Автор Тема: Пречи ли разстоянието... ?  (Прочетена 25683 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Замисляла съм се много пъти дали разстоянието е главния фактор който убива една връзка...
Хората са казали,че растоянието и любовта са като вятъра и огъня,когато огъня е силен то вятъра го разпалва още повече,а когато е слаб-го изгася напълно...Аз съм напълно съгласна с това...  

« Последна редакция: 2005-08-30, 07:29 от Fr0m_h3LL »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Пречи ли разстоянието... ?
« Отговор #1 -: 2005-08-30, 10:13 »
Цитат
"So close no matter how far..." 
Боги,това ме изкефи 
Ако любовта е истинска,разстоянието няма да я убие...
Може да и попречи до известна степен,но не и да я разруши
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:14 от tech_noir »
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #2 -: 2005-08-30, 10:17 »
Адски важен фактор! Лично според мен разстоянието е адски важно и определено може да разруши връзка  Липсата на всякаква физическа близост рано или късно оказва влияние... Няма как! Любовта не може да се доказва от разстояние, иска се контакт! И тук под разстояние имам предвид отдалеченост за голям период от време... няма време, после още

Diva Orxideia

• Гост
« Отговор #3 -: 2005-08-30, 10:30 »
Цитат
Замисляла съм се много пъти дали разстоянието е главния фактор който убива една връзка...
Хората са казали,че растоянието и любовта са като вятъра и огъня,когато огъня е силен то вятъра го разпалва още повече,а когато е слаб-го изгася напълно...Аз съм напълно съгласна с това... 

и аз мисля така...всъщност от опит го знам ...не разстоянието е фактора който оказва влияние върху отчуждаването и изстиването на чуствата...

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #4 -: 2005-08-30, 10:47 »
Цитат
"So close no matter how far..." 
"Couldn't be much more from the heart"

... много филми гледате...

Аз лично също съм съгласен с Васи, ма това може да стане в нещо като лабораторни условия засилването на връзка от растоянието.. в смисъл не знам такава връзка да има.. ако има сигурно ше е много красива и ше направат филм за нея 

.. но на мене такова нещо не може да ми се случи...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Diva Orxideia

• Гост
« Отговор #5 -: 2005-08-30, 11:25 »
Цитат
Аз лично също съм съгласен с Васи, ма това може да стане в нещо като лабораторни условия засилването на връзка от растоянието.. в смисъл не знам такава връзка да има.. ако има сигурно ше е много красива и ше направат филм за нея 

.. но на мене такова нещо не може да ми се случи...

на мен ми се случи реално така че знам защо го казвам...с мъжа ми се запознах когато бях 1ви курс ...той е от София а аз учих на майна си райна и въпреки това се виждахме ...всеки от нас си имаше разни авантюри но и това не ни е пречело /всъщност аз не бях сигурна че имам шанс да бъдем заедно...покрай него имаше все красиви жени/...после имаше 6месеца в които дори не се чухме по телефона /аз имах проблеми той също / един ден тел. пак звънна ...беше той...от тогава връзката ни стана още по силна и аз пътувах през седмица за да сме заедно...и когато завършвах се оженихме ...т.е. това което се опитвам да кажа е че бяхме разделени близо 4,5г но разсоянието от 500км не ни раздели ...

сега непрекъснато го няма ...просто работата му е такава...идва си за седмица и пак изчезва...е нещата са много по различни да но аз пак твърдя че не разстоянието разделя хората...

".. но на мене такова нещо не може да ми се случи... " точно когато си го мислех това и бях се отчаяла го срещнах така че...никой не е застрахован     и още нещо спри да мислиш негативно ...

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
« Отговор #6 -: 2005-08-30, 11:49 »
Цитат
Цитат
точно когато си го мислех това и бях се отчаяла го срещнах така че...
ми аз това си го мисля от край време и не ми се случва... сигурно
 ако се случи някой ден ше си промена мнението, обаче дотогава изобщо не искам да чувам "сичко ше се оправи!"... щото аз си повтарям "сичко ше се оправи", "сичко ше се оправи", а то никога нищо не се оправя... даже по-зле става...

