Автор Тема: Защо някои мъже...  (Прочетена 23426 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
Защо някои мъже...
« -: 2008-02-13, 09:43 »
Вчеера си говорих с една приятелка ... ии тя ми разкара за връзката си с нейния прител, с който са вече поти 8 или 9 месеца заедно иии много мислих над нейното положение ...Иии този разговор ме провокира да пусна тазюи тема.. Първо ще започна с нещо... че да не вземе някой да ми се обиди ... НЕ СЛАГАМ ВСИЧКИ ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ, защото хората са разлини .... нито пускам темата с цел да обидя някого... просто това са ми наблюденията  иии се чудяя.... защо има мъже които не обичат да показват чувствата си ... защо има мъже които се държат гадно .. иии въпреки че казват...."Много ми е приятно с теб" илии обясняват че те обичата, с действията си противоречат... Дали наистина не осъзнават, че в повечето случаи с някакви глупави и уж безобидни действия и думи... нараняват страшно много половинката си ... Защо има мъже които приемат приятелката си като подарък... сякаш "Ам... ние сме от еди колко си време заедно ..." иии все едно ти е в кърпа вързана... можеш да си я унижаваш... да я караш да се чувства зле ... без да те интересува... защото знаеш че тя те търпи...  Защо ... мъжете (повечето... пак повтарям .. не искам някой да ми се засяга... а искам да ми обясните защо има такива мъже...просто защото аз не мога да го обясня сама на себе си)... защо след като получават почти всичко... те отново не оценяват нищо от това.... и отново си продължават напред с високо вдигната глава "Тя няма да ме зареже... защото еди какво си ..."Тя ме обича... айде да й се кача на главата.... дали го осъзнават това?Или просто всичко се получава неволно... Защо поставят личните си отношения на най-заден план.. резервен вариант ... "ако остане време"... Обяснете ми ЗАЩО... има такива мъже... И С КАКВО НЯКОИ МОМИЧЕТА СА ЗАСЛУЖИЛИ ПОДОБНО ОТНОШЕНИЕ??? :)
« Последна редакция: 2008-02-13, 09:49 от wild-girl »
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Отговор на: Защо някои мъже...
« Отговор #1 -: 2008-02-13, 10:28 »
Виждам две възможности: Първата е той да има голямо его, и по възможност е необходимо да подценява нейните качества. Тогава би се получила подчинена връзка. Единя се мисли за "Бог", другия трябва да приеме ролята "Роб": Втората възможност е двамата да имат различия в тълкиуването на думата любов. Ако тя е олицетворение на най-доброто, а той не знае що е това...най-вероятно е да не оцени тази любов като нещо пластично, ами само като еднопосочност.  МОже да си представите нещата като все едно копаят двама души една нива от двата края......и целта и на двамата е една....да я скопат. Но когато единя копае по-бързо и напредва по-видно....другия спокойно може да си даде почивка малко..и да занемари копаенето.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
« Отговор #2 -: 2008-02-13, 10:49 »
Също вариант е на него просто да му е писнало и омръзнало, да иска разнообразие(по-скоро друго момиче). Да няма повече чувства, освен привързаност, която се появява след месеци дълга връзка. И тъй като няма кой знае какви чувства, не му пука толкова и се държи тъпо, но не къса с момичето, тъй като не е намерил друго. Кофти, но тази ситуация ми е позната 
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
« Отговор #3 -: 2008-02-13, 11:49 »
Ооо, то има и такива жени. Аз познава 3 двойки, при които жената прави именно тва - смята, че приятелят й е нейна собственост и не би могъл да живее без нея. Лигави се, кара му се за глупости. Една от тия мацки му се цупеше страшно много, ако не й купи Активиа с ЯГОДКА, ами й купи друга Активиа. Когато въпросните се разделиха и той си намери друго момиче, тя започна да изпада в депресии, щото той вече може и без нея. Та, започна пак да се опитва да си го върне, но тъй като това се беше случвало вече 3 пъти, той си беше взел поука и този път не се подложи пак на минаването през Ада, а тя го изкара най-големият катил на света, щото я наранявал. Тя скъса с него иначе, заради друг. Два пъти, заради двама различни. Да не говорим, че му беше изневерявала и с трети, докато бяха заедно с тоя човек... Абе, до човек си е... И ние не сме за оплакване, ама и мъжете са кочове. То е ясно. ;D
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #4 -: 2008-02-13, 12:14 »
Темата е зададена  относно Мъжете, има ситуация и персонажи....що обсъждаме жени?
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #5 -: 2008-02-13, 12:27 »
А защо пък не,като е станал дума вместо да се флооди само с теми какво пре4и и тука ???
Относно мнението на Cuddles-дам позната история и аз съм ставал свидетел на такива неща и май това е най-логи4ното.Както казва един приятел като "маймунките не пуска единия клон докато не се хване за друг.
Но все пак не трябва да се остява на страни и факта 4е хората( не само мъже и жени) в голямо процент след по дълъг  период от време се приемат за даденост
спе4елили са се имат си доверие и про4ие и запо4ват малко по малко да пренебрегват ближния.
Можеби ако хората се замисляха пове4е над обстоятелствата и действията си щеше да е по разли4но ( но това се у4и  :P )
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #6 -: 2008-02-13, 12:36 »
Темата е зададена  относно Мъжете, има ситуация и персонажи....що обсъждаме жени?

