Автор Тема: Social Freaks?  (Прочетена 4587 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен inaccessibility

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Social Freaks?
« -: 2008-01-09, 14:09 »
Freaks - какво всъщност е това? Мисля че никъде във форума не се обсъждаше какво означава, кои са т.н. фрийкс, с какво се отличават и т.н. необходимо назоваване.

Та, идеята за Social Freaks, какъвто е все пак всеки фрийкс (ако някой не е съгласен, че ролята му е социална, може да си каже), според мен е главно в провокацията. Провокацията като начин на себеизразяване.

Преди известно време мислех да създам някаква група, която да споделя това схващане и за моя изненада такова място има - това тук. Впоследствие направих групата в ластФМ SF, не че там има кой знае колко истински фрийкс... Затова и присъединяването не е свободно, а след разрешение от някой друг от членовете...

И сега към по-важното - какво е SF?

ето моето мнение по въпроса:
Цитат
Става въпрос на социалното измерение на провокиращото аутсайдерство, с други думи става дума за всички онези хора, които няма начин да не забележите, които са странни, приличат на наркомани, психично болни, травестити, обратни...

Все изпаднали на външен вид хора, които изведнъж се пръкнаха заедно с демокрацията, все едно преди това не са съществували, не са ги заключвали по затвори, усмирителни диспансери и изолатори, или пък не са живели скрити зад тънките панелни стени, където са се опитвали да съхранят някаква част от себе си...

И не че сега биват повече разбрани, просто имат свободата да бъдат себе си и да изповядват основното си верую - да провокират с анти-културно-социално поведение и външен вид, което не е самоцел, а проявление на противоречивата им природа...

Това не е мода - там където поведението се превръща в модел на модерното, то прества да е провокативен израз на индивидуализма...

Да си изрод в смисъла да бъдеш действително различен спрямо всички останали и да демонстрираш уникално поведение, това е идеята на SF!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Отговор на: Social Freaks?
« Отговор #1 -: 2008-01-09, 15:37 »
 :o Ах!  ::)
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
« Отговор #2 -: 2008-01-09, 15:56 »
Ъъъ...значи трябва да изглеждам като наркоманка или циркаджийка, за да ме приемете там? Хаха, не, мерси. Ти за такава ли се имаш? Не мисля, че има с какво да се гордеете и не смятам, че идеята "да си различен" вече е рядко срещана. Така че определено не сте различни  ;D Не искам да бъда груба, но най-големите "фрийкс" не са такива, които предизвикват възмущението на възрастните хора по улиците, а нормално изглеждащи младежи, в които обаче се крият много неподозирани и нтереси, таланти и възгледи.
Ех...както и да е:)
Peace! \/
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #3 -: 2008-01-09, 21:34 »
Искаш да събереш идиоти, които се мислят за изруди ли?
Кажи като си готова, да дойдем да ги изтрепем :)
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен mindless

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #4 -: 2008-01-09, 22:21 »
Номера е да нямаш един крак и да говориш през ушите примерно.

Фрийк в смисъла на форума, са съвсем нормални тийн човеци. Къде тийн, къде не толко' тийн. Ше пренебрегнем външния облик с цел духовно разсъбличане. Че външни позьори бол от край време. Вътрешни тоже, ама по завоалирани, един вид, копелета. Freak wannabe's. "Искам се разделям от масата". Аз па не ставам от масата, дъл' съм фрийк? Ракия, единЬе, ракия, единЬе... Ного гадно.

За мене нашенския (тукашния, форумния) фрийк, е полу-събуден тийн, търсещ съмишленици в собствения си идиотизъм. Да речем, че се кефиш на нещо и за тебе е Ного яко. Обаче е малко по-различно от т'ва на което се кефят аверчетата в компанията. Различен и неразбран от масата чалго-слушащи и пред-азис-кланящи-се девойки или некъф изсухлен метъл, примерно. Аз го разбирам (разбивам) детайлно нек'во, в смисъл различни черти от типажа поведение и разбирания, събрани Ф едно.