Цитат
и още нещо спри да мислиш негативно ...
ооо, да..! аз мисля негативно... аз не мисля негативно, а говоря като се позовавам на факти.. неща които се случват, виждам ги и ги усещам.. това е положението.. настоящето... за бъдещето никой нищо не може да ми каже, щото ми е писнало да слушам за голямото щастие дето ше ми се случи в бъдеще... аз се си го чакам, а то се не идва...

О,то ще дойде ... не се притеснявай :Р~ 
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:15 от tech_noir »

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
« Отговор #7 -: 2005-08-30, 12:42 »
Та значи, съгласна съм с Васи и повечето от вас. Ако любовта наистина е страшно истинска, то едва ли може разстоянието да й попречи.. Но пък наистина, ако супер много време не се виждате(говорим за години), то тя ще намалее предполагам. Но напълно чувствата няма да изчезнат..  :unsure:

Хъх, неска не разсъждавам много много както трябва, още спя..  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #8 -: 2005-08-30, 13:14 »
Ако любовта е истинска единия ще си дигне дупето и ще отиде до другия. Всяка връзка е въпрос на компромиси и жертви. Трябва да направиш избора си между заниманието което те задържа там, където си и любовта. Аз бих се преселил където и да е заради любима жена. Щом е съм с нея другото няма да има значение.
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:20 от tech_noir »

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
« Отговор #9 -: 2005-08-30, 14:12 »
Цитат
Ако любовта е истинска единия щв си дигне дупето и ще отиде до другия. Всяка връзка е въпрос на компромиси и жертви. Трябва да направиш избора си между заниманието което те задържа там, където си и любовта. Аз бих се преселил където и да е заради любима жена. Щом е съм с нея другото няма да има значение.
   абсолютно съм съгласна...

и все пак... не е толкова голям проблем разстоянието. По-важен фактор е това, че ти се отварят нови хоризонти... запознаваш се с нови хора. Променяш се с времето... а и човекът, който си оставил назад също се променя... Това е нормалното стичане на обстоятелствата, колкото и силна да е любовта...
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

egoist

• Гост
« Отговор #10 -: 2005-08-30, 17:16 »
Не съм имала такава връзка.
Любов чрез писмо е все едно да лижеш захар през стъкло!

Това го знам още от малка...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #11 -: 2005-08-30, 17:24 »
Добре го каза. Съгласен съм с теб.
« Последна редакция: 2005-08-30, 17:25 от ZAZO »
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #12 -: 2005-08-30, 18:08 »
Да,не е възможно една любов да продължи вечно чрез някакви си смс-и или писма...
Но ако хората се виждат от време на време ...може.Макар,че е възможно да си имат гаджета,а межу тях все още да има някакви силни чувства....Разстоянието може да се яви пречка ,но зависи от много обстоятелства.О любовта и силата и,от големината на разстоянието и колко често може да се виждат
« Последна редакция: 2005-08-30, 18:09 от SHEMETNA »
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен SeS

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #13 -: 2005-08-30, 22:26 »
То между тях може да има силни чувства,но те сякаш вече няма да са толкова важни и така ще си седят След време няма да може да си живееш с мисълта кога ли ще се видите,а е ненужно да се zалъгвате че всичко ще продалжи нормално,все пак какво ли не ти се случва докато другия го няма,въобще няма никакви скоделени моменти (попадала сам на няколко подобни случаи)
Но както каzа тех ако се обичат все ще се направи нещо против тва раzстояние

Цитат
.Макар,че е възможно да си имат гаджета,а межу тях все още да има някакви силни чувства....Разстоянието може да се яви пречка ,но зависи от много обстоятелства.О любовта и силата и,от големината на разстоянието и колко често може да се виждат
Това което не те убива те прави по-инвалид

Неактивен irritable

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
« Отговор #14 -: 2005-09-02, 20:29 »
  хммм ....Мисля че растоянието е много важно в една връска ...
Също така съм чувала че очи които не се виждат бързо се забравят ..
Голямото разтояние според мен убива чуствата между хората .......
I’d give my all to have just one more night with you
I’d risk my life to feel your body next to mine cause
I can’t go on living in the memory of our song
I’d give my all for your love tonight...........

