Автор Тема: Коя е любимата ви епоха?  (Прочетена 22812 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #30 -: 2005-07-10, 21:08 »
СС дивизия "Викинг", тонковите СС войски "Велика Германия" - може ида има и други участници в Сталинградската битка от страна СС части.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #31 -: 2005-07-12, 01:56 »
Божее, аз пък бих искал да бъда!!! Асене, бате, как не те е срам; не искаш ли да разбереш какво е станало на "Мария Селесте"?!? Това е най- голямата мистерия в света...аз лично съм любопитен да разбера дали МОЯТА   теория е вярна  
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #32 -: 2005-07-12, 02:11 »
Не знам за вас - аз лично най-много се кефя на периода 1969-1992 - Уудсток, войната във Виетнам, раждането на пънка, бурното развитие на скейта и BMX-a и изгряването на звезди като Тони Хоук и Стив Кабалеро...Е тогава е бил купона! :fans:

Сигурно на повечето от вас (освен на Ганджата предполагам...) не ви пука особено за тоя период, обаче на мене лично ми се иска да съм бил роден тогава...Мамка му другари имате ли представа кво е да
 си хлапенце в интервала 1991-1998 и то точно в България?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #33 -: 2005-07-12, 02:46 »
Мммдаа...и аз винаги съм си мечтал да живея в края на 70-те и началото на 80-те! Хората тогава наистина са знаели как да се забавляват!
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #34 -: 2005-07-12, 02:54 »
Цитат
Мммдаа...и аз винаги съм си мечтал да живея в края на 70-те и началото на 80-те! Хората тогава наистина са знаели как да се забавляват!
Съмнявам се че на повечето хора тука нещата които ги изброих им правят особено впечатление....
« Последна редакция: 2009-10-02, 13:50 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #35 -: 2005-07-12, 03:36 »
Цитат
Цитат
Съмнявам се че на повечето хора тука нещата които ги изброих им правят особено впечатление....
Кво ти пука бе, Циклон, не може всички да сме еднакви  Аз лично знам за кво става въпрос и наистина ме кефи!
ПП: сори за офтопика!
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #36 -: 2005-07-13, 00:04 »
Чили, Никарагуа, културната революция в Китай, войната в Близкия изток ... весело време...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #37 -: 2005-07-13, 00:05 »
Кой е този разказ на Зелазни? Аз не съм го чел :huh: Само този на Артър Конан Дойл!
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #38 -: 2005-07-18, 11:41 »
За кой разказ става на въпрос?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #39 -: 2005-07-18, 12:25 »
"Историята на Хабакук Джеферсън" или нещо такова беше...

офтопик: Мистерията на "Мари Селесте" е следната: това е бил кораб, който е намерен да плава абсолютно безлюден край бреговете на Португалия, след като около седмица преди това е потеглил за редово търговско плаване от пристанището на Лондон. На борда му е имало 15- 20 човека, включително жената и дъщерята на капитана. Всичките изчезнали без следа, а на кораба нямало следи от погроми или убийства и дори от кражби- всичко си било на мястото и когато го открили, изглеждал напуснат преди няколко часа...доколкото си спомням дори масата за ядене била сложена. Аре сега ми кажете какво е станало според вас? Това е истинска история, а не фантастични бръщолевения и сектантски измишльотини като тези на Блаватска и Мулдашев за атлантите и лемурите
Caralho Voador

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #40 -: 2005-07-19, 12:54 »
offtopic: Мисля, че аок искаш отговори ще е по-удачно да направиш темичка в "Загатки и мистерии"  

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #41 -: 2005-11-10, 11:58 »
Цитат
макар че Кантон през 19-и може да е по-добра идея...
Пхахах, доколкото те познавам едва ли би ти се понравило най- характерната черта на градския пейзаж в Кантон през 19 век, а именно - пушалните за опиум  ! Сигурно е било пълно с надрусани китайчета, припаднали по улиците  .
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #42 -: 2005-11-10, 12:10 »
Ммм нее, не мисля, аз се кефя на по- друг тип заведения, а и на по- друг тип напушване  
Caralho Voador

egoist

• Гост
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #43 -: 2005-11-18, 11:59 »
Т'ва за Древен Египет не е лошо като идейка...
Ерата на пирамидите, фараоните, Ра.
Тъкмо ще знам как са ги построили тез' пирамидки.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #44 -: 2005-11-18, 19:49 »
Просто гледайте Lords Of Dogtown и ше разберете в коe време искам да живея!  

