Автор Тема: Ревността !  (Прочетена 30833 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Ревността !
« Отговор #60 -: 2006-01-09, 13:37 »
Цитат
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Айде айде, превъзходства, драми! Ревността е нещо полезно, аз не виждам нищо лошо в това да се ревнуват хората, пак казвам пък аз друга мисъл- Който обича- ревнува! Некой да оспори

Който обича вярва на половинката
 си и не ревнува  
[div align=\"right\"][snapback]26449[/snapback][/div]
[/quote]

Мне мисля.. Логически е така, но практически си е точно както металчо каза- който обича - ревнува!

Аз ревнувам тогава, когато имам някакви чувства и когато не съм сигурна в чувствата на момчето МИ    Иначе ми е все тая, стига да не разбера после и да не е с някоя моя приятелка или позната..  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
Ревността !
« Отговор #61 -: 2006-01-09, 18:10 »
Цитат
Цитат
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Айде айде, превъзходства, драми! Ревността е нещо полезно, аз не виждам нищо лошо в това да се ревнуват хората, пак казвам пък аз друга мисъл- Който обича- ревнува! Некой да оспори

Който обича вярва на половинката си и не ревнува  
[div align=\"right\"][snapback]26449[/snapback][/div]

Мне мисля.. Логически е така, но практически си е точно както металчо каза- който обича - ревнува!

Аз ревнувам тогава, когато имам някакви чувства и когато не съм сигурна в чувствата на момчето МИ    Иначе ми е все тая, стига да не разбера после и да не е с някоя моя приятелка или позната..  
[div align=\"right\"][snapback]26450[/snapback][/div]
[/quote]

Ей ей!!!! Какво е това ??? Който обича да вярва???
Хора вярата какво общо има с обчита? Да ,чувал съм ,че една любов се гради на доверие,но това е парадкс. Точно тая мисъл  изгаря ако го видиш всичко това от тази гледна точка :
/Извинявам се,че ще сравня жена с кола - не ме разбирайте грешно поне тоя път!/
Представи си ,че имаш БМВ М5 и си го паркирал пред входа. Всички знааят ,че е твое , всички супер много го харесват. Ти не си го сложил на паркинг/щото жената нямам как да я сложиш на паркинг,ебати/ . Кога ще се събуждаш по - често и ще тичаш до прозореца? Когато БМВ-то е твое ,или ако е на някой непознат и просто е паркирано отпред.
Какво значи да вярваш на жената? Как се чувстваш ако някой я пипа? Ако приятел , когото ти не познаваш /а тя много добре го познава и са като брат и сестра например...Булшит!/ я докосва по начин , по който малко или много почваш да усешташ пеперудки в коремчето , ебати?!
Според мен , дори и да е негативно качество , ревността все пак не е бездействие. А нищо не е по неприятно от безразличието /Както може да бъде тълкувано бездействието/.
Пък ти си вярвай! Ревността същесвува у всеки от нас без никакво значение как я изразяваме и в какво количество я имаме/Показваме - Това не е като изневярата и неможеш да избираш сам за себе си дали искаш или не искаш да го правиш.
Няма нищо по-нормално от вътрешният инстинкт за самосъхранение /и съответно съхраняването на другата част от теб, допълващага - тази ,която наричаш своя половинка/.
В случая - Ревността я има в цялата природа! Точно за това е смешно да се отрича , а на тези които твърдят толкова усилено ,че не са ревниви и досега не са ревнували изобщо ще им кажа само - Хванити и си намерете човек, който да ви е за нещо повече от "Само да не съм съм/а"....
Който е обичал знае , че и в най-малкото нещо може да се усъмниш...Защото ревността е грубото лице на страха...
А безстрашни са само 14 годишните...Е , и супермен и Батман , ама както и да е...

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Ревността !
« Отговор #62 -: 2006-01-09, 18:55 »
Така е, Врашков  

Съгласна съм и аз това имах впредвид, но нещо не го казах както трябва.

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Ревността !
« Отговор #63 -: 2006-01-10, 15:16 »
Цитат
Ами незнам какво почвече да кажа .... гаджето ми ме ревнува от най-добрата ми приятелка 
[div align=\"right\"][snapback]26553[/snapback][/div]
Трябва да поясниш тук-не е нормалната ревност (от сорта "Тя предпочита да излиза с най-добрата си приятелка пред
 мен"), а си мисли, че ще обърнем резбата и ще го заебем    

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Ревността !
« Отговор #64 -: 2006-01-10, 21:05 »
Цитат
Ами незнам какво почвече да кажа .... гаджето ми ме ревнува от най-добрата ми приятелка 
[div align=\"right\"][snapback]26553[/snapback][/div]
Да ти звучи познато репликата "Ауе Юрий аре че ти опънах гаджето три пъти докато се обърнеш!"...Мани сбъркана работа...

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Ревността !
« Отговор #65 -: 2006-01-10, 22:00 »
Тя не беше тогава  И аре стига, че вече ще ми излезе име  

Неактивен JACK`THE`RIPPER

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
Ревността !
« Отговор #66 -: 2006-01-11, 11:56 »
"Да ревнуваш,означава да се страхуваш да изгубиш нещо,което никога не си притежавал"

Пп:не,че и аз съм напълно съгласен,ама е почти така...по вашите приказки половинките ви нямат право май и до тоалетната да отидат без да разберете  

Неактивен HimerA

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 55
    • Профил
    • http://
Ревността !
« Отговор #67 -: 2006-01-11, 14:17 »
Цитат
ревнува не този който обича а този който иска да го обичат
[div align=\"right\"][snapback]26720[/snapback][/div]
Абсолютно  
Death Is Certain

Guest_Diva Orxideia_*

• Гост
Ревността !
« Отговор #68 -: 2006-01-11, 14:40 »
Цитат
"Да ревнуваш,означава да се страхуваш да изгубиш нещо,което никога не си притежавал"
Пп:не,че и аз съм напълно съгласен,ама е почти така...по вашите приказки половинките ви нямат право май и до тоалетната да отидат без да разберете 
[div align=\"right\"][snapback]26719[/snapback][/div]

трябва да осъзнаем :

*че човека до нас не е наше притежание ...
*че опитите да го направим притежание само отблъскват ...
*че е с нас защото го иска...
*че това дали ще е с нас или ще предпочете да е с друг ,който не задава тъпи въпроси от рода на "къде беше" "що не ми вдигна тел" "и кво правихте"
*че параноята е ужасно зло, което често ни кара под вола да търсим теле...

и т.н. ...но нямам време  :unsure:

обичайте се ...всичко друго е преходно...един ден всички ще умрем ...не е ли по добре да изживеем живота си усещайки положителни емоции ...избора е ваш ..аз направих своя отдавна "следейки половинката си измъчвам и себе си и него /направих го защото исках той да разбере колко е лошо...с неговите камъни по неговата глава...и съжалявам защото само се оплетох в безмисленни лъжи от трети лица/...когато му дам свобода и аз съм свободна и той ...той още е с мен значи го иска ...всичко останало са дребнавости и "болни" мисли...за съжаление това не е общовалидно ...но едно е сигурно ВСИЧКО КОЕТО НИ СЕ СЛУЧВА САМИ СИ ГО ПРАВИМ....дали защото забързани в ежедневието пропускаме малките, но важни неща, защото забравяме да усещаме човека да себе си и изтърваме момента в който той иска да ни каже безмълвно че нещо не е наред...

мога да пиша още много, защото минах от там, но трябва да излизам...

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
Отговор на: Ревността !
« Отговор #69 -: 2008-02-10, 15:48 »
Ревността за мене е чиста проява на несигурност и егоизъм (коато се стигне до дребнавост).
Рядко ми се случва да ревнувам, но мен достатъчно са ме ревнували, за да зная колко недооценен се чувства човек тогава.
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #70 -: 2008-02-10, 16:08 »
Ревността за мене е чиста проява на несигурност и егоизъм (коато се стигне до дребнавост).
Рядко ми се случва да ревнувам, но мен достатъчно са ме ревнували, за да зная колко недооценен се чувства човек тогава.

