Автор Тема: Хамстери  (Прочетена 9742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Хамстери
« -: 2006-07-25, 14:30 »
Дадоха ми гооооооооооооо!Имам си хамстеееррр  
Но нямам идея как се гледа  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #1 -: 2006-07-25, 15:32 »
лесно. Просто се грижиш талаша да е общо-взето сух (за сравнително голям аквариум се сменя веднъж сеедмично иначе се вмирисва). Купуваш му mix крана за да има от всичко. Както екстри от време на време плодове. Пипета за вода (лепи се на стената на аквариума/клетката с вакум), в която гледаш да има да си пие (това че не пиели вода или умирали ако пият са легенди) и е добре нещо дървено, което да си гризе и да си точи зъбките.
Много по-лесни са от морските свинчета - изсипваш му там храна и то си я складира милото, така че не е страшно да проопъснеш да сложиш. Все пак не забравяй че метаболизма им е доста бърз ис е увери че има закопани семчици някъде.

Ако от малко го милваш и вземаш ще свикне и няма да се плаши като го гушкаш. Някои ги оставят да се разхождат из къщи, но си е опасно за животинката (сестра ми така затри наколко от разнасяне и изгубване), а и може да нанесе големи поражения на кабелите, тъй че по възможност внимавай. Случвало ни се е да ни бягат нощем хамстери (тогава са най-активни), носи ги хващаме из хухнята, номера е да се усетиш достатъчно бързо, и да затвориш, преди да е напъснал стаята за да стесниш параметъра.

Ако имаш котка и хамстера е в аквариум, измисли му тежък капак (е, д аима и дупка за въздух. Котките много обичат да се намърдват в аквариума при хамстера.

Като цяло е по-добре да е в кафез, отколкото в аквариум, защото е по-проветриво, и по-вързо съхне, а и му е по-интересно. Само трябва да е специален кафез за хамстера, а не за птици, за да е ОК с талаша и да не се измъкне между пръчките, а и те обикновено имат специални екстрички вътре за хамстери. Внимавай да има поне 3 -5 санта талаш за да може да си рови и да попива както се изпишка, иначе освен че смърди ако останат локвички настиват и умират. Зимата и повече, за да има хаде да се рови и топли с талаша. Не вземай "къщички" и подобни гъзариики за спане, освен че ти се губи от погледа, талаша топли повече на зима. Гледай талаша да е обезпрашен и вакуумиран. Ако има много прах и му влезе в очите развива конюнкривит. Повечето преждевременно умрели хамстери умират то това.
« Последна редакция: 2006-07-25, 22:57 от rock_ur_body »

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #2 -: 2006-07-25, 16:18 »
Цитат на: tech_noir
лесно. Просто се грижиш талаша да е общо-взето сух (за сравнително голям аквариум се сменя веднъж сеедмично иначе се вмирисва). Купуваш му mix крана за да има от всичко. Както екстри от време на време плодове. Пипета за вода (лепи се на стената на аквариума/клетката с вакум), в която гледаш да има да си пие (това че не пиели вода или умирали ако пият са легенди) и е добре нещо дървено, което да си гризе и да си точи зъбките.
Много по-лесни са от морските свинчета - изсипваш му там храна и то си я складира милото, така че не е страшно да проопъснеш да сложиш. Все пак не забравяй че метаболизма им е доста бърз ис е увери че има закопани семчици някъде.

Ако от малко го милваш и вземаш ще свикне и няма да се плаши като го гушкаш. Някои ги оставят да се разхождат из къщи, но си е опасно за животинката (сестра ми така затри наколко от разнасяне и изгубване), а и може да нанесе големи поражения на кабелите, тъй че по възможност внимавай. Случвало ни се е да ни бягат нощем хамстери (тогава са най-активни), носи ги хващаме из хухнята, номера е да се усетиш достатъчно бързо, и да затвориш, преди да е напъснал стаята за да стесниш параметъра.

Ако имаш котка и хамстера е в аквариум, измисли му тежък капак (е, д аима и дупка за въздух. Котките много обичат да се намърдват в аквариума при хамстера.