Щото съм патица :yey:

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #7 -: 2008-02-13, 12:37 »
Хах... това според мене е проблема "доброто срещу лошото момче", самоче погледнат от гледна точка на жените! А тя защо стои при него?!? Предполагам че приятелката ти е на не повече от 20 години, заедно са от 8-9 месеца, не от 5 години, нямат брак, нямат деца... хората се събират и се разделят! Ако той не и дава това, което тя очаква ЗАЩО Е ВСЕ ОЩЕ С НЕГО? Нещо я задължава или задържа ли? Няма спор, че и между мъжете и между жените има много големи лекета! Приятелката ти сигурно познава поне 4-5 "добри момчета", които искат да бъдат с нея, но тя - не! Тя иска да е при ЗЛОДЕЯ! Защо - и тя не знае... и аз незнам.. едва ли някой знае - на тоя въпрос няма логичен отговор! Със сигурност и се иска нейния злодей да бъде като "добрите момчета" - мил, добър, грижовен... Когато на гадняра му писне, той ше я зареже, тя ше се жалва, ше реве и т.н., докато не се появи следващия гадняр! :)
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #8 -: 2008-02-13, 12:41 »
Да,де, Митак, ама то в темата се пита ЗАЩО въобще има толкова много такива ЗЛОДЕИ ;D То е очевидно, че мацката явно не може да живее без него...т.е. явно е свикнала вече с него или знам ли, но идеята е, че не е ясно какво ги кара тия злодеи да се държат така..освен че са ЗЛОДЕИ >:>

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #9 -: 2008-02-13, 12:48 »
Тя иска да е при ЗЛОДЕЯ! Защо - и тя не знае... и аз незнам.. едва ли някой знае - на тоя въпрос няма логичен отговор!

БАТЕ къртиш мивки  хахаха няма такова  :D хаххахаха

пс.сори за флоода ама не се сдържах
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #10 -: 2008-02-13, 12:51 »
Да,де, Митак, ама то в темата се пита ЗАЩО въобще има толкова много такива ЗЛОДЕИ ;D То е очевидно, че мацката явно не може да живее без него...т.е. явно е свикнала вече с него или знам ли, но идеята е, че не е ясно какво ги кара тия злодеи да се държат така..освен че са ЗЛОДЕИ >:>
Сега ше стане много философско.. всеки човек сам избира какъв да бъде! Има хора, на които още от детската градина им доставя удоволствие това, да карат другите да плачат.. както казват мойте приятели индианците: "В душата на всеки човек живеят два вълка - един бял и един черен! Белият вълк е доброто, а черният - злото. Те водят по между си жестока борба за надмощие и накрая ще оцелее само единия - този който ти решиш на нахраниш!".. Free Will! Когато озрееш достатъчно, за да можеш да се наречеш "разумен човек", тогава идва момента, в който само ти решаваш какъв да бъдеш! За тоя злодей има два варянта - или е достатъчно малоумен и инфантилен, за да не може да се осъзнае и действа като децата в детската градина или просто сам си е избрал да бъде зъл!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #11 -: 2008-02-13, 12:53 »
Цитат на: wild-girl
И С КАКВО НЯКОИ МОМИЧЕТА СА ЗАСЛУЖИЛИ ПОДОБНО ОТНОШЕНИЕ???
;)
Caralho Voador

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #12 -: 2008-02-13, 13:02 »
Цитат на: wild-girl
И С КАКВО НЯКОИ МОМИЧЕТА СА ЗАСЛУЖИЛИ ПОДОБНО ОТНОШЕНИЕ???
;)
оффффф

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #13 -: 2008-02-13, 14:04 »
Сега ше стане много философско.. всеки човек сам избира какъв да бъде! Има хора, на които още от детската градина им доставя удоволствие това, да карат другите да плачат.. както казват мойте приятели индианците: "В душата на всеки човек живеят два вълка - един бял и един черен! Белият вълк е доброто, а черният - злото. Те водят по между си жестока борба за надмощие и накрая ще оцелее само единия - този който ти решиш на нахраниш!".. Free Will! Когато озрееш достатъчно, за да можеш да се наречеш "разумен човек", тогава идва момента, в който само ти решаваш какъв да бъдеш! За тоя злодей има два варянта - или е достатъчно малоумен и инфантилен, за да не може да се осъзнае и действа като децата в детската градина или просто сам си е избрал да бъде зъл!

