Автор Тема: Има Ли Бог  (Прочетена 51122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« -: 2005-06-23, 13:27 »
Ако си вярващ ше ти е интересно... ако не си - отдели някой път време да го погледнеш... може и да ти хареса...

В религията, както и във философията, строго научното доказателство е немислимо. Човешкото мислене е ограничено и не може да обхване неограничения Бог. Алберт Айнщайн казва: "Виждам часовника (т.е. творението), но не мога да си представя часовникаря" (твореца). А пророк Исая пише: "Вдигнете очите си нагоре, та вижте: Кой е създал тия светила, и извежда множеството им с брой? Той ги вика всичките по име. Чрез величието на силата Му, и понеже е мощен във власт, ни едно от тях не липсва" (Исая 40:26).
    От опит знаем, че всяко нещо има своя причина. Ето как Исак Нютон изразява това: "Удивителният ред във Всемира може да се припише само на едно могъщо и премъдро Същество".
    Напоследък някои космолози говорят за някаква логика в устройството на Всемира. Логика, която преследва определена цел. Излиза, че над Вселената властва разум. Библията казва за този Разум: "Защото всяка къща се строи от някого; а Тоя, Който е устроил всичко, е Бог" (Евр. 3:4). Дори скептикът Волтер пише: "... не мога да мисля, че този часовник (т.е. светът) няма часовникар".
    Микросветът също говори за своя Творец и мъдростта Му. Физикът Макс Борн в есето си "Моят живот и възгледи" пише:" Атомът и аз бяхме задружни до съвсем скоро. Аз виждах в него ключ към най-съкровените тайни на природата и той ми откри величието на творението и на Твореца".
    Псалмистът възкликва: "Колко са многовидни Твоите дела, Господи! С мъдрост Си направил всичките..." (Пс. 104:24).
    Вероятността да се появи една жива клетка от случайна среща на химичните елементи е нулева! Биологът Леконт де Нойи е изчислил, че това може да се случи един път на 10321 години. Имайте предвид, че възрастта на нашата галактика се изчислява на 1010 години! Великият Луи Пастьор е опровергал хипотезата за самозараждането и е доказал, че живот има само от живот. Христос представя този принцип с думите: "... както Отец има живот в Себе Си, също така е дал и на Сина да има живот в Себе Си" (Йоан 5:26). Въпросът "Кой е създал Бога" е нелогичен. Ако Бог е създал всичко, т.е. ако е Първопричина на всичко и ако Той е създаден, това значи, че не е Първопричина.
    Нека сега се обърнем към дилемата "има Бог, няма Бог" и да видим какви са последиците, произтичащи от двете решения. Ако няма Бог, ако човек е произлязъл от маймуната, тогава понятия като морал, нравственост, съвест, са без смисъл. Атеистичният принцип "Право е онова, което е полезно", е абсурд. Същото важи и за "Целта оправдава средствата". Такъв начин на разсъждение Библията представя в Пс. 14:1: "Безумният рече в сърцето си: Няма Бог. Поквариха се; сториха развалени дела; няма кой да прави добро".
    Съвсем различно изглеждат нещата ако реша, че има Бог. Човешкият живот има висш духовен смисъл - формиране на добродетелен характер, стремеж към пълно единение с Бога, Ап. Павел изразява тази мисъл в Еф. 2:10 така: "Защото сме Негово творение, създадени в Христа Исуса за добри дела, в които Бог отнапред е наредил да ходим".
    Щом има Бог, хората са братя, защото имат един общ Баща. Когато забравим Бога, ние се отдалечаваме един от друг, няма какво да ни обединява. Защото в името на какво да обичам и почитам един човек, който ми е абсолютно чужд и по произход, и по народност, по култура, може би по образование, интереси или материално състояние? Но в името на Бога ние можем да смятаме всеки човек за свой брат, независимо от хилядите различия и противоречия.
    От гледна точка на човешката психика Бог е незаменима душевна и духовна потребност. Без Бога няма трайно щастие, няма мир и радост в душата. Нищо не може да замени Божията любов и топлина. Без Бога всичко е суетно, мимолетно и празно. Достоевски казва в книгата си "Бесове", че човек няма нужда само да е щастлив. Всекидневният хляб не е единствената храна, към която да се стреми. Той има нужда да вярва всеки миг, че съществува висша радост. Той има нужда да вярва в нещо, което не може да се достави нито чрез работа, нито чрез хитрост. Той има нужда да вярва в неизмеримото, непонятното, безкрайното. "Ако бихме лишили човечеството от това безкрайно велико, то би умряло от отчаяние", казва Степан Трофимович в последната глава на "Бесове".
    Без Бога няма утеха. В Пр. 14:32 четем: "Нечестивият е смазан във време на бедствието си, а праведният и в смъртта си има упование".
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #1 -: 2005-06-23, 23:15 »
Усещам,че сега ще има голям спор...Но както и да е.Аз съм тук,за да си отворя голямата уста за пореден път с желанието да изкрещя,че БОГ съществува!Той е най-висшата сила,той е този,който винаги ни помага,а ние не го оценяваме....Той е създатетлят ни ,покровитяле ни,той е всичко.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #2 -: 2005-06-24, 01:37 »
Ами лично моето мнение е че няма бог.... аз не вярвам в нищо друго освен в себе си.... много сам далече от всяккакви религии... седя си здраво на земята и гледам да се справям с живота.. Не виждам смисала да вървам в нещо което не виждам... Глупаво е например да вярвам шот мама и татко са казали че има някой там горе... тъпо е ... не казвам че сам някакъв заклет безверник, но просто не сам склонен да вярвам в нещо за което нямам нагледни доказателства.
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #3 -: 2005-06-24, 11:03 »
Цитат
не че искам да кажа нещо на въпреки обаче това изказване звучи много сектантско, точно затова не обичам религията, защото когато прекалено много се задълбочат хората и стават крайни, водят се войни на религиозна основа! Това ли е "вашия" бог, бог който сее смърт и войни? да допуснем че има бог, в такъв случай ако нямаше бог сега нямаше да се избиват хората от близкия изток, война която продължава вече от незнам колко години!

