Анкета

За или против ромите

За
5 (12.5%)
Против
35 (87.5%)

Общ брой гласове: 39

Автор Тема: За и Против циганите  (Прочетена 60669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен hexe`

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #60 -: 2006-07-20, 22:34 »
Кофти...много кофти. Нямам нищо против циганите, против системата съм (която ги направи "цигани").  Незнам от къде да започна. Първо - през целия си съзнателен живот не съм виждала лична карта (паспорт) на който да пише "народност циганин". Струва ми се, че погрешно се тълкува понятието "циганин" - 90% от хората под думата "циганин" разбират "лош човек, крадлив, мързелив, необразован...", а не задължително да е мургав. Всъщност по какво се разбира дали един човек е циганин или не? Взимат му ДНК проба ли? Щото има доста бели и културни цигани, както и мургави българи-простаци. Та, според мен "циганин" не е раса, а наречие. Живеем в България, говорим български - българи сме. В това отношение имам чувството, че управляващите умишлено насаждат "разцепване" на "етносите". Прекалено много взе да се спекулира с "различията", и то от върховете. Започна да се толелира лентяйството - били бедни, това не значи че няма работа, не значи че трябва да ползват безплатен ток, не значи че трябва да им се дадат наготово жилища... Увеличиха им помощите - много са добре, гарантирам; защо да се поти по 8 часа на ден за сто лева, след като може да си стои вкъщи, да прави деца и да взима по 200 лв. помощи + нещичко да открадне, желязце, тва, онова... опааа 400 лв. минимум за месеца. Зле ли му е? Изтарикатиха се. За съжаление те не са виновни, държавата така ги научи - всичко на готово. Нямат грам отговорност. Ако сами се бяха потрудили да си построят жилища (а не държавата на готово да им дава) как щяха да ги стопанисват? Дали щяха да ги опропастят? Не си вложил труд - не цениш. Ако изкарваха с пот и труд парите си, дали щаха да крадат? - като знаеш колко трудно се изкарват и все не стигат, започваш да цениш труда и парите на другите. Дискриминирани били! Така казват по "телевизията", тръби се навсякъде! Незнам с каква цел... Защото това е цел, на някой отгоре така му изнася. Реално работещите хора са дискриминирани, защото са длъжни да блъскат всеки ден на работа за 160 лв., удържат им се данъци (че да има за помощи), здравни осигуровки (да не ти се налага да опреш до болница, че си плащаш пак като поп.., за "социално слабите" е безплатно), осигуровки за пенсия (я доживееш, я не - пък и бошлаф работа щото след години може да се окаже че социалната пенсия е по-висока от твоята собствена..), да не споменаваме сметките за ток, вода, телефон..и т.н. които съвестно плащаш, а недай си боже и деца да имаш... максимум две! Това е геройство! Защото си отговорен, към държавата, към работодателя,към хората на помощи, към сметките, към децата си. Данъкоплатеца носи всички на гърба си, а се оказва че е най-ощетен от държавата. Жалко. На всичкото отгоре пак увеличават помощите, заплатите - не, почти е закон че колкото повече деца имаш, толкова повече помощи взимаш (пари) - чиста далавера. Ако кажеш че си беден - лъжеш! Нали работиш?! На кой му пука, че сметките ти двукратно надвишават доходите ти... Държавата няма да ти даде безплатно жилище, безплатен ток...пък камо ли социални помощи! Ти работиш...за 160 лв... ще си плащаш...всичко. ... До болка позната история. Примери колкото щеш. Мога да говоря до безкрай... Кой бил дискриминиран, че не разбрах?!?  

Неактивен FreeDom_Girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 72
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #61 -: 2006-07-25, 14:11 »
heXe` много добра статийка наистина!!!Обеди ме на 100%(пък и аз го мисля горе-долу същото)  
Не е важно колко пъти ще паднеш,важното е след всяко падане да намериш сили-да станеш и да продължиш.

Неактивен hexe`

• потребител/ка
  • *
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #62 -: 2006-07-25, 21:03 »
За съжаление такива са фактите...  

???? ???????

• Гост

Неактивен hexe`

• потребител/ка
  • *
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #64 -: 2006-07-26, 21:38 »
Гласувам и с двете ръце  

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #65 -: 2006-07-28, 22:56 »
и аз но ли4но за мен са крайните мерки които за съжаление не са позволение но се надявам някои ден 6те стане не6то което 6те обедини българите 6те излязат и 6те е.... майката на вси4ки мангалюги
ps. аз не съм расист но смятам 4е България си е за българите
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
За и Против циганите
« Отговор #66 -: 2006-09-30, 21:56 »
Цитат на: hellloo
и аз но ли4но за мен са крайните мерки които за съжаление не са позволение но се надявам някои ден 6те стане не6то което 6те обедини българите 6те излязат и 6те е.... майката на вси4ки мангалюги
Бе не знам ма тва си е едно доста наци изказване...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #67 -: 2006-10-18, 12:42 »
Цитат на: hellloo

Да, от крайни мерки има, и мисля че ще дойде това време когато всички мангали и други гнусни, малцинства (които вече са мнозинства) ще си получат по заслугите!

