Автор Тема: Любовта по-силна ли е от смъртта  (Прочетена 62085 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен ForGoTTeN_name

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Обичаш някой, защото той съществува.Когато вече го" няма " ще продължаваш да го обичаш ,за това ,което е бил.Но твоят живот продължава и те завърта в своята вихрушка.След няколко години пазиш спомена от любовта и това ,което е предизвиквало в теб ,чувството.Но усещаш , че е останал само неотразимия спомен.
Да обичаш някого , който не е сред нас,толкова силно и завинаги-това означава да спреш да живееш.

+1 :)
You 'll never know if you're afraid.

Неактивен angelche94

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Според мен любовта Е по-силна от смъртта!Дори и човекът, когото обичаш да е починал, ако любовта ти към него е истинска тя си остава толкова силна и след години, въпреки че той не е до теб!

Неактивен Zombie Doll

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
За каква любов говорим?
Zombie sl.t f.ck Doll!!!

Неактивен elza1308

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
smurtta slaga krai na vsi4ko!sled neq ostavat spomenite v jivite za tezi koito sa ni napusnali! no samo sus spomeni ne mislq 4e moje da produlji liubovta! tova ne ozna4ava li 4e smurtta e pobedila i e slijila krai na liubovta???????????????

beyaz prens

• Гост
Re: Любовта по-силна ли е от смъртта
« Отговор #244 -: 2011-02-16, 13:40 »
spored men smirta e po silna ot lubovta

beyaz prens

• Гост
« Отговор #245 -: 2011-02-16, 13:42 »
za6toto moje da si nameri6 druga lubov  ama druga smirt ne             vseki kazva 4e v jivota edin pak obi4a tova ne e vqrno           

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #246 -: 2011-02-16, 21:16 »
Любовта също умира.
Кое е по-силно?

kissy96

• Гост
« Отговор #247 -: 2011-03-02, 19:28 »
Според мене Любовта е по-силна от Смъртта.Вярно,пътят на истинската любов е осеян с хиляди препядствия,но една любов е истинска,когато е минала през много изпитания.Едно от тези изпитания може да е Смъртта,но въпреки всичко любовта да продължава да гори,дори сед Смъртта.Любовта доказва колко е голяма и за това има много примери.Можен да разгледаме стихотворението "На прощаване в 1868" на големия наш революционер Христо Ботев.Лирическия герой осъзнава,че може да умре,но въпреки това знае,че тази смърт довежда до безсмъртие.Той умира за България...и любовта му побеждава смъртта,защото неговият подвиг ще живее вечно в сърцата на хората.

Венелин

• Гост
« Отговор #248 -: 2012-05-08, 22:25 »
Това не съм го прочел от никаде но сега ми идва на ум нещо друго:

Смърта е нещо неизбежно - a Любовта  нещо вечно

как ви се струва това ?

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #249 -: 2012-05-14, 00:56 »
Как беше... "единствената разлика между каприза и вечната любов е, че капризът трае малко по-дълго''...? ;)
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #250 -: 2012-05-14, 10:26 »
Любовта има много измерения. Не е само между половете. Ако е към детето ти(примерно), то със сигурност продължава и след смъртта.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #251 -: 2013-06-21, 08:10 »
Любовта е абсолютна лудост и, да, по дяволите, по-силна е от смъртта. Любоета е пълен ташак, като я погледнеш отстрани. Тя кара жестоки хладнкръвни убийци да плачат като малки деца. Амур е най-силният, при все безобидния си бебешки фейс. Това е.