Мъъъдро,мъдро! ;) Дано сме дали подобаващ отговор и заключение по темата :P

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #14 -: 2008-02-13, 15:05 »
"В душата на всеки човек живеят два вълка - един бял и един черен! Белият вълк е доброто, а черният - злото. Те водят по между си жестока борба за надмощие и накрая ще оцелее само единия - този който ти решиш на нахраниш!"..
По този въпрос съм съгласен до някаде.Но във всяко стадо си има и мърша...
Та както и да е според мен лично това момче или което и друго да е държеейки се така с приятелката си просто не е готов да е обвързан и да обича истински.Не може да нараняваш човека които обичаш по какъвто и начин да е. Мога куп примери да дам за това..
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #15 -: 2008-02-13, 22:08 »
За какво изобщо обсъждате моралността на постъпката? Това не може, онова не трябва....Има човек, който прави нещо, оценявано като лошо. Сократ е казал, че човек прави злини, защото не знае какво е добрина.
Що си мислите, че този човек умишлено прави всичко! Това не е някакъв прагматизъм! Дори е възможно той да не знае, какво прави. И може когато момичето го скъса, той изобщо да не разбере мотивите й!

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #16 -: 2008-02-13, 22:29 »
E ПО ДЯВОЛИТЕ ... колко заблуден трябва да си ... че да не ОСЪЗНАВАШ как с шибаните си действия нараняваш човека, който е до теб... който те обича... ии подкрепя ...(примерно)...
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #17 -: 2008-02-13, 22:36 »
Добре бе, може пък причината да е в жената, а не в него и той с поведението си да се опитва да я накара да промени някои неща, които не му харесват.
Caralho Voador

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #18 -: 2008-02-13, 22:44 »
Амиии в случая не мисля че грешката е в нея... защото тя е много благ човек... и гледа по всякакъв начин да му угоди ... иии прави какво ли не, че на него да му е добре... а накрая той й се "изсира"(с извинения) на главата... :/

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #19 -: 2008-02-13, 22:55 »
Амиии в случая не мисля че грешката е в нея... защото тя е много благ човек... и гледа по всякакъв начин да му угоди ... иии прави какво ли не, че на него да му е добре... а накрая той й се "изсира"(с извинения) на главата... :/
Това си е твое мнение, но в случая не ти си участникът във връзката, а те двамата и 100 % не знаеш за всичко, което се случва или се е случило между тях. И навсякъде и във всички случаи е много различно в зависимост от това какви са хората.
Caralho Voador

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #20 -: 2008-02-13, 23:10 »
Тя може да е доста добре запозната с всички детайли...а и дори да вижда само "външното"...това е най-точното.

Тая тема ми стана любима! Пишете...

А и даването на всичко от себе си е най-лошото което може един човек да направи. Но, мисля че младежа ще се осъзнае, само когато види себе си като равноправен. А не знам дали сега е такъв.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #21 -: 2008-02-13, 23:22 »
А КОЛКО, ПО ДЯВОЛИТЕ, ЗАБЛУДЕНА И ЗАСТРЕЛЯНА ТРЯБВА ДА СИ, ЗА ДА ОБИЧАШ И ПОДКРЕПЯШ НЯКОЙ, КОЙТО СЪЗНАТЕЛНО ИЛИ НЕ, ТЕ НАРАНЯВА С ШИБАНИТЕ СИ ДЕЙСТВИЯ И ТИ СЕРЕ, С ИЗВИНЕНИЕ, НА ГЛАВАТА ? ! ? ! ? ! ?

Кажи на приятелката си да порасне и да се земе в ръце, а не да ти се тръшка и вайка, заради отношението на някъв пич, на който... може и вече да не му пука за нея! Да го хване утре, нали е там некъв... ден на загубените, и да си поговорат като големи хора за цялата ситуация!
Така ше и е по лесно, ше по-лесно на него, а и на тебе ше ти е по-лесно.. незнам как се чувстваш ти, но мене лично страшно много ме натоварват такива информации! Може пък и тоя разговор да го накара да се замисли над някои неща и ние да ядеме, да пиеме и да се веселиме три дена, а па те да заживеят дълго и щасливо!
Имаше една тема, дето се обяснявахме там.. променят ли се хората... може пък и да успее.. но ако не се получи - просто да си дига шапката и да си заминава! Живота е твърде кратък и трябва да си направиш добре сметката къде си влагаш времето.. щото един ден може и да ти е криво, че си се опитвала да промениш някой в нещо, което той не би могъл да бъде!