Очаквайте тема "Вярата VS Религията" 
"И рече Господ: Обичайте се! Обичай ближния си така както обичаш себе си и мене, твоя Бог. И не прави на другиго това, което не искаш на тебе да правят!!... сто години по-късно хората се избиваха, за да покажат кой е разбрал по-добре думите Му."

Боги, човека е същество надарено със собствена воля, и Бог никога не би се намесил в решението
 му. Ако хората сами решат да има война, Господ няма да им попречи.
« Последна редакция: 2008-08-19, 21:00 от tech_noir »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #4 -: 2005-06-24, 11:28 »
Няма БОГ .. такова чудо .. нямааа ...    Поне ако имаше едно доказателство .. че същесвува или пък да е направил добро дето  .. може би 6тях малко да вярвамм ... амаа като не е едното нито другото ....  ясно е всичко !!!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #5 -: 2005-06-24, 12:28 »
Цитат
не че искам да кажа нещо на въпреки обаче това изказване звучи много сектантско, точно затова не обичам религията, защото когато прекалено много се задълбочат хората и стават крайни, водят се войни на религиозна основа! Това ли е "вашия" бог, бог който сее смърт и войни? да допуснем че има бог, в такъв случай ако нямаше бог сега нямаше да се избиват хората от близкия изток, война която продължава вече от незнам колко години!
Господ ли сее войни,или ние самите?!
(Георги Константинов)

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #6 -: 2005-06-24, 18:53 »
Цитат
тва е така да, но ако те не вярваха в него нямаше да умрат заради него 

... абе човек.. ти четеш ли изобщо какво пиша?
« Последна редакция: 2008-08-19, 20:59 от tech_noir »
... и побеждават.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #7 -: 2005-06-24, 18:57 »
Цитат
Няма БОГ .. такова чудо .. нямааа ...    Поне ако имаше едно доказателство .. че същесвува или пък да е направил добро дето  .. може би 6тях малко да вярвамм ... амаа като не е едното нито другото ....  ясно е всичко !!!

Абе то и ти си ясна, ама... какво доказателство искаш? Снимка, пръстов отпечатък..? Или добро дело, катооо... да не се налага да ходиш на училище, а??? Е тогава вече ше е ясно че има Бог, нали?

