Автор Тема: Призрака На Фантазиите  (Прочетена 2933 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Призрака На Фантазиите
« -: 2005-07-01, 13:57 »
Винаги съм твърдял че хората виждат нещата така както им се иска да са... особено в "любовта"...

Много често чувам от приятели и приятелки че са се разочеровали от хората, с които са след 2 - 3 години. Казват ми че са се променили и вече не са това, в което са се влюбили преди време. Това ме накара да се замисля и се сетих за нещо, което бях чел преди време... когато вярвах в любовта и т.н... Става въпрос за призрака на фантазиите... или идеализирания образ.. няма да развивам дълги лекции... ще кажа само 2-3 изречения, които смятам че може да бъдат полезни на някой.

Когато се влюбваш, усещаш в този отсреща някакъв магнетизъм.. нещо те привлича първо външно, след това разменяте няколко приказки и виждаш че той е свестен.. евентуално инелигентен... притежава някакви качества.. и толкова. От там нататък започваш да изграждаш в съзнанието си този човек украсявайки го по начин, който ти харесва на теб. Приписваш му качества, които ти се иска той да притежава. Изграждаш образа на една личност, която отговаря на това, което търсиш... напълно или частично.
Когато обаче магнетизма и привличането вече го няма.. започваш да виждаш човека такъв какъвто е... понякога се разочероваш. Започвате да не се разбирате толкова добре.. карате се, дразните се един на друг. Токава повечето хора казват "Той/тя се промени.. вече не е същия/та". Той/тя всъщност не са се променил толкова много, колкото ти се струва. Просто вече го виждаш в истинската му светлина и това те побърква.. защото не ти харесва толкова, колкото онзи, за който си го мислел.

Когато прочетеш това най-вероятно ще си кажеш "Това не е така при мене.. Аз съм велик и това не може да ми се случи.".. Възможно е... но като съвет от мене... не се влюбвайте толкова лесно... опознай един човек като човек преди да му дадеш сърцето си. Когато виждаш и негативите му такива каквито са наистина и го приемеш въпреки тях.. тогава можеш да кажеш че го обичаш и държиш на него. Много е трудно, защото както ми каза веднъж Diva Orxideia "Всички сме слаби пред чувствата!".

Не се опитвай да променяш човека отсреща. Виж какъв е и ако не те устройва, по-добре си тръгни... остави го да бъде такъв какъвто е и да прави
 това което сам си е избрал...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
Призрака На Фантазиите
« Отговор #1 -: 2005-07-01, 14:34 »
Така е.
Всеки си мисли,че човека с когото е,е най-доброто,но в последствие се оказва,че не е така и ние вместо да останем с него,защото го обичаме ние се опитваме да го проемним,защото все още търсим перефктният,без да се замисляме,че самите ние не сме такива!

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Призрака На Фантазиите
« Отговор #2 -: 2005-07-01, 17:02 »
действително... това ми се случи.... сега виждам истинската страна на *старата любов* ,а тя никак не е хубава  <_<  
точно заради това влюбването за мен стана изключително трудно... изпитвам единствено привличане,а то не трае дълго... 3-4 дни... до месец най-много..
« Последна редакция: 2005-07-04, 19:37 от Metalcho »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Призрака На Фантазиите
« Отговор #3 -: 2005-07-01, 22:20 »
Наистина...с времето много неща се променят.Отначало с моят приятел се разбирахме много.Не можехме един без друг,а сега  постоянно се караме.На моменти е толкова гадно,че се чудя дали е редно още да сме заедно,но тогава аз мисля за него и за това колко много го обичам и въпреки всичко все още го искам.Но понякога толкова много се караме,че имам чувството ,че не му пука за мен...незнам дали да продължавам да се боря за нас...ами ако аз съм единствената,участваща в тази битка....ще успея ли?!
« Последна редакция: 2005-07-03, 15:35 от SHEMETNA »
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен [BM]Neophyte

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 175
    • Профил
Призрака На Фантазиите
« Отговор #4 -: 2005-07-01, 22:30 »
незнам за вас аз винаги сум имал една много интересна тактика! понеже сум човек които му се случва да се влуби (аз не сум [Robocop™]) дуржа нещата да са под мои контрол защото незнам как но винаги успявам да си контролирам мислите! да се вуздуржам или вземам правилното решение дори да сум замесен лично вув нещо! дори да сум виновен ще си призная! тамм... стига сус презентацята! гледам нещата да са под мои контрол така на половинката ми винаги и е интересно сус мен! ако сте забелязали при лубофта винаги има един които е доволен а другя които остава много много разочарован! обикновено доволня му е писнало от другя които следователно се чуства като "лаино/парцал" затва ако се влубвате се контролираите поне видимо дружте другя на много малко дистанця показваите му че го обичате но и не злоупотребяваите сус това! вярвам вув лубовта! и това за което митака говори се случва само вув главите ви! а всичко вув главите ви може да буде контролирано...

ПС. за краи ще кажа една оговорка! "[If u dont control u r mind, someone else will!]"
«--==::@Аз нямам мечти! Аз имам цели@::==--»[/color]

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Призрака На Фантазиите
« Отговор #5 -: 2005-07-02, 13:33 »
Цитат
незнам дали да продължавам да се боря за нас...ами ако аз съм единствената,участваща в тази битка....ще успея ли?!
Не, няма да успееш, съжалявам, че аз трябва да го кажа, но любовта е за двама  Всичко друго е безсмислено...
« Последна редакция: 2009-01-12, 03:28 от tech_noir »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Призрака На Фантазиите
« Отговор #6 -: 2005-07-03, 15:37 »
Цитат на: Metalcho,Jul 2 2005, 10:33 AM
Цитат
незнам дали да продължавам да се боря за нас...ами ако аз съм единствената,участваща в тази битка....ще успея ли?!
Не, няма да успееш, съжалявам, че аз трябва да го кажа, но любовта е за двама  Всичко друго е безсмислено...
съгласна съм с теб.Точно заради това последния път когато се скарахме (преди няколко дни)беше ми гадно,но се примирих.Отказах се да тичам след него.И знаете ли какво??Няколко часа по-късно тои ми звънна да ми каже,че ме обича и да ме пита дали и аз го обичам  Много се изкефих,знам,че и на него му пука много за мен и ме обича,но когато си дълго време с някого е неизбежно да се карате...
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

???????????

• Гост
Призрака На Фантазиите
« Отговор #7 -: 2005-07-15, 16:04 »
Гадно, но факт... Така си е... просто идеализираш образа... защото искаш да е такъв и се заслепяваш сам себе си от това желание... просто нищо не е в състояние да те накара да мислиш по друг начин... просто в един миг, когато "магията" изчезне виждаш истинската страна на нещата и се замисляш колко си се заблуждавал и си живял в един напълно измислен свят сътворен от теб самия...  :unsure:

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
Призрака На Фантазиите
« Отговор #8 -: 2005-07-17, 19:48 »
Аз пък си мисля,че човек не трябва да търси съвършенство в половинката си.
В крайна сметка трябва да е доволен и на това което има,е разбира се не се задоволява с най-посредственото,но все пак не трябва да забравя,че винаги има по-лошо,а и в крайна сметка,когато човек не е довелен,той винаги може да си създаде проблем и да намери недостатък,а когато е щастлив и съзнанието му не е ангажирано от предрасъдъци дори може да открие и нови качества!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Призрака На Фантазиите
« Отговор #9 -: 2005-07-18, 09:02 »
Ухаа.. тва последното беше много добро, напълно съм съгласен с него  Направо.. ми нямам какво да допълня, само ще го прочета няколко пъти още  Респект!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Призрака На Фантазиите
« Отговор #10 -: 2005-07-18, 16:12 »
Цитат
Аз пък си мисля,че човек не трябва да търси съвършенство в половинката си.
В крайна сметка трябва да е доволен и на това което има,е разбира се не се задоволява с най-посредственото,но все пак не трябва да забравя,че винаги има по-лошо,а и в крайна сметка,когато човек не е довелен,той винаги може да си създаде проблем и да намери недостатък,а когато е щастлив и съзнанието му не е ангажирано от предрасъдъци дори може да открие и нови качества!
... аз казах че трябва да приемеш този срещу тебе, заедно с недостатъците му и чак тогава можеш да кажеш че го обичаш.. самоче това което казваш... и аз съм го чувал много пъти от различни хора, че не трябва да търсиш съвършенния партньор, защото когато го намериш вече няма какво да търсиш.. самоче... то е хубаво когато вече няма какво да търсиш... тогава започваш да изживяваш с този партньор най-хубавите моменти, без да си ангажиран с търсене.. наслаждаваш се на живота си... Какво е обаче съвършенния партньор..? има една мисъл на Екзюпери.. "Съвършенство не е когато вече няма какво да добавиш, а когато няма какво да отнемеш!".. По принцип хората свикват и с най-хубавото и спират да го оценяват. А сравненията ги правят нещастни... в природата на всеки човек е да иска ако не най-хубавото, то поне по-хубавото за себе си. А когато си с някой и поискаш нещо по-добро.. вече всичко е свършило... дори това да е само мисъл, пробляснала в главата ти...

Търси този, който смяташ че е най-добър и най-подходящ за тебе... не се съобразявай с мнението на другите!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.