По темата.. "Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен!"

Паулу Коелю - "Алхимикът"
... и побеждават.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #22 -: 2008-02-14, 00:02 »
Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завина.ги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил.

Истина

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #23 -: 2008-02-14, 00:11 »
Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завина.ги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил.

Истина
Ммне..! 2pac Shakur!!! ;D ;D Съжелявам, не се сдържах! ;D
... и побеждават.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #24 -: 2008-02-14, 00:14 »
Простено ти е.

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #25 -: 2008-02-14, 08:23 »

Живота е твърде кратък и трябва да си направиш добре сметката къде си влагаш времето.. щото един ден може и да ти е криво, че си се опитвала да промениш някой в нещо, което той не би могъл да бъде!

Мите, ето това ми допадна много... Наистина е така.. :)
Аз съдя като страничен човек... ии виждам как изглеждат неата от страни ... не е хубаво .. :/

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #26 -: 2008-02-14, 11:23 »
Не може да нараняваш човека които обичаш по какъвто и начин да е.
Приятелката ти да си вади изводите ;)
Да си ги вади това си е мое мнение и така процедирам аз

Живота е твърде кратък и трябва да си направиш добре сметката къде си влагаш времето.. щото един ден може и да ти е криво, че си се опитвала да промениш някой в нещо, което той не би могъл да бъде!
С това съм съгласен,но не мислиш ли ,че не е необходимо да променяш човека до себе си.Просто го приемаш такъв какъвто е

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #27 -: 2008-02-14, 11:31 »
С това съм съгласен,но не мислиш ли ,че не е необходимо да променяш човека до себе си.Просто го приемаш такъв какъвто е
Мисля... за това е и цитата от Паулу Коелю!
Това, което казваш, според мене, означава да обичаш някой - да го приемеш, заедно с нещата, които не харесваш в него! Тук вече идва ред на въпроса заслужава ли си да го обичаш! Ква цена плащаш ти.. все пак едно е да приемеш недостатъците на някой, а съвсем друго да търпиш да те тъпче!
... и побеждават.

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #28 -: 2008-02-14, 11:47 »
Е да ама това момиче не може ли да прецени какво иска.Нека тя да си задава тези въпроси и да намери отговорите

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #29 -: 2008-02-14, 12:33 »
Кво да ти кажа... аз лично не мога да преценя кое е по-добре - да си зададеш тези въпроси сам и да стигнеш до някакви верни (за теб) отговори, или да ти ги зададе някой друг и да ти помогне малко с отговорите...

Аз съм си ги задавал сам и съм стигнал до моите си отговори, след страшно много четене и главоблъсканици.. честно казано, ако можех да върна времето и да избирам.. бих си избрал да има  някой, който ако не друго, поне да ме насочи... би ми спестило доста рев и кофти емоции! :)

По мое мнение - не е нужно топлата вода да се преоткрива!

Следващото четиво е по желание.. за любознателни! ;) :

Има доста смисъл в израза "човек се учи от грешките си!". Сега ше обясня (много накратко, щото познанията ми в областта са доста ограничени, признавам си!) какво ни се случва, когато претърпяваме поражение. Първо, когато започваме да губим (например двубой.. асоциацията се приема най-лесно и на мен ми се струва ясна и лесна за възприемане) и го осъзнаваме, мозъка започва да блокира някои от жлезите с вътрешна секреция.. в един момент почти цялата ендокринна система не работа като хората. Отделянето на ендорфин и допамин е почти изцяло преустановено. Това са хормоните, ако мога да се изразя така, на доброто настроение. Те отговарят за това как се чувстваме, за нашето самочувствие и пр. Недостига на ендорфин ни кара да се чувстваме нещастни и малки.. появява се чувство на тревога!
Процеса се продължава от стимулираното отделяне на кортизон - хормона на стреса. Когато той се смеси с адреналина, чувстваме краиниците си тежки и започваме да се движиме по-трудно.. понякога започваме и да трепериме! Спиналния нерв изпраща сигнали до сърцето, които забавят ритъма му. Постепенно започваме да чувстваме празнота в корема и изпитваме чувството че потъваме!
Единствената ответна реакция на организма, в случая, е задействането на хипоталамуса в мозъка, което записва спомена от този провал в изключително дългосрочна памет.. това ни кара да си спомняме този провал и чувствата, които са ни обзели, винаги, когато се създадат условия, наподобяващи довелите ни до това чувство...
За това народа казва, че "човек се учи от грешките си!"...
« Последна редакция: 2008-02-14, 12:54 от MuTaKa »
... и побеждават.