ЯВНО не си прочела статията в началото на темата.. моля те... направи си труда да прочетеш поне първите три изречения...
... и побеждават.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #8 -: 2005-06-24, 23:04 »
Има Бог!Много се дразня когато някой каже"искам доказателства!".Точно това е-автограф
 ли искате или пък запис как ни говори?Както казах и в другия форум-любовта също съществува,но няма нейна снимка нали?Значи ли това,че не е реална?Или пък когато другите кажат"Ако имаше Бог ,нямаше да страдаме толкова"-разбира се,че ще страдаме!Ами този живот ни е даден,за да минаваме през трудностите,да ставаме по-силни и така да оценяваме щастието си,ако сме само щастливи никога няма да разберем какво е да загубиш нещо ценно за теб,няма да живеем стойностно
(Георги Константинов)

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 406
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #9 -: 2005-06-25, 00:45 »
Цитат
много готино сравнение това с любовта 
добре ще ви питам нещо, каква ще е разликата ако има и ако няма бог, да речем че има, какво щеше да е ако няма? щеше ли да има разлика?
Ами точно така е,както и с любовта!Ако нямаше Бог има два варианта....всъщност само един:да се разрушим! И сега натам сме тръгнали,точно защото никой вече не вярва в БОГ. Това да се самоунищожим си е нашата воля и той няма да ни спре.Но ако са повече хората,които искат да спасят Земята,той ще изпълни техните молби.Другото,което е факт:Щяхме да сме щастливи.Знаеш ли от кога съм истински щастлива:От когато се убедих,че има Бог! Винаги съм вярвала в него,но...някак си много бяха нещата,които замъглиха вярата ми.От както отново повярвах,всичко си дойде на мястото.А и този,който не вярва в Бог,не вярва в себе си!ЛИЧНО МНЕНИЕ!
Като няма Бог ми вие кво сте,бе?Нищо не сте!Има ли го,вие сте част от Бога,тоест и вие придобивате сила.Кажете ли "Боже,помогни ми!" ако наистина вярвате той ще ви помогне.Преди мислех,че това са глупости,които баба ми разправя,да ама не.Не е така.Изобщо не е така.Бог съществува и тва,че вие не вярвате си е ваш проблем.Ще повреди само на вас!.Още нещо...има хора,които вярват в Бог,ама за да са интересни казват "Няма Бог!" Така,че ви моля да седнете за две минутки пред мониторите,желателно е да изключите музиката,или да пуснете нещо успокоително(не Слипнот) и се опитайте да надникнете вътре в себе си.Вижте и помислете дали не виждате отражение на Бог в себе си.Дори и да видите това,ако не искате не казвайте.Правете се на интересни,но ако сте честни към себе си,проверете.Ако няма Бог всичко губи смисъл.Има ли го,щастието идва в нашето мизерно съществувание! Край!

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #10 -: 2005-06-25, 19:39 »
Цитат
Абе то и ти си ясна, ама... какво доказателство искаш? Снимка, пръстов отпечатък..? Или добро дело, катооо... да не се налага да ходиш на училище, а??? Е тогава вече ше е ясно че има Бог, нали?

ЯВНО не си прочела статията в началото на темата.. моля те... направи си труда да прочетеш поне първите три изречения...

миии слънцеее ... бъдиии сигуренн че когато пиша пост ... цялата тема съм прочела !! аз не слагам еи така постове само и само да има !
амиии даааа искам доказателства !!! така казвате .. защото НЯМА НАЛИ ???
лубовта
 съществува .. и това го знам .. защото съм я чуствала .. и много добре я познавам .. като красивата лубов и като мрачната !

амии добреее ... давам пример ...
пише се цяла книга за баба ми ... че тя оправлява цялата земя ... който вярва в баба ми .. ще бъде щаслив .. няма да го сполети самотата .. и умразата .... и всичко останало .. което е казано за бога ... и са какво ??? щом така е казано ... баба ми верно е такава ?? И са всички трябва да вярват в нея ..

ееее дааа аамаааа НЕееее .... АЗ СИ ИМАМ СОБСТВЕН ЖИВОТ , И МЕНЕ НИКОЙ  НЕМОЖЕ ДА МЕ КОМАНДВА .. КАМУЛИ НЯКАКВА ИЗМИСЛИЦА...

аз за какво да вярвам в нещо ... което нито съм го видяла .. нито съм го чуствала ..

НЕРАЗБИРАТЕ ЛИ чЕ .. НАРОчНООО Е ИЗМИСЛЕН БОГА .. САМО И САМО ДА СИ ВЯРВАМЕ чЕ НЯКОЙ НИ ЗАКРИЛЯ ...  :diablo:

КАКТО И ДА Е ... ЗА ТАЯ ТЕМА МОГА ДА ПИшА И С чАСОВЕ .. АМА СУМ МНОГО ЗЛЕ С ПИСАНЕТО В МОМЕНТА !!!

и все пак .. вярвайте в баба ми !!! тя ще ви закриля ! 

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #11 -: 2005-06-26, 13:07 »
Първо, много добра статия

И второ, аз вярвам, че съществува нещо такова, там някъде, наречено БОГ! Знам, че няма доказателства, дори и нз защо вярвам, но просто е така. Никой не може да ме убеди , че няма.. Просто си о чувствам , че има, колкото и нереално и невероятно да звучи.
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #12 -: 2005-06-26, 14:19 »
Цитат
миии слънцеее ... бъдиии сигуренн че когато пиша пост ... цялата тема съм прочела !! аз не слагам еи така постове само и само да има !
амиии даааа искам доказателства !!! така казвате .. защото НЯМА НАЛИ ???
лубовта съществува .. и това го знам .. защото съм я чуствала .. и много добре я познавам .. като красивата лубов и като мрачната !

..............................................

и все пак .. вярвайте в баба ми !!! тя ще ви закриля ! 
Всеки си има право на мнение и ти изказа своето,но моля теее не се шегувай с Господ,защото аз наистина вярвам в него и за мен това е нещо много свещенно,а ти направо си правиш базик за най-святото за мен
(Георги Константинов)

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #13 -: 2005-06-26, 14:36 »
Амиии добре .. аз само си казах мнението .. нищо друго .. извинявам се че мисля по този .. начин .. дано не съм засегнала някой  

:unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #14 -: 2005-06-26, 18:38 »
.. както е казано... човека е същество, дарено със свободна воля... всеки може да вярва в каквото си иска... извинявам се ако съм се опитал да убедя някой невярващ в обратното...
... и побеждават.

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #15 -: 2005-06-26, 19:52 »
Eдва ли би могъл да промениш някой - от вярваш в невярвашш и обратното. Или поне мен никой не може даме убеди в противоположното.. Никой не може да ме убеи, че няма Господ, както и съм сигурна, че не мога да убедя никой , че има.. Знам го от личен опит, не мога да убедя майка ми , че съществува.. Но все пак както казахте всеки си има право на мнеие  
« Последна редакция: 2005-06-26, 19:54 от limonka »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #16 -: 2005-06-26, 22:44 »
Aз не съм се убиждала,просто малко кофти звучи да се базикаш с Господ,дори да не вярваш в него,но както и да е  Много хора не вярват,както и много хора вярват,всеки е свободен да прави и мисли каквото иска
(Георги Константинов)

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #17 -: 2005-06-26, 23:33 »
Хелфи,наеш ли кфо?Ми аз не вярвам в любовта!Айде като си я чувствала и т.н. аре докажи ми,че я има!Когато ми намериш пръстов отпечатък или нещо такова,тогава и аз ще ти дам такъв!Господ има!Няма да те убеждавам,просто смятам че мнението ти по този въпрос не е правилно,а може би просто не си дорасла.И аз преди се съмнявах малко,но някой ден сама ще разбереш,че Той съществува.Мисленето ти е според мен е грешно:
!)Защото не си схванала идеята,че Господ никога не би се намесил в личната ти и свободна воля и избор!!!Освен ако ти не Го помолиш,но това няма да е намеса,а помощ.
!)Защото не си готова да помислиш върху чуждата гледна точка.А един спор е безсмислен ако ти не си готов поне за малко да минеш в "противниковия" отбор.
Ами както ти си написала,че вярваш в любовта,защото си я чувствала така мога да ти кажа,че и аз съм чувствала Него и го чувствам всеки ден.Да не говорим,че Бог е енргия и любов.Ако докажеш,че има любов ще свършиш и моята работа,защото ще докажеш,че има Бог.

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #18 -: 2005-06-26, 23:43 »
Ам...нещо не можах дА едитна предния пост,за това си го продължавам на нов!Само че ти говориш за различен вид любов.А любовта,която дава Бог е всеобятна,тя изпълнява всеки аспект на тази дума.Но щом не искаш да знаеш,няма смисъл само да ни мъчиш нас да си чупим пръстите да обясняваме.Явно не си дорасла още за това познание или просто не можеш да мислиш хубаво по тази тема.Съжалявам ако това те обижда,ядосва или нещо такова.Но това е моето мнение!Мисля,че достатъчно дълго съм се занимавала с това за да заема позицията,която съм заела сега.Готова съм за един истински спор на тази тема.Но не бих го направила,защото съм го казала в една друга тема,днес пак ми го повториха.На хората,които не искат да признаят съществуването на нещо,което няма видими доказателства,не си заслужава губенето на времето.Само се замисли малко!!!Можеш ли на всяко нещо да дадеш обяснение?НЕ!!!Ами има прекалено много неща,които човешкия мозък в сегашната си форма не може да побере!Човек използва едва няколко процента от цялото,следователно няма как да научи всичко!Не може да искаш "разумно" обяснение,на нещо,което просто не може да бъде обяснено.И това,че няма написан един лист с формули на Божията енергия,не означава че я няма.Това,което казваш е страшно глупаво!!!!!!Край!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #19 -: 2005-06-27, 10:43 »
Цитат
Eдва ли би могъл да промениш някой - от вярваш в невярвашш и обратното. Или поне мен никой не може даме убеди в противоположното.. Никой не може да ме убеи, че няма Господ, както и съм сигурна, че не мога да убедя никой , че има.. Знам го от личен опит, не мога да убедя майка ми , че съществува.. Но все пак както казахте всеки си има право на мнеие 

аз съм променял хора и от невярващи са ставали вярващи... т.е. съм се опитвал.. давал съм им теми за размисъл и те след това сами са се променяли... самоче това става мнооого трудно и за това не ми се занимава.. аз не съм пророк или знахар там да разпространявам Божието слово.. най-малкото ше ме сметнат за сектант или луд
имам обаче познати, които се занимават точно с отварянето на очите на хората.. без да им въздействат директно или да правят нещо, което нарушава свободата на волята им...
... и побеждават.

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #20 -: 2005-06-27, 11:02 »
аЗ не виждам какъв е проблема обаче ... за кво ми натякваш че има бог ... това че ти си заблодената .. аз нищо немога да направя .. а и да можех ... едва ли ще седна да ти обяснявам че не съществува БОГ.... засегнах се малко .. на това което ми каза ... ноо ... както и да е ... icon4.gif
и вив сега ... аз немога да вярвам на нещо което нито съм видяла .. нито съм го чула .. нито почуствала .. просто не се връзва ... Естесвеноо че ще искам доказателства ... аз не го чуствамм .. а и това че ти казваш че го 4устваш ... е само въображение ! едва ли бог .. ти е помогнал с нещо ! акоо ти се случи нещо прекрасно .. тва не значи че бог го е направил !!!
не искам да ви разобеждавам .. вярвайте си ... но така до никаде няма да стигнете .. като се оставате да ви води .. някаква си измислена сила ! наречена БОГ !!!!
както и да е ... всеки човек е различен .. всеки мисли различно ... аз за тва немога да споря
а и за тази тема ... мога да пиша толкова много .. да ви паднат очите ... ама едва ли ще има смисъл ...

и най важното .. аз МОГА да докажа че няма мог !! но вие неможете да ми докажете че има .. замислете се малко над тва ... не се иска много усилие .. простооо погледнете на живота .. от реалната странна .. !!!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #21 -: 2005-06-27, 12:26 »
Кати... сега ще напиша едни работи, за които не искам да се сърдиш, защото аз не искам да те обиждам ни най-малко.. но просто моята гледна точка.

Ще ти разкажа за една от теориите на един
 ВЯРВАЩ гении - Алберт Аинщайн. Значи това е нещо, което е наречено "кръговете на познанието". Не знам как си по геометрия, но както и да е. По най-елементарен начин ще ти опиша теорията и ако имаш желание си го начертай, за да си го представиш графично. Синтезирано теорията звучи така: "Колкото повече знаеш, толкова повече не знаеш."

Съзнанието на всеки човек обхваща едно определено количество знания. Ако вземем един лист хартия и условно кажем че това е всичкото знание във вселената, знанието на всеки един човек можем да изобразим с една геометрична окръжност върху този лист. Геометричната окръжност представлява множество точки, които са свързани помежду си. Колкото по-голям е кръга, т.е. колкото повече знание обхваща съзнанието на човека, толкова повече точки има окръжността. Заграденото от нея знание вече принадлежи на човека. Но точките на тази окръжност се допират до останалата част от цялостното знание. Това е знание, което човека вижда и знае че съществува, но не притежава. Колкото повече се израства една личност и увеличава знанието си, съответно кръга става по-голям, толкова повече допирни точки тази личност придобива със знанието.

Представи си кръга от знание на един каруцар и на Аинщайн.

Аинщайн е вярващ човек... Исак Нютон също.. както и Никола Тесла.. Фредерик Ж. Кюри също... Искаш да кажеш, че тези хора, както и много като тях, са заблудени, за разлика от тебе?!?!? Не знам какви са ти по-точно доказателствата за това че не съществува Бог, но бих се радвал да ги чуя.
Бих се радвал да чуя и гледната ти точка за произхода на света и човека примерно.

Според мене ти си толкова ограничена и недорасла в момента, че не можеш да си представиш нещо, което е извън твоята окръжност. Вярваш на импулса си и нещо за което си чувала (любовта)... от там нататък всичко за тебе е матерялно - трябва да го видиш, чуеш или докоснеш...
... и побеждават.

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #22 -: 2005-06-27, 16:41 »
Според мене ти си толкова ограничена и недорасла в момента, че не можеш да си представиш нещо, което е извън твоята окръжност. Вярваш на импулса си и нещо за което си чувала (любовта)... от там нататък всичко за тебе е матерялно - трябва да го видиш, чуеш или докоснеш..

за тези неща казани тука !!! повече не искам да се занимавам с тази тема !!!

само едно да кажа !!! ние тука обсъждаме за бог .. а не да се обиждаме !!

споделяме мнението си ... Нооо .. ти щом не ми уважаваш  моето мнението ... то вече ми е крайнно неприятно ..да пиша тук !!!

аз не съм единствения човек който не вярва в БОГ ...  тва че некви други хора вярват в него , мене това не ме засяга !

и такаааа ... значии .. да разбирам .. че тука трябва да пишат хора САМО КОЙТО ВЯРВАТ В БОГ !!! ....  

миии вие си вярвайте ... тва на мене никав проблем не ми правии ... просто си казах и аз мнението .. като всеки друг !

Нооо .. все пак .. когато имате някакъв проблем .. не се надявайте на господа .. ами на самите вас ...

аз спирам да пиша , понеже съм много  ограничена ... !!!!

:diablo:

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #23 -: 2005-06-27, 18:54 »
Тези неща за ограничеността ще бъдат изтрити.Но наистина и аз го казах,че явно не си дорасла,за да разбереш съществуванието на Бог.Това не е обида.Просто на всеки човек му идва времето да разбере нещо.Твоето явно не е дошло,а може и да не дойде.Но наистина бих се радвала да прочета доказателство за това,че няма Бог.До сега не съм се натъквала на човек,който може да ми го докаже това  Моля те,интересно ми е

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #24 -: 2005-06-27, 19:03 »
Аз ... вече казах нещо .... нямам намерение да пиша повече тука .. може би ако кажа още нещо за БОГ .. вие ще ме напсувате .. или нещо по лошо знам ли :huh:!

а и миличкаааа ... не ми обяснявай кой е дорасъл и кои НЕ ...... тва че си по голяма от мене само с една година .. мислиш се за КАКА ли ??? извинявам се много .. ноо тука мноо грешиш ! едва ли точно ти имаш някакво право да определяш .. кой какъе е  .. кое е добро .. кое е зло .. кой е дорасъл и кой неее .. и така нататака !!!
Както и да е не искам да си отвярям са устата толкова много .. защото не искам да се караме или да правиме флоод в темата ..
« Последна редакция: 2005-06-27, 19:04 от helfireup »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #25 -: 2005-06-27, 20:46 »
Цитат
за тези неща казани тука !!! повече не искам да се занимавам с тази тема !!!

само едно да кажа !!! ние тука обсъждаме за бог .. а не да се обиждаме !!

споделяме мнението си ... Нооо .. ти щом не ми уважаваш  моето мнението ... то вече ми е крайнно неприятно ..да пиша тук !!!

аз не съм единствения човек който не вярва в БОГ ...  тва че некви други хора вярват в него , мене това не ме засяга !

и такаааа ... значии .. да разбирам .. че тука трябва да пишат хора САМО КОЙТО ВЯРВАТ В БОГ !!! ....   

миии вие си вярвайте ... тва на мене никав проблем не ми правии ... просто си казах и аз мнението .. като всеки друг !

Нооо .. все пак .. когато имате някакъв проблем .. не се надявайте на господа .. ами на самите вас ...

аз спирам да пиша , понеже съм много  ограничена ... !!!!

:diablo:
Ми не точно... ти пиши където си искаш и каквото си искаш. Аз ти казах че не искам да те обиждам, а само изказвам гледна точка. Като имам проблем наистина разчитам на себе си, не на Бог... защо е така и да ти обяснявам няма да разбереш... явно... Тука не е само за хора, които вярват в Бог... тука е за хора които биха искали евентуално да научат нещо.. дали ще повярват някои или някои ще се откажат от вярата си - техен избор 
Колкото до твойто мнение... ми бих го уважил ако напишеш нещо смислено по темата, макар и против Бог.. не сравнения с баба ти..

ПС: а да... ограничеността ти... според мене се дължи най-вече на недостатъчна информираност...
... и побеждават.

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #26 -: 2005-06-27, 21:45 »
Цитат
Аз ... вече казах нещо .... нямам намерение да пиша повече тука .. може би ако кажа още нещо за БОГ .. вие ще ме напсувате .. или нещо по лошо знам ли :huh:!

а и миличкаааа ... не ми обяснявай кой е дорасъл и кои НЕ ...... тва че си по голяма от мене само с една година .. мислиш се за КАКА ли ??? извинявам се много .. ноо тука мноо грешиш ! едва ли точно ти имаш някакво право да определяш .. кой какъе е  .. кое е добро .. кое е зло .. кой е дорасъл и кой неее .. и така нататака !!!
АХХААХАХАХХ
Аз няма да те напсувам  А тва,че съм по-голяма няма АмА АБСОЛЮТНО нищо общо!Има хора,които са на 10 и са по-порастнали от мен,а има и хора,които дори на 40 не могат и с пръст да пипнат моето ниво.Имах предвид,че явно още не са ти се случили неща,които да променят мисленето ти.Ако ми беше чела поста внимателно щеше да видиш,че съм написала че преди и аз малко се съмнявах и казвах абе да,неа такива работи...е,да обаче ми се случи туй онуй,което ме разубеди.Така че искам да видя твоя пост с доказателствата.НАИСТИНА ще ми бъде интересно.Чакам!

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #27 -: 2005-06-28, 09:16 »
Хехе... Ама че сте и вие..  Защо сте нападнали Кати? Просто не е вярваща и това е. Мисля, че тва няма нищо, ама нищо общо с ограничеността или пък с това дали си дорасал... Не мисля, че трябва да си дорасъл , за да разбереш, че има Бог. Просто или вярваш или не. Тя може да е суер интелигентна и дорасла (хаха, ама че тъпо звучи), ама да не вярва. Не мисля, че тря да се карате едва ли не за това.

PEACE!!!!

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #28 -: 2005-06-29, 15:34 »
Аз не се карам!Просто искам да видя тези доказателства,за които говори.Никой до сега не ми е казвал,че има такива доказателства,че Бог не съществува.Интересно ми е.Това е

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #29 -: 2005-06-29, 17:30 »
E то и на мен би ми било интересно да чуя , ама сега да не я притискаме