Автор Тема: Пречи ли разстоянието... ?  (Прочетена 25675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен love4you

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Пречи ли разстоянието... ?
« Отговор #30 -: 2006-03-31, 11:37 »
До преди един месец и аз като повечето си мислех,че разстоянието много пречи на една връзка и че това е възможно едва ли не само по филмите...на скоро обаче почнах да вярвам,че всичко зависи не от времето или разстоянието,а от самия човек...защо да не е възможно да просъществува една такава връзка,ако любовта е истинска и силна?Ще има много пречки като ревност,любопитство,а най-вече липсата на физически контакт-да не можеш по всяко време да се обадиш по телефона(разциврена например от някой филм или разстроена от нещо друго),да не можеш да прегърнеш човека,да го погледнеш в очите,да усетиш кожата,тялото,дъха му...и все пак "надеждата умира последна" и една единствена мисъл може да те крепи много време...Казват,че рано или късно всяка връзка се подлага на изпитание и точно тогава е моментът да докажеш до колко е силна твоята любов...може би точно такава раздяла е изпитанието,а изходът е да се надяваш и мислиш как един ден отново ще сте заедно...вероятността да оцелее тази любов е малка,но ако оцелее,то след това връзката ще е по-силна от всякога...
Животът е гаден,а ние трябва да сме силни...
  Beverly Craven - Promise me

Lucifer

• Гост
« Отговор #31 -: 2006-03-31, 11:42 »
Да разстоянието пречи и то много но тази пречка може да бъде преодоляна. Съгласен съм с всяка една дума която love4you написа. Може и това препядствие
 в някои случай да се окаже просто един тест на чувствата.

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #32 -: 2006-04-10, 02:16 »
Ами, когато партньорите си нямат пълно доверие, една такава връзка е абсолютно невъзможна... Започат се интриги, спорове, предположения и т.н. Лично аз предпочетох да се разделя с човека, който е далеч от мен, за да остане той в сърцето ми, а не просто като
 лош спомен в главата ми...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #33 -: 2006-04-27, 22:55 »
разстоянието убива всичко особено ако е придружено с голяма порция време от личен опит знам че връзка не може да издържи на разстоянието както каза Металчо нужен е физически контакт това е толкова крехко нещо, че дори хората, които са близо един до друг не могат да го опазят, та какво остава за това да си на километри от любимия човек и да не можеш да го прегърнеш, да не говорим за друго...
« Последна редакция: 2006-04-30, 17:43 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Arha

• Гост
« Отговор #34 -: 2006-04-30, 17:40 »
Не съм напълно съгласна с теб-зависи си и от хората и от връзката!
Малко връзки биха могли да преодолеят разстоянието, но все пак има и такива. Ако любовта е истинска, то тя би могла да преодолее всичко  

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
« Отговор #35 -: 2006-05-01, 13:23 »
Напълно съм съгласна с Arha.Всичко зависи от хората и ако наистина се обичат разтоянието едвали ше е проблем.
« Последна редакция: 2006-05-02, 22:44 от The_black_rose »
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #36 -: 2006-11-09, 21:56 »
Аммм дадададада определено пречи независимо дали си в Банкя или Горосек примерно   в началото не се усеща....после става малко тррудно, охладняват чувствата и....Ц  

Неактивен Rammsteinka

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #37 -: 2006-11-09, 22:27 »
Да определено мисля, че разтоянието пречи.Според мен такива връзки не биха могли да просъществуват по никакъв начин.

Неактивен s_girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
« Отговор #38 -: 2006-12-02, 14:35 »
впрочем за мен преди също беше така че разтоянието убива една връзка но се срещнах с един човек който не беше близо до мен в смисъл живееше в друг град и ходихме докът бяхме заедно на село известно време само че всеки се върна в своя град,само че докато бях далеч от него само той ми беше в главата и двамата се харесвахме много само че за мен разтоянието беше пречка и така 3 месеца аз не можех да го забравя мислех само за него,нямах очи за друг и след мнoгoто мъки аз реших да пробваме може и да се получи и чесно казано вече втора година върви виждаме се 5-6 пъти в годината а лятото цялото сме заедно и аз въпреки разтоянието го обичам,така че смятам че всичко е възможно в зависимост от хората
живей сега защото после няма да те има,
часовникът одавна ще е спрял,
живота винаги ще взема онова което ни е дал,
едно незнаех но разбрах че всяко щастие голямо
се заплаща винаги с тъгa

edno_momiche

• Гост
« Отговор #39 -: 2006-12-08, 03:59 »
според мен разтоянието пречи винаги,говорим тук за връзка от разтояние.е за месец ,два,три не мисля,че ако хората се обичат достатъчно това би било причина да се разделят.Но ако се опитваме да  правим връзки от разтояние,това  е направо невъзможно за мен.Едни очи,които не се виждат се забравят!

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
« Отговор #40 -: 2006-12-08, 08:56 »
Ами и аз мисля че вече ако си имаш изградена връзка с даден човек, имате си доверие и държите един на друг и т.н. и ако на единия му се наложи да замине за известно време /не дълъг прериод, да речем 2-3 месеца/ тогава наистина зависи от хората. Връзката 'би оцеляла' ако те съомеят да я запазят и ако наистина се обичат.
А в случея за връзки по интернет... в IRC... хм, как да го кажа, 'не вярвам' много много в тях. Може да си харесаш даден човек, да започнеш да изпитваш някакви чувства към него, но като се замислиш каква връзка е това ще го видиш сигорно 2-3 докато сте 'заедно' /при някои май и толкова няма/ няма да може да си с него. Мисля че един човек не може да се опознае толкова добре в чат, до някаква степен да, но... за мен този тип връзка от растояние не може да продължи много дълго и разстоянието пречи. При положение, че връзката е започнала от разстояние, 'протича' от това разстояние и също така свършва от същото разстояние...
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен ?ystery

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #41 -: 2006-12-27, 00:16 »
разстоянието пречи и то доста според мен заштото тази година се влюбих в едно невероятно красиво момиче което се намира в рудопите и още преди да мога да си разкрия чуствата си трябваше да се ваена в софия и сега постоямно си говорим по скаипа но аз не мога да и го кажа заштот според мен такива нешта се казват очи в очи
Боли и ръцете си мразя аз,
защото друга прегръщах с тях
и до кръв прехапвам устни пак за това,
че не целуват отново теб.
Жива рана за мене вече си,
жива рана в мене боли.

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #42 -: 2007-02-01, 15:09 »
Когато имаразстояние няма контрол над другия.
И рано или късно...
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Nina

• Гост
« Отговор #43 -: 2007-02-03, 17:05 »
на мен ми пречи разстоянието... когато е до мен може да чувствам че го обичам но като го няма чувствата ми охладняват.

все пак има хора които не са така - имам една приятелка която живее в Англия и със прителя си са заедно вече 3 години като той живее в америка. плановете му са да се премести при нея  
« Последна редакция: 2007-02-03, 17:05 от Nina »

Неактивен Momche

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
« Отговор #44 -: 2007-02-25, 11:47 »
Цитат на: Fr0m_h3LL
Замисляла съм се много пъти дали разстоянието е главния фактор който убива една връзка...
Хората са казали,че растоянието и любовта са като вятъра и огъня,когато огъня е силен то вятъра го разпалва още повече,а когато е слаб-го изгася напълно...Аз съм напълно съгласна с това...  

Имаше една поговорка, нещо от рода на "Невиждани очи се забравят" и това важи с пълна сила за подобни връзки. Колкото и да си го набиваме в главата, че не можем/обичаме другия (то почти винаги сами си набиваме в главите чуставата ни, които в крайна сметка са една илюзия), липсата на неговия/нейния поглед, допирът, дъхът й/му започва да липсва, с него и желанието и страстта си хващат куфарите и си заминават.

Неактивен DaReDeViL

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 342
    • Профил
« Отговор #45 -: 2007-03-03, 19:27 »
пречи.. и то доста...

????

• Гост
« Отговор #46 -: 2007-03-09, 10:23 »
Цитат на: MuTaKa
Цитат
точно когато си го мислех това и бях се отчаяла го срещнах така че...
ми аз това си го мисля от край време и не ми се случва... сигурно ако се случи някой ден ше си промена мнението, обаче дотогава изобщо не искам да чувам "сичко ше се оправи!"... щото аз си повтарям "сичко ше се оправи", "сичко ше се оправи", а то никога нищо не се оправя... даже по-зле става...

Цитат
и още нещо спри да мислиш негативно ...
ооо, да..! аз мисля негативно... аз не мисля негативно, а говоря като се позовавам на факти.. неща които се случват, виждам ги и ги усещам.. това е положението.. настоящето... за бъдещето никой нищо не може да ми каже, щото ми е писнало да слушам за голямото щастие дето ше ми се случи в бъдеще... аз се си го чакам, а то се не идва...

А какво правиш по въпроса? Ти може да остарееш чакайки. И в крайна сметка д ане дочакаш.
Замислял ли си се над това - дали не си малко ЗЛОПАМЕТЕН?
И дали не търсиш из небесата това, което може да е в краката ти, а ти да не го забелязваш.
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:17 от tech_noir »

????

• Гост
« Отговор #47 -: 2007-03-09, 10:43 »
Цитат на: InfernalFlames
както са казали хората а гледам че и "Ивище" го е споменала по-нагоре "Далеч от очите - далеч от сърцето" ако вие можете да си запазите чувствата на разстояние примерно 2500км и период около 1 година то аз не бих могла

тая снимка от погребение на близък ли ти е?
Струва ми се че би могла да изглеждаш доста по-добре, така че направи нещо по въпроса

А по темата - не можеш защото не искаш - толкова е простичко.
Много по-лесно е да се спускаш по течението, отколкото да плуваш срещу него.
Това важи за много от вас пишещите тук.
Любители сте на ЛЕСНОТО - затова е така при вас.

egoist

• Гост
« Отговор #48 -: 2007-03-09, 21:00 »
Цитат
тая снимка от погребение на близък ли ти е?
Струва ми се че би могла да изглеждаш доста по-добре, така че направи нещо по въпроса
Това е рисунка... и то доста добра. 

Цитат
А по темата - не можеш защото не искаш - толкова е простичко.
Много по-лесно е да се спускаш по течението, отколкото да плуваш срещу него.
Това важи за много от вас пишещите тук.
Любители сте на ЛЕСНОТО - затова е така при вас.
Ти да не си в Канада, а гаджето ти да е в БГ? Да не те притеснява, че може да ти кръшка?   Аз не познавам човек, който обича трудните работи?! А ти? Аз (дето пиша тук, а обичам и лесното) искам да ти кажа, че тия междуградски, междуселски и международни любовни връзки са пълна глупост!!!   "Ще остана прост до край..."

Цитат
А какво правиш по въпроса? Ти може да остарееш чакайки. И в крайна сметка д ане дочакаш.
Замислял ли си се над това - дали не си малко ЗЛОПАМЕТЕН?
И дали не търсиш из небесата това, което може да е в краката ти, а ти да не го забелязваш.
Копае. Това прави по въпроса. Понякога оре. И остарява-бавно и сигурно. Чакай само да ти обясня нещо за ЗЛОПАМЕТНИТЕ хора... Да предположим, че той наистина е такъв: МИСЛИШ ЛИ, ЧЕ НЯКОГА БИ МОГЪЛ ДА ЗАБРАВИ? А това за краката и небесата... То с времето идва всичко - и да гледа и да не гледа, "сляпата неделя" няма да го подмине. Ти не го мисли.
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:18 от tech_noir »

Неактивен Greedy

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #49 -: 2007-03-25, 11:24 »
Преди всичко трябва да се вземе под внимание един факт, а именно начина по който е започнала тая "отдалечена" връзка. Естествено, че чат любовта е нещо леко несериозно и понякога е дори тъпо! Но чата е една много удобна възможност да опознаеш човека пред теб преди да започне всичко и смятам, че това е началната точка. Защо? Какво се случва на "близките" разстояния? Първото впечатление е винаги свързано със секс. И всичко се превръща в едно    Разбира се има и изключения, но са рядкост. Като обобщение на цялата плеяда щуротии дето написах ще кажа, че една връзка от разстояние се поддържа много трудно, защото би трябвало да се поддържа и от двете страни, но уви е мн трудно понякога и все някой от двамата издиша и след като това се случи, тоз дето се опитва да бута връзката изглежда като глупак в очите на околните. И както каза моята бивша приятелка, която е със леко сбъркано разбиране за нашата раздяла ще кажа, че всичко се случва с причина! Капиш?

Разстояние пречи до толкова, до колкото мозъка на един нормално мислещ човек ( с горната си глава ) му позволява да има отворено съзнание!  

Неактивен Greedy

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #50 -: 2007-03-25, 16:04 »
Да де, ама ти ПАК не схващаш идеята!   Въпроса е да имаш чувства! И ако ги имаш и са силни, то няма да усещаш липсата толкова, а и както беше казал някой по-нагоре - чувства и да се виждате чат-пат е достатъчно.
« Последна редакция: 2007-03-25, 16:13 от Greedy »

Неактивен Greedy

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #51 -: 2007-03-25, 16:26 »
Започвам да си мисля, че ти не си честна по някои въпроси... пък бях чул друго, но както и да е.
Сега всички ще си помислят, че защитавам тоя вид връзки, да ама не. Казвам само, че понякога има смисъл, рядко но се получава, с много жертви.
« Последна редакция: 2007-03-25, 16:35 от Greedy »

D?ja vu ?

