Автор Тема: Осетия  (Прочетена 16752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 76
  • Natural assassin
    • Профил
Отговор на: Осетия
« Отговор #60 -: 2008-09-10, 12:30 »
Тогава защо Русия налага санкции след като не е в неин интерес? Не губи ли тя по този начин ?

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #61 -: 2008-09-10, 12:45 »
Абе ти нищо не разбираш са, тя Русия е толкова велика, че печели, дори и когато губи! ;D
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 76
  • Natural assassin
    • Профил
« Отговор #62 -: 2008-09-10, 13:23 »
Абе ти нищо не разбираш са, тя Русия е толкова велика, че печели, дори и когато губи! ;D

... Логиката им също е велика, толкова велика, че Майка Русия цикли на 1 място от студената война насам... Влага пари и средства в технологии отмрели преди '89...
[но какво разбирам аз с моите нищожни и повърхностни знания.. и вероятно напълно погрешни наблюдения..] Майка Русия.. отпреди 10 години.. печелеща дори и от собствената си загуба..

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #63 -: 2008-09-10, 14:10 »
rts.ru е малко руски ;)
Стандарта в двата най-големи града е много висок наистина. Москва е най-скъпия град в света. Целиш БВП на Русия е колкото на Италия, ама руснаците за 100 милиона, а италианците 59 и не минават за богати. Само на мен ли нещо ми се губи, колкото и да е голям сивия сектор и на двете места?

Митак, и аз помня колко сигурно беше през '85-а, че до '88-а най-късно запада ще се саморазруши от граждански войни поради ширещия се глад.

Що не карат Волги бе Саша? Или мейбах-а от швепс го правят на място?

Обратно по темата - наистина би имало файда от 1-2 офшорки в Кавказ.
« Последна редакция: 2008-09-10, 14:45 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #64 -: 2008-09-10, 14:59 »
Тогава защо Русия налага санкции след като не е в неин интерес? Не губи ли тя по този начин ?

Не, не губи. Руския бизнесмен има от къде да купи интересуващата го стока, когадо санкционираха грузинското вино, увеличи се вноса на българските и аржентинските вина. Само че, грузинският партньор, в този случай фалира, и почва да продава чебуреки на Черкизовския пазар.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #65 -: 2008-09-17, 19:07 »
Тех, само да попитам как така пада руския фондов индекс, а американски икономически стълбове рухват?!  ;D ;D ;D
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #66 -: 2008-09-22, 21:09 »
И се върнаха на изходна позиция до края на седмицата, докато руската борса така и не отвори май.

Смешното с американците е че се канят да инжектират още около 300 милиарда в дефакто национализиране на въпросните икономически стълбове + създаване на държавен контролен орган и удължаване забраната на голите продажби. Винаги съм намирал либреализма за тъпа работа, ама трябваше повторно самички да се убедят.

(малко за седмица останах откъснат от света, сега наваксвам на бързо с информацията)
« Последна редакция: 2008-09-22, 21:13 от tech_noir »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #67 -: 2008-09-22, 22:54 »
Тех, само да попитам как така пада руския фондов индекс, а американски икономически стълбове рухват?!

Едното е следва от другото. (кое е причина и кое следствие - няма никакво значение!)

Аз не знам кога сички ше разберат, че просто едните богати момчета ебават другите богати момчета, после обратното... и го отнасяме ние, бедните момчета! Руснаци, американци, африканци... сичките са гадни педали!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Re: Осетия
« Отговор #68 -: 2010-08-22, 23:33 »
Ехоооо!!! Как е бре, срина ли се майка Русия докато ме нямаше във форума? Сега някой ще напише че е изгоряла по времето на горските пожари! Абе то е ясно, Русия, заедно с мен на борда бавно потъва ... в морето от благоденствие!
Ако някой се интересува - мога да публикувам антикризисните мерки на Путин - доста интересно четиво са!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)