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #15 -: 2005-10-29, 16:46 »
Не знам за мен разстоянието е голяма пречка...изключително много ми пречи да бъда вярна..така де ако съм разделена от един човек за твърде дълго време или ако сме от различни градове и се виждаме веднъж или два пъти годишно как връзката ми с него да е дълбока и стабилна?Не вярвам да чек главен фактор за провалянето на една връзка,но не е за пренебрегване
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #16 -: 2005-10-29, 22:14 »
Цитат
Не знам за мен разстоянието е голяма пречка...изключително много ми пречи да бъда вярна..така де ако съм разделена от един човек за твърде дълго време или ако сме от различни градове и се виждаме веднъж или два пъти годишно как връзката ми с него да е дълбока и стабилна?Не вярвам да чек главен фактор за провалянето на една връзка,но не е за пренебрегване
Напълно съм съгласна с Ива... трудно е да се сдържиш да не изневеряваш... трудно е, когато половинката не е до теб и няма кой да прегърнеш... и е по- лесно да се влюбиш в някой, който е от твоя град... примерно...
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:16 от tech_noir »
Inside all of us there si hope...

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
« Отговор #17 -: 2005-10-29, 22:24 »
Далече от очите,далече от сърцето  
Може и да не пречи,зависи си от хората и от тяхното желание,но определено разваля нещата.
Имах взаимоотношения с един човек от Варна 2 години..запознахме се,когато аз бях на море 2003,после аз си заминах,но се чувахме по телефона докото аз си бях в София.Миналата година пак се видяхме на морето,после аз пак си заминах и почнахме да се чуваме все по-рядко и все по-рядко,а пък тази година не сме се виждали изобщо и не съм разговаряла с него от около 4-5 месеца и едва ли пак някога ще се чуем,но такъв е живота,остават само спомените.

Неактивен |BLackEnEd|

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
    • http://www.ht-arena.com/andjustice4all
« Отговор #18 -: 2005-10-30, 01:11 »
Дам, разтоянието е един от основните убийци на една връзка ,oсобено когато е прекалено голямо, например друг град или държава :nfair:
F**ked the queen, I've F**ked F**k
I've even sucked an old man's c.ck
So what, so what
And I've F**ked a sheep, I've F**ked a goatF**k

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
« Отговор #19 -: 2005-10-30, 09:33 »
както са казали хората а гледам че и "Ивище" го е споменала по-нагоре "Далеч от очите - далеч от сърцето" ако вие можете да си запазите чувствата на разстояние примерно 2500км и период около 1 година то аз не бих могла
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
« Отговор #20 -: 2005-10-30, 13:16 »
Цитат
Малко по-горе KpaTyHkA каза:"Не знам за мен разстоянието е голяма пречка...изключително много ми пречи да бъда вярна.." Мнението ми е, че след като мислиш така просто не се интересуваш от "половинката си". Ако наистина го обичаш изобщо нямаше и да се замисляш за изневяри и неща от този сорт /за мен това вече е равносилно на край на връзката/.

Да,но човек си има нужди и рано или късно,независимо колко е търпелив те ще се обадят.
Човек има нужда от физическа близост с половинката си,да чувства,че може да я прегърне,да я целуне,както и обратното;да може да сподели,да се облегне на рамото на другия,да чувства,че има някаква опора и подкрепа,а това по телефона или чрез имейла за съжаление не става. 

Diva Orxideia

• Гост
« Отговор #21 -: 2005-10-30, 15:57 »
Цитат
Далече от очите,далече от сърцето   

Имах взаимоотношения с един човек от Варна 2 години..запознахме се,когато аз бях на море 2003,после аз си заминах,но се чувахме по телефона докото аз си бях в София.Миналата година пак се видяхме на морето,после аз пак си заминах и почнахме да се чуваме все по-рядко и все по-рядко,а пък тази година не сме се виждали изобщо и не съм разговаряла с него от около 4-5 месеца и едва ли пак някога ще се чуем,но такъв е живота,остават само спомените.

не си права за израза "далече от очите далече от сърцето" ...ето тук точно аз мисля че можеш да разбереш дали държиш на човека и той на теб ...разстоянието не притъпява чуствата /не и ако ти сама не им позволиш това/ 

Цитат
Разстоянието като цяло е важен фактор за успешното съществуване на връзката. Но в никакъв случай НЕ Е НАЙ-ВАЖНИЯТ. Ако си наистина привързан към човека, когото обичаш, ако наистина държиш на него, а и той на теб, няма какво да попречи. Малко по-горе KpaTyHkA каза:"Не знам за мен разстоянието е голяма пречка...изключително много ми пречи да бъда вярна.." Мнението ми е, че след като мислиш така просто не се интересуваш от "половинката си". Ако наистина го обичаш изобщо нямаше и да се замисляш за изневяри и неща от този сорт /за мен това вече е равносилно на край на връзката/. Поне при мен разстоянието не е от кой знае колко голямо значение, важни са чувствата, които изпитвам към човека, когото обичам, другото се преживява.

съгласна съм...

Неактивен -=Freak_OziRisS=-

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #22 -: 2005-11-05, 16:10 »
Aмм хората са прави, разтоянито убива... Връзка от разтояние - ТАКОВА НЕЩО НЯМА... все едно да е възможна връзката между тез двамата (тия долу де )

Неактивен Mistery

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #23 -: 2005-12-16, 15:26 »
В някои слу4ей да. Съ6тност зависи от дале4ината ако е много голяма пре4и.

egoist

• Гост
« Отговор #24 -: 2005-12-16, 16:08 »
Цитат
Цитат
Aмм хората са прави, разтоянито убива... Връзка от разтояние - ТАКОВА НЕЩО НЯМА...
Аха... ще го предам на един мой приятел, чиято приятелка от месеци е на другия край на света. Сигурно ще е изненадан да научи...
Асене, това са доста относителни неща...
« Последна редакция: 2014-10-19, 13:17 от tech_noir »

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
« Отговор #25 -: 2005-12-17, 00:23 »
абе те 'ората са си казали "далеч от очите, далеч от сърцето" ... следователно тия "IRC" връзки толкова яко съкс, че повече няма на къде...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #26 -: 2005-12-17, 00:26 »
Хахаха който е казал че разстоянието не пречи ако го хвана на улицата ше го обеся на собствените му черва! Да бе кво са некви си там 40км...Хехеее голям праз че можем да се виждаме веднъж в месеца за по 1 час...Да живее ICQ!!!  

Неактивен Traffic

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
« Отговор #27 -: 2005-12-17, 01:03 »
ми не съм съгласен. аз например не съм виждал любовта на живота си от много време, макар че живеем в софия и двамата, но колкото повече време минава без да я виждам и колкото по-далеч от софия пътувам през това време, толкова повече я обичам.

Eva

• Гост
« Отговор #28 -: 2006-03-30, 22:48 »
като се има на предвид, че имах две такива връзки....
едната успях да я спася като направих компромис за човека и го последвах защото пропадаше, другата свърши наскоро ....по тази и други причини!
така- моето нение определено е да

edno_momiche

• Гост
« Отговор #29 -: 2006-03-31, 02:34 »
Аз имам точно такава връзка и смея да твърдя,че любовта ни е достатъчно силна за да издържи на разстоянието което не е никък малко около 10 000км.    
Е като се има на предвид,че ще  си дойде специално в
БГ за мен,това говори само по себе си,че любовта има граници на  търпимост и на разделение.
 Мисля,че една  връзка не може да просъществува много дълго време при голямо разстояние или ако има шанс ,то поне един от двамата няма да е верен на другия,ако не и 2мата.