Автор Тема: ДПС иска улица “Осман паша” в Плевен  (Прочетена 10305 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
ДПС иска улица “Осман паша” в Плевен
Такъв жест от страна на общината би привлякла турски туристи в града, смята авторът на идеята Вахит Аслан

Улица в центъра на Плевен да бъде кръстена на Осман паша, предлага общинският съветник от ДПС Вахит Аслан, научи "Новинар". Той изложил своята идея пред представители на общинския съвет в Плевен и възнамерявал тези дни да я внесе писмено и официално. Аслан мотивирал предложението си с мнението на турската държава, че такъв жест от страна на плевенската община би привлякла турски туристи в града. Те щели да бъдат впечатлени от това, колко "неутрално" ние гледаме на историята си. Местният шеф на историческия музей намерил идеята за приемлива, но се притеснявал само тя да не предизвика реакциите на български националисти.  Осман паша е известен с това, че е оглавявал отбраната на Плевен по време на руско-турската война. Той е оказал яростна съпротива на ген. Скобелев и е отговорен за смъртта на хиляди руски и румънски войници и български доброволци. Обсадата на града продължава от юли до декември 1877 г. и има решително значение за хода на войната. По време на обсадата руските войски дават най-много жертви - над 12000. На нея е посветен мемориал в града.
Идеята свещени за българите места да бъдат кръщавани на турски поробители не е от днес.  През 2004 г. се появи идея, подкрепена от Георги Коритаров и Вера Мутафчиева - да бъде издигнат паметник на Сюлейман паша на Шипка, известен със зверствата си над българското население. Той е извършител на масови кланета и живи дранета на цивилно население и изгаряне на хора в църкви при падането на Стара Загора. Мотивът отново бе - да проявим толерантност и да направим нов прочит на историята си. Идеята тогава се сблъска с острата негативна реакция на граждани и патриотични организации и не беше реализирана. Друга гавра с българското достойнство по инициатива на ДПС беше да се издигне култова постройка в Родопите, посветена на Енихан баба, известен като "българоубиеца" в този край.
« Последна редакция: 2006-03-30, 09:41 от tech_noir »

Eva

• Гост
« Отговор #1 -: 2006-03-30, 11:53 »
мале като знам плевенчани кви са хайдути! Едва ли ще позволят такова унижение. И точно осман паша! Абе тия дпс да нямат тайна мисия да предизвикат една гражднаска етническа война в българия за да бдем уезвими в последствие и превзети от турция отново!?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #2 -: 2006-03-30, 13:12 »
Смешките в родната ни политика стават все повече и повече   'Се едно да кръстят улица в Москва "Адолф Хитлер"...а може би площад "Гьобелс" в Тел Авив  
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #3 -: 2006-03-30, 14:28 »
Да, улица Осман Паша напрао да води към панорамата не щат ли!!! Турска улица в МОЯ ГРАД не!!! :theangry:  :sick:  :aggressive:  :vinsent:  :skull:

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2006-03-30, 17:14 »
А можеш ли да съдействаш за оргазнизиране на съпротивата там? Щото аз лично там вече никога не познавам. Да ме заознаеш с някой хора, от коирто трябва да се почне и ще се оправя нататък.

Можем да се изтърсим при нужда няколко автобуса хора и да попротестираме, ама в един момет ще трабва да си тръгнем. Друго си е някой периодично да проверява и ако са слойили наново табелата да я сваля с някой камък...
« Последна редакция: 2006-03-30, 17:14 от tech_noir »

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #5 -: 2006-03-30, 21:30 »
Ми познавам главно ъндърграунда ма те надали ше се заинтересоват...Иначе цялата рода е там баби дедовци братчеди и прочие...Аз даже се чуда дали да си ида сега ваканцията за 2-3 дена ма не знам още...Ше измислим нещо де споко

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
« Отговор #6 -: 2006-03-31, 00:00 »
Хммм тва го приказват от сума време нещасниците... да си държат "Българоубийците" в Турция, ибаси!!!
« Последна редакция: 2006-03-31, 00:00 от SkASk8CkbpT »
Ska-Jazz-Funk all the way!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #7 -: 2006-03-31, 11:43 »
Цитат на: tech_noir
А можеш ли да съдействаш за оргазнизиране на съпротивата там? Щото аз лично там вече никога не познавам. Да ме заознаеш с някой хора, от коирто трябва да се почне и ще се оправя нататък.

