Анкета

Какво ползвате?

Internet Explor/der
3 (15%)
Mozilla Firefox
14 (70%)
Opera
3 (15%)
Друго
0 (0%)

Общ брой гласове: 19

Автор Тема: Firefox Vs Ie  (Прочетена 24307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
Firefox Vs Ie
« Отговор #30 -: 2007-04-06, 16:50 »
Странно, моята машина е с 256, лаптопа е с 512 и нямам проблеми, при отворен браузър, фотошоп и BS плейър, а да не говорим за компа на майка ми, който пак е с 512 и обикновено има пуснати 3-4 Метатрейдър платформи, браузъра и си гледа някое филмче...
[attachmentid=3637]
« Последна редакция: 2007-04-06, 17:00 от ti6a »
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Firefox Vs Ie
« Отговор #31 -: 2007-04-06, 17:16 »

С 1Г рам съм тук.
Signature.

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
Firefox Vs Ie
« Отговор #32 -: 2007-04-06, 17:32 »
Хм..нали знаеш, че много неща зависят и от това как си поддържаш машинката или по-скоро Уинбоз-а, познавам хора, които са с по гигабайт рам и някакви луди процесори и въобще хардуер и комповете им не вървят и на половината на мойта стара щайга, така че ноу къмент
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #33 -: 2007-04-06, 21:08 »
Е явно си по- компетентна от мен в тази област, курсове нещо даваш ли, може да понауча нещичко? :-)

Проблемът е с лош memory management на 1.5 Firefox, както се изразяват от Mozilla Foundation. Кофтито е, че се отразява и на 2.0 понякога. Въпросът е, че някои extensions не са добре синхронизирани с платформата и с други разширения. Примерен проблем ми бяха 2 профила в MySpace с наблъскан флаш до шия, които след затварянето ми освободиха 400 рам. Обаче в Опера няма такива проблеми.  

Firefox много ми допада като идея, но наистина се забелязват кофти memory leaks. Дано с течение на времето се изчистят такива проблеми.

Викторе, това имах предвид - позамрял е браузърът, иначе го има- спор няма. Аз го ползвах до към в. 4.7 някъде, успоредно ползвах и Опера, фаворит ми беше Lynx за Windows 95. Много мили спомени от 33MHz- овия ми DX. Но преди това Netscape си беше голяма сила.
« Последна редакция: 2007-04-06, 21:10 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #34 -: 2007-04-07, 18:04 »
Че го има лошото управление на паметта, има го. Ама "добро" и "лошо" са относителни неща, едва ли и при IE е много по-цветущо, просто е дълбоко интегрирано и голяма част от ресурсите, които ползва (независимо дали го пускаш или не изглеждат както използвани от операционната система). Винаги си имаш по едно 150-ина MB заделени без значение виртуални или не заради присъствието му, не че се длъжен да го ползваш, но си длъжен да го платиш (откъм хадуер).

NoFeaRInc, едно мултиплатформено приложение обикновено се пише с едно ядро и после си се компилира и донаглася по операционни системи. Ядрото си е едно обаче, от там и стила на управление на паметта. Спомни си как е то при Linux - бам огромно запълване, което обаче не е задължително да ти скапва начина на работа на машината. Просто се опитва да осигури максимално добра работа според наличностите (Mac до скоро беше по обратната логика, Win - по средата). Ясно че едно нещо върви най-добре на "родната" си операционна система, а на другите изглежда някак си странно. Adobe-ските приложения също са доста странни под Windows, много по нестабилни а понякога откровено бъгави откъм управление на хардуера (поне откакато Microsoft се споразумяха за част от кода няма проблеми със самата операционна система), ама всички тях ползват... .
За plug-ins със собственически код си е напълно нормално да товарят ужасно, дори когато вървят на свободна платформа, особено в този случай както се сещаш проблема хич не е платформата а по-скоро мотивацията на собствениците на приставката. Мда, наистина е бавничко с повече Flash ама по-скоро бих казал че се дължи на кофти написан ActionScript и/или много мърдащи преливки, при които както има няколко банера на страницата ефекта е кумулативен + зле написан render engine за дадената версия на приставката. Помага ако тоя дето прави банерите влага малко мозък, ама както при всяко друго програмиране/анимация не е нещо на което да можеш да разчиташ. Вервай ми, мога да ти забия всеки браъзър с 0.5kb банерче на страничка или цялата операционна система (е, добре де, на Mac не сум пробвал, ама би трябвало да се държи като всеки друг *.nix) с 1kb.