Стига вече толерантност и търпение!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #68 -: 2006-10-19, 00:00 »
Абе само циганите от селата като че ли са по-нормални и свестни. Работят или поне се опитват честно да си изкарат хляба. Поне това ми е впечатлението като съм ходила по някви села и съм имала някакъв контакт с тях  
« Последна редакция: 2006-10-19, 00:00 от limonka »
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #69 -: 2006-10-20, 11:48 »
Цитат на: limonka
Абе само циганите от селата като че ли са по-нормални и свестни. Работят или поне се опитват честно да си изкарат хляба. Поне това ми е впечатлението като съм ходила по някви села и съм имала някакъв контакт с тях  
Така е горе-долу; тия от градските гета само крадат и завличат оттук оттам.
« Последна редакция: 2007-04-06, 09:50 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #70 -: 2006-10-20, 12:37 »
кой луд е гласувал "ЗА" да си признае веднага, а останалите събирайте камъни, с които да го замерим!
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #71 -: 2006-10-20, 14:05 »
Не съм привърженик на камъните, аз човек технически грамотен и отдавам предпочитанията си на автоматиката... не че пропагандирам насилие...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #72 -: 2006-10-21, 14:50 »
Аз гласувах за. Причината е чисто и просто това, че не гледам расата, нито религията. Лоши хора има навсякъде. Крадци - също. Мразя да се слагат под общ знаменател хората.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #73 -: 2006-10-21, 15:10 »
Разправяха ми на скоро една случка...
Един познат нещо зависва на Полската граница. Проверка на документи, не знам си какво. Стигат до нацоналност.
"Българин"
"Ама потомък на руски преселници, нали. Ти не си българин по кръв"
"Глупости! Българин съм!"
"Да бе да, хич не приличаш на българин, много си бял. Я изчакай малко, скоро ще мине автобус с българи да ги видиш на какво приличат. Ти не можеш с тая бяла кожа да си българин".

Полския митничар се оказва прав. След малко пристига автобус с български граждани със цвят на кожата като на индийците но изглеждат по-зле. През половин час минавали подобни автобуси - "заработване" в Германия и после на бързо през границата в Полша за по-евтина база за рапределения на плячката и скриване от германската полиция (за джебчииство не викат Интерпол и нямат правомощия да ги преследват на Полска територия или да задействат полската полиция).
« Последна редакция: 2006-10-21, 15:11 от tech_noir »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #74 -: 2006-10-21, 15:18 »
Ми тех, то това е ясно, но трябва ли да се смята, че всички са втора ръка хора?
Всички ще умрем един ден, ще останат само някакви жалки останки от нас, всички! Всички сме равни и еднакви и трябва да се стремим да уважаваме другите. И аз не понасям крадци, измамници  и т.н, но има цигани, които живеят точно както нас. Към тях бих се държала, също както към българин.
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #75 -: 2006-10-21, 15:35 »
А пробвала ли си да работиш в европейска компания или да учиш в университет? Не е много приятно всички автоматично да те приемат за джебичия, само защото всичките ти санародници с които са имали контакт са били именно такива.
Не е приятно да се чувстваш отговорен за нечии чужди действия или бъдещето и реализацията ти да зависят от тях. Имидж. Някои живеят лесен живот, някои други плащат за него.
Просто минава време докато другите почнат да те възприемат както нормален човек - т.е. българин-мутант, който е израсал другаде, сътветно може и да става да работиш с него или наистина да иска да учи.

По-безопасно е да кажеш че си руснак. Гледат те малко странно, но отношението все пак е по-нормално. А и получаваш бонус безплатна застраховка за обири и нападения.
« Последна редакция: 2006-10-21, 15:39 от tech_noir »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #76 -: 2006-10-21, 16:06 »
Ами наистина не съм се сблъсквала с такива ситуации. Сигурно наистина е гадно, но би било гадно, ако те отблъскват, само защото повечето цигани крадат. Аз ако се бях родила циганка, която има мечти и която живее нормален живот, без да краде и лъже, а другите ме отбягваха само заради произоха ми, нямаше да се чувствам добре. Именно затова аз не мразя и никога няма да мразя всички цигани. Мразя само тези от тях, които живеят на чужд гръб и не се трудят за прехраната си.
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #77 -: 2006-10-21, 16:11 »
Има огромно значение в каква среда отрасваш и какво е формирало личността ти.
Има много точни цигани наистина (предполагам) ама ако те отглеждат от малка със идеята че кражбата е съвсен нормален начин на препитание и че трабва да се годрееш с мама щото само 5-6 пъти са я хващали полицаи или че тате е герой, щото не плаща ток а е измъкнал бкърените кабели на комшията би било трудничко да промениш тези възгледи после.

Апоменавал съм го и другафде из форума - ако може да се даде зрение с операция на сляпородени деца, отва се прави до 13-годишна възраст, акое  по-късно проглеждат и после умират от шок и стрес. Ако вземеш ескимос или пигмей и го заселиш в апартамент на непостъргач и след 5 години го накараш да нарисува стаята, пак ще я нарисува кръгла. Просот защото когато е формирал светогледа си не е имало прави ъгли и той така и не е почнал да ги възпроема. След както не са му били показани и обяснени така от мама и тате когато се е формирал, значи не съществува. Веднъж изграден начин на мислене трудно се променя.