Различен изказ ако щеш. Различен стил.

На повечето хора им требе нещо различно. Некъде да блеснат, с нещо да инсценират продуктивност. Да повърнат от болната 99-процентова-култура която ги заобикаля ежедневно. Да си ка'ат "Еби му ма?ката копеле, нЕма съм кат' тея залЮпените".

Реалността набива як тимбер в канчетата на всички гореописани. И те вече са по-малко фрийкс, повече нормални. Има рядък процент кретени, с животоуспеваемост около -1 (минус едно), които поддържат фрийк-себе-си достатъчно дълго до некролога. Жалко наистина за Фреди Мъркюри. Жалко за всичкия пропилян талант в идиотизъм. Идва едно време, в което всеки що-годе мислещ фрийк си идва на мястото и става порядъчен, скучен и тъп домашен демагог. Една била истината за живота, - всеки се раждал със смъртна присъда и не мойш избега. Колкото и фрийк да искаш да бъдеш.

Та позирайки на повечето нео(оне)правдани, Че Ге Ебем и други български революционисти, не си мислете, че фрийкс ше е форева. Форева – тия дни по Коледа. Еби майка му на социалното и къдет' те отведе идиотизма. Мене ми пука за вас до толкова, колкото на вас ви пука за използваната тоалетна хартия одеве. 'Сте живи и здрави. Все по-фрийк.
« Последна редакция: 2008-01-09, 22:35 от mindless »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #5 -: 2008-01-09, 22:56 »
Freaks - какво всъщност е това?
'беш ли го...
Да си аутсайдер не стана ли твърде модерно напоследък?
форума е по-стар :D

да го духат имитаторите нещатни :)

Конкретно за името - Боги е отговорен, да обяснява.

Общо взето гледаме да държим това място независимо. Без някакви забранени теми или гледни точки (освен личностни заяждания и атаки към други потребители де, за съжаление и такива се случват) и с минимум йерархия, особено от типа "не ма кефи кво мислиш - дел, бан!".
Не се получава перфектно, разбира се. Има си конфликти, припламват разправийки - в крайна сметка това е сравнително малка групичка хора. Стараем се да са по-малко.

Някаква конкретна мода, насока, възраст... не би трябвало, гледаме да избягваме подобни ограничения. Другото по-скоро се усеща с времето.

egoist

• Гост
« Отговор #6 -: 2008-01-10, 11:36 »
Аз сега приличам на ... слон. Това брои ли се за фрийк? :o Или може би, че една омъжена жена с дете (на няма и месец), седи и си пише разни мненийца в няк'ъв уж фрийк форум?! ;D
« Последна редакция: 2008-01-10, 23:37 от egoist »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #7 -: 2008-01-10, 11:42 »
Аз сега прилаичам на ... слон. Това брои ли се за фрийк?

Требе да се знае дължината на хобота, че да ти се отговори! :P

А по темата: Въх! До сега незнаех точно как да се самоохарактеризирам, а то било толкова лесно... Психично болен странник, с визия на обратен травестит наркоман... Ах! Фасулска работа...
Control is an illusion.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #8 -: 2008-01-10, 14:14 »
И с МОСКВИИИЧЧЧ! (червен)

Неактивен mindless

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: 2008-01-10, 23:39 »
bgтъп's.org/форум набира персонал. Ориентирайте се. И по-живо, мухахаха.

Трагедия, батьоооо, траджеди.
  :)

egoist

• Гост
« Отговор #10 -: 2008-01-10, 23:49 »
Колко кинти дават?  :o

Неактивен mindless

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: 2008-01-11, 00:02 »
ЕЕЕЕхехехех, за почетни членове без леф ма кака. Едно large americano ot starbucks на Айфел на кулата му. Кхххх.  ;D