Като цяло е по-добре да е в кафез, отколкото в аквариум, защото е по-проветриво, и по-вързо съхне, а и му е по-интересно. Само трябва да е специален кафез за хамстера, а не за птици, за да е ОК с талаша и да не се измъкне между пръчките, а и те обикновено имат специални екстрички вътре за хамстери. Внимавай да има поне 3 -5 санта талаш за да може да си рови и да попива както се изпишка, иначе освен че смърди ако останат локвички настиват и умират. Зимата и повече, за да има хаде да се рови и топли с талаша. Не вземай "къщички" и подобни гъзариики за спане, освен че ти се губи от погледа, талаша топли повече на зима. Гледай талаша да е обезпрашен и вакуумиран. Ако има много прах и му влезе в очите развива конюнкривит. Повечето преждевременно умрели хамстери умират то това.

Имам късмет,че си имал хамстери  Мерси много,ще следвам строго инструкциите.
Все пак тези животинки са много крехки.  
« Последна редакция: 2006-07-25, 22:58 от rock_ur_body »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #3 -: 2006-07-25, 17:35 »
Не чак толкова колкото изглеждат. Все пак са гризачи ис а си жилави. Само да се внимава за инфекции и пневмония (че представи си как се лекува с инжекции нещо толкова дребно) и е ОК.

забравих - не му пиискайте гумени и пластмасови неща. Гризе всичко и може сериозно да се повреди изяждайки нещо, дето го няма в природата.

Гушкането зависи от характера на животинчето. Някой не дават, ако са вече порастнали с е плашат и в двата случая боли много зверски както те ухапе. Ако е малко го пипкай да свиква. Ако е добричко ще можеш да си го държиш и разхождаш (ако е добричко, но не е порастнало без да е свикнало се панира и хуква както побесняло като го извадиш, ако не го пуснеш хапе и пак хуква - просто от ужас)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #4 -: 2006-07-25, 17:38 »
Знам,че не трябва да се мокрят,щото могат да умрат.
Ми мойто вече е порастнало и все още не съм го вадила от буркана.
Рзгледах и сайт за хамстери и мисля,че вече съм готова да гледам такъв  
А и го дарих с име,макар че не знам дали е женско или мъжко - Flippy  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #5 -: 2006-07-25, 17:44 »
А... прочете ли онова горе за пипетката с водичката. Не трябва да се мокрят с оглед да не се простудят просто (не че не съм сушил хамстер със сушоар заради инцидент). Няма проблем да пият, въпреки че много хора ще ти кажат обратното.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #6 -: 2006-07-25, 17:50 »
Да тфа за пиенето го прочетох.Само трябва да му намеря удобен аквариум,
да сложа колелото и капсулата там и - живей хамстере!
Току що се прозя ... how sweet  

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #7 -: 2006-07-25, 17:54 »
Да много хубаво...току що майка ми се прибра и като го видя се побърка.
Каза да го махна веднага,щото иначе тя щяла да го изхвърли  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #8 -: 2006-07-25, 17:55 »
В буркана нали има сух талаш и от къде да диша. Като пишка също намокря и... Както бях малък така ми умря един,з ашото майка ми ме убеждаваше че памука бил ОК за постелка. Да ама не... не изсъхва и ... познай.

Diva Orxideia

• Гост
Хамстери
« Отговор #9 -: 2006-07-25, 22:04 »
Като цяло е по-добре да е в кафез, отколкото в аквариум, защото е по-проветриво, и по-вързо съхне, а и му е по-интересно. Само трябва да е специален кафез за хамстера

Не вземай "къщички" и подобни гъзариики за спане, освен че ти се губи от погледа, талаша топли повече на зима.

кафез ама...де да знам аз като видях моя през каква дупчица се мушна   маймуни са

къщичка не вземай ...като порастне се катери на нея от там се хваща за аквариума набира се ииии излиза  

Цитат на: Punkass
Да тфа за пиенето го прочетох.Само трябва да му намеря удобен аквариум,
да сложа колелото и капсулата там и - живей хамстере!
Току що се прозя ... how sweet  

много обичат да се връткат на колелото  

аз на моя му давам и краставичка   много я обича ...морковче /естествено измити/

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #10 -: 2006-07-25, 22:09 »
За къщичката - зависи колко е висок аквариума, нали  и самата къщичка.
Тука поне в магазините има едни такива специални кафези за камстери - колкото нощно шкафче са да си имат място да щуреят, на два етажа (кеф им на припек, кеф им на сянка, със стълбички между тях и вграденивър тележки. Ценното е че са с достатъчно гъсти и твърди решетки, та и бебе да не може да мине или голям да ги огъне, както за разлика от аквариума, решетките затварят и от горе. А плътната част е достатъчно дълбока за да не хвърчи талаш по пода.

Въртележката е важно нещо - все пак си му трабва фитнес. Ама забравхме да кажем да не е пластмасова - гризат ги и освен ч ги сасипват могат да се понатровят. Металната пък скърца като се развихри, та акоа нощува в нечия спалня, човека както лага да спи му я вади.

Diva Orxideia

• Гост
Хамстери
« Отговор #11 -: 2006-07-25, 22:28 »
За къщичката - зависи колко е висок аквариума, нали  и самата къщичка.
Тука поне в магазините има едни такива специални кафези за камстери - колкото нощно шкафче са да си имат място да щуреят, на два етажа (кеф им на припек, кеф им на сянка, със стълбички между тях и вграденивър тележки. Ценното е че са с достатъчно гъсти и твърди решетки, та и бебе да не може да мине или голям да ги огъне, както за разлика от аквариума, решетките затварят и от горе. А плътната част е достатъчно дълбока за да не хвърчи талаш по пода.

Въртележката е важно нещо - все пак си му трабва фитнес. Ама забравхме да кажем да не е пластмасова - гризат ги и освен ч ги сасипват могат да се понатровят. Металната пък скърца като се развихри, та акоа нощува в нечия спалня, човека както лага да спи му я вади.

лелееееееее   мезонет за хамстер     чудно...ми тук няма такива но идеята е супер все пак повечето от времето си прекарва там ...

за врътката не знаех че има плластмасови ...определено ще го изяде...той къщата почна да яде та една врътка ще го спре   /естествено като е маймун остана без къща   / неговата врътка е желязна и верно съкрца   като съм нервна направо я вадя че ми лази по нервите /чат пат я смазвам  /
« Последна редакция: 2006-07-25, 22:29 от Diva Orxideia »

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #12 -: 2006-07-26, 11:23 »
Ми сега хамстера не е вкъщи,дадох го да го гледат за 2-3 дни
докато майка ми замине за София.Тогава си го прибирам пак.
Има си просторен аквариум с талаш,колело,купичка с храна и капсула.
Много е доволен и постоянно обикаля из аквариума.Опитва се да излезе от някъде
ама не може.Рови талаша по ъглите и се опитва да пробие с муцуна ъгла.Е как да стане мишко?  
« Последна редакция: 2006-07-26, 11:23 от Punkass »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #13 -: 2006-07-26, 11:26 »
Проучва територията, нормално е.

На свобода живеят в системи тунели под земята и излизат нощем да събират семенца. Въпрос номер едно му е да си опознае границите на територията. После си установява места за тоалетна и обикновено на противоположния ъгъл място за спане и склад (мързела). За това и има нужда от такажче, в което да си рови и да се окопава за да се чувства уютно.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #14 -: 2006-07-26, 11:31 »
Има към 3 см талаш.Много го глезя,сигурно се чувства като бог  
Разтапям се само като го гледам,как се чеше,как хрупа,как спи,как се прозява  
Никога не съм очаквала,че мога да се радвам на толкова мъничко нещо  

Diva Orxideia

• Гост
Хамстери
« Отговор #15 -: 2006-07-26, 23:51 »
Има към 3 см талаш.Много го глезя,сигурно се чувства като бог  
Разтапям се само като го гледам,как се чеше,как хрупа,как спи,как се прозява  
Никога не съм очаквала,че мога да се радвам на толкова мъничко нещо  

всеки има нужда да глези някого  
аз така бях свикнала с котета ...на вилата има минимум 3/4 котки и двете женски като натръшкат по още 3 ела да видиш кво става   яко мачкане, целувки , игри ...ама в къщи не бих взела...на вилата има двор ...излизат влизат ебати котешкото царство е ...

а като се сетя бях ученичка когато донесох първото коте в къщи /беше чисто черно и голямо колкото шепата ми...невероятен сладур той си остана слабоста на всички.../ та майка също беше против но ела да я видиш сега радва им се повече от мен ...

когато взех първата си мишка и майка дойде в къщи малкия взе мишката и я сложи в скута и ...първата реакция беше аааа не го ща не не...само след 5 минути вече го гушкаше и го целуваше /дано и майка ти омекне/...казваше се Алекс и още ми липсва ...той наистина беше мило мишле ...

сега имам женска ...бях против защото съм чувала че хапят повече /и е така/  ама мъжа ми и малкия я избираха

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #16 -: 2006-07-27, 11:39 »
Ихххх супер  Кфа си била късметлийка с всичките тези животинки  
Жалко само,че хамстерите живеят от 2 до 4 години,даже до 4 рядко стигат.
Аз през живота си съм имала само 2 домашни любимеца.Като бях на 5-6
ми дадоха едно сиамско коте без опашка,само едно топче имаше  
Тфа беше най-сладкото коте,което съм виждала някога.Но ядеше прекалено много,
доста беше тлъстичко и след всяко ядене по едно изпражнение оставяше някъде по пода.
Наште се изнервиха и го върнаха.Аз щях да го науча да си ака на спец място,ама те не изчакаха.
Преди 3 години си взех костенурка със собствени пари.2 години беше вкъщи,бях я научила на някфи
номера (малко трудно и странно за костенурка) и мен ме познаваше най-добре.Ама порастна,стана по-голяма от дланта ми и вече по-трудно и се чистеше аквариума.От там замириса цялата стая.Наложи се да я продадем.И сега хамстер  Само,че не е вкъщи,щото майка ми твърди,че е алергична към ВСИЧКИ животни.Не мисля,че е възможно,просто държи супер много на чистотата и си измисля една много тъпа причина.Разпищя се като ненормална,обвини ми,че съм искала да я уморя и т.н.А аз само исках да приютя хамстерче,което щяха да пуснат някъде навън,ако не го бях взела.Та сега чакам майка ми да замине за София да работи (тфа става в събота) и пак ше си го зема  

Diva Orxideia

• Гост
Хамстери
« Отговор #17 -: 2006-07-27, 12:30 »

Жалко само,че хамстерите живеят от 2 до 4 години,даже до 4 рядко стигат.

Преди 3 години си взех костенурка със собствени пари.2 години беше вкъщи,бях я научила на някфи
номера (малко трудно и странно за костенурка) и мен ме познаваше най-добре.Ама порастна,стана по-голяма от дланта ми и вече по-трудно и се чистеше аквариума.От там замириса цялата стая.

аз съм чувала че хамстерите живеят по година две най много /първия издържа една год.../

за костенурката си е вярно...мирише доста ...имаме две или три костенурки на вилата...ходят из цялата градина /някога са много смешни/

когато бях малка много исках животинче и взхме едно бебе зайче ...гледахме го на масата в детската и беше много готино ама кото порастна взе да мирише и...замина за вилата

после май имахме и пиленце и то така...

разбирам я майка ти ...и аз като нея много държа на чистотата за това не вземам животно което може да ходи на всякъде и да прави поразии...ако бях в стария си апартамент със сигурност щях да имам коте ама в новия ...не ми се ще от вратата да има онази специфична миризма когато в къщи има животно...за това избрах и хамстер пък и малкия искаше и ако му чистиш редовно все едно нямаш животинче...пък и не може да ходи на всякъде...за мен е идеалния вариант ...само дето не живеят много ..

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #18 -: 2006-07-27, 12:45 »
Е хамстера не може да мърда из стаята,камо ли из апартамента.Стои си в аквариума и тфа му е територията.Не мога да я разбера,+ тфа и обещах,че ше чистя аквариума редовно и пак не ми разреши.Най се дразня когато я питам защо не ми е разрешила нещо и тя ми казва "Няма да се разправяме,не!".Е тогава най се ядосвам.Ми аз четох сайт за отглеждане на хамстери,пишеше от 2 до 4 години.Моя ми го дадоха голям вече и нямам идея на колко е,дано да издържи по-дълго,че със сигурност трудно ше преживея ако умре  
« Последна редакция: 2006-07-27, 12:45 от Punkass »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хамстери
« Отговор #19 -: 2006-07-27, 13:48 »
2-4 са по принцип, да.
Ама нали вече има и мини- дето са на половината на габаритите им. Съответно метаболизма им е два пъти по-бърз и живеят два пъти по-малко.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Хамстери
« Отговор #20 -: 2006-07-27, 14:43 »
Дано да е в първата си година,за да му се радвам по дълго.
Не е от малките и по-добре.Те толкова са мини,че не можем да ги хванеш от страх да не ги смачкаш  
« Последна редакция: 2006-07-27, 14:44 от Punkass »

pipi123

• Гост
Re: Хамстери
« Отговор #21 -: 2012-06-05, 19:04 »
problem li e ako hamster te uhape??opasno li e?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #22 -: 2012-06-06, 10:15 »
Освен това че хапе доста дълбоко ли? Теоретично може да се инфектира нещо и е добре малко спирт/одеколон/водка/... да сложиш. Хапали са ме няколко пъти и освен неприятната дупка и достата кръв няма проблем.

pipi123

• Гост
« Отговор #23 -: 2012-06-06, 18:04 »
moje li da hranim hamstera s obelki ot krastavici,obeleni semki,hlqb...?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #24 -: 2012-06-07, 19:05 »
Естествено, това е гризач -яде какво ли не. Просто гледайте да е балансирано все пак (да не я кара цял живот на хляб примерно). Коричка хлебец (няма значение колко суха, даже по-суха - по-добре), някоя огризка и е екстра.

Заблуда е че хамстерите не пият вода. Ще оцелее и на плодове, ама е добре да има поилка. Добре е също да има някакво парче дърво да си го гризе и да и пили зъбите, че при тях растат постоянно. Иначе може да почне да и гризе клетката, за да ги изпилява.
От месо няма да му стане нищо, но е добре а го избягвате, за да не ви хапе по грешка.

Силно желателно в от малко да го пипате и галите често, за да свика с вас и да се социализира. Като свикне постепено че не сте опасни, въпреки че сте много по-големи, после ще можете да го вземате на ръце. Само внимавайте да не го изпуснете от високо, да го настъпите или да го изгубите из къщи. Ако последното стане, просто изчакайте да му мине страха, да му стане скучно и а се разшава. Може да поогризе някой кабел обаче (аз така останах без soobwoofer че си го хареса за храпупка).

В клетката - само талаш за постелка. Не памуци, вестници и т.н. Съдържат вредни вещества и не попиват добре - настиват лошо животинките.

Ако още не сте си го взели, може да се замислите за плъхче (от магазин!) - не е толкова пухкаво, но са доста обичливи и умнички. не бяга и не се стряска от теб - напротив. Сестра ми учи и разхожда куче с плъхчето на врата, а моето както малко практически ми живееше в джоба на ризата.
« Последна редакция: 2012-06-07, 19:09 от tech_noir »

Teddy

• Гост
« Отговор #25 -: 2012-07-23, 13:13 »
Здравейте!!!Имам хамстерче на 4 месеца и въпросите ми са:колко време може да издържи без храна?Мога ли да му взема нагръдник?????Благодаря от сега!!!:*

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #26 -: 2012-07-23, 17:13 »
Здравейте!!!Имам хамстерче на 4 месеца и въпросите ми са:колко време може да издържи без храна?Мога ли да му взема нагръдник? ??? ?Благодаря от сега!!!:*
Вземи му котка  :D
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #27 -: 2012-07-24, 22:52 »
Сестра ми учи и разхожда куче с плъхчето на врата, а моето както малко практически ми живееше в джоба на ризата.
oххх (heart)

котка  :D

;D ;D ;D

направо да му пусна една от моите за 20 минути..

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #28 -: 2012-07-26, 10:06 »
Абе гледал съм доста хамстери и котки заедно. Още не е имало случай да проявят интерес едно към друго.

Мога ли да му взема нагръдник? ?
Можеш да пробваш, но надали ще се получи. По-добре да се социализира от малко - първоначално погалване, постепенно вземане, извеждане...
Имай предвид че повечето гризачи по принцип не са особено социални и не очаквай да е като куче или котка. Освен възможността да го настъпиш ако си шатри свободно, винаги ще се опита да се укрие в някоя дупка и там да си гризе каквото намери (така останах без soobwoofer на домашното кино). Хващането - с търпение и тишина, докато се осмели да притича, видиш го и го хванеш в някой ъгъл евентуално. Алтернативно (ако знаеш къде е, ама просто няма изкарване и време) - с прахосмукачка - изкарват си акъла и хукват да бягат.
« Последна редакция: 2012-07-26, 10:15 от tech_noir »