Клановете на крадците и оросяците също имат свои закони и понятия за ред и законност. Също имат и съд, който уважават. Просот те не съвпадат с нашите. Културни различия.
« Последна редакция: 2006-10-21, 16:12 от tech_noir »

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #78 -: 2006-10-21, 16:13 »
шемет, когато цигани изнасилят твоя приятелка в 6ти клас и 3 пъти те оберат, когато си чакаш рейса циганин общ работник (уж) ти каже, че тъкмо е взел заплата и е готов да заплати щедро 15 лева за свирка и те преследва из целя автобус докато не му покажеш ножа и не се разкрещиш разярено, когато не знайно защо не ти е гот в 11 да се прибираш сама в що годе готината част на Крсно село и един мангал те следи до блока ти сложи си крака на врата и бягаш спринт 15 етажа на горе и междувременно търсиш ключовете си в чантата, ела пак ще си говорим....
а да - всичко това се случи на мен и всички лица описани горе действително са мангали ...
за мен - да мислиш така, означава, че въобще не си се сблъскала и с една стотна до това с което аз се сблъсках, пожелавам ти и никога да не го изпиташ!
пийс
« Последна редакция: 2006-10-21, 16:14 от Eva »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #79 -: 2006-10-22, 00:04 »
Познавам цигани. В нашия град има много и честно казано повечето са ужасни! Точно такива, каквито ги описвате! Нахални, крадат, нападат... Но познавам и много, които ходят на училище, които се трудят за това, което искат и постигат всичко по честен път. Те са много по-различни от първите. Тях им правя евала. Доколкото преследването и другите изборени неща, мен се опита някакъв българин да ми го направи посред бял ден пред дома, пак българин краде от дома....Извод- има хора и хора, има цигани и цигани.
(Георги Константинов)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #80 -: 2006-10-22, 09:33 »
Цитат на: tech_noir
Разправяха ми на скоро една случка...
Един познат нещо зависва на Полската граница. Проверка на документи, не знам си какво. Стигат до нацоналност.
"Българин"
"Ама потомък на руски преселници, нали. Ти не си българин по кръв"
"Глупости! Българин съм!"
"Да бе да, хич не приличаш на българин, много си бял. Я изчакай малко, скоро ще мине автобус с българи да ги видиш на какво приличат. Ти не можеш с тая бяла кожа да си българин".
Аррррррррргх!!!  :assassin:  :comando:  :butcher:  :dwarf:  :superman2:
Caralho Voador

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #81 -: 2006-10-22, 13:43 »

СТИГА БЕ !!!!!!!!! ТОВА ВЕЧЕ Е ПРЕКАЛЕНО !!  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
За и Против циганите
« Отговор #82 -: 2006-10-22, 14:04 »
Еми с тея мангали,които бавно завземат държавицата ни,вече почнаха и да ни ебават  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #83 -: 2006-10-23, 13:38 »
Цитат на: Punkass
Еми с тея мангали,които бавно завземат държавицата ни,вече почнаха и да ни ебават  

Въобще не е ебавка, по света бели битува мнение че българите са черни и крадливи ... интересно чия е вината за такова мнение...

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
За и Против циганите
« Отговор #84 -: 2006-10-23, 19:01 »
Цитат на: Александр
Цитат на: Punkass

Въобще не е ебавка, по света бели битува мнение че българите са черни и крадливи ... интересно чия е вината за такова мнение...

Жалка картинка сме ...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #85 -: 2006-10-24, 13:41 »
Аз предлагам мене да ме сложите за модел на бялата кожа...всичко де що е по-черно от мене па дори и да е българско ( мн вероятно дълбоко в кръвта си не е ) да е по ножа гилотината на бесилото на прицел и както вие решите...аз обичам кладата по мноооо повече побира и за огън не се плаща )) ефтина ефтаназия....

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #86 -: 2006-10-24, 16:02 »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #87 -: 2007-03-19, 10:43 »
Какво лошо има в това да си расист, шовинист, комунист или фашист? Просто защото завършват на "ист"? Или новата пропаганда е толкоз успешна, че човек вече го е страх да нарича нещата им със собствените имена? Опасна тендеция, уважаеми, първо се променя речника на човек, а после и мисленето!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #88 -: 2007-03-19, 20:29 »
Тая "раса" въобще не заслужава да живее. Разбирам броят им да беше от 20 до 100 000 за нашата страна- в границите на приемливото е, а и, както казах някъде преди, придават колорит. Но повече...а пък това, което е в момента...  

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Какво лошо има в това да си расист, шовинист, комунист или фашист? Просто защото завършват на "ист"? [/quote]
Нищо лошо няма, това са си просто определения  
Caralho Voador

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 569
    • Профил
За и Против циганите
« Отговор #89 -: 2007-03-19, 22:03 »
Нямам нищо лошо що се отнася цинагите и те са хора,  само да не се опитват да ми бъркат в чантата!
.....quod me nutrit me destruit.....