Автор Тема: Revo (Revophone)  (Прочетена 735 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7019
  • интернет лумпен
    • Профил
Revo (Revophone)
« -: 2016-07-24, 13:48 »
Споделям малко впечатления от притежаването на смартфон Revo.
Получи се така че най-накрая разказах играта на екрана на Samsung Galaxy SII (от който иначе си бях много доволен). не че спря да работи, ама почна да ми драска ухото  :D
Обявиха ми че нов екран със смяната е възможна мисия, но струва повече от самия телефон и явно беше време. ОК, явно вече е време за нов.
Бях позаглеждал случайно в мол Рево-тата. "Български  смартфон"... Ъъъъ... как така "български" ако се произвеждаха смартфони тука, щяхме всички да знаем, а не да има общо две магазинчета. Както и да е, със счупения Самсунг ми трябваше спешно но смартфон. По принцип ползвам флагмани. Гледах цената и параметрите, почесах се, пък отидох и си купих най-якия им за пробата.

Телефона се оказа учудващо готин. Крещящ "no name, made in China, с боядисоно някво лого", разбира е, ама да подрепим българското, ако ще да е просто бранд. Доволно бърз, памет, чудесен екран (за разлика от повечето бюджетни китайчета като Lenovo по онова врем). Може би леко смотана кат качество камера въпреки многото мегапиксесли ама става все пак. Откъм производителност и вид достоен конкурент за 4-5 пъти по-скъп флагман от отвърден производител. Андроида ми изглежда стоков, всичко съвсем нормално, обнови си е по едно време (донякъде). Батерията си се сменя, отваря се и може да работи с две SIM-ки (никога не пробвах) И карта памет. Разговори добре, покритие чудесно (в асансьора на работа повечето телефони прост изпадат от обхват, а аз и интернет си имах). Батерия нормална. Зареждане бързо. 
Година и половина и не помислих за друг :) . Докато не му разказах играта и на неговия екран.

Единия минус беше донякъде качеството на материалите, сравнимо с това на Galaxy SII-ката минус Gorilla Glass-a. Гръбчето някакво меко, предразолжено към чупене и едва ли не хартиено. Влиза по фугичките пясък и вече никога не се дозатваря съвсем плътно (същата работа беше при галаксито).

Оказа е че най-големия минус са аксесоарите. Я намери аксесоар за RevoPhone...  ??? . Това са го чували само в България и то много малко хора. Постепенно се отказах да търся някакви съвместими калъфи (протектор поне имаше в кутията), всичко което с пробване намерих беше... абе донякъде може и да стане. Всъщност телефона щеше да изкара (и рекламира марката) и по-дълго ама както питах неколкократно в магазинчетата всъщност кой е производителя и модела на "българския" телефон и все ми казваха че не знаят. ОК, разбирам мениджърското или маркетингово решение за налагане на бранд, ама отговора си отава тъп. Купих си без проблем ново зарядно, ама от там нататък стана сложно.
Вече чашата преля като се опитах да си взема нова батерия, че при моето ползване текущата нормално се скапа и почнах да я зареждам по два пъти на ден. "Ама... ние тоя модел вече не го предлагаме.", "И? Аз батерия търся не телефон.", "Ами нямаме батерия за него", "А бихте ли ми казали всъщност кой е модела и производителя че да си намеря батерия онлайн?", "Такава информация не достига до нас". Е, без мен. Вече съм с UMI Super.

В заключение - телефона си беше екстра и ако ви трябва телефон който да ползвате а не да показвате че И вие можете да с го позволите - става идеално. Особено ако цената е сред факторите и мислите че е тъпо да ви дерат примерно 1200 за нещо, чието производство реално струва 200. Върши си работата и то прилично. Минусите са по-скоро недомислици с брандирането.