Аз съм много ревнива пък.Само откачам като видя някоя мацка навърта около моя човек, но се опитвам де се контролирам защото наистина е кофти като започнат да се вглобяват в един разговор.Иначе понякога е приятно да те ревнуват , но само в границите на нормалното.
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #71 -: 2008-02-10, 18:32 »
Толкова отдавна не съм ревнувала, че вече почти не си спомням какво беше чувството о0
За сметка на това мен като ме ревнуват полудявам и правя всичко така, че да скъсам нервите на човека, който ме ревнува. Някак си възбуждащо е... Е, всъщност всичко, което един ревнивец ми показва, е , че не ме заслужава и че нямам никакво желание да бъда с него. Човек, който няма елементарен самоконтрол над себе си и ме смята за собственост просто няма място до мен :)
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен monika1313

• hi
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #72 -: 2008-02-17, 23:13 »
Ревността е липса на доверие~нека не забравя ме да обичаш ,не значи да обсебваш човека до себе си~Вчера се случи и на мен изревнувах без повод
my name is monika

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #73 -: 2008-02-18, 13:37 »
Ревността е липса на доверие~нека не забравя ме да обичаш ,не значи да обсебваш човека до себе си~Вчера се случи и на мен изревнувах без повод

Защо пък липса на доверие ? Ти май не разграничаваш понятията ревност и обсебване. Когато обсебваш човека си, това може би се дължи на липса на доверие. Ревността може да е в съвсем малки граници. Аз ревнувам, но това не значи, че му нямам доверие.    Когато обичаш или просто имаш някакви по-специални чувства, то винаги има поне малко ревност, страх да не Го загубиш. 

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #74 -: 2008-02-18, 14:50 »
"ревнува не този, който обича, а този, който иска да бъде обичан..."
много верно...

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #75 -: 2008-02-18, 15:20 »
Ми то ти като обичаш искаш да бъдеш обичан.  :P

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #76 -: 2008-02-18, 16:37 »
Защо пък липса на доверие ? Ти май не разграничаваш понятията ревност и обсебване. Когато обсебваш човека си, това може би се дължи на липса на доверие. Ревността може да е в съвсем малки граници. Аз ревнувам, но това не значи, че му нямам доверие.    Когато обичаш или просто имаш някакви по-специални чувства, то винаги има поне малко ревност, страх да не Го загубиш. 
Много съм съгласен. Само човек, който не може да оцени това, което има, не би ревнувал.
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
« Отговор #77 -: 2008-02-18, 18:10 »
Много съм съгласен. Само човек, който не може да оцени това, което има, не би ревнувал.

Абсолютно! Защо ревността се счита за някъв порок едва ли не?! Нали ако половинката ти мисли, че не ревнуваш, ще си каже, че няма нищо лошо в това да "се целуне" с някоя, все пак "жена ми не е ревнива и няма да й направи впечатление". Аз смятам, че не е нормално да не ревнуваш съвсем. Все пак тоя човек би трябвало да си е твой (колкото и да звучи притежателно), така че ако ще е твой - да е твой, а ако сте се разбрали да си имате "свобода"(в пълния смисъл на думата), тва вече е отделен въпрос. Аз не съм от свободолюбивите хора в тва отношение. Когато не съм била наистина влюбена в гаджетата си, съм си искала свободата, ама когато наистина съм влюбена, за кво ми е тая свобода, ако мога да имам човека, когото искам?
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #78 -: 2008-02-19, 11:54 »
Ревността хм. тва е чувство без което не може, а не дали имаш доверие или "ревнува не този, който обича, а този, който иска да бъде обичан".Това е нещото с което всеки един трябва да се пребори когато има обичаната си половинка.Все пак колкото и доверие да имаш нещо все ще те жегне.
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #79 -: 2008-02-19, 13:48 »
Аз ревнувам моя приятел дори от най-малкото , но се опитвам да не го показвам ,защото той много мрази да го ревнуват.Малко ми е трудно всеки път му проверявам телефонните му разговори, и винаги последния номер, който е набирал е моят?!
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
« Отговор #80 -: 2008-02-19, 14:53 »
Ревността хм. тва е чувство без което не може, а не дали имаш доверие или "ревнува не този, който обича, а този, който иска да бъде обичан".Това е нещото с което всеки един трябва да се пребори когато има обичаната си половинка.Все пак колкото и доверие да имаш нещо все ще те жегне.
Много си прав!
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
« Отговор #81 -: 2008-03-25, 22:42 »
Аз лично съм болезнено ревнива, в крайна сметка не може да отдадеш цялото си същество на един човек и да приемаш на драго сърце, че някой ден, някой може да ти го отнеме... Относно ревността спрямо мен, това е нещо, което приемам, защото не мога да съдя любимото същество за неща, които аз също правя (точка)
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #82 -: 2008-04-04, 20:23 »
Ами аз съм ревнива, но не много и имам чувството, че с всеки изминал ден ревността ми е все по-малка и това е добре, защото  съм против ревността.
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

