Анкета

За или против ромите

За
5 (12.5%)
Против
35 (87.5%)

Общ брой гласове: 39

Автор Тема: За и Против циганите  (Прочетена 58476 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #90 -: 2007-03-19, 22:23 »
Цитат на: The_black_rose
Нямам нищо лошо що се отнася цинагите и те са хора,  само да не се опитват да ми бъркат в чантата!
"Цинагите" може   , ама "циганите"- тц
Caralho Voador

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 569
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #91 -: 2007-03-21, 23:35 »
Е да,би трябвало да е така!Извинете за което.
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #92 -: 2007-03-22, 10:49 »
Какво, има и свестни ли? Добре, може, но винаги болшинството опреде3ля характерните черти на една нация!

Като кажа "германец" - какво си представяте? Рус, едър мъж със сини очи, но не всички са такива!

Благодарение на активната дейност на циганите, сега, всеки чужденец, като чуе "българин" си представя черен, мазен, смрадлив и крадлив тип - обидно, да?

Мен, на всякаде в чужбина са ме смятали за руснак, по рядко за поляк ... после, вече като получих руското гражданство - престанах да се опитвам да обясня че съм българин...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #93 -: 2007-03-23, 01:12 »
Цитат на: Александр
Благодарение на активната дейност на циганите, сега, всеки чужденец, като чуе "българин" си представя черен, мазен, смрадлив и крадлив тип - обидно, да?

Определено   Ти можеш ли да си представиш, че наши мангалки- просякини ме "полазиха" на площада във Флоренция   Кой ги пуска тия там, не знам!?!
Caralho Voador

Неактивен ::.KaTi.::

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 47
    • Профил
    • http://sunystar.15.forumer.com
За и Против циганите
« Отговор #94 -: 2007-03-28, 15:41 »
Аууу мразя цигани......направо немога да ги понасям.Те също са хора,много пъти съм ги защитавала,но са ужасни.Крадат,чупят,бият,миришат......и всичко това заради липсата на пари....освен това,нямат елементарна култура,уважание към останалите хора......Или да се избият/не се препоръчва/ или да им се осигурят някакви пари от държавата,с които да уредят живота си,да има къде да си изкъпят напримерно,или какво да ядат,да имат електричество и естествено да се хванат някъде на работа за да могат да се издържат.....да се справят с разходите и т.н.,но това мен лично ме съмнява.....

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #95 -: 2007-03-28, 16:57 »
Някакви пари от държавата - това значи от моя джоб и от мойте данъци! Е, аз не съм съгласен, а вие?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Последна редакция: 2007-08-16, 14:35 от tech_noir »

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #97 -: 2007-04-11, 18:15 »
  Маалеее, *асии животнитее !!! УЖАС !!! Да ги затворят всичките !!!!!       Нямат място в България бее    Мислих, че по селата поне са по-нормални, аме не. То си им е вродено да са жестоки, гадни, мръсни, гнусни... ааааа...гррр !!  

"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #98 -: 2007-04-12, 08:29 »
Леле-леле, тоя единият мангал как млатеше женицата с тая дъска     Не знаеш да се смееш ли, да плачеш ли...
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
За и Против циганите
« Отговор #99 -: 2007-04-12, 09:13 »
Бахти, в началото реших, че е колаж.   'ми циганска си му работа, какво повече да се каже по въпроса.

@Cuddles, принципно има и мангали, които приличат на хора, по селата. Работят, изхранват семейства, помагат на хората. Явно и техният брой намалява драстично обаче.
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #101 -: 2007-04-12, 10:11 »
Цитат на: NoFeaRInc
@Cuddles, принципно има и мангали, които приличат на хора, по селата. Работят, изхранват семейства, помагат на хората. Явно и техният брой намалява драстично обаче.

Ами то държавата е виновна за това, по Тодор Живкове време не беше тый!

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
За и Против циганите
« Отговор #102 -: 2007-04-12, 11:00 »
Цитат на: ::.KaTi.::
...или да им се осигурят някакви пари от държавата,с които да уредят живота си,да има къде да си изкъпят напримерно,или какво да ядат,да имат електричество и естествено да се хванат някъде на работа за да могат да се издържат.....да се справят с разходите и т.н.,но това мен лично ме съмнява.....

Имаш ли си на представа колко българи има, които са на ръба на бедността, но работят и правят всичко което могат за да оцеляват, циганите не стига че ги мързи да работят, ами и са нагли...
Някога ходила ли си да подаваш документи за детски или някакви помощи, първо ще минат всичките циганки, на всички ще им оправят документите, само на теб, като българка, никой няма да ти обърне внимане...Що!? Айде стига са яли и пили от държавата тия, на сапун... Е*ала съм ги в мангусите
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 152
  • when my mind goes override
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #104 -: 2007-05-08, 22:29 »
Едното, което вече е казвано и си е вярно, е че има всякакви хора - има и българи, които са по-зле от циганин, има и цигани, които са пичове... само че ако се родиш някъде, където ще те възпитат да бъдеш такъв и такъв.. какво освен да станеш същия. По разни причини всичките ми съседи са цигани.. макар, че някои се наричат турци, но нямат много общо. Като изключим кражбите, рязането на мрежи, чупенето на прозорци и какви ли не.. баш Цигании, ето какво имах наум: едните живеят в една къща с една стая към 10 - 15 човека - една камара ченгенета, средна възраст и старци. Често идват разни гости и бройката се мени. Дядото взима пенсия, защото навремето е Работил в консервения комбинат (закрит заради българската цигания). Други официални приходи нямат (не толкова често те, но с едни други комшии поне веднъж месечно се засичаме как през 3-4 през нощта разтоварват разни каруци със селскостопанска продукция - нямат ниви, нито дворове никъде). Та тези предните комшии - когато на дядото му донесат пенсията, синът му и братовчед му го пребиват и му взимат парите. През следващите 1-2 дни всички са пияни - това включително жените и децата, мъкнат се салами и луканки и т.н. След което цял месец викат на баба ми през мрежата дали има да им даде назаем 2-3 лева, а дядото обикаля града и мъкне кашони и боклуци на вторични. Ей това е.

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #105 -: 2007-07-03, 14:51 »
?!?! Това незнам защо излезе така .... извинявам се за което и ще кажа на кратко това което е написано по горе. Мангалите вонят.
« Последна редакция: 2007-08-15, 11:25 от tech_noir »

Неактивен Mistress of Sorrow

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 112
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #106 -: 2007-07-03, 15:04 »
Циганите са простто изметта на света.просто много ги ненавиждам тези прости и крадливи същества.Вместо да се научат на труд да видят как се печелят пари седят на някой тротоар и просят!!!Да се научат на труд!С цялото ми уважение но не познавам свестен циганин,но да пропусна факта,че някой българи са по зле и от циганите
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody
All happiness is gone away
All laughter is gone away
All life shall end in death

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Отговор на: За и Против циганите
« Отговор #107 -: 2007-08-15, 11:20 »
Трябва да се направи нещо с тези мангали. Затрих си мнението защото беше малко ..... :) но наистина трябва да се направи нещо. Не може да ни бият и колят и нищо да не правим ние.
« Последна редакция: 2007-08-15, 11:37 от ShaMana »

Неактивен mindless

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #108 -: 2007-08-15, 11:31 »
Най мразя циганите и расизма.  ???

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #109 -: 2007-08-17, 12:56 »
Роми масово напират към София

Цитат
Роми от провинцията непрекъснато щурмуват София и се заселват на празни терени или в необитаеми къщи, установи проверка на "Сега" сред кметовете на райони с най-компактно циганско население. Те се оплакаха, че идват цели родове, уж на гости при приятели, а после остават, не се регистрират, оформят гета. В тях намират сигурност, и то престъпна. Опитите да бъдат разселени рядко завършват с успех. Дори и да бъдат прогонени, ромите се връщат, роптаят кметове.
    "Районният кмет не може да предприеме нищо, след като всички го спират", възнегодува и кметът на "Възраждане" Ева Сеизова. На нейна територия се намира скандалното циганско гето "Баталова воденица". Там незаконно на общински терен живеят около 200 роми. Миналата година Сеизова издаде заповед теренът да бъде разчистен. Това предизвика ромски бунтове, а макар и законна, акцията беше спряна заради мощен протест на няколко зелени депутати от Европарламента. "Където има цигани, няма закони", категорична е Сеизова. Според нея проблемите с незаконните ромски жилища е нерешим, тъй като институциите, дори и силовите, нямали желание да се занимават.
    "Засега няма работещ механизъм за решение на проблема с незаконно живеещите роми", вдига рамене и съветникът от СДС и шеф на комисията по обществен ред Стефан Иванов.
    Други кметове пък се опасяват от намесата на правозащитните организации. "Ако тръгна да ги разселвам, ще дойдат да ме снимат от CNN", обяснява кметът на "Слатина" Агоп Овагимян. Той дори смята, че е добре ромите да заселват изоставените къщи, защото ги поддържали. От непрекъснати проблеми с конете на циганите се оплака кметът на "Люлин" Марио Петров. Жителите на квартала се страхували да пускат децата си сами навън, тъй като ромите оставяли животните да се шляят свободно между блоковете и дори по детските площадки.
    Единствен кметът на "Връбница" Янко Янков се похвали, че е намерил решение на проблема с ромското преселение. Преди време се настанили на палатки в местността Тодева махала, но били прогонени от полицията. Някои от ромите минавали през образователната програма "Втори шанс" и наистина се променяли, похвали се кметът. Ставали зидаро-мазачи и шивачки и се интегрирали в обществото.
в. Сега