• Гост
« Отговор #52 -: 2007-03-25, 17:57 »
Цитат на: wild-girl
Абе аз продължавам да си държа на моето,ЧЕ една таква връзка е обречена...
ами ако тя се премести примерно да живее при него... какво връзката е обречена заради разстоянието ли? да, престава да е врзъка от разстояние но пък и не е свършила заради него  

виж за обречена няма да се съглася... но пък от друга страна е мъчителна. за мен би било по-добре да я прекратя. ако го обичах истински вероятно отново бих предпочела този вариант както направих и преди.разликата е че преди не го обичах и разстоянието започна да пречи прекалено много. ако го обичах вероятно бих избрала да сме заедно защото мисълта той да е с друга и да ме изтрие от сърцето си би била по-трудна за въприемане.

D?ja vu ?

• Гост
« Отговор #53 -: 2007-03-25, 19:20 »
не бих могла да обичам някой ако не му вярвам.

Неактивен Greedy

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-03-25, 19:35 »
Цитат на: D?ja vu ?

ОК ами представи си следното....обичате си вярвате си ..ала бала...обаче в един момент на него му писва така и отива и изч*ква някоя си...като си казва ...еми тя е далеч...няма да разбере и т.н....и ти му вярваш ами той си прави каквото си знае....и разбирайки това ти си наранената...от някаква глупава връзка....която дори не е била истинска ...защото едно вся вечер да се виждаш с човека когото обичаш...друго е всяка вечер да си пишете ...и вместо да му покажеш,че го обичаш ...да щракаш на клавиатурата и да му се обясняваш....просто е тъпо...поне за мен...  Нямам нищо против мнението ти...то си е за теб...но аз не съм съгласна

Първо много, наистина много ме дразни тва "интернет любов". И второ ако знаеш, че някой те обича истински му се доверяваш напълно! А и не е необходимо приятеля ти да е на 400 км, за да ти изневерява. Дори да е в другия край на София пак стават глупости, започват едни оправдания, работа, семейство, ала-бала. Така че недей да говориш така. Много добре знаеш, че съм прав! А и според мен една истинка, открита любов може да издържи на малко секс, колкото за "начесване на крастата". И сега ако някой попита:"Ами ако се съберат с тоя дето правят секс?" еми много, ама неописуем тъпо е да си търсиш приятелка само за да си топнеш... Просто много ме учудват такива хора  Това е по-лошия вариант!

Неактивен Greedy

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-03-25, 19:48 »
Съгласен съм с теб! Този път наистина съм съгласен. Това което си написала напълно вярно описва една връзка. Само дето сама си доказа, че една такава връзка ("интернетска") е същата като една нормална такава. Звучи малко противоречиво - последното. И какво се оказа в крайна сметка? Че чувствата крепят връзката било то близка или далечна.

D?ja vu ?

• Гост
« Отговор #56 -: 2007-03-25, 20:19 »
Цитат на: D?ja vu ?

ОК ами представи си следното....обичате си вярвате си ..ала бала...обаче в един момент на него му писва така и отива и изч*ква някоя си...като си казва ...еми тя е далеч...няма да разбере и т.н....и ти му вярваш ами той си прави каквото си знае....и разбирайки това ти си наранената...от някаква глупава връзка....която дори не е била истинска ...защото едно вся вечер да се виждаш с човека когото обичаш...друго е всяка вечер да си пишете ...и вместо да му покажеш,че го обичаш ...да щракаш на клавиатурата и да му се обясняваш....просто е тъпо...поне за мен...  Нямам нищо против мнението ти...то си е за теб...но аз не съм съгласна
това дори нямаше нужда да го пишеш - подразбира се.
и не съм казвала че любовта ми би била достатъчна за да спре човекът който обичам ако е решил да ми изневери.

Неактивен Fiorella

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
    • http://
« Отговор #57 -: 2007-05-16, 16:32 »
Разстоянието определено пречи на една връзка, независмо колко силни са чувствата. Знам го от личен опит. Първите 3 месеца е рев, сълзливи писма, обещания, НО идва момента, в който имаш нужда от реална прегръдка, а не виртуални обяснения в любов. Все пак сме хора, а близостта си е необходимост, зарежда те с позитивни емоции, иначе ставаш избухлив, напрегнат. Тогава си е напълно нормално да се огледаш за някой около теб, а ако ти и хареса, тогава всичко е ясно. И в такъв случай разстоянието определено е много коварно... "Очи, които не се виждат се забравят".  

Неактивен Donity

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #58 -: 2007-06-30, 22:56 »
Според мен когато двама души се обичат,разстоянието няма значение......Когато те са сигурни в любовта си няма значение на колко километра са един от друг-важно е какво чувстват.......А когато разстоянието не може да промени чувствата им значи те са истински!!!
廷来呶 ;)

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #59 -: 2007-06-30, 23:08 »
Цитат на: Donity
А когато разстоянието не може да промени чувствата им значи те са истински!!!
Хахаха яко, излиза, че истински се обичат само тези, които са разделени!  
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!