ПП: На мен лично ми омръзна, защо съм такъв неудачник, не заслужавам ли и аз малко щастие след толкова години гадост, способен съм, умен съм, не съм чак толкова грозен или стар, какво ми има, мамка му?!? Не мразя жените, а напротив, обожавам ги. Имам чувство за хумор, умея да се забавлявам, да разсмивам останалите, не съм стиснат, вече печеля добре, развивам се в кариерата, много съм добър в своята си област, живея в София и имам мой си апартамент там (нали това се котирало в БГ!), не дължа пари, възпитан съм, говоря три езика и чета на още толкова, не съм мързелив, правя любов добре (или поне така са ми казвали неведнъж)... И защо въпреки всичко това нищо не ми се получава? Някой не може ли да ми помогне? ;(
« Последна редакция: 2013-06-21, 08:13 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #252 -: 2013-06-25, 23:04 »
...
всеки, който вярва в 'сродните души', 'идеалните половинки' и тям подобни романтизми, дължи тая си теория на традиционното схващане за моногамността в нашето обществото, освен че и приема своята собствена способност на обич и любовно чувство за перфектна.. с други думи битува егоистичната вяра, че личните ти заложби за любов са идеално и цялостно развити и пълностни и липсва просто обектът, към когото те да се насочат..
аз не споделям подобни схващания. всички отношения(в случая романтични) се изграждат. 'пъзелът се реди' чрез натъкмяване, напасване, компромиси, много време, прекарано заедно, и много изпитано взаимно щастие..
защото всеки в началото на връзка, когато насладата от взаимното общуване е най-силна, може да каже, че е намерил сродна душа и идеална половинка.
 но без взаимни насочени усилия(които идват само в следствие на огромни желания (от всякакво естество)) започват да излизат недостатъците и наближаването на края..
като след всеки подобен финал започва търсенето на нов човек, който да заеме позицията на 'обект', към който да се насочи собствената перфектна любов.

съвсем не твърдя, че можем да обичаме и да бъдем щастливи с произволен човек, влагайки кански усилия.. По-скоро трябва взаимност, която може да е не непременно между теб и точно определен друг човек. така че.. има много подходящи.. на планетата има седем милиарда човеци.

« Последна редакция: 2013-06-25, 23:31 от xxx »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #253 -: 2013-08-04, 18:20 »
...
всеки, който вярва в 'сродните души', 'идеалните половинки' и тям подобни романтизми, дължи тая си теория на традиционното схващане за моногамността в нашето обществото, освен че и приема своята собствена способност на обич и любовно чувство за перфектна.. с други думи битува егоистичната вяра, че личните ти заложби за любов са идеално и цялостно развити и пълностни и липсва просто обектът, към когото те да се насочат..
аз не споделям подобни схващания. всички отношения(в случая романтични) се изграждат. 'пъзелът се реди' чрез натъкмяване, напасване, компромиси, много време, прекарано заедно, и много изпитано взаимно щастие..
защото всеки в началото на връзка, когато насладата от взаимното общуване е най-силна, може да каже, че е намерил сродна душа и идеална половинка.
 но без взаимни насочени усилия(които идват само в следствие на огромни желания (от всякакво естество)) започват да излизат недостатъците и наближаването на края..
като след всеки подобен финал започва търсенето на нов човек, който да заеме позицията на 'обект', към който да се насочи собствената перфектна любов.

съвсем не твърдя, че можем да обичаме и да бъдем щастливи с произволен човек, влагайки кански усилия.. По-скоро трябва взаимност, която може да е не непременно между теб и точно определен друг човек. така че.. има много подходящи.. на планетата има седем милиарда човеци.
Хм, кой е казвал нещо за "сродни души" и "идеални половинки"? Макар че това включва вярата точно в това, което аз споделям, а именно в способността за промяна...обаче опитът ми, за съжаление или не, казва обратното. Хората просто не се променят, поради което нагаждането един към друг се затруднява. Не знам доколко стимулиращ може да бъде егоизма в тази ситуация. Някои твърдят, че е...За мен (надъхан с множество инфо, включително за романтизма, сухия прагматизъм (примерно Фройд) и кажи речи всичко останало) това хич не изглежда релевантно. Ама нека ми е тъпо, като разбирам и виждам неща, които други не забелязват или тълкуват през различна призма?
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #254 -: 2013-08-05, 23:18 »
Владо, имах предвид, че трябва да изгубиш (да се откажеш доброволно от) част от своя комфорт в името на връзката си. Да полагаш усилия не е равносилно на това да промениш същността си. Компромисите не водят наложително до обрат в живота.