http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=33906

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #110 -: 2007-08-17, 13:18 »
Да, бе, страшно спокойно е във Връбница - да се разходи 2-3 пъти между 8 и 10 привечер да види какво спокойствие е.
Signature.

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #111 -: 2007-08-21, 22:54 »
Това защото не си се разхождал в Красна Поляна по това време :) да видиш.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #112 -: 2007-08-22, 01:21 »
На скоро го подхванах този разговор с едно братле из София...

Неговата теза бе налагане на закон и режим, подобен на американския закон против скитничеството или нещо подобно. Но на мен нещо ми кафявее таз идея.

Собствено нямам против циганите, но определено всеобщата им практика да живеят на гърба на, общо казано, обществото в България ми писна. Решението (или вариант на решение) е да се спрат всички преференции с които се ползват тези хора, виновните да се гонят, на неплатилите да им се спира услугата.

Но на всички е ясно, че за това трябва държавен контрол, а изненадващо държавата (в лицето на властимащите) все още спи.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #113 -: 2007-08-22, 07:31 »
Решението (или вариант на решение) е да се спрат всички преференции с които се ползват тези хора, виновните да се гонят, на неплатилите да им се спира услугата.
Невероятно, колко си прав! Така или нещата ще се оправят, или престъпността ще се увеличи с 50-70%. С малко повече късмет ще се оправят.
Впрочем вчера се возих в такси с шофер циганин, но още преди да се кача видях, че не е типичния циганин - имаше ведро излъчване и усмивка и нямаше мангалски манталитет. Беше от Люлин, спазваше закона по пътищата по- добре от курсист на изпит при ДАА-джия и беше свестен. Оставих му и добър бакшиш- ето, че можело мангустите да преживявят по законен и нормален начин, без да товарят цялото българско население.
Signature.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
« Отговор #114 -: 2007-08-28, 22:58 »
Самата идея, че искате приобщаване на циганите, но пролагането на Строги мерки въобще не помага ...няма как да има равни права и там-квото, без да има равен старт!!!!!! Има предразсъдъци....има културно ограничение...класово.....сякакво!!!! Циганин с Висше не е Българин!!!!!!Дори и тогава.
Вие бихте ли допуснали да имате шеф циганин, а колега?..... Да ви прави вечеря?... Да ви пере? ...Да плува в басейн с вас? Да пиете от една чаша? Или да се прегръщате? Може би да си хванете гадже от този сорт Хора????
« Последна редакция: 2007-08-28, 23:01 от Eye-of-every-storm »
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #115 -: 2007-08-28, 23:43 »
Самата идея, че искате приобщаване на циганите, но пролагането на Строги мерки въобще не помага ...няма как да има равни права и там-квото, без да има равен старт!!!!!! Има предразсъдъци....има културно ограничение...класово.....сякакво!!!! Циганин с Висше не е Българин!!!!!!Дори и тогава.
Вие бихте ли допуснали да имате шеф циганин, а колега?..... Да ви прави вечеря?... Да ви пере? ...Да плува в басейн с вас? Да пиете от една чаша? Или да се прегръщате? Може би да си хванете гадже от този сорт Хора????

Аз лично бих, стига човекът да е на място и да спазва общоприетите норми на хигиена и държание. Апропо работил съм с цигани. Някои от тях си заслужава да познаваш, други не. Но тук въпроса не е до единиците, които принципно са изключение, а до масата, която живее преимуществено на гърба на обществото (повтарям се, знам). 

Ако си говорим за равен старт, то тази химера съществува само във въображението. Няма равен старт. Нито за циганите, нито за българите, нито за който и да е било.