Хмм... Opera-та на няколко пъти я пробвам и се насилвам да ми хареса ама нещо... Свикнал съм както пусна компа да имам няколко отворени таба и да си цъкам докато правя какви ли не друго като това продължава 12-16 часа. Е па... в началото верно Изглежда по-леко от Firefox, управлението на downloads е по-добро. След 10-ина часа нещата обаче се обръщат и позагрубяват. И поне на мен ми забива доста по-често (и под двете операционни системи) и още по-лошото е че при тия забиви ми губи сесиите, което всеки път ме отказва. Проблемите с кеширането на динамични страници (да изглежда по-бързо) се оправят след бъзикване на настройките, ако не държиш непремено сайтовете да се виждат както се е очаквало от създателите им, странното понякога визуализиране се преживява но някои нещица и скриптове чисто и просот не бачкат.

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #35 -: 2007-04-08, 00:36 »
Нямам грам проблеми с мозилата ни с рам ни с нищо, няква проста и добра е.
Ska-Jazz-Funk all the way!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #36 -: 2007-04-08, 20:20 »
Весели празници на всички!  

Цитат на: tech_noir
Спомни си как е то при Linux - бам огромно запълване, което обаче не е задължително да ти скапва начина на работа на машината. Просто се опитва да осигури максимално добра работа според наличностите (Mac до скоро беше по обратната логика, Win - по средата).
Кешира по- голямата част от паметта и я разпределя между процесите, нищо лошо няма в това, ако я разпределя правилно

Ясно че едно нещо върви най-добре на "родната" си операционна система, а на другите изглежда някак си странно. Adobe-ските приложения също са доста странни под Windows, много по нестабилни а понякога откровено бъгави откъм управление на хардуера (поне откакато Microsoft се споразумяха за част от кода няма проблеми със самата операционна система), ама всички тях ползват... .
Всеизвестно е, че доста графичен софтуер е MAC native. Unix пък е старичък и доста големи разработки за започнати там (маса developer софтуер), като най- добре вървят под *NIX like системи. Някои неща просто не може да се пригодят като с магическа пръчка към нови OSes...

За plug-ins със собственически код си е напълно нормално да товарят ужасно, дори когато вървят на свободна платформа, особено в този случай както се сещаш проблема хич не е платформата а по-скоро мотивацията на собствениците на приставката.
Точно това казвам- като всеки пише плъгини, никой не поема отговорността, че са свръхоптимизирани откъм ресурси : )) Но пък тук идва дилемата 'Дали си заслужава да загубя малко памет за сметка на удобство?'  

Флаш- сайтовете обаче не товарят видимо Операта.  

Вервай ми, мога да ти забия всеки браъзър с 0.5kb банерче на страничка или цялата операционна система (е, добре де, на Mac не сум пробвал, ама би трябвало да се държи като всеки друг *.nix) с 1kb.
Е, и рекурсия се пише на 1 ред
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #37 -: 2007-04-09, 16:32 »
Цитат на: NoFeaRInc
Флаш- сайтовете обаче не товарят видимо Операта.  
Подкарва приставките като instances на едно и също, а не като отделен процес. Наистина е чудесно и много по-леко (а и зависи как очно са се разбрали/платили с Adobe corporation за кода)... до момента в който отвориш сайт с имплементирани обекти с различна версия на FlashPlayer или ActionScript (не са съвсем съвместими двата основни стрийм-а дори назад). Аз лично предпочитам да върви, дори по-натоварено, отколкото system crash докато правя наистина нещо важно в друго приложение или загуба на сесия.

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 52
    • Профил
    • http://myspace.com/chefo1989
Firefox Vs Ie
« Отговор #38 -: 2007-05-13, 14:12 »
Еми то няма спор че мозилата е доста по-добра от Майкрософтския Интернет Екплорер !Мозилата е доста по-удобна от ИЕ:Р

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Firefox Vs Ie
« Отговор #39 -: 2007-05-17, 11:00 »
Ми аз съм с мозила... засега съм си много доволна... по - удобна ми е... и всички страници си ги отваря  
Inside all of us there si hope...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #40 -: 2007-06-17, 02:24 »
Днес пробвах най-накрая Safari за Windows (още е beta).

НЕ!

В сравнение с това нещо Firefox е като перце, ужсасно е нестабилно (забива при опит да добавите отметка или да редактирате настройките), и за капак се опитва да подкара на Български, което явно нес е поддържа и всички менюта са на '_"  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #41 -: 2007-07-29, 21:45 »
Fast Dial-а на новата опера е доста удобно и готино нещо

Пак пробвах да ми хареса. Гърми ми доста по-радко, ама пак си се чувствам някак си... мазно като да тичаш в пясък. След известно врем почват да се бавят реакциите, части от секундата - нищо фатално, на за човек кликащ с моята скорост е дразнещо. Лични вкусове де, не е лош браузъра.

