Автор Тема: Има Ли Бог  (Прочетена 50622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #90 -: 2006-02-21, 20:10 »
Бог има.Бог е всичко или по-точно във всичко,което ни заобикаля.Всеки вярва в нещо и това си е неговия Бог.
Хората създават този Бог,защото имат нужда да вярват в нещо чисто според тях.И ето тук е богът.На едно или друго...все е Бог без значение какъв.По един или друг различен начин всеки вярва в нещо  и това именно е неговия Бог.(май се повторих малко или немм...)За мен\според мен така стоят нещата.

А иначе в този 'народен Бог' вярвам,да.Обичаите,празниците ги  почитам.
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Lucifer

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #91 -: 2006-02-23, 16:21 »
Цитат
Бог има.Бог е всичко или по-точно във всичко,което ни заобикаля.

надушвам "Стигмата" тук 
« Последна редакция: 2008-08-19, 21:03 от tech_noir »

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #92 -: 2006-03-22, 09:12 »
Асен Г...аве незнам какво си гледал ти и какво не...но предполагам, че визираш 1994...е тогава небяхме на финал за жалост...а бог....аве нека който вярва в него да е жив и здрав...всеки има право на мнение
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #93 -: 2006-07-28, 15:01 »
Цитат на: SHEMETNA
И друго....Баба Ванга.За мен това е един феномен,единствената или може би една от малкото жени,които наистина са имали дарби да виждат отвъд границите на видимото...Оспорвате ли дарбите и?Допускате ли ,че е била шарлатанка и че толкова много хора,които и до днес разказват за срещите си с нея с притаен дъх,си измислят?
Отричате ли,че е имала такива дарби?!

Да, за мен бабичката също е един феномен - толкова народ да подлъже ... въпреки, предполагам, бабето нищо не е виновно, най вероятно тя си е обикновена кукувица, ама журналистите са надушили лесна плячка в нейно лице и давай!

Да, отричам дарбите и - във всяко едно бълнуване може да се намери пророческа следа...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #94 -: 2006-08-11, 18:51 »
предпочитам да вярвам, че има Бог, защото му пратих хиляди молитви, като умра да стана съветник на мефистофел и никога няма да му се пречкам на Господ, за тва сега сея грях след грях барем и с това и с молитвите си заслужа да ме изпратят в  ада на няква дейност- не на жертва естествено, съзнанието и себелюбието ми не го позволяват
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #95 -: 2006-08-13, 01:39 »
в крайна сметка аз искам да вярвам 4е има ако няма6е сигорно няма6е да издържа все пак олеква малко като отправи6 едан молитва връ6та ти малко вярата в по-добрия живот
« Последна редакция: 2006-08-13, 01:40 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Има Ли Бог
« Отговор #96 -: 2006-08-13, 07:14 »
Ти се молиш?Кога,преди лягане ли?Мислех,че само по филмите го правят  
Бог няма!Осъзнайте се!Аз съм атеист и не вярвам в такива свръх неща.С какво той ми е доказал,че съществува?С нищо!Когато го видя,или се случи невероятното въпреки че няма изобщо НИКАКЪВ шанс да се случи - тогава ще повярвам.

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #97 -: 2006-08-13, 14:16 »

Бог или каквото е там съществува. Защото докато има вярващи, има и божество... Но поне според мен той не е възрастен чичко с дълга брада и бяло расо, който живее на небето... Бог е у всеки човек; той е това, в което вярваш най-силно. Той не е нещо сввръх естествено, нито пък семогъщо... За мен Бог е моралът, който ни набиват в главите от малки. Защото ако не беше Църквата, нещата щяха да са мноого по-зле... Без страх от Бога, човека става неконтролируем и опасен. За него няма смисъл да бъде искрен, добронамерен, съпричастен... (в повечето случаи, разбира се)  (С тоя пост май оставих впечатление, че съм вярваща... Не съм... Просто съществуването на един бог винаги е полезно  )
« Последна редакция: 2006-08-13, 14:16 от erdbeermund »
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #98 -: 2006-08-13, 15:42 »
Цитат на: Punkass

Не само по филмите.Аз го правя също...Всяка вечер,преди да заспя.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #99 -: 2006-08-13, 17:02 »
.

не не се моля всяка ве4ер но просто понякога 4овек има нужда
хубаво е да вярва6 в не6то

Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #100 -: 2006-08-13, 20:51 »

Wtf?!

Тая тема не е за мене...зе на секта да ми прилича...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #101 -: 2006-08-14, 10:31 »

Wtf?!

Тая тема не е за мене...зе на секта да ми прилича...

Айде сега! Темата си е хубава - пълно е с атеисти. При това, имайки в предвид че не всички вярващи са сектанти...

Цитат
Бог е у всеки човек; той е това, в което вярваш най-силно. Той не е нещо сввръх естествено, нито пък семогъщо... За мен Бог е моралът, който ни набиват в главите от малки. Защото ако не беше Църквата, нещата щяха да са мноого по-зле... Без страх от Бога, човека става неконтролируем и опасен. За него няма смисъл да бъде искрен, добронамерен, съпричастен... (в повечето случаи, разбира се)

Да, интересно, когато Великата Инквизиция е горила Коперник на кладата - дали в главата са му минавали същите мисли за църквата? Въпреки че вие не твърдите че трябва да се вярва в църковния бог ... хм, да склонен съм да се съглася със вашето мнение - ако примем, че се подразбира че бог - това са личните убеждения на даден човек, и неговата съвест. Но защото тогава тези неща да ги наричаме с името "бог", при условие че те вече си имат наименования?
« Последна редакция: 2008-08-19, 21:04 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #102 -: 2006-08-14, 10:39 »
Цитат на: Eva
предпочитам да вярвам, че има Бог, защото му пратих хиляди молитви, като умра да стана съветник на мефистофел и никога няма да му се пречкам на Господ, за тва сега сея грях след грях барем и с това и с молитвите си заслужа да ме изпратят в  ада на няква дейност- не на жертва естествено, съзнанието и себелюбието ми не го позволяват

Хъм, съветник на Мефистофел - ама вие сте доста амбициозна, не е ли малко височък поста? При това като се има в предвид че пращате молитвите си към Бог, пък той да ви ходатайства пред Сатаната за длъжност, бих казал - че това меко казано, е доста нахалничко! Не забравяйте, че те са две конкуриращи организации.  Също така, вие обещавате да не се пречката на господ, след смърта си, но той да ви уреди при Дявола като съветник, та вие какво бихте посъветвали в такъв случай Люцифер - да не се пречка на дядо Господ? Съвета ви би бил некоректен - все пак те са в хилядолетна война, абе с две думи трябва да преразгледате тактиката си - защото в противен случай има опасност да разгневите и двамата и тогава, най вероятно - в казана!

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #103 -: 2006-08-14, 11:45 »
Цитат на: Александр
Но защото тогава тези неща да ги наричаме с името "бог", при условие че те вече си имат наименования?

Защото всеки човек има нужда от вяра в определен момент от живота си. Защото, да речем, ако е откраднал, а съвестта го мъчи, той може да се обърне към някоя икона и да поиска прошка и пр.    Бог е успокоението на човека.
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #104 -: 2006-08-14, 12:48 »
Хъм, ако е откраднал, а съвеста го мычи - да се помоли на иконата... не е ли по добре - да не вярва в бог, и да не краде, защото иконата няма да му даде прошка?
В същност, винаги съм смятал, че вярващите извършват същото количество престъпления - като атеистите. Просто лицемерното човече си мисли, че като повтаря достатъчно пъти - "Господи прости ми", и редовно пали свещи в църквата - ще си уреди добър задгробен живот ... боже, каква глупост и пошлост! По принцип, човек е толкова незначителен и жалък, а претендира за вселенско значение, не му се вярва че като умре - умира за винаги, иска му се вечен живот и вечни наслаждения. Именно за това си е измислил задгробен свят, за да се нада че на някой (по висш) му пука за дребния му и незначителен животец. Принуден съм да ви разстроя, уважаеми дами и господа, на никаква висша сила не и пука какво правите. Мислите ли си че на един висш разум (да предположим че съществува) ще му е интересно да наблюдава жалката биологически-активната маса наречена човечество? Та какво интересно може да има там?
 Ако бог съществуваше, и наистина се е интересувал от човешките деяния, то за толкова време наблюдения - със сигурност би умрял от скука. Друг е вариянта да наблюдава само най ярките представители на човечеството, просто за забавление - не да ги съди, но тогава пак се получава неприемливо за човечеството - жалка съдбе да служиш за клоун на една по-висша сила, един вид хамстер който живее в аквариум за да забавлява стопанина си.
Както и да е, големия бум в развитието на науката и техниката убедително доказа, че такова животно като бог няма. Разбира се на повечето хора - това не им се иска да е така, ами какво да ви кажа - вярвайте, щом ви харесва! На мен, лично, никога не ми е харесвало да живея със затворени очи и да се самоутешавам със разни измислици които не са актуални вече поне от 500 години, аз избирам живота в реалноста!

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #105 -: 2006-08-14, 13:39 »
Принуден съм да ви разстроя, уважаеми дами и господа, на никаква висша сила не и пука какво правите. Мислите ли си че на един висш разум (да предположим че съществува) ще му е интересно да наблюдава жалката биологически-активната маса наречена човечество? Та какво интересно може да има там?

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #106 -: 2006-08-23, 04:13 »
Хъм, ако е откраднал, а съвеста го мычи - да се помоли на иконата... не е ли по добре - да не вярва в бог, и да не краде, защото иконата няма да му даде прошка?
В същност, винаги съм смятал, че вярващите извършват същото количество престъпления - като атеистите. Просто лицемерното човече си мисли, че като повтаря достатъчно пъти - "Господи прости ми", и редовно пали свещи в църквата - ще си уреди добър задгробен живот ... боже, каква глупост и пошлост! По принцип, човек е толкова незначителен и жалък, а претендира за вселенско значение, не му се вярва че като умре - умира за винаги, иска му се вечен живот и вечни наслаждения. Именно за това си е измислил задгробен свят, за да се нада че на някой (по висш) му пука за дребния му и незначителен животец. Принуден съм да ви разстроя, уважаеми дами и господа, на никаква висша сила не и пука какво правите. Мислите ли си че на един висш разум (да предположим че съществува) ще му е интересно да наблюдава жалката биологически-активната маса наречена човечество? Та какво интересно може да има там?
 Ако бог съществуваше, и наистина се е интересувал от човешките деяния, то за толкова време наблюдения - със сигурност би умрял от скука. Друг е вариянта да наблюдава само най ярките представители на човечеството, просто за забавление - не да ги съди, но тогава пак се получава неприемливо за човечеството - жалка съдбе да служиш за клоун на една по-висша сила, един вид хамстер който живее в аквариум за да забавлява стопанина си.
Както и да е, големия бум в развитието на науката и техниката убедително доказа, че такова животно като бог няма. Разбира се на повечето хора - това не им се иска да е така, ами какво да ви кажа - вярвайте, щом ви харесва! На мен, лично, никога не ми е харесвало да живея със затворени очи и да се самоутешавам със разни измислици които не са актуални вече поне от 500 години, аз избирам живота в реалноста!

Първо изкам да отбележа на някой хора, според библията, човек трябва да вярва във Бог, без да го вижда и чува, защото, ако всички го видят няма да има смисал във вярата.
Ако ти си "незначителен и жалък" не е нужно да слагаш всички хора във тези твой думи !
След смъртта живот няма, няма защото живота е това което в което сме сега, след това ДУШАТА на човека получава вечен живот(само, че тук не става въпрос като живота на планетата Земя). Душата е това което те кара да избухваш , това което те кара да съжеляваш някой, тя е това което те кара да обичаш майка си, баща си, братя и сестри и мразиш - Тук Биологията няма отговор на тези въпроси/отговори!
Щом сме си измислили задгробния "живот" ти ще кажеш, ли какво има, като не си бил там ? Нима Нострадамус със неговите видения и документирани писания който са се случили много много след неговата смърт са били измислица(1500г.)? Като той не просто предстаказва той дава ултиматом, той е не е говорил просто така, винаги е посочвал години за предсказанията му и те се збътват. Едно от тях което, скоро беше "дешифрирано" там, той казва, че 2020 година "ще вали кръв". При избухването на ядрена бомба действително няколко дена небето е черно(не тъмно, ЧЕРНО), и вали кафяво,червеникава вода(потвърждение - Хирошима). Има и още една теория- при запалването на големи петролни кладенци в доста голям отчастак "падат/валят" вещества от непречистения петрол, който са черно,кафяви(доказателство - Ирак).
1500 години, ако си бил жив и някой ти кажи за "голяма плуваща риба, бълваща огън от себе си" ти какво ще си помислиш ? Да, но писанията му, се пазят и разпространяват до ден днешен, прочети може и да научиш нещо вместо да дрънкаш тапизми !
Вишата сила, коята пак обиждаш(ясно ми е на какъв акъл си), дори не си си направил труда първо да прочетеш после да плуеш ! За да утидиш във рая(и ада, или какво е там незнам) или по-точно във "вечния живот" ти трябва да го заслужиш, защото след смърта няма време за прошка, думата е Вечна и ти сам трябва да избереш Вечни мъки или Вечен рай
Виждам, че акъла ти е колкото Рам паметта на твоя компот, но него показвай във всяко твое изречение . ЗА ДА ИЗКАШ ВЕЧЕН ЖИВОТ ВЪВ РАЙ трябва да го заслужиш, пред очите на Бога и точно за това тук идва живота на Земята, трябва да вярваш във него без да го виждаш, а само спомена във душата която те кара да се сещаш, че сте се виждали преди да се родиш !  
Нима 7 годишното момиченце(бих казал 7 годишната жена), която още на 6 години, казва, че е била жена на лекар който я е умъртвил и заровил в близост до къщата - след доста месеци спорове, тревоги , и изкания на "момиченцето" да проверят родителите и се съгласяват и се обаждат в полицията и във двора на къщата в която е "живяла" е открит труп на жена(жената която се е водила за изчезнала). Сега този лекар е във затвора(забравих кой щат във америка), тук мога да та залея, че да та удавя от факти, че има неща на който човек, не може да даде отговор. Колкото до момиченцето, тя няма спомени, от срещи със Бог, нито някакви спомени от предишния си живот, всичко и се явява докато спи(сънува). Хиляде и Хилядите случай да хора прекарли тежка амнезия или в краен случай кома, разказват, за светлина и гласове, гласове който незнаеш от каде идват, не виждаш образ, но го чуваш!
А нашата наука която викаш, че всичко е доказала ще я опровергая много, бързо !
Във учебниците се споменава температурата на слънцето, която е невъзможно да се определи със точност(макар и те да са я определили), чрез цвета на слънцето - забележете, че това е било ФАКТ просто погледнали снимка на слънцето(от сателит) и определиха със точност температурата във центъра на Слънцето - Пълни глупосто, обаче човека си е взел милиончетата, за свойте твърдения, а дали са вярни това никой още не може да каже, повечето информация която се учи сега е на хора починали преди МНОГО, МНОГО години, без никакви лабораторни изледвания, но славата и парите много бързо я печелят. Също почва да се забелязва нещо което всички сме учили, че само на планетата земя има вода. Обаче на Марс е факт, че има замръзнали подводни реки, това е, просто не са правени изследвания, ето сега "Сатурн" "Уран" "Нептун" "Плутон" са последните планети във слънчевта система, които не са изледвани, но пък иначе фолософски твърдения веднага почват да твърдят. Как може ние да сме стъпвали само на Луната, а да казваме, от какво е изградена "почвата"(забравих точната дума), на последните четери планети, които дори със сегашните свърх модерни сателити не могат да достигнат дори на снимка "почвата" а само планетата като цяло ?
Как ще твърдиш, че науката доказала всичко и това бог, нямало галактиката се е образувала преди незнам си колко милярда години(как е изледвано, с каква техника - никой не казва, защото не е използвана такава - то просто няма такава апаратура), планетките са се появили, нашата планета Земя също някак си се е появила, животните тук забелижете, те не просто са се появили "някак си", а й на всичкото отгоре са били зависими едно спрямо, друго и спрямо природата(дървета, околности, плодородна почва и т.н. - тоест едното има нужда от другото за да живее- тук не става въпрос, едното да изяде другото, а като природен фактор ! Накрая, ние сме се появили от "някаде си", обаче заради грешка във системата на незнам си кое, сме надарени със ум и разум, да знаем кое е правилно и кое грешно. Да знаем, че кравите се доят, пилетата се ядат, да знаем, че рибата плува докато спи. Е просто, аз във такива простотий и да изкам, не мога да вярвам, то нестига, че никой не показва, черно на бяло как аджеба е станало това, ами отгоре на всичко повечето учени, кратко казано твърдят това  - "Абе появили сме сме от някаде, ама сега не мога да ви кажа от каде"
Щом никой, не може да ми каже как толкова странни неща са се случили на планетата Земя, аз съм длъжен да вярвам, че има по виша намеса !

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #107 -: 2006-08-23, 10:33 »
Цитат
Накрая, ние сме се появили от "някаде си", обаче заради грешка във системата на незнам си кое, сме надарени със ум и разум, да знаем кое е правилно и кое грешно. Да знаем, че кравите се доят, пилетата се ядат, да знаем, че рибата плува докато спи. Е просто, аз във такива простотий и да изкам, не мога да вярвам, то нестига, че никой не показва, черно на бяло как аджеба е станало това, ами отгоре на всичко повечето учени, кратко казано твърдят това - "Абе появили сме сме от някаде, ама сега не мога да ви кажа от каде"
Щом никой, не може да ми каже как толкова странни неща са се случили на планетата Земя, аз съм длъжен да вярвам, че има по виша намеса !

Автора на даденият текст, вероятно, никога не е чувал за теорията на сър Чарлз Дарвин? Виждате ли, уважаеми господине/госпожо, на всички тези въпроси, за които вие нямате отговор, човечеството си е отговорило много много отдавна. Повече четете научна литература - тогава много неща ще ви се изяснят, и по малко се занимавайте със сектантска и друга подобна литература - по спокойно ще живеете.

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #108 -: 2006-08-23, 22:44 »
Еми, имам леки спомени,че е имало еволюция и бълхата, слатанала слон, маймуната човек и т.н.. Обаче тази теория на човека който хвалиш е през 1800(и незнам коя си)година. Всички негови дума са предположения, няма нищо завършено. Ние сме толкова далеко от истината, че не можеш да си представиш. Всеки учен дава свой аргументи за историята на Галактиката, ако един каже нещо, веднага другия се мъчи да опровергае негова теза със своя, че така не може защото, така.. така.. Ако утре по БТВ видиш Наса, който казват, че са открили риби на "Непрун", като ти показват снимки правени да не казвам каде, както по Дискавари, даваха да се вее Американското знаме на Луната като там няма атмосфера. Просто това е Бизнес, не разбиш ли, никой него интересува, дали е така или не, незнам как да ти го кажа за да ме разбереш. Срешнали са два атамота и планетата пройзлязла - това как ще ми го обясниш, пълни глупости са за мен. Точно за това, казах тези ясни на всички научни "доказателства" който са били преди много много години и хората освен каруца друга техника са нямали, обаче температурата на слънцето са я определили до микрон, има и още доста пример...
Не съм сектант нито се занимавам със Църквата или нещо свързано с Бог, ако направим справка и аз на ден правя по 134134 грехове, но пък си вярвам, че има Господ. Това, че не изпълнявам някой неща, не ходя на църква и т.н. не значи, че не вярвам във него - това имам предвид, както някой знаят, че убий стовото се наказва със затвор, но пак убиват. Точно така, аз вярвам във Бог, просто вяра никакви други глупости от тези най-набожните(ако мога така да се изразя).

Добре де, що не се регистрираш като пишеш бездруго тия дълги постове! - бел. на мод.
« Последна редакция: 2006-08-24, 17:27 от Don Dada »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #109 -: 2006-08-24, 09:48 »
Цитат
Срешнали са два атамота и планетата пройзлязла - това как ще ми го обясниш, пълни глупости са за мен.

Ами повече наблягайте на науките, уважаеми, тогава много неща ще ви се изяснят. Ах, да, по малко гледайте ВТV, по телевизята въобще нищо истинско не показват. Четете повечко, това помага, да именно учебници четете - там всичко доста нагледно е обяснено, ако не ги разбирате почнете от по лесните - лека полека, ще проумеете и теориата на Големия взрив и Питагоровота теорема и Дарвиновите "Видове". Дерзайте и успех - знанието е сила, както е казал другаря Ленин!

Неактивен ????????????

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 53
  • ???????,?? ?? ????????...
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #110 -: 2006-10-20, 16:15 »
Абе чак Бог,което аз приемам като същество с  човешки облик,не,но нечовешка сила,мисля че няма,ноо определено има някаква сила,която е по-силна от нас.
« Последна редакция: 2006-10-20, 16:16 от ???????????? »
Кръв по острието има
Любовта в душата й погина
Погледа й от омраза замъглен е
Вече чувства няма
Вместо сърце-празна яма
Очите й са две парченца лед
Погледа й празен
Тялото й в рани
Дрехите раздрани
Няма ли кой да я спре?
Сърце да й даде...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #111 -: 2006-10-21, 11:38 »
без майтап има...Има Бог аз вече съм сигурна, няма да казвам що, щото ще ме помислите за луда...тоест за още по -луда от преди, но знам, че има ...
от друга страна ако не вярвате на мен- ние трябва да сме едни много тъпи копелета след като хилядолетия се водят войни за него ....

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #112 -: 2006-10-21, 11:50 »
Кажи,за да ти повярваме ( е аз няма   )

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #113 -: 2006-10-22, 03:11 »
пънки няма смисъл - книга мога да напиша по въпроса...въобще....адски е дълго и за много ще звучи като фантазия....за мен е или злокобна или блага реалност... не искам да обяснявам дори ... няма смисъл...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #114 -: 2006-10-22, 12:17 »
Ева, моля те, сподели... Интересно ми е да чуя. Аз също вярвам в Господ.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #115 -: 2006-10-22, 14:12 »
Споко,много хора казват,че са го виждали и че им е доказал,че съществува.Е естествено това са такива,които вярват в Бог.Така,че Евче,тук едва ли някой тук ше те земе за подбив.Кажи на кратко,ако не е прекалено лично  
« Последна редакция: 2006-10-22, 14:12 от Punkass »

Неактивен amyto

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 51
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #116 -: 2006-11-15, 20:20 »
Ами аз си вярвам в Бог  ...Деазнам..случвали са ми се некфи неща,които по моите разсъждения показват,че има Бог  Аве,варвам си ...

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Има Ли Бог
« Отговор #117 -: 2006-11-18, 11:17 »
По принцип не вярвам в Бог, но всеки 'народ' /така да го кажа/ има нужда да вярвя в някой, да се доказва пред него и да мисли че има нещо по силно от него което ще му помогне. Още преди в историята всички народи са си имали богове, те сами са си ги 'издигали' и почитали. Не вярвам и в задгробния живот /всъщност доста често съм се замисля какво е след смърта? няма вече АЗ... само едно безкрайно нищо? но ще му дойде времето на този отговор../ защото ако имаше задгробен живот какво ние постоянно ще си живеем някаде до безкрайност??? малко невъзможно ми се вижда.. Както казах не вярвам в тези работи нО незнам защо като съм ходила на църква /случвало ми се е/ и като застана на входа се чувствам ужасно нищожно малко никакво човече, някак си величестено ми се вижда   .... Доста хора /да ги наречем вярващи/ се молят само когато испаднат в някфо ужасно положение, когато изгубят някой или когато са сами, нали се молят за нещо по-добро, а защо не благодарят за това което им се случило /хубавите неща/? А и ако има бог защо умират толкова хора например деца ? В смисал нали той трябвя да гледа това... защо го позволява ???
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

egoist

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #118 -: 2007-01-31, 11:40 »
Цитат
...в действителност Исус е бил просто странстващ равин. Бездомен еврейски мирен активист. Кажи ми, след като научи това, дали би позволил на сестра си да се омъжи за Исус? Ами на дъщеря си? Дали щеше да ти хареса да се нанесе в съседната къща? По всяко време на денонощието да се мъкнат проститутки, митари и грешници, а той да очаква твоята жена да отиде при него и да измие мръсните му активистки крака?
Tом Робинс

Тц, тц...   

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #119 -: 2007-02-07, 00:44 »
Ако мога да си позволя едно малко по-дълго изказване...
значи...  Чували ли сте за Енох??? "Апокрифите на Енох"???
така... значи... преди няколко дена четох, че са открили останките на хора от друг вид... демек хора като нас, само че с видови разлики помежду ни... това откритие превръща хрониките или апокрифите на Енох в едно изключително реално четиво, че даже по-достоверно от Библията... Бог някакъв има за всеки и за всички, но кой е той и какъв е? до каква степен Свещената книга е истина?! възможно ли е цялата ни вяра да се осланя на една измислена и зле преписана чужда история?! Лично аз, макар и да вярвам в Бог (не точно този който ни учат де но няма значение), намирам всички доказателства за доста достоверни и започвам да мисля, че има нещо свързано с Христианството и другите религии, което намирам за крайно неприатна манипулация...    дано ме хващате на къде бия...  
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"