Всеки такъв жест, който правиш, е в името на по-важната цел. Ако обичаш някого, искаш той да е щастлив и съобразяваш своя начин на живот с неговия. Ако и той те обича достатъчно, също ще се откаже от някакви блага и удоволствия.

Но говоря за отдаване в границите на здравословното! Няма смисъл да го правиш, ако жертвите стават твърде големи. Щото жени - бол, 'ем и лесни ;D

Моят скромен опит в тая сфера показва, че не ми представлява голяма драма да събирам разпилени мръсни чорапи из целия апартамент. Мъжът ми пък се научи да живее с котка (котката на Пънки, за да съм точна  ;D ).  Компромисът е майката  на дългата връзка. ;)
« Последна редакция: 2013-08-06, 02:54 от xxx »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #255 -: 2013-08-09, 22:02 »
Мда, компромисът и личния ти комфорт...Като напр. трафарета "ти си прекалено умен за мене", еволюиращо до психоза...Бррр...А лесните жени, ако са лесни за всички, става абсолютно безинтересно. Безсмислена история...И имам кофти чувството (дано да си е само мое), че хората вече мразят да се влюбват...просто не ги кефи и това е. Аз поне се сблъсквам само с разочарования. Хората, които обичам, умират, на другите не им пука и така започваш да се чувстваш като в оня роман на Робърт Хайнлайн (сигурно затова е толкова популярен в Америка). What time is love? И колкото повече не искам да съм сам, толкова повече оставам сам.
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #256 -: 2013-08-10, 21:21 »
ako  някой  видимо има комплекс от интелигентността ми, а харесвам този човек и държа на отношенията си с него, бих се постарала да не демонстрирам превъзходството си в областта.
в следствие от горното бих изключила от комуникационния процес всички вербални изрази, които биха подчертали чуждата непълноценност.  Проблемите в двойката са проблеми и на двамата и е полезно да се опитам да помогна на страдащия  да преодолее болезненото състояние, бидейки опора.

в общия случай при взаимност и желание за общо бъдеще, трябва да съм много тъп гъз, за да доведа момчето до състоянието, което нарече "психоза".
 :)
Не говоря за теб, въпреки че  използвам конкретиката, в която сам ни вкара.   :)   (аз самата се боря със същите демони)

Но отново правя уговорката, че преди да се впусна в себеотрицанието,  претеглям строго дали има взаимност! И ако човекът отсреща не прави същите неща за мен,  му показвам пътя. A  ако мъжът ми си върши, каквото си знае без да се съобразява с мен, дори бих съжалила, че съм изгубила времето си с тъпото копеле (здравословната доза егоизъм)
« Последна редакция: 2013-08-10, 21:26 от xxx »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #257 -: 2013-08-13, 12:08 »
Всичко това е много хубаво с изключение на "вината" за "психозата", която обикновено и напълно нормално човек си причинява съвсем сам. В сума ти конкретни случаи се е потвърждавало; аз ако съм искал да докарам психоза, йеа, имам немалко въображение, а също така и изпитани начини...Вместо това си мълча дори за очевидни простотии, коректен съм, точен, бла-бла, всички кавалерски дивотии и т'ва, което получавам най-често, са опити за качване на главата...WTF?!?
Caralho Voador

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #258 -: 2013-10-04, 13:28 »
Вие малко заговорихте за прекалено голяма интелектуална разлика. Аз съм скептичен към този тип връзки. Мисля че трябва да си намериш човек на твоето ниво, защото в противен случай си обречен на вечни мъки от типа "Аз правя компромиси, но човекът отсреща няма необходимия багаж, за да осмисли какво правя за него и да ми отвърне със същото. Това което получавам е качване на главата."
Замислял ли си се, че проблем може да не е в теб. Може средите, в които си намираш половинки, да не са подходящи.

Разбирам тезата за компромисите, но не мога да приема, че трябва цял живот да потискам себе си, за да може половинката ми да не ме взема за прекалено интелигентен и това да я притеснява. А и ми се струва че такъв човек не би ме привлякъл първоначално.
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!