Ъъъ... Вампирията (Таласемията) е мноого древна болест, която се характеризира с липса на какъвто и да е било хемоглобин в кръвта (червените кръвни телца), защото именно там се развива маларийната бактерия, която в древността ги е трепела като мишки... Естествено, преди не е имало как да си купят желязо на хапчета от аптеката, а най-лесният начин да си го набавят е бил пиенето на кръв. Други легенди за вампири тръгват от епилептиците и нарколептиците, които попадайки в шок изглевдат мъртви. Предполагам, че е стряскащо, погребвайки някой близък, той да скочи от гроба... Та от там живите мъртви... Освен това, по време на чумната епидемия в Европа също има "бум", ако мога така да се изразя, на легенди за "живите мъртви", защото в много случаи мъртъвците не са били наистина мъртви... Имало е практика по-богатите семейства да наемат човек, който при евентуална смърт да забива кол в сърцата им (сигурен начин да умреш), та от там и практиката със забиването на кол в сърцето... Среброто идея си нямам от къде идва като метод за убийството на вампир...
« Последна редакция: 2007-04-16, 13:57 от erdbeermund »
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Вампирите
« Отговор #23 -: 2007-04-16, 16:18 »
Цитат на: erdbeermund
Естествено, преди не е имало как да си купят желязо на хапчета от аптеката, а най-лесният начин да си го набавят е бил пиенето на кръв.
И последния да затвори вратата...Желязо можеш да си набавиш от толкова много видове храна (СПАНАК!!!), един приятел на баща ми даже преди време е забивал пирони в ябълки да престоят за по 1 нощ да се отделят железни частици в тях и след тва ги е ял щото е страдал от някъв недостиг на желязо. А и не вярвам простите селяндури през средните векове да са знаели кво е хемоглобин, недостига му и че в кръвта изобщо има желязо...

Предстаам си само как се прибира пичагата с боздугана вечерта в замъка и вика: "Жена, паднал ми е хемоглобина нещо тия дни - ше ида нощес да ръфна 2-3 невинни жертвички да си опраа нивото на червените кръвни телца..."    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
Вампирите
« Отговор #24 -: 2007-04-17, 07:43 »
Цитат на: erdbeermund
Среброто идея си нямам от къде идва като метод за убийството на вампир...
вече от горе долу 1 час се опитвам да намера в гугъл, откъде наистина идва и частта със среброто, но така и не намерих   
но пък попаднах на други много интересни факти, както и на едно мнение от някъв форум което не мога да се сдържа да не го цитирам щото си умрях от смях :Р
Цитат
Преди хората са вярвали в тях,но сега ние знаем, че не съществуват. Наистина, може и да е имало вампирясали, но не вярвам, че и сега има, особено като имам предвид, че технологиите са напреднали и нито един вампир не би оцелял в такива условия. Камерите записват всичко, а съвременните оръжия са на наша страна. Все още някой се разхожда из неосветените улички, но спокойно мога да кажа, че това са хора, които се прибират късно от работа. Всички злодеяния са извършени от зли хора.
Вампири не съществуват! Както и всякакви митични същества, това са измислици на човечеството. И мога да докажа тезата си!
хахахаа, супер лудо е   

все пак намерих и някои интересни места където има какво да се почете, примерно Tyk
« Последна редакция: 2008-06-13, 21:16 от ZAZO »
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Вампирите
« Отговор #25 -: 2007-04-17, 09:17 »
Ммм да, това последното е много интересно, аз съм чел друг роман на античния автор Апулей- "Златното магаре", който е много забавен (напомня на "Барон Мюнхаузен") и в който също се споменава за вампири. А според някои първият вампир в историята била Лилит, споменавана в някои апокрифни раннохристиянски текстове, която била първата жена на Адам, още преди създаването на Ева...
« Последна редакция: 2007-04-17, 09:18 от Knight of Outremer »
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Вампирите
« Отговор #26 -: 2007-04-17, 12:03 »
Всъщност аз доколкото знам Господ наказал Каин (по-малкия син на Адам) щото пречукал брат си за вечни времена да не може да погледне слънцето и да тряа да пие кръвта на децата си за да живее и така тоа пич станал първия вампир, после той с таа Лилит праил некви мръсотии и така...

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Вампирите
« Отговор #27 -: 2007-04-17, 12:52 »
Цитат на: FANatic
все пак намерих и някои интересни места където има какво да се почете, примерно Tyk

~~Страхотно ;р Наистина има някои много интересни неща.Благодаря!    

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Вампирите
« Отговор #28 -: 2007-04-17, 13:28 »
Цитат на: Ping?im
И последния да затвори вратата...Желязо можеш да си набавиш от толкова много видове храна (СПАНАК!!!), един приятел на баща ми даже преди време е забивал пирони в ябълки да престоят за по 1 нощ да се отделят железни частици в тях и след тва ги е ял щото е страдал от някъв недостиг на желязо. А и не вярвам простите селяндури през средните векове да са знаели кво е хемоглобин, недостига му и че в кръвта изобщо има желязо...

Предстаам си само как се прибира пичагата с боздугана вечерта в замъка и вика: "Жена, паднал ми е хемоглобина нещо тия дни - ше ида нощес да ръфна 2-3 невинни жертвички да си опраа нивото на червените кръвни телца..."    

Кхъм, да съм споменала човешка кръв? Освен това... Нека да ти дам практически пример при тези твои огромни познания по диетология (  ) ; с хронична анемия съм и, повярвай ми, от спанак и ябълки с пирони нищо не става  
Да не говорим, че явно си толкова запознат с недостига на желязо, че дори не ти стига сивото вещество да съобразиш, че тези хора са немощни (едва ли биха могли да развяват боздугани)
Друго нещо, което би следвало всеки човек със среден коефициент на интелигентност да съобрази е, че не е нувно да си завършил медицина или да знаеш точния състав на кръвта, за да знаеш от какво ти става по-добре и от какво - по-зле.

Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
Отговор на: Вампирите
« Отговор #29 -: 2007-09-07, 01:18 »
темата за Лилит и аз съм 4увала 4е тя е първият вампир.
тези същества се срещат в митологията на по4ти вси4ки народи.зли духове като Лилу са споменати в митологията на вавилон и шумерите.тези зли духове са били жени демони бродещи през нощта и търсещи жертви(главно бебета или бременни жени)една от тези жени демони е Лилиту,която по-късно била при4еслена към юдейската митология под името Лилит като първата жена вампир.
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.