Какво ми е преимуществото на мен, като родословен българин, за конкретното ми кандидадстване за магистратура?! За която ми трябват (в лошия случай) 1500 лева?! Ще си се изкъртя от копане, ще ги събера и ще си ги платя, като при това ще си платя и тока, и водата, и данъците. Но едва ли тези 1500 лева са голям залък за някой си по-заможен циганин, който по един или друг начин си ги вади за седмица - две, като при това си се води безработен, многодетен, взема си държавни субсидии, не си плаща услугите и прочее...

Нека не се залъгваме. Това субобщество се е научило така само защото му бе позволено да си се развива в този си вид. Според мен е крайно време това да се промени. Но тази промяна не трябва да е облечена в кафяво. Никакви гвардии не ще променят положението за по-добро.

Едно е сигурно, обаче. За да може да излезем от създалата се ситуация са наложителни кардинални промени в самото ни мислене. Никак не е логично да си се дразним на някакъв си Седеф, че отмъкнал, там, 20 кила жица, докато в държавните учреждения крадът милиони. Непоносимостта трябва да е еднаква.

Ама май навлязах в сферата на научната фантастика...
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #116 -: 2007-08-29, 10:57 »
Цитат
Циганин с Висше не е Българин!!!!!!Дори и тогава.
Вие бихте ли допуснали да имате шеф циганин, а колега?..... Да ви прави вечеря?... Да ви пере? ...Да плува в басейн с вас? Да пиете от една чаша? Или да се прегръщате? Може би да си хванете гадже от този сорт Хора?? 

Ето с това мнение съм напълно съгласен! Закакво, по дяволите ни е тази интеграция на мангалите? Аз бих постъпил по друг начин. Щом, мангасарите заявяват че са роми, щом турчолята се пишат етнически турци - по резултатите от този препис на населението - бих ги лишил, моментално, от българско гражданство, а след това - вместо помощи да бъдат изритани от страната, а ако нещат - ще им се организират бежански лагери, лагерите ще бъдат оградени и строго охранявани, ако имат желание за работа - да си вадят от работодателите документ че работят и с този документ да имат право да напускат охраняваната зона. При желание, след време ще могат да кандидатстват за българско гражданство, ако отговарят на критериите, естествено.

Цитат
Едно е сигурно, обаче. За да може да излезем от създалата се ситуация са наложителни кардинални промени в самото ни мислене. Никак не е логично да си се дразним на някакъв си Седеф, че отмъкнал, там, 20 кила жица, докато в държавните учреждения крадът милиони. Непоносимостта трябва да е еднаква.

Хм, има логика в това, но дадения Седеф ни дразни не толкова със самата си кражба, а със това че е доста силен нарушител на обществения ред и спокойствие. Все пак, не ме е страх да пусна жена си да се разхожда покрай държавно учреждение, но да минава покрай Факултето - не бих го допуснал. Има непоносимост и към държавните чиновници крадци, но най важния проблем за момента е да се опазим от мангустите! Те трябва да бъдат жестоко наказвани и да си знаят мястото което сами са си избрали - на дъното!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #117 -: 2007-08-29, 12:18 »
Цитат
Ама няма как да стане, щото тука са родени

Защо да няма как да стане? Нужна е само една ПОПРАВКА към закона, където да се напише че попълването в анкетата в графа "националност" - нещо различно от "българин", автоматически се признава за отказ от българско гражданство!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #118 -: 2007-08-29, 12:24 »
Цитат
Ама няма как да стане, щото тука са родени

Защо да няма как да стане? Нужна е само една ПОПРАВКА към закона, където да се напише че попълването в анкетата в графа "националност" - нещо различно от "българин", автоматически се признава за отказ от българско гражданство!

тва ше проработи, и без тва повечето не могат да прочетат евентуалната забележка ;)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #119 -: 2007-08-29, 17:14 »
Ама как само си чешите езиците...
Погледнете реално.
Ето ме мен. Родом в Пловдив, чист българин, заминавам в Швеция (примерно) да работя и живея. Минава се време, взимам поданство. Нима това ме прави швед? Не. Аз съм етнически българин с шведско поданство (а.к.а. гражданство).
Нима ако ние лишим правото от поданство на всички други етноси в България ще си решим проблемите? Ами ако Сърбия, Гърция, Турция, Македония, Румъния, Украйна, Германия, Франция, Великобритания и т.н. решат в отговор да отнемат на етническите българи поданството им? Ай моля ви!
И моля ви не надувайте гайдата на безпочвения патриотизъм.
Не това е решението на проблема.
Control is an illusion.