Неактивен relax

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #42 -: 2007-07-29, 22:34 »
Firefox rulez

Неактивен Mistress of Sorrow

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 112
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #43 -: 2007-07-29, 22:42 »
Цитат на: relax
Firefox rulez
Абсолютно
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody
All happiness is gone away
All laughter is gone away
All life shall end in death

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #44 -: 2007-07-29, 23:19 »
Цитат на: relax
Firefox rulez

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
Firefox Vs Ie
« Отговор #45 -: 2007-07-30, 02:51 »
Опера 9.0 му е майката..    
...Докато те открия...

Неактивен x_it

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
Firefox Vs Ie
« Отговор #46 -: 2007-08-07, 15:11 »
Цитат
Az lichno predpochitam FireFox... osven che e OpenSource e adski po udobno ot IE i chesno kazano pisnalo mi e da se razpraviam sus nego... vinagi neshto se preebava!
Така си е тоя IE е пълен с бъгове   Пък и безплатното си е безплатно   Даже мисля скоро да затривам Windows и да се мятам на Linux 
« Последна редакция: 2007-09-11, 15:19 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Последна редакция: 2007-08-07, 15:43 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Последна редакция: 2007-09-11, 23:51 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Отговор на: Firefox Vs Ie
« Отговор #49 -: 2007-09-16, 13:43 »
Абе нещо ми се лигави леко последната версия на Firefox (2.0.0.6) и Swiftfox в Linux-а (Ubuntu 7.04, GNOME 2.18.1). Пропуска да зареди и покаже някои от картинките на страниците. Може да е някое от разширенията,а ма се съмнявам, не съм експериментирал скоро.

Отдаван не са ъпдейт-вали нищо, предполагам са се съсредоточили в новото Ubuntu, дето трябва да излезе след около месец.

Мрънкам си де, и чакам да го оправят, ползвам си Epiphany и Galeon засега.

Edit: изчистих си ръчно кеша и се оправи. Досадно, ама не се повтори.
« Последна редакция: 2007-09-21, 01:19 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Flock
« Отговор #50 -: 2007-10-29, 01:29 »
От известно време се канех да драсна за Flock - the social web browser.

Това е проект, започнат на база Firefox. Всъщност и напомня много на него като функционалност и поведение - силно mod-нат Firefox (но не поддържа неговите разширения). По-красив по подразбиране. Насочен силно към активните web-потребители с оглед на това че популярни услуги като блог-ове, feed-ове, YouTube, Flikr, Magnolia и други са на един клик разстояние (и се появява бар-че за бърз достъп до функционалността при посещение на тези сайтове за да можеш лесно да качваш и т.н.). Чувства се малко като Opera. По-красив и от двата, по-лек, пъргав и нежен към машината. Може би малко по-нестабилен от Firefox все още.

Инсталацията под Linux и Windows е на практика "разархивираш и стартираш", съответно няма проблем с registry, зависимости, dll, поделени файлове (не съм го пробвал на машина дето няма Firefox).

Това ми е втория четец вече (освен ако не се налага тестване, защото под черупката все пак си е Firefox). Не е първия заради тия няколко extension-а на Firefox, които са си ми важни (но не и за повечето други потребители).
« Последна редакция: 2007-10-29, 01:35 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #52 -: 2007-11-05, 19:25 »
IE7...причини много :)))))
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-11-05, 20:12 »
Internet Explorer ми се прецака преди няколко дни. :-XНе можех да влизам в доста сайтове.Сега съм с Firefox и съм доволна. :)
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен SadoMazo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-11-22, 17:38 »
Не обичам политиката на Микросъкс.

Обичам свободен сотуер.

По-удобно ми е и носи на модификации.

Браво на теб :D
unix RULZ ! Аз съм абсолютно АНТИ WINDOWS/MICROSOFT. Ползвам го единствено и само, защото работата ми го изисква. аз съм програмистче, което се занимава със сайтове, защити на сайтове и дизайн.... Та плащат ми за да оправям шитовете на IE ... за това предпочитам MOZILLA/NETSCAPE/OPERA и всичко, което няма връзка с Microsoft.  Ползвам си Linux slackware 12 gnome 2.20 върви ми вече 1 година перфекно и ми се налага преинсталация само когато излезе новата версия, защото ме мързи да ъпдейтвам пакетите :D

LINUX RULZ !

Неактивен overneathe

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-12-02, 05:24 »
Opera hands down. Даже няма да се изяснявам. Просто Opera.
Building an idiot proof machine will only challenge God to make a better idiot.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил