Автор Тема: Какъв MP3 плеър  (Прочетена 5575 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Какъв MP3 плеър
« -: 2009-12-07, 10:47 »
Моя портативен плеър май ще си ходи и се оглеждам за нов.

Вие какви имате и мислите ли че си струват?

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Re:Какъв MP3 плеър
« Отговор #1 -: 2009-12-07, 11:32 »
Аз имам и mp3 и mp4 плеъри. Преди година от търг в аукро купих мп4 плеъра за 43 лева, 8 гб, мъничък и компактен е, само слушалките му не са ми достатъчно силни, а тези, които съм си взела отделно за 30 кинта и които вадят велик звук просто не им съответства жакчето с това на мп4 плеъра.

От няколко месеца имам PSP обаче и главно него ползвам за всичко... и за музика също ;)
« Последна редакция: 2009-12-07, 11:34 от Punkass »

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 569
    • Профил
« Отговор #2 -: 2009-12-07, 12:06 »
Аз плеър си нямам и използвам плеъра на телефона.
Наистина, не е много силен, но звукът е много добър, а с 3D увеличението става невероятно. ;)
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #3 -: 2009-12-08, 22:53 »
Аз имам NEO mp3 НЕ СИ КУПУВАЙТЕ NEO!!!! Прекара 7 месеца в сервиза, замениха ми я за нова, тя прекара само месец в сервиза и след половин година бачкане, сега пак се скапа и я зарязах просто няма смисъл да я нося да ми я оправят, та и аз се оглеждам за нова. Но най-важното НЕ СИ КУПУВАЙТЕ квото и да е NEO! :D

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 569
    • Профил
« Отговор #4 -: 2009-12-09, 11:08 »
А, не! Тук не съм съгласна, да си купиш NEO, е като да играеш на Тото. ;D
Ако имаш късмет, ще оцелее. А ако нямаш, ще задвижи след няколко месеца в сервиз! Имаме си ние и телевизор и DvD Neo. Телевизора не е мръднал от 3 години! Но DvD-то се скапа, изкара 1 месец в сервиз, а после и още няколко пъти го поправяхме. Вече проблеми нямаме, но и едно нещо не може да се отрече, чете всичко, абсолютно всичко! Връщало е само един много сериозно надран диск. ;)
« Последна редакция: 2009-12-09, 11:11 от The_black_rose »
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #5 -: 2009-12-09, 13:58 »
Единствените плеъри, които си струват са на Криейтив и Apple - всичко друго е компромис. По едно време бях с Ipod Touch 8 гиги версията, ако не броим слабите му слушалки, машинката се справяше отлично със задачата си.

Също така,  Ipod Shuffle не е зле като идейка.

Но ако питаш мен, най-добре е, да си вземеш мултимедиен телефон - всичко в едно. Кеф ти GPS, кеф ти WiFi, кеф ти плеър и голяма памет .
« Последна редакция: 2009-12-09, 14:00 от STALKER »
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #6 -: 2009-12-09, 14:02 »
Това не харчи ли прекалено много от батерията?

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #7 -: 2009-12-09, 14:06 »
Тача ли ? Ако само се слуша музика и не се ползва дисплея за щяло и нещяло, па над 20 часа съм го докарвал(грубо сметнато) - ако ползваш и другите му простотии - нещата стават по-кофти...
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #8 -: 2009-12-09, 14:25 »
Това не харчи ли прекалено много от батерията?

Харчи.
И започва да пада за все по-малко време всеки път ;)
Поне според моите наблюдения.

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
« Отговор #9 -: 2009-12-24, 17:18 »
истината е в ipod, но това колко добър звук вади един player, зависи до голяма степен от слушалките ти. не казвам че с последния флагман на Sennheiser и с player за 30 лв ше изкараш якия звук, ама все пак...

за мен лично слушалките имат много по голямо значение. имал съм и Creative, и ipod, гласувам с три ръце за ipod-a ( design-а ме радва, само преди 6-а генерация - Classic-а, който е със 80 и 160 GB съответно, нямаха Search, което беше невероятно ултра досадно и умопобъркваща глупост от страна на Apple - вероятно маркетингов ход, но с ква цел не мога да си представя... ). Да знаеш че iTunes които се води софта на Apple за почти всичките им продукти, е отвратителна боза, просто такава претрупана кочина, пълна с абсолютни тъпотии които изобщо не ти трябват и въпреки това те задължава да ги инсталнеш, иначе не бачка, не си виждал. Инсталва ти 20 процеса, плюс quick time player, и ако ги спреш да не се зареждат - хоп, не се пуска и квичи че му трябват. Да, баш QTP му трябва. Намерил съм му цаката и си качвам музиката с Anapod Explorer, third-party програмка която е много лекичка и лесна за ползване, само дето по новите генерации ipod-и трябва да им downgrade-неш софта на определена версия че да се разберат с анапода. Иначе е 6.

Не знам какво точно изискваш като качество на звука, ама пак ти казвам - в слушалките му е майката.
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #10 -: 2009-12-25, 16:33 »
Аз се сдобих с iPOD touch  :-*  8gb ии е много хубав. Слушалките също. Звукът е просто супер. Има адски много опции, още не ги знам повечето...
Имам само един въпрос към тези, които имат такава машинка. Защо някои клипчета .avi мога да си ги качвам на ipod-a, а други пак .avi не мога? Като не зависи от големината им и имам много свободно място.

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
« Отговор #11 -: 2009-12-25, 17:31 »
може би щото са кодирани с друг codec? не знам какви поддържа точно Touch-а, но да знаеш - .avi е просто file extension, filе-а може да е кодиран с 10 вида codeca. един бърз transcode от единия в другия ( тоя дето си ти бачка ) и си готова. ползвай Codec Viewer за да определиш с къв codec са files.
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен narcis

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Какъв MP3 плеър
« Отговор #12 -: 2010-11-19, 20:05 »
Единствените плеъри, които си струват са на Криейтив и Apple - всичко друго е компромис.
Е позволете да не се съглася! От година имам Cowon iAUDIO 9: http://emag.bg/13/1649/product/cowon-iaudio-9-8gb-white.aspx  и не мога да си представя по-добър плейър като качество на звука и функции! Още повече, че за 1 година всекидневно ползване батерията не е мръднала! Първия ми плейър беше НЕО, които наистина не струват, после за кратко минах и през Криейтив...Apple все още не съм ползвала. Но на базата за сравнение, която имам- Cowon са най- добрите плейъри!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #13 -: 2011-08-17, 14:08 »
Като тръгнах да си купувам се оказа трагедия. Непонятно защо, но... нема и това е.

Или ултражълти кутийки или безмислено скъпи фйешън Apple. Тук таме по някое Philips-че ама... "точно в момента няма". Creative в София nicht.
А аз исках просто нещо дето да ми свирка прилично в продължение на няколко часа... нямам никакво намерение да гледам филми на 2-сантиметров екран, не ща ютия или нещо по-голямо от портфейла ми. Даже и радио не слушам,

Накрая взех та си купих Turbo-X (на риск, изненадващо неадекватните в Plesio не се бяха погрижили да заредят поне един в магазина, който да може да се чуе). Държи се засега изненадващо прилично. Смешното екранче дразни малко, ама пък е суперлеко, няма нужда от кабели за свързване с компа, прилично място и достатъчна батерия за пътуване.

Неактивен Diabolik

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
  • Black Panther
    • Профил
    • Даволският Блог
« Отговор #14 -: 2012-06-20, 21:02 »
Аз ползвам phillips gogear Raga 2, 4 gig

Има малко екранче, чете тагове на мр3, поддържа няколко формата сред които флак, мр3, wma, звукът е ясен и силен и чест качеството е много добро, за любителите на ефекти има еквалайзер, с няколко пресета и възможност за ръчно настройване на еквалайзера, за любителите на разни 3D и прочието, филипс предлагат своята версия на 3Д звук - Philips FullSound, батерията изкарва 25 часа нонстоп работа. Може да работи свободно с папки, не изисква програма за да се обслюжва, директно мушкаш в УСБ, излиза си със собствена буква и иконка, можеш да си редиш папките с музикака както ти е удобно, и да прескачаш между тях с управлението на плейъра, учудващо, но чете и работи адекватно с имена на файлове, именана папки и тагове на български език. Батерията му е литиево-йонна, а монолитният алуминиев корпук го прави устойчив да удряния и падания. Плейра е лек и удобен за носене в джоб, на врата, или на друго място, като допълнително удобство, предлага и заключване на командите, да не е да натиснете нещо по погрешка,

Плейъра с фабричния фърмуер, си има някои дървении, но с обновяване на фърмуера, актуалната версия е 1.62, има следните подобрения спрямо фабричния фърмуер:
плейъра свири по-добре, звука е по-хубав
държи се много добре
реагира по-бързо на команди от бутоните,
зарежда се по-бързо с музика - усб работи по-добре,
оптимизира се консумацията от батерията, и цикъла на зареждане.

плейъра има и копче ресет, ако вземе да откача и да се държи неадекватно, не ми се е случвало но все пак, копчето ресет е студен хардуерен ресет. с клечка за зъби го натискате за 7 секунди, и готово, обновяването на плейъра става с неговата си му програма, Philips SongBird, като програмата предлага и по-дълбоко ниво на "поправка" на плейъра, като си има специална функция Repair с подробни указания как се ползва, с която се правят много повече и по-сериозни манипулации по плейърчето, за да се вкара в правия път.