Можем да се изтърсим при нужда няколко автобуса хора и да попротестираме, ама в един момет ще трабва да си тръгнем. Друго си е някой периодично да проверява и ако са слойили наново табелата да я сваля с някой камък...
Бате, познавам един 100-килограмов скин от Плевен, дето ми разправяше как правели погроми на целата циганска махала там...ама той сега е в София. Ама мога да направя некъв конекшън де, той 100 % знае как да организира съпротивата    
Caralho Voador

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
« Отговор #8 -: 2006-04-01, 15:17 »
Аз до колкото съм запознат няма подобен жест от тяхна страна ,нали?
Ако ще се прави в държавен интерес наистина, то реален или поне по-голям ефект би имало по черноморието.
Личното ми мнение е,че подобен "жест" от наша страна би означавал незачитане на паметта на загиналите, обезценяване на личната ни история , плюене върху собственото ни достойнство като отделни граждани, като общество, като културна общност .

Освен това България не е страна с изградена търпимост м/у хората с различна расова принадлежност.
Същото се отнася и до разликите във вероизповеданието. Пример за това е съществуването на коалиция "Атака" , която въпреки налудничавите си идеи е законна политическа партия?!

на другия бряг са крайните националисти , които обаче никак не са малко . До колкото знам Плевен е известен с това до някъде , респективно и с нетърпимостта.
Разрешение за подобна гавра би значело обида и подигравка с личността и достойнството на всеки Българин и ще провокира безсмислени и опасни противоречия на етническа и всякаква друга основа, които само и единствено ще върнат отношенията м/у обикновените хора обратно към примитивното и ще предизвикат ПОРЕДНОТО НИ ВЪЗМУЩЕНИЕ от факта,че не можем никаго да обичаме държавата си така, както обичаме страната си...

OMFG_VG

• Гост
Дее аз съм на половин плевенчанин ве!Тва ше гати и глупостта ако го направат!ДПС да си .... майката!Турци грозни

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
охохохо ае само да кръстят някоя улица Осман Паша лятото като си ида в Плевен и ше има да плюя по таа табелка секи ден:) не мисля,че ако направят такава улица ше остане читава дълго ;D хахаха ако искат може и някоя алея в парка на Панорамата да кръстят с турко име деби дебилите
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Аз пък нямам нищо против, стига в Истанбул да кръстят подобна улица на В. Левски или Г. Бенковски (примерно).
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
Това не е нормално .Майко мила ако наистина ще има такава улица то по-добре да станем всички турци и готово ,то и без това във Велинград е пълно с резняци  (помаци).Просто ще бъдем едни от всички селяни направо как може такава простотия нямам думи.
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Ситуацията има и по-просто решение. Някое анонимно яко момче забелязва кой мангал е настоявал за слагане на табелата > слагат табелата > якото момче вика още няколко такива и някоя хубава нощ свалят табелата и я навират в гъза (буквално) на въпросния мангал. Или там на жена му, ако се е покрил.
Таман да проверят до колко му е разработен.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Това не е нормално .Майко мила ако наистина ще има такава улица то по-добре да станем всички турци и готово ,то и без това във Велинград е пълно с резняци  (помаци).Просто ще бъдем едни от всички селяни направо как може такава простотия нямам думи.

Мило мое момиче, а ти, случайно, да си имаш на идея що е това помак? Вероятно, съдейки по поста ти, и идея си нямаш за това що е то българомохамеданин... Пообразовай се малко, пък тогаз, ако ти на ум дойде нещо, сподели го...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Каква сила са системната липса на информация и пропаганда, а...

След няколко поколения и българите ще повярват че помаците са турци :(

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
По въпроса за помаците във Велинград:
1. Това сигурно си е неква местна вражда, така че не съдете момичето толкова строго ;)
2. Сега в момента там е много по-силна турската пропаганда и ако продължава по същия начин верно след няколко поколения (може и по-скоро) българомохамеданите=помаците могат да станат част от турската нация
Caralho Voador

OMFG_VG

• Гост
1. Това сигурно си е неква местна вражда, така че не съдете момичето толкова строго ;)
2. Сега в момента там е много по-силна турската пропаганда и ако продължава по същия начин верно след няколко поколения (може и по-скоро) българомохамеданите=помаците могат да станат част от турската нация

Напълно съгласен съм :)

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
Айде и аз като гражданка на Велинград да се изкража.
И според мен е много вярно.А разликата между помак и турчин и от тука до небето.На мен турците не ми пречат,но категорично съм против такава улица или каквото и да е било турско в България.
Много съм против и новините на турси по Канал 1.Иде ми да счупа телевизора като ги засеча.
И съм много против помаците. :-X
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
http://www.clip4e.com/play.php?id=45143&

Много много ме е страх :S

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
Ох,мамка му.И това за Родопи е вярно!Все пак в класа ми има доста!И дори цели села около града!!!
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
ДПС иска още власт

Представителите на Движението за права и свободи /ДПС/ на Ахмед Доган поискаха още власт и вицепрезидентски пост.

Исканията бяха отправени по време на традиционния годишен събор в местността Демир баба теке край Исперих. По време събора всяка година се почитат жертвите на възродителния процес. “Някои казват - стига му на ДПС толкова власт. Няма такова нещо! На следващите избори ще вземем още повече власт”, каза депутатът Ремзи Осман. "Време е ДПС да влезе и в президентската институция. Защо постът вицепрезидент например да не е на движението", каза още Ремзи Осман от трибуната на тържествата в местността Демир баба теке. Той призова ДПС да разшири още участието си в управлението. "Защо няма турци полицаи и съдии, атакувайте тези институции и ги съдете за дискриминация при отказ да ви приемат", призова Осман младите хора в смесените райони. ДПС направи от злото добро, партията превърна толерантността и диалога в печеливша политическа визия, заяви пък от своя страна новият земеделски министър Валери Цветанов, който е от ДПС. Тържествата на Демир баба теке без участието на Ахмед Доган, а отсъствието на лидера бе обяснено "с неотложни служебни ангажименти". /БГНЕС

http://www.bgnes.com/index.php?o=view&m=news_rub&rubid=10&id=589563

>:(
« Последна редакция: 2008-05-18, 10:54 от tech_noir »

Неактивен samara

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 39
    • Профил
Съжалявам че пиша на латиница,но ми се бъгна нещо кирилицата.
За мен лично това е недопустимо,България е България не благодарие на Турция,а благодарение на усилията на Българите.Някои има ли идея колко Българи са умряли през тези 5 века,опитващи се да спомогнат за свободата на родината си.Никога не съм била кой знае какъв патриот.Даже почти никакъв,но цялата тая простотия...Не мога да остана безучастна.Политиците(те според мен са виновно за тва) залагат на това,че по-младите не се интересуват от история.И след 1-2 поколения вече няма да има Турско робство,а само турско присъствие.ще го сикърват така все едно всичко онова е било прекрасно.Нямало е убийства,изнасилвания,грабежи...

А специално за това клипче-направо се отвратих.И тази статистика че през 2020 ще има нз си колко милона турци и 1 500 000 ако не се лъжа цигани-това е ужасно.Не може всички цигани да се *бат по 5-6 пъти на ден и да имат по 10 деца,а българите да харчат парите си за презервативи и противозачатъцхни.Не говоря за 18 годишните лапетии,а по-големите,които вече по някакъв начин са си уредили и кариера и всичко.А те намаляват постонно,което е отвратително.

Не може в една държава да няма конкуретност,не може хора с по 2 виши да получават по 500-600 лв примерно.Ако ние си го направим няма кой да ни го направи.Поне тва е мойто мнение.

ПП:извинявам се пак че е на латиница.

rocky:кирилизирах
« Последна редакция: 2008-05-19, 10:15 от rocky »
I lose all control
When you grab and hold
And you do your trick
I love when you lick

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

anislav

• Гост
Re:ДПС иска улица “Осман паша” в Плевен
« Отговор #26 -: 2010-02-11, 21:06 »
Не се притеснявай - ние тук си се оправяме и сами - от време на време и развием чалмите , после ги стегнем в пояса - няма да има такава улица в Плевен - никога и завинаги!

Неактивен Twis7

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: ДПС иска улица “Осман паша” в Плевен
« Отговор #27 -: 2010-10-30, 21:14 »
ДПС панически се опитва да впечатли Турското правителство и понякога доста подклажда огъня м/у християни и мохамедани. Турция не е имала претенции за изграждането на такива постройки или имена на улици. Ама то и аман вече, да ги изкараме пред площада, 100 тояги на голо и да си ги пратим за анадола. Мамицата им !

orhan

• Гост
Re: ДПС иска улица “Осман паша” в Плевен
« Отговор #28 -: 2011-09-13, 16:49 »
abe hora sled 10-20 godini ste stanem cigansak darjava pak za nacionalizam da ne govorim osmanskata imperiya za 500 godini ako e ubivala po 1 bilgarin na den nyamase da ima sleda ot bilgarite ubitite sa ili kraci ili nyakvi hayduti bilgarskata istoriya e mnogo gresna