egoist

• Гост
« Отговор #83 -: 2008-04-04, 23:26 »
Аз ревнувам моя приятел дори от най-малкото , но се опитвам да не го показвам ,защото той много мрази да го ревнуват.Малко ми е трудно всеки път му проверявам телефонните му разговори, и винаги последния номер, който е набирал е моят?!
WTF?!
Момиче, я се стегни! Не ти ли е гадно да си причиняваш това?! Да няма да се жениш за него? На първо време спри да му ровиш в телефона... и ще ти стане по-добре след време! ;)

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #84 -: 2008-04-05, 19:01 »
WTF?!
Момиче, я се стегни! Не ти ли е гадно да си причиняваш това?! Да няма да се жениш за него? На първо време спри да му ровиш в телефона... и ще ти стане по-добре след време! ;)
Ох, просто го изпитах!Провериха ми sms-те?И проблем ми правиха ,че една моя приятелка ми е писала , че ме обича.

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
« Отговор #85 -: 2008-04-05, 19:45 »
аз съм си ревнива...но когато ходех с моя никога не съм му проверявала смс-ите и разговорите,се пак тва си е лично...
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
« Отговор #86 -: 2008-04-06, 10:41 »
Ревноста помага на една връзка, когато не пречи на хората. Ако всичко е с граници, когато те ревнуват се чувстваш искан и обичан, получаваш сигурност за връзката си, а когато ревнуваш, осъзнаваш, колко много искаш и обичаш човекът до себе си.Но, когато се прекали с ревноста, според мен вече не може да се каже, че това е част от любовта, защото тя наранява не само човека, който ревнува, но и този, който е ревнуван. А след като говорим за болка и нещастие, как можеш да кажеш, че обичаш някой като му пречиняваш това!
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Bovko

• Веселия нърд.
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
    • ?? ?? ??????
« Отговор #87 -: 2008-04-09, 19:55 »
Мда, напълно съм съгласен с Черната Роза. Аз също съм доста ревнив и твърде лесно и силно се привързвам. Питали са ме, дали не прибързвам, когато казвам, че обичам някого. Явно повечето хора минават през някакво продължително ниво "Харесвам те", което ми се струва доста наивно и се старая да го пропусна, ако съм наистина сигурен в чувствата си към някого. Май се отклоних от темата... За ревността, в момента зная, че има от кого да ревнувам приятелката си, но странното е, че не го правя именно заради това. Излиза, че когато знаеш, че човекът до теб има нещо повече от приятелски взаимоотношения с някого и все пак си го приел нормално, то любовта остава на преден план пред ревността, като я обеззначава.

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #88 -: 2008-04-10, 10:15 »
Ревността е болестно състояние.Осъзнах че няма смисъл от нея... защото аз и да ревнувам и да НЕ ревнувам ..."той" ако е решпил да иде и да се *зчука с еди коя си .... ще го направи ... и какво аз ще съм се изтормозила с моята ревност и само дето няма да съм откачила.Смятам че просто за да и маш успеша връзка трябва най-вече доверие.Имайки доверие на човека до себе си всичко се улеснява до незнам каква степен.В момента не мога да кажа, че не ме "жегва" от време на време... нооо мисля че е нещо съвсем нормално ...Иии аз продължавам да си твърдя, че няма човек които да не ревнува(поне малко) ^^ А пък някъде бях чела :
"Ревността е изкуството да причиняваш на себе си повече болка, отколкото на другите"
« Последна редакция: 2008-04-10, 10:18 от wild-girl »
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

egoist

• Гост
« Отговор #89 -: 2008-04-10, 14:23 »
WTF?!
Ох, просто го изпитах!Провериха ми sms-те?И проблем ми правиха ,че една моя приятелка ми е писала , че ме обича.
Аз съвсем се обърках! кой е ревнивият във вашата връзка - ти или гаджето? И кой на кого се ровел в телефона?