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #12 -: 2008-01-11, 00:04 »
Винаги съм се чудела защо хората възприемат екстравагантния външен вид като сигурен белег на индивидуализма  :o
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #13 -: 2008-01-11, 01:34 »
След като всички са носели 50 години само сини работнически униформи. Само лудите ще се облекат различно :)
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #14 -: 2008-01-11, 01:43 »
Аз сега приличам на ... слон. Това брои ли се за фрийк? :o Или може би, че една омъжена жена с дете (на няма и месец), седи и си пише разни мненийца в няк'ъв уж фрийк форум?! ;D
То вече индивидуалността не е важна, фрийк е форума като цяло, къде иначе ще се съберат толкова различни хора на една маса :)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #15 -: 2008-01-11, 14:09 »
Пейка колега, пейкааа! :) . На маса сума форуми се събират, ма друга нощна форум-среща на пейка-парти в борисовата май не съм виждал. :D
(е, по тва време на годината малко трудно, ама...)

тия са ми от любимите

« Последна редакция: 2008-01-11, 14:23 от tech_noir »

Неактивен inaccessibility

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #16 -: 2008-01-11, 20:34 »
хъх, интересно сред целия арсенал от спам къде свършва мисълта... явно не винаги, но достатъчно често, да си фрик означава, да си пародийно малоумен... нищо лично, хъхъх

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #17 -: 2008-01-11, 20:41 »
хъх, интересно сред целия арсенал от спам къде свършва мисълта... явно не винаги, но достатъчно често, да си фрик означава, да си пародийно малоумен... нищо лично, хъхъх

Ах, как го пропусна по-рано?!?

Edit:Пародийно малоумен, психично болен странник, с визия на обратен травестит наркоман...

Още как смяташ да ме наречеш?
Control is an illusion.

egoist

• Гост
« Отговор #18 -: 2008-01-17, 23:18 »
Нещо взе да ства тенденция ми се струва?! Регва се някой, изсира един да речем ... провокиращ пост и ник'ъв го няма след това?!  :o ::)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #19 -: 2008-01-17, 23:29 »
е па не сме казАли, не сме го намерИли ;) Ако е интересен можем любезно да го помолим да продължи на по водчица.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #20 -: 2008-01-18, 00:02 »
Пхаха... хубава идея е тва последното ;D Между другото бях забравил, че ми липсва това от първите две срещи... Имам една супер незабравима.. Дето ходихме до квартирата на Тех и взехме онази торбичка за подарък ;D После в градингата с Боги, Тех и Владо.. Мисля, че и Зазо беше.. Damn... Сори за спама, но не се сдържах :) А тия моментните изблици на разни хорица вече не се и забелязват, те станаха нещо толкова банално, че няма накъде :) Дали пак ще се съберем да направим нещо такова някой ден...
Пък въпросните снимки точно се връзват с определението Social Freaks... Само ни погледнете ;D

Неактивен squax

• bmock
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 40
    • Профил
« Отговор #21 -: 2008-02-21, 21:36 »
Идеята за Social Freaks е ... главно в провокацията.
SF са ... всички онези хора, които приличат на наркомани, психично болни, травестити, обратни ... които провокират с анти-културно-социално поведение.
... присъединяването не е свободно, а след разрешение от някой друг от членовете.
Да си изрод в смисъла да бъдеш действително различен спрямо всички останали и да демонстрираш уникално поведение, това е идеята на SF!

До колкото ми стана ясно - каниш ни да се присъединим към група от хора, различни на външен вид и провокиращи с него. За съжаление това не е форум, събиращ хора по външния им вид, а по-скоро по държанието и възгледите им. Друго несъответствие е, че повечето от хората, намиращи се за странни, във втория смисъл, не държат на провокацията, а по-скоро на запазването на индивидуалността си. Т.е. и двете ти идеи са обречени на неодобрение от форумците (както сам видя). Не се обезкуражавай - замисълът ти не е толкова лош (да събереш хора, с обща тема на разговор). Успех в търсенето.

До сега незнаех точно как да се самоохарактеризирам, а то било толкова лесно... Психично болен странник, с визия на обратен травестит наркоман
Хубавото на това, да си травестит, е че няма начин да си обратен. ;)