->Preview<-

Eva

• Гост
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #45 -: 2005-11-25, 19:27 »
средновековието естествено! Какво по хубаво от това да видиш извратения човек как се самобичува....да бях един Бог ....!!
Имаше една реплика някъде на един Бог: С какво вече да ги наказвам тия хора то аз вече нямам толкова голямо въображение да измислям мъчения такива като техните собствени.

Неактивен anastacia

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
    • http://
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #46 -: 2006-05-18, 14:10 »
Долу Сталин    . Бих искала да живея в епохата на хан Крум.Неговите закони са били много яки,защото по негово време не е имало убийци,крадци и лъжци.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #47 -: 2006-05-18, 15:43 »
Като архитектура - Късен Барок и Готическите Катедрали от типа на Парижката Света богородица
Като закони - по времето на Атила, Александър Македонски, хан Крум... почитателка съм си на диваците по начало-намирам нещо много привлекателно в тях  
Като култура - Елада по времето на Орфей, Ахил...
Като облекла - Средновековието (в частност за женските облекла )
А иначе.. падам си по приключенията... бих отишла в Америка преди стотина години... каубоите ми допадат много особено крадците от рода на Джеси Джеймс  
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #48 -: 2006-08-11, 11:48 »
Цитат
А иначе.. падам си по приключенията... бих отишла в Америка преди стотина години... каубоите ми допадат много особено крадците от рода на Джеси Джеймс

Мда, представям си каубоите преди 100 години. Смрадливи прости диваци коита за нормална тоалетна не са и чували, а са се къпали - когато ги навали дъжд. Брр, тръпки ме побиват! Разбирам - преди статина години - Нови Орлеан, там поне е имало купон и удобства, ама да се мотаеш като овчар из прериите. То на кино е едно, но ако прочетеш някое описание на тези времена - не, не е за мен!
« Последна редакция: 2009-10-02, 13:51 от tech_noir »

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #49 -: 2006-08-12, 02:13 »
Ммм... Да, "готиката" е наистина интересен период, нооо... Не е време за свободомислещи момичета   Много ми се иска да бъда в древна спарта... Ноо... Съм родена недъгава, което автоматично ме обрича на смърт  Така че... Първата половина на 20ти век (до 44-5та година) ме устройва
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #50 -: 2006-08-12, 09:00 »
ооо да спарта тогава е било толкова просто4ко по силния просто живее пове4е
но пък по съ6тото време в атина било по спокоино ако си гей и мазен тип живее6 по добре
но аз ли4но предпо4итам средновековието в западна европа
или 60-те в USA
« Последна редакция: 2006-08-12, 09:14 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #51 -: 2006-08-12, 10:18 »
Цитат на: hellloo
или 60-те в USA
Ама заради дъ Sexual revolution ли   ?
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #52 -: 2006-08-12, 14:40 »
Цитат на: erdbeermund
Много ми се иска да бъда в древна спарта... Ноо... Съм родена недъгава, което автоматично ме обрича на смърт  
Ма то май само за момчетата важало това   .
И щеше да те осъди на доживотен хетеросексуален глад. Те са били по-хомосексуални от атиняните, само дето при тях е било институзионализирано.
Момче там както стане на 12 и го прикрепят към някой 30-годишен батко да са учи, както се прибира в къщи от време на време 2-3 пъти годишно след както се ожени. Жените съответно си карали на групички направо.
По принцип се гладало на брака и секса със съпругата както на граждански дълг както данъците, защото все пак трябвало да се правят нови войници. Както почнали осезаемо да се обезкръвяват вече не била достатъчен стиимул честта да имаш много синове (което те прави и по-уважаван и влиятелен), ами обявяват секса със партньор от другия пол за задължителен.

Всъщност това ги проваля, освен все по-глямата технологична изостаналост заради тесногръдието, което наричат "смелост". В един момент колкото и добър войник да е всеки поотделно просто не стигнала армия.
Атиняните разбират последните останали читави спартански части с обсада и обстрел със стрели (спартанците им викали "хурки", смятализ а краййно недостойно един мъж д аси служи със лък и стрели, съответно не се научили да се пазят от тях и ги избивали като пъдпъдъци, ако са били просто 2-3 хиляди повече, са щели да минат през атинската армия както валяк)
« Последна редакция: 2006-08-12, 14:40 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #53 -: 2006-08-12, 16:18 »
Цитат
Много ми се иска да бъда в древна спарта... Ноо... Съм родена недъгава, което автоматично ме обрича на смърт 

Ма то май само за момчетата важало това

Ъхъ   

Цитат
Момче там както стане на 12 и го прикрепят към някой 30-годишен батко да са учи, както се прибира в къщи от време на време 2-3 пъти годишно след както се ожени. Жените съответно си карали на групички направо.

Смятало се е за "полезно за младежа да приеме семето на стар и опитен воин"   

Цитат
Всъщност това ги проваля, освен все по-глямата технологична изостаналост заради тесногръдието, което наричат "смелост". В един момент колкото и добър войник да е всеки поотделно просто не стигнала армия.
Атиняните разбират последните останали читави спартански части с обсада и обстрел със стрели (спартанците им викали "хурки", смятализ а краййно недостойно един мъж д аси служи със лък и стрели, съответно не се научили да се пазят от тях и ги избивали като пъдпъдъци, ако са били просто 2-3 хиляди повече, са щели да минат през атинската армия както валяк)

Абе да-да, къде си го чел това?!? Специално в Пелопонеската война спартанците постигат крайна победа над атиняните, а по-късно силите са изравнени, докато не се появяват нови играчи-и те-хомосексуални (то тва си е неква болест на гърците, да ги е*а и в манафите)- първите, които са победили спартанците са били тиванците на Епаминонд, учителя на Филип Македонски, който създал "отряда на 300-те безсмъртни", които всичките били педераси и се сражавали до смърт, щото всеки бранел гаджето си       . След това спартанците били разбити, естествено, и от Филип Македонски и наследниците му- Александър Велики и диадохите  Победили са ги тежковъоръжени пехотинци, а не лъконосци- става дума за прочутата фаланга
« Последна редакция: 2009-10-02, 13:51 от tech_noir »
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #54 -: 2006-08-12, 18:53 »
ъъъ... Discovery Channel   . Не претендирам за кой знае каква светнатост, а може и да е става ло дума за просто друга битка.

Цитат на: Don Dada
докато не се появяват нови играчи-и те-хомосексуални (то тва си е неква болест на гърците, да ги е*а и в манафите)
както знаеш, древните енилини още са сред еталоните за мъдрост
« Последна редакция: 2006-08-12, 18:57 от tech_noir »

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #55 -: 2006-08-13, 17:08 »
Цитат на: Don Dada
Цитат на: hellloo
или 60-те в USA
Ама заради дъ Sexual revolution ли   ?

да тогава и тревата е била на ебати по4итта и мноо по употребявана навсякъде кофтито е 4е е било време на война
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #56 -: 2006-11-06, 09:41 »
Цитат на: avrelian
Едва ли има по-щастлива епоха в историята на човечеството от "Златния век" на Римската империя - края на I  и II век от новата ера (96-180 г.). Управлението на забележителните императори Нерва, Траян, Адриан, Антонин Пий и Марк Аврелий (Волтер смята последните вама, за най-благодорните хора живяли на тази земя). Това е разцветът на римската култура, империята е в зенита на могъществото си, Плутарх пише своите безсмъртни произведения, построени са някои от най-забележителните архитектурни произведения..
Не е било лошо тогава наистина   Но да не забравяме и кофти страните на епохата: сума ти варвари са се изтепвали на гладиаторските рингове (особено Траян поставя рекорд в това отношение като нарежда на 10 000 пленени даки да се избият на Колизеума за забава на долнопробния римски плебс), хората са пиели вода от оловни водопроводи, което е водело до тежки и кошмарни натравяния, хомосексуализмът е бил уважаван и поощряван - най-крещящият пример е император Адриан дето обявил любовника си за бог и т.н. Иначе и аз съм съгласен, че това е най-мирната и ползотворна епоха в съществуването на Империум Романорум, когато ако не си бил роб, е можело да се радваш на доста сносен животец...макар и малко скучничък  
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #57 -: 2007-04-13, 07:38 »
Началото на XX век... Джаз, тютюн и големи събития...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #58 -: 2007-04-13, 15:05 »
Цитат на: Zago
Началото на XX век... Джаз, тютюн и големи събития...
О, да. Някои я наричат "Ла Бел Епок"   Европоцентризмът в пълния си апогей! Съдбите на света се решават в Лондон, Париж, Санкт Петербург, Виена и Берлин. Време на богатство и разхищение, но и на зараждащият се конфликт между политическите колоси, който по-късно ще доведе до така разрушителните световни войни.
Caralho Voador

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #59 -: 2007-06-21, 16:48 »
Древен Египет или Ренесанса ..  
...Докато те открия...